Jinekoloji 30 yasında Fsh yüksekliği

Herkesdevfarkli oluyor.

12 -13 bunlar kolay duzelebilecek değerler. Ben 1 aylık evliyken fsh'nin 170 olduğunu öğrenip yıkıldım. Beterin beteri var. O yüzden bolca dua ve moral diyorum ben. Ilaçlara basladim ve bir bucuk ay gercekten çok mutlu huzurlu gecti. 66 ya düşürdük. Sonraki ay gene ailevi sıkıntılarımız olunca 90 a çıktı. Ben anladım ki, hormon değerlerimiz tamamen psikolojik dinginliğimize bağli, huzur huzur huzur... huzur yoksa ne ilaç kullansanız olmuyor.

Benim 9-10 gibi bir rakamdı.28 yaşında olduğum İçin doktorda bana yüksek dedi. Sağ yumurtalığımın da az çalıştığını söyledi. Yıkıldım tabii hemen umutsuzluğa kapıldım bende sizin gibi Ancak 4 ay içinde hamile kaldım. Hiç telaşlanmayın. Bu değerler değişken. Allahın izniyle hamile kalırsınız inşallah

Hangi takviyeleri aldınız

Ben 32 yaşındayım ve FSH 17 çıktı vakit kaybetmeden tüp bebek merkeziyle görüş dedi doktor. Sitresli biriyim. Soğan kürü ve aslan pençesi kaynatip içiyorum. Başlayalı 1 hafta oldu. 2 yıldır çocuk istiyoruz ama olmadı. Bu değer düşer mi nasil düşürdünüz gercekten öğrendiğimden beri üzülüyorum.

Merhaba benim de fsh epey yüksek diğer değerler normal çıktı sizin kaç çıkmıştı

Fsh değişken bir hormon zaten ot mot östrojeni arttırır fsh ı düşürürsün falan ama bu yumurta rezervinin azaldığı ve her adet dönemiyle de azalmaya devam edeceği gerçeğini değistırmez ,var olan yumurtaları değerlendirmek daha doğru olur bence

Amh değeriniz normal mi o değer daha onemli
Üzülmeyin FSH stresten dolayı yükselip düşen bir değer benim arkadaşımın değeri cok yüksek çıkmıştı devlet tüp bebek yapmadı (ücretsiz devlet yapiyorya senin tüp bebekle hamile kalma ihtimalin bile yüzde üç demişler) sonra o arkadaşta normal yolla hamile kaldı iki çocuğu var

Evet bu sayfada çok okudum ben gibi olup normal yokla hamile kalan. Benim amh değerim beklenenin çok çok altında. Beni de tüp bebeğe yönlendirdiler fshtan dolayı bana da yapılmaz zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…