39+4 ben ne yaşıyorum

aklimseyyah

Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2023
686
674
39+4 olduk iki gündür kasığımda ve belimde ağrı hissediyorum özellikle ayağa kalkınca çok oluyor ama şuan yatar pozisyonda da var, ayrıca dün sabah aniden akıntı boşalması oldu şeffaf kokusuz ıslak hisli ve uzayan, öğleden sonra da jöle kıvamlı hafif açık sarı şekilde geldi doktoruma acaba nişan mı diye sorunca nişan hafif pembe veya kanlı olur dedi. Eşlik eden ağrılar var. Ayrıca salı günü sezaryen olacağım nasipse bugün karar verildi nst de sancı yok, 2cm açılmam var ancak bebek henüz kanaldan yukarda bu yaşadıklarım yalancı sancı mı benzer yaşayan var mı? İlk hamileliğim kafamda her şey o kadar karışık ki, tek bildiğimiz bu yaşadıklarım normalden farklı

Sabah gelen suyun olsaydı devamı da gelirdi büyük ihtimalle gün içinde. Geldimi?
13 mayıs sabah kontrolüm vardı 0 sancı çıktı nst de ama gecesine suyum geldi. Doğum heran başlayabilir. Siz hissetmeden açılmanız da olabilir.
Neden sezeryana karar verildi? Eğer normal doğum kesin olmıcaksa belirtiler artarsa bi muayne olmanız iyi olur

Bebeğim iri bir bebek 3900 civarlarında hafta olarak da artık sonlara yaklaştık bebeğin başı yukarda hala doğum kanalına girmemiş yanlış anlamadıysam bu yüzden sezaryene karar verildi. Salı günü kesinleşecek aslında şöyle o güne kadar kanamam vs olmazsa öyle olacak. Daha sabah kontroldeydim 2 gün önce 2 cm olan açılmam ilerlememiş acaba bu alttan muayeneler mi tetikledi ağrılarımı ve akıntılarımı.

Benim bebeğimde kanalda değildi doktor çok zor bakıyorım bebek hala yukarda demişti suyum geldiğinde muayne ederken. Ama doğum anında iniyor. O çok önemli değil.
Ağrıyı muaynede tetikler

Bebek hazirlaniyor sinyalleri vermis bugun kontrolde gelenin suyunuz mu olduguna bakilmistir muhtemelen. Cunku suyunuz gelirse onun takibi yapiliyor bebek susuz kalmasin iceride diye onemli bir durum bende oyle olmustu en son suyu bitti bekleyemeyiz diyip almislardi mesela. Saglikla alinn

Doktorum ultrasonla baktığında bebeğin suyunun iyi olduğunu söyledi, amin inşallah

Bebek kanala girdiğinde oturduğunuzda batma hissi oluyor tam oturamıyorsunuz gelen suyu da anlamamak mümkün değil iç çamaşırınız su içinde oluyor doktorum çatı muayenesi yaptığında bebek kanala yerleşmiş demişti ve kan gelmişti doktor muayenesi sonrası

Açıkcası böyle oluyor su ıslaklık hissi var ama bazıları bacaktan boşalırcasına filan diyor öyle bir durumum olmadı hiç

Benim oğlumda doğum kanalına girmemişti ve sezeryanla alıncaktı. 19 ocak salı günü sezeryan tarihi belirledik 16ocak cumartesi nişanım geldi. Acile gidip nst ye girdim ama sancım yoktu. Sezeryandan bir gün önce korona testi kaptırmak için hastaneye gittiğimde doktoruma uğrayıp nişanımın geldiğini söyledim ve o sabah hafif sancım vardı. 3cm açılmam oluşmuş ve bir sonra ki günü beklemeden acil sezeryana aldılar beni. Bebek ters durduğu için açılmanın artması çok tehlikeli çünkü.
Bence siz acile gidip sancım var diyin ve kontrol etsinler, eğer açılmanız varsa hemen alırlar.
Sağlıkla alın kucağınıza

Bebek ters değil aslında başı aşağıda ama doktorun dediği sanırım rahim ağzında değil o mesafe yukarda yani zaten bende hala kaburgalarımda hissediyorum bebeği çok sevindim sağlıkla kucağınıza almanıza Allah bağışlasın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…