Cuma Zayıflama Yarışması 4. Takım

ZEVCAN hesapladımda 21.5 saat oruc tutacaktım.ben dayanırımda vucut dayanmazdı.canım bende yoldan geldım.orda dıkkat edemedım.kıyafetlerınden erken farkına varman guzel.sımdı toparlanma vaktin.ben korkuyordum ama dun aksam o kadarda zor degilmıs dedım.gozumu doyurdum hemen sofradan kalktım.bu kadar yol katettıkten sonra tekrar moral olarak toparlanacagına ınanıyorum.YASEMIN dun tvde dıyordu domates salatalık tok tutuyormus sen o kucuklerı buyut bence bıde aman dıyım ara ogunu atlama.

evet fark etimiş olmam büyük bi + benim için ama farketmek yetmiyo dediğin gibi toparlanmak lazımm..aksamları zaten yiyemiyorum dün aksam ifatrım tam 1 bucuk saat sürdü o kadar yavaş yedimki..
2 bardak su içtim 1 kase corba içtim kıprdayamadım mideme sancılar girdi.
ara verdimm 20 dk kadar sonra 1 bardak meyve suyu ile az 2 dilim kepek ekmeği az yoğurtlu patlıcan yarım bardak suu yine yarım saatte yakın ara ve 1 kase corba daha..

son corba fazlalıktı bu aksam dahada azltıcam..

Prensesperi , ben arada acıkınca ağzıma slatalık atıyorum , o yüzden boyutları parmak kadar :)) Ofiste onlardan var ...Kahvaltıda bazen kflex yiyorum bazen de bugün ki gibi kahvaltı .Bugün sabah tartıldım ama net ölçüyü yarın belirticem :))

Aranızda zayıflama kemeri kullanan var mı ? ,Benim görümcemin kemeri bir ara Tusa hazırlanırken iyi göbek yapmıştı sonra rejimle birlikte bunu kullandı şimdi manken gibi :))

Günaydın hanımlar ben geldim...

Dün tam 40 dk yürüyüş yaptım eve gitmeden önce.
O kadar yoruldum ki dolmuşla geçtim eve otobüse binmedim.
Doğal olarak kanlıcadan eve yürüme hayali suya düştü.
Ter içinde kalmıştım zaten birde sevdiğimlede öyle konuşurken söz verdirdi yürümiceksin zaten sahurada kalkmadın hasta olmaya mı çalışıyorsun diye.

Neyse eve gittim 1 saat kadar uyudum.Sonra annem kaldırdı beni.
Bahçeye bir baktım bir kalabalık.Meğer yengem yemek davetinde bulunmuş.
Bir bardak su ile orucumu açtım.
Sonra bir tabak çorba içtim.
Bir tabak tavuklu bezelye yemeği yedim fırında.
Salata ve zoraki bir kaşık pilav yemicem dedim ama koydular.
Ayran içtim.Bir dilim de pide yedim.
Yesem daha yerdim ama acilen sofradan uzaklaşıp içeri geçtim.

Sonra bir tatlı krizim tuttu anlatamam.
Markete gideyim gitmiyim arasında gidip gelirken gitmedim ve 3'ü bir arada nescafe içtim.
Ve gece sahura kalkdım.
Bir tabak sulu köfte yedim zoraki tek gözüm açık şekilde.
Bir iki tane salatalık aldım.Annemin ısrarla ye dediği pideden yemedim.
Bir bardak su içtim ve yattım.

Günaydın herkese.
Dün akşam berbattı benim için kızlar. Beş buçuk gibi başım bir başladı. Delirecektim ağrıdan. Gittim eve yattım uyuyamıyorum dön sağa dön sola. Neyse zor bela iftarı yaptım. 1 kase çorba, azıcık pilav bi parça da tavuk yedim. İki üç çatal da salata ve bir kase yoğurt. Ama annemin zorlamasıyla o da. Başım bi yandan midem bi yandan nerdeyse hastaneye gidecektim o derece.
Neyse eve gittik 10 gibi Kızı annemde bıraktım hemen uyudum. Eşim sahura da kaldırmamış dün kötüydüm tutmayayım diye. Bugün tutmuyorum yani. Sabah kalktığımda başıma bakıyorum yerinde mi diye. Şükür geçmişti ağrım.

İyi yapmışsın canım tutmamakla. Düşer kalırdın Allah korusun.

Zevcan kızacaksın bana ama kilo alman normal değil mi canım. Bir türlü düzenli bir şekilde diyet yapmıyorsun ki. 2 gün dikkat ettiysen 3. gün mutlaka bi kaçamak. Monti de kaçamağı affetmiyor işte. E vücudun dengesi de bozuluyor haliyle. Şunu bir hafta tam düzenli yapsan göreceksin faydasını.

Dün sabah bişiy yemedin mi şekerim sen. Afiyet olsun yediklerin iyi.

Zevcancım bozma moralini orucun daha ilk günleri bu denli olması çok normalde.
Vucut alışık olmadığı bir beslenme düzenine geçiyor doğal olrak zorlanıyoruz.
Zamanla alışıcaz ve çok daha rahet edicez.

Çok geçmiş olsun ablacım.
Saatler çok uzun hava çok sıcak aman dikkat et kendine.
Buğün tutmamakla en iyisini yapmışsın.
Her şeyin başı sağlık.Umarım bir daha tekrarlanmaz.

Nilayım aferim sana. İyi dayanmışsın canım ısrarlara.
Saol şekerim kocişkom kaldırsaydı yine tutacaktım ama o da özellikle kaldırmamış. Bende saati kurmadan yatınca olmadı neyse Allah affetsin.

