33 yaşındayım yapayalnızım ve çok mutsuzum.

bence insan her haline şükretmeli evli olupta kocam beni aldatıyo diyee de konu açabilirdiniz ve bu yanlız kalmaktan bile daha agır bişey Allah kimseye yaşatmasın... hayırlısı herşey için bu zmana kadar evlenmediyseniz evlenseniz daha kötü şeyler yaşayacaktınız belki bu yüzden dir hani Allah bişeyi vermedimi vermez hersey nasip sınav bence isyana düşmeyin...

Sizi tanımıyorum, bu yüzden yorumum havada kalabilir.
Beklemeseniz; öyle çıkıp dolaş, kursa git demiyorum. Daha çok; Birini beğenin ve hamle yapın. Farkedilmek için beklemeyin; bi kaç kez ilk adımı siz atın.
Ne kaybedersiniz?

Bende tam tersi :) Sürekli aldatılan, işkence gören , terkedilen kadınlar mevcut çevremde. Bu yüzden evlilikten ciddi anlamda korkuyorum

inşallah karşına hayırlısı çıkar. ben dediğim gibi aslında sorun illa da evlenmek değil, ama insan zaman zaman şöyle sırtını yaslayacağı bir can yoldaşı arıyor. beni üzen şey bu. ne zaman kadar güçlü ol kendi ayağının üstünde dur. ara sıra ben de güçsüz olayım ben de başımı birinin omuzuna yaslayayım istiyorum.

Samaramorgan sanırım demek istediğinizi anlıyorum. Çok normal böyle hissetmeniz. Çünkü genel olarak hayat böyle devam ediyor. Okul-iş-ardından da evlilik. Ya da hayatı paylaşacağınız biri. Böyle olmayınca ister istemez yalnızlaşıyorsunuz. Çünkü çevredeki herkes hayat ortağını buluyor ve hayatına o şekilde devam ediyor. Ancak siz yerinde sayıyormuşsunuz gibi geliyor insana. Her şey yolunda güzel gitse de bir eksiklik oluyormuş gibi geliyor. Hayat yeterince zor bazen o zorluğu paylaşacak birine ihtiyaç duyuyor insan. Ben de bazen böyle hissediyorum. Gerçi benim sıkıntım bir tık daha öte benim beğendiğim beni beğenmez beni beğeneni ben beğenmem diye bir deyim vardır ya daha çok o hesap oluyor. Hayat görüşünüz ne yönde tam olarak bilemiyorum ama aşırı muhafazakar değilseniz ve eğer hobi olarak değerlendirmek isterseniz dil kursları, resim kursları, dans kursları kafanıza uygun birileriyle tanışmanıza vesile olacak yerler olabilir.

Bende senin gibi dusunmustum evlenmeden once. Ama hicte oyle degilmis. Erkeklerin sevgisi cok ozur dilerim ama b.den asagidir. Oyle kafani koyacak saglam omuzda degillerdir. Onun icin haline sukret. Elindekilere sukret ve mutlu olmaya calis. Evlilik sandigin kadar guzel ve huzurlu birsey degildir. Icinde herseyi barindirir. Tecrubeyle sabittir. Keske bekar olsaydim simdi: ((varsin yalniz olayim. ..

aynen dediğin gibi. benim gibilerin 2 çocuğu var. ben de her akşam çıt çıkmayan evime geliyorum. insanın çok zoruna gidiyor. şu an yaşadığım yerde pek etkinlik imkanı yok ama yakında tayinim olursa inşallah yeni bir çevreye giricem.

ne demek istediğni anlıyorum. erkeklerin ne hödük olduğunu da az çok biliyorum.ama etrafımdaki mutluları görüp onlara özendiğim de oluyor. yazdığın cevap için teşekkür ederim. inşallah sen de rahata erersin tüm kalbimle diliyorum.

yalnızlığı bu kadar takmamın sebeplerinden biri de aile zaten
düzgün aile ilişkilerim de yok, annem zaten ölmüş, babamla da pek aram yok. cevap yazdığın için sağol.

uzulme canım hersey duzelır benımde babam yok tabı anneyle bır tutulmaz ama hayat acımazsız ıste sen ayakta durmaya calıs pozıtıf dusunmeye calıs derın bır nefes al olumlu dusun umarım hersey gonlunce olur

bol bol yazışcaz desene bende çok yalnızım ve çok yoruldum artık

Ben sizi çok sevdim:)
Dilerim tez vakitte ömürlük mutlu, çocuklu bi evliliğiniz olur.

beni neden sevmiyosun

İnşallah canım dediğin gibi çevre çok önemli. Hafta sonları turlar falan var izin alıp onlara da katılabilirsin. Bir arkadaşım öyle turlarda biriyle tanıştı ve şimdi çok mutlu. Yalnız şu da çok önemli evlilik yapacağın kişi seçmek. Çünkü bekar halini mumla arayadabilirsin. O yüzden karakteri sana uyan birini seçebilmek çok önemli. Kaçınman gereken erkek tiplerini söyluyorum çok tecrübeli olmasam da tahminen: bencil olanlar, sadece benim ailem benim annem-babam diyenler, kin tutanlar, cimri olanlar(tutumlu demiyorum cimri!), yalan söyleyenler(beyaz değil ciddi yalanlar borcu harcı vardır mesela söylemez) bir de kültür olarak aile yapısı olarak senden çok farklı olanlar. Bunlar uzak durman gerekenler tabii ki en yalın haliyle. Ve en önemlisi konuşmayı sevdiğin biri olmalı çünkü yaş ilerledikçe en çok hoş sohbet birine ihtiyaç duyarız biz insanlar.

Etrafimdaki mutlu evlilikleri diyorsunya inan hicbirsey gorundugu gibi degildir. Onlarinda baska sorunlari vardir, yalnizca soylemiyorlardir. Ici beni yakar disi sizi misali. En kotu sey hayatinda biri olmasi ve sizin kendinizi hala yalniz hissetmeniz(bekarlik sultanliktir. Yalniz kalmayayim derken mutsuz bir evlilik yapip birsuru sorumluluk yuklenip bedbaht bir hayatta surdurebilirsiniz inan bana. Yasasin bekarlik diyin sadece:)))

bende yalnızım .32 yasındaydım ayrıldığımda şuan 39 yasındayım kimse olmadı
nedense bana hisleri olanlar hep evliydi.onlarında niyeti belli bekar kafama göre biri çıkmadı
millet üstüste evleniyor ben yapamadım kızım var istemedim ama insan yarını düşününce korkuyor.
yapayalnızım bide iş sorunlarım çıktı kafayı yemeye az kaldı bak beterin beteri varmış şükret

evet haklısın :) düzgün birisini bulmak öyle zor ki

evet haklısın . inşallah herşey gönlünce olur. senin de yalnızlığın hayırlısıyla sona erer

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…