33 yaşındayım yapayalnızım ve çok mutsuzum.

ben de çok mutsuzum evlenemediğim için. evlenmiş arkadaşlarıma bakıyorum içim acıyor. evlenince her şey güllük gülistanlık olmayacak biliyorum ama doğanın da bir kanunu var evlilik de gerekiyor. hem ben, yalnızlığı kaldıramıyorum. artık kalbim, ruhum, bedenim eş istiyor. çok üzülüyorum kapılar açılıyor açıldığı gibi de kapanıyor. tanıştığım ya da tanışmam söz konusu olan kişilerle başlamadan bitiyor. eskiden çok dua ederdim artık dua da edesim gelmiyor ve depresyona girdiğimi düşünüyorum.

canım neden diye üzülme zamanı gelmedi sadece nasibin bi yerlerde seni bekliyor ama doğru zamanı kolluyor emin ol...Ha olmasada üzülme olup mutsuz olan o kadar çok insan var ki belkide hayırlısı bu senin için...

Canım evliliğe bakış açın kahır çekmekse zaten evlenmemen daha hayırlı... Çünkü evlilik de aynı hayat gibi inişleri çıkışları olan birşey sıfır sorun olan bir durum değil - Mutluluk da daimi olan bir şey değil sadece her insan gibi hayat yolunda yaşamayı hayal ettiğimiz birşey. Elinde olan şeylerin olumlu yönlerini görmeye çalışmanı acizane tavsiye edebilirim ben de evli değilim daha önceki yorumumda yazdığım üzere maddi beklentim de yok sadece güvenebileceğim biri olsun isterim ama o adam henüz hayatımda değil diye de dert etmiyorum çünkü çok şükür ki sağlığım yerinde, işim var, Allahıma bin şükür yiyecek ekmeğim, başımı sokacak bir evim var inan bunlar bize ufak detaylar gibi gelse de birçok insanın sahip olmayı hayal ettiği ve sahip olduğunda mutlu olacağını düşündüğü şeyler tıpkı senin evlenince mutlu olacağını düşündüğün gibi...
Şu an sahip olduklarına farklı bir açıdan bakmayı denersen emin ol hiç ummadığın bir anda aradığın gibi biri de mutlaka karşına çıkacaktır, hayat bizim ona yüklediğimiz anlamlara göre şekilleniyor hep mutsuzum şu eksik bu eksik dersek önümüze gelen fırsatları da görmeyiz
Ayrıca bekarlar topiğimize de bekliyoruz seni

Merhaba sevgili yalnız insanlar yine yalnızlığımla aranızdayım
Hoşgeldin Artık yalnız değilsin biz varız

Böyle bir yazı okuduğuma sevindim teşekkür ederim Herkesin nasibi bir yerlerde gizlidir buna inanırım - dediğiniz gibi yaş ilerledikçe seçicilik artıyor ama demek ki nasip değilmiş ki olmamış - Allah arkadaşlarınıza hayırlı nasipler versin

Samara, alone kızlar arkadaş açık davetiye sunmuş bakın gitmek isteyenler gitsin ayrıca kk dostluğunun gücüne inanıyorum ben de - reelde tanıdığım bir çok insandan daha vefalı arkadaşlar edindim burada

Son düzenleme:

Söylediğin şey belki onu kırmıştır sana göre normal olan ona göre değilmiş demek ki - ben küslüğü doğru bulmuyorum çocukça birşey iki yetişkin arasında olmaması gerekir - kırgınlık olabilir ama bu karşılıklı konuşarak halledilebilir diye düşünüyorum küs kalmayın hem bebeğinin babası - senin de eşin
Evlenememek üzülecek birşey değil bence, hayatın akışında olmasını planladığımız biraz da çevrenin baskısı altında olmasını mecbur hissettiğimiz birşey ama nasip kısmetten öte yol yok - sizin arkadaşlığınız nasıl aşka ya da evliliğe dönüştü paylaşabilir misin? merak ettim de:44:

Bu dediklerine şöyle katılıyorum, biz hanımlar duygusal varlıklarız ve yanımzda bu duygusal yönümüzü ön plana çıkarabileceğimiz ve destek olacağnı düşündüğümüz bir hayat arkadaşını istiyoruz - yanında yetiştiğimiz ailemizde bile belli bir yaştan sonra istedğimiz gibi davranamıyoruz bizi tamamlayacak "eş" denen kişiyi arıyoruz ama öyle bir anlam yüklüyoruz ki o kişiye ve birlikteliğe, hayal ettiğimiz gibi olmayınca da üzülüyoruz. Diziler demişsin evet bunun payı var ama bunda en öncü pay yine bize ait, boşluğumuzu tv ile kapatmaya çalışıyoruz ve bu bizi daha da dibe çekiyor, sosyal bir hayatımız, hobilerimiz, oyalanacak başka şeylerimiz olsa o kadar boşluğa düşmeyiz. Şahsen ben de işten eve gelince tv açıyorum dinlenmek istiyorum ve kendime yeterince özel zaman dilimi ayırmadığımı düşünüyorum neden tv kapatıp çay demleyip kitabımızı okumayalım ya da güzel bir müzik eşliğinde dinlenelim.
Bence eksiğimiz boşlukları yanlış şeylerle dolduruyor olmamız...

