39+2 haftalık gebelik. Heyecan, gerginlik, sabırsızlık

Maviboncuk58

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2021
795
671
29
Arkadaşlar merhaba 39+2 oldum. Çok uzun yazacağım. Şimdiden kusura bakmayın.
Benim bildiğim kadarıyla 39 dan itibaren üzerine gün eklenince 40 haftalık sayılıyor. Bebeğimin cinsiyeti kız. Erken doğar diye düşündük bekledik. Tabi ona biz değil bebek kendini nne zaman hazır hissederse o karar veriyor. Hastaneye düzenli olarak gidiyoruz. 37 haftalıkken bağıra bağıra beş altı defa sancı hissettim hastaneye gittik nst de sancı çıkmadı. 37 den itibaren ara ara sancı geliyor ve inliyorum. Ağrıdan ellerimi bacaklarıma vuruyorum sonra geçiyor.
Bebek 36 dan beri baş pozisyonunda ve hiç dönmedi. Hala baş pozisyonunda
En son gittiğimde 2 cm açıklık ve düzensiz sancı var dedi doktorum. Çatın çok müsait normal doğum için dedi. Rahim Ağzım yumuşak. Normal doğum için çok ısrarcı doktorlar hangisine gitsem normal doğum diyorlar. Haftasını doldursa gelmese bile suni sancı ile normal doğum olacak diyorlar. Yani kesinlikle sezeryanla işimiz yok diyorlar. Çok şükür buna da şükür ama dayanacak gücüm kalmadı arkadaşlar bebek olmuş 3 500 kilo halsizim havalar çok sıcak ödem+varis. Çok canım yanıyor ya. Her gün ağrı var sancı var ama doğum sancısı değil yalancı sancı. Bebek alta baskı yapıyor arada idrar kaçıyor. Ona da baktılar amniyon sıvısı değil. Her gün bir bahane ile ya acile ya da doktora gitmekten de yorulduk eşimle. Yürüyüş yapıyoruz sukuat yapıyorum. Ahududu yaprağı çayı ananas hurma hepsini denedim. Kocaman evi silip süpürüyorum banyo tuvalet yıkıyorum. Tık yok ya Allah aşkına siz nasıl doğurdunuz. Forumda biri yerde oturma konusunda yazmış bugün full yerde oturcam bakalım ne olacak. İlişki konusunda da sıkıntımz var eşimle gurbetten aile evine geldik doğum için yalnız kalıp ilişki yaşayacak yer yok maalesef dört beş defa yaptık yani ama öyle her gün olmuyor benim de ilişki için gücüm yok.
Fikirlerinizi ve yasadiklarinizi merak ediyorum.

Akışına bırak, sakince bekle sürekli hastaneye gitmene gerek yok. 41 de gün verdi doktorum gelmezse suni ile alırım diye. Gelmedi benimki de 3 cm açıklık vardı ama sancım gram yoktu lay lay lom gittim çok az suni verdiler. Gayet rahat doğurdum. Korkulacak bir şey yok. Sakin ol geleceği zaman öyle minnoş bir sancı olmuyor..dünyayı sorgulatan cinsten oluyor o da sadece doğum anından önceki sancılar. Diğerleri dayanılır sancı ki anlarsın zaten. Bolca yürü ve su iç. Bebeğin hareketlerini takip et. Kendi gelirse gelir, gelmezse suni ile süreci hızlandırırlar hiç korkma

Suni sancı nasıl bir şey ilaç mı iğne mi. Rahat doğurmuşsnz ne güzel darısı bana inşallah. Peki sizin 41+ 0 da mı oldu doğum yoksa 40+0 da mı?

Temmuzda 39+4 de doğum yaptım sezaryen ile. Benim doktorum da normal doğum taraftariydi yalnız şöyle bir şey oldu çatı muayenesinde normal doğum yapabileceğim söylendi ama bebegim baş aşağı pozisyonunda olmasına rağmen doğum pozisyonu almamıştı. Ek olarak düzenli ya da düzensiz sancım ve acilmam da yoktu. Doktorum suni sanci ile başlatabiliriz ama normal olacağına garanti vermiyorum deyince ve bebeğim de son haftada bile kilo alınca riske girmek istemedim, sezaryene karar verdik. Şimdi iyi ki öyle yapmışım diyorum. Planlanmış sezaryen görece daha kolay oluyor.

Daha doğum yapmadım. Az önce hastaneden geldim. Çayı muayenesi yaptı doktor baya elini soktu rahmimi uyardı. Doğum başlaması için dedi. Pazartesi son gün pazartesiye kadar geldi geldi. Gelmedi suni sancı
Merhaba şuan ne durumdasınız acaba benimde 40+4 te halen gelmedi. Bugün gece suyum geldi sanıp hastaneye gittik ama enfeksiyondan kaynaklı bir ıslaklık dedi nst ye bağladı herhangi birşey yok dedi herşey normal diye ama ultrasondan bakmadı sadece alttan eliyle baktı o kadar birde sonra bez gibi birşey verdi onu taktım sonra ona baktı birşey yok yarın sabah nst için gel dedi yine böyle bir durum yaşadınız mı halen ara ara sızıntı şeklinde oluyor ama sancı ağrı vs bir durum yok ne yapmam lazım bilmiyorum o kadar tüp bebek denemesinden sonra olunca ister istemez korkuyorum

Merhaba
Aynı durumdan gecmısiz sizinle
Enfeksiyon su gelmesı. Doguruyor um sandım.
Degılmıs
Neyse bu enfeksıyon bebege sıkıntı verebiliyor benimkine verdi.
Ilac verdı mı size urocare fılan?
Bence dogurtsun sizi.

Merhaba
Aynı durumdan gecmısiz sizinle
Enfeksiyon su gelmesı. Doguruyor um sandım.
Degılmıs
Neyse bu enfeksıyon bebege sıkıntı verebiliyor benimkine verdi.
Ilac verdı mı size urocare fılan?
Bence dogurtsun sizi.
Hayır ilaç vermedi son hafta zaten bol bol su iç doğumdan sonra geçecek bir akıntı dedi o kadar

Erkek çocuk mu sizin?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…