4/B li hamişler ve yeni anneler izinle ilgili bir sorum var.

axsxina

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2007
1.133
18
günaydın arkadaşlar, ben 4b liyim, bir kamu kurumunda çalışıyorum, 4blilerde yapılacak yeni düzenlemede sözleşmeli hamile personele 8 hafta ücretli izin verileceği söyleniyor, tasarı bu şekildeymiş ama acaba bizim zaten hakkımız olan doğumdan önce 8 sonra 8 hafta olan izinimiz mi ücretli hale getiriliyor yoksa bu izinler haricinde bir 8 hafta da mı ücretli izin veriliyor, bunu anlayamadım, bu konuda bilgisi olan var mı acaba?

bende 4/b li sağlık personeliyim evet bu taslak kabul edildi ancak resmi gazetede yayınlanmadı bu taslak ile 16 hafta doğum izninde maaşımızı alabileceğiz yani aynı 657 memurlar gibi senin ne kadarlık nasıl gidiyor hamilelik

hamilelik iyi canım çok şükür, bebeğimi bekliyorum sabırsızlıkla, tahmin ettiğim gibi yani, ekstra bir 16 hafta izin yok, sadece önceki hakkımız tek farkla maaşımız yatacak, bir 16 daha verselerdi ne güzel olurdu ya....

pelincim ücretsiz izin hakkımız da yok, ne yapmayı düşünüyorsun?

canım yapılan değişiklikler resmi gazete yayınlandı, inceledin mi?

bende 4/B szleşmeli öğretmenim kocaelide görev yapıyorum ama bizim doğum izninde maaşımız alınıyordu sizlerde maaş alınmıyormuydu arkadaşlar. birde ücretsiz doğum izni hakkı verdiler bizlerede

canım biz 16 haftalık doğum izni sırasında maaş alamıyorduk izin bitiminde ssk dan iz göremezlik ücreti alıyorduk, ama şimdi bu 16 haftalık izin ücretli olmuş, yani maaşımızı alabilecekmişiz,

peki ücretsiz izin nasıl olacak? sözleşmemiz fesh edilecek sonra yeniden sözleşme imzalayacağız galiba, ve başvurduğumuz takdirde kurum bizi almak zorundaymış anladığım kadarıyla.

evet benimde anladığım kadarıyla kadromuz saklı tutulacak gittiğinde yine devam edeceksin.bizim milli eğitimde şu aralar en büyük sorunumuz 1 yılda 30 günden fazla rapor alan söz. pers.ilişkisi kesiliyor sözş. fesh ediliyor.ona cok üzülüyorum ben plesantam aşgıda benim allah korusun doktor yatış falan verirse halim ne olur bilmiyorum.iyi düşünüyorum inşallah bir an önce plesantam yukrı çıkar:çok üzgünüm:

geçmiş olsun canım, inşallah bir sorun çıkmaz, evet okuduğumda şok olmuştum, bir öğretmenin sözleşmesi fesh edilmiş, böyle birşey olabilir mi? sağlığın bir süre için bozulmuşsa çalışamazssın artık demek gibi birşey, inşallah yoluna girer herşey, gerçi sizin kadro almanız daha kolay değil mi? tanıdığım bir arkadaş sözleşmeliydi kadrolu atandı bu yıl, biz de o da görünmüyor şimdilik.

kızlar ücretsiz izin hakkında yeni duyumlarınız var mı? ben doğumuma yakın kurumuma yazılı olarak ücretsiz izin kullanıp kullanamayacağımı soracağım, sözlü olarak kullanabileceğimi söylediler ama elimde yazılı bir belge olsun istedim, siz neler yaptınız?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…