41gun meryem suresi

Kur'ân-ı kerîmdeki on dört secde âyetinden herhangi birini okuyan veya işiten bir mükellefin yâni akıllı ve ergenlik çağına erişmiş bir müslümanın yapması vâcib (lâzım gelen) secde.

meryem suresinde de olduğu için tilavet secdesi yapmak gerekiyo 41 kere okuyunca 41 kere bu secdeyi yapmak gerekiyo

Tilâvet secdesi şöyle yapılır: Niyet edilerek eller kaldırılmadan Allahü ekber diyerek secdeye varılır. Secdede üç kere; "Sübhâne rabbiyel a'lâ" denir. Sonra Allahü ekber denilerek ayağa kalkılır. Dua gibi eller kaldırılarak; Bakara Sûresinin 285. âyetindeki "Semi'na ve ata'na ğufrâneke Rabbenâ ve ileykel masîr" ayeti celilesi okunarak eller yüze sürülür. Bu şekilde tilavet secdesi yapılmış olunur.

daha doğru bilgi vermek için kaynaktan kopyaladım, eğer meryem suresini okuyorsan yapman gerek canım ben toplu yapıcam ve her defasında niyet etmek gerekiyo

Arkadaslar ben de okumak istiyorum yalniz kalmak istemiyorum Rabbim hayirli bir cocuk versin ve anne adayi oliyim Lutfen nasil baslayacagim anlatirmisiniz? Kuran-i kerimi cok cok cok yavas okuyyorum yeni basladim diyebilirim... Benim gibiler nasil okur ben gunde kendimi zorlayarak 3-sayfa okuyabilirim...nasi bir gunde sureyi okuyabilirim....Kolay yolu var mi yoksa turkcesini mi okuyum???? Yardim edin! okumak istiyorum

Kur'ân-ı kerîmdeki on dört secde âyetinden herhangi birini okuyan veya işiten bir mükellefin yâni akıllı ve ergenlik çağına erişmiş bir müslümanın yapması vâcib (lâzım gelen) secde.

meryem suresinde de olduğu için tilavet secdesi yapmak gerekiyo 41 kere okuyunca 41 kere bu secdeyi yapmak gerekiyo

Tilâvet secdesi şöyle yapılır: Niyet edilerek eller kaldırılmadan Allahü ekber diyerek secdeye varılır. Secdede üç kere; "Sübhâne rabbiyel a'lâ" denir. Sonra Allahü ekber denilerek ayağa kalkılır. Dua gibi eller kaldırılarak; Bakara Sûresinin 285. âyetindeki "Semi'na ve ata'na ğufrâneke Rabbenâ ve ileykel masîr" ayeti celilesi okunarak eller yüze sürülür. Bu şekilde tilavet secdesi yapılmış olunur.

daha doğru bilgi vermek için kaynaktan kopyaladım, eğer meryem suresini okuyorsan yapman gerek canım ben toplu yapıcam ve her defasında niyet etmek gerekiyo

teşekkür ederim canım cevabın için topluca yapıcam derken 41gün okuyup en son gün bi kere yapınca da oluo mu

Arkadaslar ben de okumak istiyorum yalniz kalmak istemiyorum Rabbim hayirli bir cocuk versin ve anne adayi oliyim Lutfen nasil baslayacagim anlatirmisiniz? Kuran-i kerimi cok cok cok yavas okuyyorum yeni basladim diyebilirim... Benim gibiler nasil okur ben gunde kendimi zorlayarak 3-sayfa okuyabilirim...nasi bir gunde sureyi okuyabilirim....Kolay yolu var mi yoksa turkcesini mi okuyum???? Yardim edin! okumak istiyorum

merhaba
bunu bireysel olarak okuyoruz sevgili kuka eğer çok yavaşsan türkçesinden oku ama sonuçta okuya okuya hızlanacaksın ben mesela bu sene ilk defa mukabeleye gidiyorum kuranı ilkokulda öğrenmiştim ve sık okumadığım için yavaştım inan bana bir kaç günde fark etti hem türkçe hem arapça oku derim ben

merhaba
bunu bireysel olarak okuyoruz sevgili kuka eğer çok yavaşsan türkçesinden oku ama sonuçta okuya okuya hızlanacaksın ben mesela bu sene ilk defa mukabeleye gidiyorum kuranı ilkokulda öğrenmiştim ve sık okumadığım için yavaştım inan bana bir kaç günde fark etti hem türkçe hem arapça oku derim ben

Canim tsk ederim. Niyet ederek hemen mi baslayacagim? adet gunleri ne okumadigima gore sonra geldigim sayidan devam edebilirimdegil mi? Rabbim nasip ederse Yarin cuma baslayacaim!

