Çocuk Hastalıkları 4.5 yasındaki oğlum ateşli havale geçirdi..

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

S I L A

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2013
329
9
45
Merhaba bayanlar. cocugu ateşli havale gecıren varmı yada etrafında gecıren varsa deneyım ve bılgılerınıze cok ihtiyacım var. dunyanın en zor anlarından ınanın. Allah bir daha yaşatmasın..cok ama cok korktuk. 37.5 da gecırdı oğlum.. tam atesını dusururken. olabiliyormus dusuk ateste nile olur dedı dr..
varsa geciren bilgi verirmisiniz. tesekkur ederim.

Çok geçmiş olsun ben gecirmisim küçükken ateşli havale birsey yok bende gayet iyiyim .
Inşallah tekrar yaşamazsiniz

37.5 derece havale mi oluyor ? Bende merak ettim bilgisi olan arkadaşların cevabını bekliyorum

bende aynen oyle sordum dr a .. dusuk derecede bıle olabılır dedı..o an atesını dusurmeye calısıyorduk birden oldu..

Çok geçmiş olsun. Benim bebeğimde 37.5 oldu ama doktor normal karşıladı 38,5 tehlikeli olur demişti. 8 aylık şu an 37,5 olduğunda evde düşürmeye çalışıyorum genelde. Şimdi siz söyleyince korktum açıkçası

Geçmiş olsun öncelikle. Ben de çok araştırdım ve evet 37 derecede bile havale geçirmesi mümkünmüş. Yazılanlara göre eğer kalıcı bir beyin hasarı bırakırsa (41den düşük ateşte) bu ateşten değil ona sebep olan hastalıktanmış.

cocugunuz kızsa korkmayın.. erkeklerde oluyormus genelde..ve ınanın bazen birden yukselıyor ates..

Benim oğlum geçirdi hayatımın en kötü olayı idi bende kalıcı hasar daha çok bıraktı. Evladım kollarımda ölüyor sandım.ateşlendi ve 2 saat içimde 38 derecede geçirdi . Orta kulak enfeksiyonuna bağlı ve normal olduğu söylendi.18 aylıktık şimdi 2 buçuk yaşındayız ve bu risk 5 yaşına kadar devam ediyor. Hep takipteyiz.rabbim kimseye yaşatmasın düşmanıma bile

Havale geçirdiğini nasıl anlıyorsunuz ? Benim oğlum da şuan bademcik iltihabı geçiriyor ve ateşi yükseliyor devamlı... 38.5 gördük dün gece... ben de endişe ettim şuan..

Çok geçmiş olsun inşallah çabucak toparlar..

Çocuklarım Boğaz enfeksiyonu geçirince çok ateşlenir.Hatta 40 dereceye kadar çıkar ama hiç havale geçirmedi.Nasıl oluyor nasıl anlıyorsunuz.Rabbim bidaha yaşatmasın.

herkesin bilgisi, deneyimi farklı. ben küçükken yüksek ateşten dolayı havale geçirmişim, hatta bir kerede değilmiş.şimdi birşeyim yok. sizin çocuğunuzun durumu, yapısı farklı. bizim söylediklerimiz size yardımcı olmak yerine işinizi zorlaştırabilir. en doğru bilgi doktorunuzdan aldığınız bilgidir. detaylıca ona sorun bence.

Çok geçmiş olsun Allah tekrar yaşatmasin inşallah.
Çok mu çıkmıştı ateşi Kac derece olmuştu..
Şuan oğlum ateşli ve 38 bile bana düşük geliyor..
Oğlum çok ateşlenir ve zor da düşer epey inatçı bir ateşi vardır 40 i görür maalesef..
Ama Allah'a şükür hiç havale gecirmedi.
Allah hiçbirimize de yaşatmasin inşallah.
Bize de demişlerdi korkmayin geçireceği varsa 37 de bile geçirir diye..

Annem anlatır, küçükken birgün ateşim hızla kısa sürede yükseliyor, hastaneye götüreceklerken arabada kendimden geçiyorum. Ertesi güne kadar hastanede uyumuşum. Bende bir hasar bırakmadı. Ama herkeste sebepler ve sonuçları farklıdır. Siz de doktorunuza güvenin, gerekirse farklı bir doktora da danışın.

bende aynen oyle sordum dr a .. dusuk derecede bıle olabılır dedı..o an atesını dusurmeye calısıyorduk birden oldu..
Ateş vücudun savunma mekanizmasi. Zaten tam düşürmeye çalışırken havale geçirmesi de bunu gösteriyor. Siz savunma mekanizmasını devre dışı birakmak icin uğraşıyorsunuz vücut ne yapsın sarteli indiriyor tamamen. Sizin müdahalenize mudahale ediyor. Yaşıt oğlum var hic düşürmedim dusurmeye çalışmadım. 40a kadar bile çıktı. Tercih meselesi bu isler ama vücudumuzun ayarlariyla biz oynuyoruz. O da bizi devre disi birakiyor bu sekilde.

Ates ani yukseldiginde havale gecirme olasiligi daha yuksek oluyor.birde atesliyken ani den soguk birsey vucuduna degerse havale geciriyorlar sanirim.benim gozlemim bu sekilde.
Bebekken havale gecirdiyse ilerki donemlerde 5 yasina kadar gecirme riski artiyor.sizinki 4.5 yasindaymis umarim tekrarlamaz.
Benim oglum 3 kere gecirdi.5 yasina kadar belirli araliklar.atesli havale de korkulacak birsey yok kisa sureliyse eger hicbirsey olmuyor cocuga ama o sirada olan anneye oluyor o ayri konu.
Herhangi bir hasar olmadi hatta masallah oglum yasitlarina gore oldukca zeki

vucudu komple kasılıyor ve cocuk kendınden gecıyor..kaskatı kesılıyor.. 3-5dk boyle olup normale donuyor sonra...Allah kımseye yasatmasın..
Teşekkür ederim cevabınız için. Evet allah kimseye yaşatmasın benim minnoşta 8 aylık oldu korktum bende şimdi ateşini ölçtüm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…