Çocuk Hastalıkları 4.5 yasındaki oğlum ateşli havale geçirdi..

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Benim için travmatik bir hal aldı ateş.premature bebegim iki kere geçirdi.biri ni38.5 la geçirdi.yazarken bile kötü oluyorum.

Bir kaç Dr gezdik.premature olunca.atesli havale den korkmayın dediler hep.ama insanın elinde değil.

Rabbim bir daha yasatmasin

nasıl oluyor geçirirken

Benim kızım da 37.5 da geçirdi cok korkunçtu gerçekten görüntü etkisinden yıllarca kurtulamadım.dr lar olabilir görüntü ürkütücü ama çok korkulacak bisey değil aile de varsa genlerden geciyor, olabilir dediler .bizde de hem teyze de hem amca da havale var.aradan 3 sene geçti tabi çok dikkat ettik havaleye sebep olan ilaç kullanmadık.ateslenmeye başladığı anda bastım ilacı .çok şükür iyi 6 yaşına kadar risk her zaman varmış dikkat etmeye devam ediyoruz. Imuneks surup la takviye yapıyoruz ne kadar az hasta olursa o kadar rahatım.umarim sizde de bi sıkıntı olmaz.

Benim kızım 37.5 de geçirdi .ben de sizin gibi düşünüyordum ilaç bile vermemiştim 38 olsun öyle vereyim diyordum.ama havale geçirdi .hep kendimi suçladım keşke erken müdahale etseydim diye.simdi 37 de hemen ilaç veriyorum.oyle korktum ki 2 adak birden adadım.allah kimseye yasatmasin acizlik insanın elinden bisey gelememesi çocuğu o durumdayken çok zor.

nasıl oluyor geçirirken
Bizimkinin eli ayağı kitlendi.gozu portletecek gibiydi.bogulma gibi ses geliyordu .dili içeri mi kaçtı diye bakiyim dedim disleri kitliydi.esim giyinmemi bile beklemeden hastaneye götürdü.ay yazarken bile dayanamadım.nasil dayandım o an bilmiyorum.allah dermansız dert vermesin .

Gecmis olsun. Atesin aniden dusmesi veya yukselmesi sonucu oluyor diye biliyorum ben de. Yuksek ihtimal de hasar birakmiyor. Yan yatirmak gerekiyor degil mi bu tur bir durumda? Doktorunuz bilgi verdi mi o an yapilmasi gerekenlerle ilgili?

Gecmis olsun. Atesin aniden dusmesi veya yukselmesi sonucu oluyor diye biliyorum ben de. Yuksek ihtimal de hasar birakmiyor. Yan yatirmak gerekiyor degil mi bu tur bir durumda? Doktorunuz bilgi verdi mi o an yapilmasi gerekenlerle ilgili?
Ben allah tan havale geçirmeden daha internetten araştırmıştım .hiç müdahale etmeyin dilini kontrol edin ama zorlamayın yan yatırın hemen hastaneye götürün diyordu öyle yaptim ben de

Ben de küçükken geçirdim kızım da iki kere geçirdi ateşli havale. İlkinde çok zor olmuştu ilk defa karşılaştık ne yapacağımızı bilemedik ama ikinci de daha bilinçliydik. Ateşli havale çok kötü bir şey değil. Vücut mikroorganizmalara çalışırken ateş çıkar ve ates birden yükselmeye başlarsa beyin kendi şalterlerini indirir ve tehlike geçene kadar havale durumuna geçer. Havale bazı durumlarda daha büyük sorunlara neden olur. Çok uzun sürerse ya da çocuk havale geçirirken nefes alamazsa ya da soğuk suya sokma gibi aniden ateş düşerse. Düşük ateşte de havale olur ama onun adı tıpta havale değil epilepsi diye geçer. Onu da tecrübe ettik kısımda ne yazikki. Allah kimsenin başına vermesin. Rabbim çocuklarımızı her türlü kaza ve hastalıktan korusun. Size de çok geçmiş olsun. Havale geçiren çocuklara bazı ilaçların kullanımı yasaklanır. Doktorunuz bilgi vermiştir sanırım.