Yalnızım deyip durma bakayım biz neciyiz burada Herşeye kendim koşuyorum ben de hem de izin alma şansım da yok öğle araları koşturuyorum faturalara falan, sonra gelip birşeyler atıştırıp çalışmaya devam ediyorum üstüne sağlık sorunlarım var ama inan Rabbim kolaylığını veriyor hayatta neler var üzülecek sorun evlenememk olsun tamam seni de anlıyorum istiyorsun ki hayatın yükünü paylaşacağın, sana destek olduğunu hissettiğin birini istiyorsun ama üzülmemeye çalış sahip olduğun güzel şeyleri düşün ve hep gül - sen kendinle baş başayken mutlu olursan emin ol hep güzellikleri çekersin üstüne
yımırtamı

şimdi aklıma geldi benkahvaltıımı yaptıydım
Haha - ne istersin o zaman???

Dua her kapıyı açar, vazgeçme bırakma devam et duaya, Rabbimden başka kapı yok gidilecek ve emin ol karşılığını elbet alacaksın bir gün - evlilik düşüncesini hayatının merkezi olarak alırsan mutlu olamazsın - tamam hayatın kanunu bu doğuyoruz büyüyoruz okuyoruz iş sahibi oluyoruz sonrasında evlilik çocuk ev araba alma yaşlanma çocukları evlendirme nene olma vs gibi hayat akıyor, öyle olmasını umuyoruz ama bazen bazı şeyler istediğimiz gibi olmuyor sabretmek gerekiyor - bizim bir topiğimiz var dertleşiyoruz sohbet de ediyoruz bekleriz oraya da - önce seni bu depresyondan çıkarmamız gerek

Son düzenleme:

zaten minyon ufak tefek kuş kadarım hemencik doyarım zeytin ekmeğede razıydımda yımırta olmadı
allah aratmasın hiçbirini huzurla yenen herşey ziyafettir bilene

Kesinlikle öyle Rabbim huzurla yemeyi nasip etsin gerisi boş

amin canım allah her lokmamızı sağlık ve huzurla yemeyi nasip etsin

ben meselahoş sohbet eşliğinde çay ve poğaçaya bayılırım bide dışarda yağmur olcak pencere önü berjer sohbeti hiçbişeye değişmem
inşallah eşlerimizlede yaşarız

ben doğduğumda annem 35 yaşndaydı niye geç olduğunu düşünüyosunuz ki? Allahtan ümit kesilmez inşallah en hayırlı insan karşınıza çıkar. Geç olsun güç olmasın

Allah büyüktür şekerim. bak yalnız değilsin. sıkıldıkça gel içini dök. kaç yaşındasın

evet her yerde bu anlattığınız kendini bilmezlerden var. güzel dilkeleriniz için teşekkür ederim. zaten bu yaz tayin istiyorum. Allahtan hayırlısı

sen de benim kadar kimsesiz kal, acı çek ondan sonra eleştirirsin beni. evlenme heveslisi dersin, kırkına kada bekle dersin. ama önce benşm kaldığım kadar yalnız kal benim çektiğim kadar acı çek. benim hakkımda bişey bilmeden böyle atıp tutman doğru değil
Evlenmesen ne olurki cokmu mutsuz olursun yani neden bukadar evlenme hevesi var 40nda evlen .vardir bundada bir hayir arkadasim haline sukur et.

nasip kısmet - valla yağmurlu havada çay keyfi bir başka - yalnız da olsan keyifli bence
sen de bekar mısın ??
evet bekarım canım

evet her yerde bu anlattığınız kendini bilmezlerden var. güzel dilkeleriniz için teşekkür ederim. zaten bu yaz tayin istiyorum. Allahtan hayırlısı
nerede görev yapıyorsun, öğretmen misin?

canım arkadaş seni teselli etmeye çalışmış eleştirmek için yazmamış haline şükret arkadaşım demiş eleştirse yargılasa o arkadaşım kelimesini kullanmazdı hem belki de senden daha kötü bir durumdadır - yoksa emin ol burada kimse seni yargılayamaz, içindeki yalnızlık duygusunu çok derinden yaşadığını hissettim gerçekten sanırım aidiyet duygusunu yaşamak istiyorsun yani anneciğini kaybetmişsin yanlış hatırlamıyorsam - sen de haklısın - yazarken elimden geldiğince teselli olmaya çalıştım ama içindeki acılara çare olamam biliyorum
hayatındaki güzelliklere odaklanmaya çalış inşallah Rabbim karşına gönlüne göre birini çıkartır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…