40 yaş ve üzeri ANNE olmak isteyenler, lütfen siz de yazın

RuzgarDeniz

Can suyum hayat ışığımsın
Kayıtlı Üye
3 Mart 2008
8.060
4
2,5 senelik evliyim ve 42 yaşındayım. Anne olmak istiyorum ama ne yazık ki bebeklerimi sadece 7 hafta taşıyabildim. Maalesf dört hamileliğim de kürtajla sonuçlandı. Eşim evlendikten 1 sene sonra varikosel ameliyatı geçirdi ve ben hamile kaldım ama olmadı ve diğerleri izledi. En son 5 Ocak'ta kürtaj oldum. Şimdi eşime keçiboynuzu kürü, E vitamini ve bal+polen+arı sütü karışımı veriyorum. Ben ise soğan suyu kürü, bal+çörek otu+tarçın karışımı, bal+polen+arı sütü içiyorum. Soğan suyu kürü bu hafta sonu bitecek ve incir kürüne başlayacağım. Anne olmayı çok istiyorum. Doktorum en son tüp bebek dedi ama ben doğal yollardan olsun istiyorum. Sorunun tam olarak ne olduğunu bilmiyoruz. Bütün tahliller yapıldığı halde ben de hiçbir sorun çıkmadı. Bebekler patalojiye gitti, yine bir soruna rastlanmadı. Doktorum yaşım gereği yumurta kalitesinin düşüklüğünden kaynaklanabileceğini söyledi. Aranızda bunu yaşayıp ama sağlıklı hamilelik yaşayan ya da hala uğraşan var mı?

filiz ablacım rabbim hakkında hayırlısı versin yüzünü yüreğini güldürsün sevindirsin inşallah....

rabbim bu sefer inş hayırlısı ile bebek nasip eder saglıkla kucagına almak ve bi,r ömür boyu uzun seneler beraber geçirmek nasip etsin..

bie bebeğin kaybının ne kadar ağır ve yaşanası zor birşey olduğunu herhalde en iyi bilenlerden biriyim.duyduğumda geçmiş olsun yazarken bile yüreğimde bir yerlerin çok fazla acıdığını hissettim.hep dualarımdasın.rabbim tez zamanda güzel yüzünü sağlıkla güldürsün.ablacığım senin için herşey çok güzel olacak inan...

rabbim bu sefer inş hayırlısı ile bebek nasip eder saglıkla kucagına almak ve bi,r ömür boyu uzun seneler beraber geçirmek nasip etsin..

bie bebeğin kaybının ne kadar ağır ve yaşanası zor birşey olduğunu herhalde en iyi bilenlerden biriyim.duyduğumda geçmiş olsun yazarken bile yüreğimde bir yerlerin çok fazla acıdığını hissettim.hep dualarımdasın.rabbim tez zamanda güzel yüzünü sağlıkla güldürsün.ablacığım senin için herşey çok güzel olacak inan...

teşekkürler canlarım, inşallah anneliği biz anne olamayanlar da en kısa zamanda yaşarlar :)

bir tüp bebek merkezine danışırsanız
öncelikle genetiklerinize bakılır

yaş sebebiyle yumurtalarınızın kalitesi düşmüşse
bu merkezde elde edilecek en iyi kalite emriyolarla belkide bebekleriniz size tutunur,

bence mutlaka tüp bebek yaptırın

bir tüp bebek merkezine danışırsanız
öncelikle genetiklerinize bakılır

yaş sebebiyle yumurtalarınızın kalitesi düşmüşse
bu merkezde elde edilecek en iyi kalite emriyolarla belkide bebekleriniz size tutunur,

bence mutlaka tüp bebek yaptırın
teşekkür ederim, doktorum da aynı şeyi söyledi, Nisan ayını bekliyorum o yüzden ama korunmamı önermedi, o yüzden korkuyorum :)
filizcim allah en kisa zamanda sanada anne olmayi nasip etsin bütün dualrim seninle
karamanlı çooooooook teşekkür ederim canımcım :) amiiiin

sevgili rüzgar deniz... bende 40 yaşında anne oldum.. ama 4 dört tane bebeğimi kaybettikten sonra..
banada senin gibi tüp bebek dediler ama ben doğal yolla hamile kaldım.. bence güzel bir doktor bulmalısın... yumurta kalitesi ve yaş bahane .. banada aynısı söylediler...çok şükür şimdi sağlıklı bir çocuğum.. darısı senin başına hangi şehir yaşıyorsun canım....

sevgili rüzgar deniz... bende 40 yaşında anne oldum.. ama 4 dört tane bebeğimi kaybettikten sonra..
banada senin gibi tüp bebek dediler ama ben doğal yolla hamile kaldım.. bence güzel bir doktor bulmalısın... yumurta kalitesi ve yaş bahane .. banada aynısı söylediler...çok şükür şimdi sağlıklı bir çocuğum.. darısı senin başına hangi şehir yaşıyorsun canım....

bana öyle moral oldunki canım çok, çok ama çok teşekkür ederim, şimdi tekrar hamileyim, doğal yolla oldu yine, ama korkuyorum işte elimde değil, ben Ayvalık'ta yaşıyorum canım. Allah bağışlasın bebeğini canım :)

X