Bu arada Pandomim nerelerde. İzine falan mı çıktı ben mi kaçırdım.

Allah sabır versin gerçekten çok zor tutanlara bol bol sabır ...Özge ben dün sabahkielriyazdım diye hatırlıyorum , dün yazmıştım müsli + yeşil elma ...

Sofra kalabalık olunca insan ister istemez sohbet arasında götürüyor yemekleri ablacım.
Bu konuda deneyimli olduğum için sofradan hemen kalktım içeri geçtim.
İlk gün sahura kalkmama rağmen fena değildi.Kilo verme değilde sabit tutma ve almama derdindeyim.Bakalım artık hayırlısı.Tutmamakla iyi yapmışsın buğün kendini toparlarsın ne azından ablacım.

Allah sabır versin gerçekten çok zor tutanlara bol bol sabır ...Özge ben dün sabahkielriyazdım diye hatırlıyorum , dün yazmıştım müsli + yeşil elma ...

Saol canım...
Kemeri ben kullanmadım ama yengem kulanmıştı.
Düzenli kullanıldığında gerçekden işe yarıyor diye biliyorum.
Ama düzenli kullanıp hemen pes etmemek gerekiyor.

gecmiş olsun canımm..dikkat et kendine..
söyle yanlıslarımı neden kızayım ki sana gercek olan bu ..
bu arada annemlere isyan ettim kimsem yok die hafta sonu annem gelio yanıma hersey daha güzel olucak inşallah :1rolleyes:

Yasemin ben atlamışımdır o zmn şeker pardon.

Nilaycım aynen öyle oluyor valla. Bizde de sofra sohbetleri meşhurdur :)

Bu arada Pazar günü annemlerde kayınvalideleri iftara alayım diyorum. Dedemi de çağırırım. Ne yapsam kızlar yemek size.

Zevcancım oyy annen kıyamamıştır içine işlemiştir öyle söylemen. İyi olur gelmesi de senin için. İş yerindeki durumlar ne alemde. Malzemelrle ilgili bişiler olmuştu falan.

pandonimi dün gördüm die hatırlıyorum ama benim olmadıım arada cok fazla yeni arkadas katıldığından heüz tam adapte olamadım yanlısda hatırlıyo olabilirim..

Günaydınlarrrr=)

Dünkü iftar menümü yazayım hemen.
Gözüm dönmüş olmasına rağmen hiç abartmadım.
Dün halama davetliydik zaten, orcumu kocaman 2 bardak suyla açtım
ardından yarım kepçe çorba, 3 yemek kaşığı pilav ve 3 yemek kaşığı musakka yedim.
2 kocaman bardak ayran içtim aradan biraz zaman geçince 2 minik tatlı yedim.
Pide hiç yemedim ve bir iki saat sonra da bir avuç fındık atıştırdım.
Sahur da da kendimi çok çok zorlayıp 2 adet kandil simidi,1 fincan çay ve yarım muz yedim.
Bol bol da su içtim. Spor malesef yapamadım, ama halama giderken yarım saat yürüdüm iftardan önce
yine de abartmamışım sanki değil mi?

O yüzden sofrada pek oturmamak lazım ablacım.
Dün akşam benim yaptığım gibi kaçmak lazımbayanssulusmile

Yemek hımmm şuan o kadar açım ki sana bir sürü şey sayabilirim ablacım
En iyisi bu konuda ben susayım.

Bence çok iyisin canım.
İlk gün olmasına rağmen çok güzel idare etmişsin.
Sahurda yemen iyi olmuş buğün daha rahet geçicek inşallah.
Spor konusunu dün leslie bende yapamadım.
Ama ev kalabalıktı odam işgal halindeydi.
Buğün duruma göre yapacağım inşallah.

Zevcancım oyy annen kıyamamıştır içine işlemiştir öyle söylemen. İyi olur gelmesi de senin için. İş yerindeki durumlar ne alemde. Malzemelrle ilgili bişiler olmuştu falan.

tutanak tuttum iş yerindekilere cok uzun bi tuttanak oldu ama salı günümü mahvettiler anti depresanlarıda lökosit düşüklüğüne sebep olabilir die biraktırdı prof. o yüzen iş yerinde patlıcak bi bomba gibiyim kimse yanıma gelmiyo zaten halimden belli oluyoo herkes anlıyo bişi derlerse tersliyeceğimi öyle işte annemlerin gelmesi beni de cok rahatlattı artık millet senin kimsen yokmu neden gelmiyorlar hiç arkadasındamı yok demye baslamıstı bu durum beni cok üzüyor acıkcası herkesin kendine göre iş var sorumlulukları var sonucta yakın yer değilki nasıl gelsinler hem onlar geleceğine benim gitmem daha mantıklı ben gitrtimmi herkesi görüom öyle değilmi.
öyle işte özgecim malzeme sorununu zor da olsa şimdilik atlattım..
ama iç dünyan cok kötüü..

sana gelince bence ana yemek olarak herkesin sevdiği bişiyi seç zaten diğerleri belli çorba pilav salata kızartma börek sarma yaparmısın bilmiyorum..
tatlı olarak bişi diyemicem zor bi karra çünkü..cokacimcoook

Çok halsiz düşüyorum ben.
Dizlerimin bağı çözülüyor eve gidene kadar.
Yemekten sonra da koltuğa oturup kalıyorum.
eğer ramazan boyu oruç tutarsam spoar yapamicam gibi görünüyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…