Çocuklarım Boğaz enfeksiyonu geçirince çok ateşlenir.Hatta 40 dereceye kadar çıkar ama hiç havale geçirmedi.Nasıl oluyor nasıl anlıyorsunuz.Rabbim bidaha yaşatmasın.
Havale ateş yükselince değil aniden yükselince geçiriliyor örneğin birden 36,5 dan 37,5 a çıkması gibi. Kızım da 37,8 de havale geçirdi ama yeri geliyor 39 derece ateşle oynayıp gülüyor.

Atesli degil soguk havale hasar birakabiliyormus yanlis degilsem.benim iki kuzenimin cocuklari da gecirdi.birinin ki kiz digerinin ki erkekti.tabii insan cok korkar oyle bir durumla karsilasinca.apar topar hastaneye goturduler ama doktor normal oldugunu ve tekrar olursa yan yatirip beklemelerini soylemis.simdi ikisi de gayet normal hic bir sorunlari yok hatta erkek olan ustun zekali.

Havale için bazı bilim adamlari beynin resetlenmesi derler ve ateşli havale geçirenlerin zeka düzeyinin biraz daha yüksek olabileceğini söylerler. Kesin kanıtlanmış birşey değil ama henüz. Ben de iki kez geçirdim hatta ikincisi 8 yaşımda okula giderken oldu. Zihinsel olarak da bedensel olarak da hiç olumsuz etkisini görmedim. Hatta Türkiye'nin sayılı üniversitelerinden birini birincilikle bitirdim.

Bazı yorumları okudum bilmediğim çok şey öğrendim bu konuda ateşin birden düşmesi de iyi değil demek ki korktum okuyunca Allah hepimizin evlatlarını korusun..

evet ates birdenbire yukselirse havale olur, bizim yapabilecegimiz bir sey yok. ama atesliyken atesi hizlica dusurmek de havale sebebidir. ateşliyken şurup vermeden asla islak bez, banyo, sirkeli su gibi uygulamalar yapmayin. şurubu verin uzerini inceltin yeter. illa banyo yaptiracaksaniz ılık su olsun ama mutlaka ates dusurucu verdikten bir muddet sonra yapin.

ates li havale zaten dusuk ateste olur. yavas yavas yukselen atesle olmaz.
bu da vucudun savunma mekanizmasi. aniden artan ates zarar vermesin diye beyin kendini korumaya aliyordu galiba. elbette korkunc bir durum ama kalici bir sorun olmaz.

zaten surup versen bile hemen etki etmiyorki..o arada ilik su ile eklem yerlerine yaptim sadece alt camasiri vardi..cok cok kotu bir andi..kendimi cok sucluyorum.. allahtan dilegim bir daha yasamamak

Havale ateş yükselince değil aniden yükselince geçiriliyor örneğin birden 36,5 dan 37,5 a çıkması gibi. Kızım da 37,8 de havale geçirdi ama yeri geliyor 39 derece ateşle oynayıp gülüyor.
iste bu ilginc bir durum..bizdde oyle oldu.daha once yuksek ateside oldu havale gecirmedi..bu kez dusuk ateste gecirdi. bunu neye baglamaliyim bilemiyorum.ayrica daha gecirmedigi su cicegi var o da yuksek atesle kendini belli ediyormus ee onda dus bile aldirilmaZ nasil olucak bilmiyorum

havale gecirdikten hemen sonrak ateslerde tekrar olmuyo..bizde aradan 2 yil gecti oyle tekrar oldu..

hangi doktor ilaclari ysakliyor cocuk dr umu .. havaleden sonra cocuk norologuna goturdunuzmu ve eeg cekiliyormus her ihtimale karsi ..siz ne yaptiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…