41 yaşındayım bebeğime down sendromlu teşhisi koyuldu

Sisi8228

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2020
8
12
45
Arkadaşlar 41 yaşındayım 3. Hamileliğim Amniyosentez sonucu ile Bebeğime down sendromlu teşhisi koyuldu ama ben Allah Büyük diyerek testin sonucunu tamamen göz ardı ettim doğumuma 3 ay kadar az bir zaman kaldı ve en son ki kontrolümde bebeğimin kalbine baktırdım normal bebeklere göre sadece 1 tane fazla kalp deliği olduğunu öğrendim doktorum kapanır diye düşünüyorum dedi şahsen ben test sonucuna inanmamıştım ama testi yapan doktor bebeğin kalbinde sorun da olabilir demişti şimdi böyle kalbinde delik olduğunu öğrenince acaba test doğrumu diye düşünceye kapıldım böyle durumlara rastlayaniniz varmı psikolojim çok kötü oldu

benimde yiğenim şuan 2 yaşında oldu dünyalar tatlısı doktorunuz size söylediği aynı şeyleri bizede söylemişlerdi. nitekim hepside doğru çıktı. testiniz doğru çıksa bile napıcaksınız ki bile bile kıyamazsınız heralde o cana. o yüzde Allaha sığınacaksınız rabbimin bir hediyesi o size

Aynı durumu yaşıyorum şu an

Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.. Ama zaten down sendromlu olması sağlıksız olması anlamına gelmiyor. Tabi bazı ciddi sağlık sorunlarıyla doğanlar var ama genelde ufak tefek şeyler oluyor canınızı sıkmayın.. Zaten sizin bir probleminiz yokmuş çok şükür. Bahsettiğiniz kalp sorunu ciddi değil çevremde çok duydum..

Amniyosentez sonucu yanılmaz siz ona down sendromlu diye kıymamışsınız.. Bence şimdiden down sendromlu çocukları olanlarla iletişime geçin, araştırmalar yapın, onun için neler yapabileceğinize bakın.. Hazır bir şekilde bekleyin miniğinizi.. Sürekli gülen, kötülük bilmeyen, dünyalar tatlısı bir melek geliyor Meleğiniz size huzur getirsin sağlıkla büyütün onu..

Sağlıkçıyım, muhtemelen sonucunuz down olabilir. Ama bu sizi umutsuzluğa ve üzüntüye düşürmesin, ilk haberi alan aileler hep çok üzülür çok ağlar isyan eder zaman geçtikçede bu döktükleri göz yaşları için pişmanlık duyup ona üzülürler çünkü bebekleri sadece downlu olduğu için bu göz yaşlarını hak etmemişlerdir. İnşAllah sağlıkla kucaklarsınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…