Canim tsk ederim. Niyet ederek hemen mi baslayacagim? adet gunleri ne okumadigima gore sonra geldigim sayidan devam edebilirimdegil mi? Rabbim nasip ederse Yarin cuma baslayacaim!

allah kabul etsin inşallah
evet kaldığın yerden devam edersin
o günlerde bazıları yakınlarına da okutuyormuş eğer senin de okuyacak yakının varsa okut yoksa kendin oku her ikisini de allah kabul eder ama ben kendim okumayı tercih ediyorum

inşallah birbirimize güzel haberleri veririz:)

arkadaşlar mrb bende cumartesiden itibaren okumaya başladım rabbim isteyen herkese tez zamanda göndersin inşallah ama ben tilavet secdesini bakara sureindeki aytei dua gibi elimi açıp değil söyleyip ellerimi yüzüme sürüyorum aceba hangisi doğru bide ayriyeten ben bu 41 gün boyuncada hergün 707 kere ya varis çekiyorum

bende yaptım bunu ama daha gelen giden yok:KK14: şaka bi yana ben suya okumadım da direk okumuştum hasta oluncada annem okudu. hayırlısı bakalım bekliyorum :KK49:

merhaba kızlar bende okumayı düşünüyorum. hergün 1 tane hurmaya okuyup şifa niyetine yenecek diye biliyorum. ama meryem suresi kuranın kaçıncı sayfasında, kaç sayfa hangi ayetler onu bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim..

bende meryem süresini okumaya başladım .birde 4444 tefriciye okuyoruz.inşllah hyrlısyla isteklerimz olur.:KK49:umudumuzu kesmeyelim.Allahım ol desin olacak inşallah.

merhaba kızlar bende okumayı düşünüyorum. hergün 1 tane hurmaya okuyup şifa niyetine yenecek diye biliyorum. ama meryem suresi kuranın kaçıncı sayfasında, kaç sayfa hangi ayetler onu bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim..

merhaba canım meryem suresi 19.sure 16.cüzde. ben bekarım Allah tüm bebek isteyenlerin duasını kabul etsin inşAllah:KK16::KK16::KK16:

canım çok teşekkür ederim meryem suresini annem benim için okudu bitirdi. şimdi hamileyim yeni öğrendim :KK34:
çok mutlu oldum canım Allah kabul etsin.bi yakınımızda hamile kalmak istiyo inşAllah ta suya okunupta mı içilio yada yatmadan okunması gerekio diye sart var mı

çok mutlu oldum canım Allah kabul etsin.bi yakınımızda hamile kalmak istiyo inşAllah ta suya okunupta mı içilio yada yatmadan okunması gerekio diye sart var mı

öyle bir şart yok diye biliyorum. varsa da annem öyle okumadı. sonuçta Allah a dua etmek değilmi amaç gece gündüz farketmez bence. annem evinde okudu bende hergün 1 tane hurma yedim bazıları direk o hurmayı okutup yiyor ama annemle 1 buçuk saat mesafede oturuyorum biz böyle yaptık.
niyet önemli dediğim gibi yürekten okur diler istersen Rabbim kabul eder.
vakıa sureside iyiymiş onuda okudum
birde Allahın isimlerinden faydalı olan zikirler var çocuğu olmayanların okuyacağı dualar yazınca çıkıyo zaten hepsi.
veren Allah ona bol bol dua etsin arkadaşın. inşallah duaları kabul olur tez zamanda hamile kalır ve kucağına alır bebeğini.

Son düzenleme:
merhabalar
bende 41 gun meryem suresi okudum bitirdim. birde ihlas tesbihi çektim bitirip tesbihlerimi dağıttım.daha bir gelişme yok ama olmasa da önce allah rızası. Her şeyin başı kısmet. şuna gerçekten inanıyorum ki kocaman dünya ama kimse kimsenin kısmetini yemezmiş.rabbim nasip etmişse olur zaten:KK34:
bu arada allah hepimizin dualarını kabul etsin.

merhaba canım meryem suresi 19.sure 16.cüzde. ben bekarım Allah tüm bebek isteyenlerin duasını kabul etsin inşAllah:KK16::KK16::KK16:

ya kızlar bende yeni gördüm bunu.3 yıldır çocuğum olmuyor,bende bugün başlayacagım insallah.Fakat sadece okuyup suya mı üfleyeceğiz?Tilavet secdesi de yapmamız şart mı herkes farklı bişey sölemiş.

kızlar ben okurum kuranı kerimden ama eşim bilmıyor arapça yazısını okusa olurmu kuran okumayı bilmıyor

Kızlar merhaba... Bende meryem suresini okumak istiyorum ama arapça bilmiyorum... Arapçanın türkçe çevirsini okusam olurmu? Birde nasıl niyetlenmem gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim... Rabbim hepimizin gönlüne göre nasip etsin..

X