40 haftayı bitirentemmuz annleri buraya

ya habire ağrı çekiyoruz bir işe yaramıyorrrrrrrrrr..........bi ağırlaşmadı şu ağrılar bıktım heeeeeeeeee yarın kayınvalıdemler düğüne gidicekler uzağa ben eşimle kalacam doğurursam ne olacakbılmıyorum annnemde uzakkk karının düğünü benden daha önemli ulen..habıre ağrın varmı diye sorup duruyo şimdi o yokken doğurusam mılletdindiline dolanacak karuuu..inşalllah ta öle olur heee...

bacim bisey olmaz merak etme, yarin bende butun gun tekim esim iste olacak saat 5e kadar :) annemde gitmek zorunda kaldi evine babam rahatsizlanmis ama kadincagizin akli hep burda tel acip duruyor :)

bacim bisey olmaz merak etme, yarin bende butun gun tekim esim iste olacak saat 5e kadar :) annemde gitmek zorunda kaldi evine babam rahatsizlanmis ama kadincagizin akli hep burda tel acip duruyor :)

zaten yarın doktora gidicem bişicik olmaz olursada hastaneye yatırıverır..aynen canım benım annemde sabah akşam arıyo kadıncağızzz.:asigim:..ağrıla başlasa arıcam hemen gelecekte..ortada fol yok yumurta yok gelsin istemıyorum onlarında kendıne göre işleri var...ama benım ağrılar başlasa zaten oluncaya kadar gelir oo..gamyoncuiremsu.

ay bende korkuyorum yanliz dogurmaya yaws saka sey ettim zaten bea:roflol::roflol:
ay allahim cumartesi pazar gelseydi bari cadi hanim senağlama

kıslar bizden başka kimse yok topikte doğuruverekte heppisi gelince şaşırsınlarr ha gayretttttttttttt............ıkının bakemmmm

ah kizlar yoruldum ayagim agriyor belim agriyor uyku getti
cigdem hatunu da dogurmaya getti kaldik biz bas basa ebis rose
febi nurcanogretmen maeve (dogurdumuydu)?baska da kimse kalmadi sanirsam yazan bizimle ?:sm_confused::uhm:

yok anacum onlarda doğurmadı ...doğuramıcakta böle giderse.............ya benım karnım çok ağrıyooooooo allahım bu ne yaa...uykudan kaldırdı giidip bır namaz kılayım belkı geçer sabah ezanı okundu...belki bende odğururum bugün çiğdeme çok özendimmm yaawsss

arkadaşlar sizler burdayken sorayımm yalancı sancılar nasıl oluyor bende bugün dogru dürüst uyuyamadım. aşagıya dogru agrım var etim agrıyor sanki. birde karnım çok gergin göbegim agrıyor sanki. normalmi.

he canim benim de sirtim agriyor vallaha yoruldum artik sabir sabir demekden sabir da kalmadi bendesenağlama
allah kabul etsin a.s.
cigdem gibi bizim suyumuzda gelse o zaman direk hastane zaten ama benim ilikinde de gelmemisti ya sabirrrrrrrrrrrr

GERÇEK VE YALANCI DOĞUM SANCILARI
Yalancı doğum sancılarına "Braxton Hicks kontraksiyonları" denir. Bunlar gebellikle son trimesterde (6. aydan sonra) başlar ama daha önce de (4. aydan sonra) görülebilir. Bu yalancı ağrılar rahimde açılmaya ve doğuma sebep olmazlar, fakat gerçek ağrılardan ayırt edilmesi gerekir.

- Yalancı ağrılar düzensizdir, sabit aralıklarla gelmezler, önceden geleceğini tahmin edemezsiniz. Gerçek doğum sancıları ise hep aynı aralıklarla düzenli gelir ve kaybolurlar.
- Yalancı doğum sancılarının sıklıkları ve şidddeti giderek artmaz. Gerçek doğum sancıları giderek sıklaşır ve şiddeti artar.
- Yalancı ağrılar pozisyonunuzu değiştirmekle yada hareket etmekle geçer fakat gerçek ağrılar geçmez.
- Gerçek ağrılar 30 - 60 saniye arasında sürer. Yalancı ağrıların süresi her seferinde çok değişiklik gösterir, genellikle daha kısa (15 - 20 saniye) sürer.
- Yalancı ağrılar ağrı vermekten çok rahatsızlık verir tarzdadır.

Bu tür yalancı sancılar hissettiğinizde uzanıp dinlenin yada zaten yatıyorsanız kalkıp biraz yürüyün hareket edin. Bol su için çünkü vücutta su azalması da bu kasılmalara neden olabilir. Bunlara rağmen bu sancılar geçmiyorsa doktora başvurmalısınız.

benim de sancilarim yalanci sanirsam:dilcikar:senağlama

rose canım allah kabul etsinn. kızlar acaba kendimi mi dinliyorum adet sancısı gibi agrım var boşluklarım agrıyorr. eşime diyorum agrım varr hiçç uykusundan bile uyanmadıı. (

saolun kızlar sizede dua edip gelimm ben valla karnım çok kötü uyuamıyorum pericimmm karnımda gaz var sanırsam onun etkisi yaaaa..püffffffffffffff

rose canım allah kabul etsinn. kızlar acaba kendimi mi dinliyorum adet sancısı gibi agrım var boşluklarım agrıyorr. eşime diyorum agrım varr hiçç uykusundan bile uyanmadıı. (

onceden benim esim de oyleydi ama sancim oldugu zaman biliyor hasnateye goturelim mi diyor hem gunum de gecti benimki de yoruldu beklemekden bende :teselli:
canim adet sancisi normalmis yani hazirliomus oyle dediler artik allah bilir yerimseniben

rose canımm namazı nasıl kılabiliyormusunn. ben kılamıyorum göbegimden o yüzden oturarak kılıyorum. bu seferde secdeye sandalyeye dogru yatıyorum göbegim yine sıkışıyor sen normal kılmaya devammı ediyorsun.

onceden benim esim de oyleydi ama sancim oldugu zaman biliyor hasnateye goturelim mi diyor hem gunum de gecti benimki de yoruldu beklemekden bende :teselli:
canim adet sancisi normalmis yani hazirliomus oyle dediler artik allah bilir yerimseniben

teşekkürler canımm verdigin bilgiler için. herhalde diyorum kendimi dinliyorum.

insallah bana da nasip olur kilmak namaz rabbim af etsin bi ara basladim gene biraktim nolur benim icin de dua edin bende baslayayimmmmmmmm:çok üzgünüm:

sancilar zaten belli olur gercek dogum sancisi bi belli oluyor ki :lepi:allah hepimizin yardimcisi olsun vallaha
bak gene sancim vardi gene gitti bakalim kac dk da bir gelcek :uhm:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…