30 yaş ve üzeri bekar bayanlar sohbet topiği...

Kahvelerinizi yapın, kitaplarınızı açın, ruhunuzu dinlendirin.
Sanırım bu havada en güzel yapılıcak şeyler bunlar canım.

kahveyi gündüz, çayı akşam içerim:KK33:
kitap okumuyorum ne zamandır:26:
duş alacağım birazdan ,ondan sonra da internet keyfi yaparım herhalde:KK33:

Ben Ankara'dayım canım. Şu bahsettiğin Aşkı ararken filmini internetten bulabilirsem,
ben de izleyim. Uzun zaman oldu gerçeklik algımı kaybetmeyeliç Belki bana da iyi gelir :KK66:
Tavsiyen için teşekkürler. Sen İstanbul'da mısın ?

Digitürkte var o film salon filmlerinde şuanda.
Ama seversin diye düşünüyorum ben filmi. :)
Ben de İzmirdeyim canım.
Rica ederim.

Film izlemek de güzel fikir aslında, ama saat 22.30 gibi falan. şimdi erken. ne çok muhalif oldum yav, kendime bile:nazar:

kızlar film ve kitap tavsiyeleriniz var mı özellikle de kişisel gelişim,pozitif düşünceyle ilgili?

Açıkçası, film kültürüm çok gelişmiş değildir. Bu nedenle, film önermeyi bu konuda daha ehil arkadaşlara bırakarak, bir kaç kitap tavsiye edebilirim.
Kişisel gelişim ve pozitif düşünce aslında çok genel bir kavram. Dünya üzerinde binyıllardır farklı ekoller ve farklı yöntemler var olmuş.
Hepsi de elbette insanlığı tek bir yere götürmeyi amaçlıyor. Kendi özüne.. Konu ile ilgili daha önce neler yaptın, takip ettiğin bir ekol ya da
inisiye olduğun bir enerji var mı ? Eğer öyle ise , daha detaylı konuşabiliriz kitaplar üzerine..

Değilse ; bir kaç popüler ama çok beğendiğim kitap var. Onları tavsiye ederim.
Bir tanesi "Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer (Laurent Gounelle-pegasus yay.-)" örneğin. Okumuş muydun ?

Açıkçası, film kültürüm çok gelişmiş değildir. Bu nedenle, film önermeyi bu konuda daha ehil arkadaşlara bırakarak, bir kaç kitap tavsiye edebilirim.
Kişisel gelişim ve pozitif düşünce aslında çok genel bir kavram. Dünya üzerinde binyıllardır farklı ekoller ve farklı yöntemler var olmuş.
Hepsi de elbette insanlığı tek bir yere götürmeyi amaçlıyor. Kendi özüne.. Konu ile ilgili daha önce neler yaptın, takip ettiğin bir ekol ya da
inisiye olduğun bir enerji var mı ? Eğer öyle ise , daha detaylı konuşabiliriz kitaplar üzerine..

Bir tanesi "Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer (Laurent Gounelle-pegasus yay.-)" örneğin. Okumuş muydun ?

okumadım..yeni başladım sayılır..koza kelebeği bilmez,her şey seninle başlar,secret vs..bunları okudum..

Hmm anladım canım.
Ben hiç inanmıyorum da, senin fikrini merak ettim.
Evlenip mutlu olabileceğimiz insan çoktur ama biz seçeriz birini, bizim kararımız her şeyi belirler diye düşünüyorum.
Ya da evlenmemeyi de seçebiliriz tabi ki.

O benim kaderim derler ya, ona hiç inanmıyorum işte.
İnsanlar ne tesadüflerle karşılaşıp bir ilişkiye başlayabiliyorlar ama sonu gelmeyebiliyor.
Halbuki başlangıçta yaşadıklarına baksan aa bu kaderin işi dersin.
Böyle şeylere çok sık rastladığım için inanmıyorum. :KK14::KK14:

ölüm tarihi de değişebilir diye biliyorum ama o dini bir mesele olduğu için yorum yapmıyorum.

siz seçersiniz tabi ama karşınıza çıkanlar arasından seçersiniz .yani bütün dünya sıraya girmiyor sonuçt dimi sizinle evlenmek için ....
o yüzden karşınıza çıkan insanları bile kader belirler ... sizde arasından birini seçersiniz oda kaderinizde yazılıdır ...

sen de Ankaradanmışsın:KK34: kar ve soğuk bir arada, donduk resmen. sıcak yemek yedim, sıcak duş ve sıcak bir çay derken sıcak daha da sıcak olacak bu geceee:KK52:

Sıcak duş, sıcak yemek,sıcak çay, romantik komedi.. Harika fikirler. Düşünmek bile insanı motive ediyor ama nedense ben bu akşam
fazlaca üşeniyorum her şeye.. İşten geldim (neyse ki işim ve evim çok yakın ) koltuğa yapıştım. Hiç kalkasım yok :)

siz seçersiniz tabi ama karşınıza çıkanlar arasından seçersiniz .yani bütün dünya sıraya girmiyor sonuçt dimi sizinle evlenmek için ....
o yüzden karşınıza çıkan insanları bile kader belirler ... sizde arasından birini seçersiniz oda kaderinizde yazılıdır ...

Ben araştırdım bu konuyu. Evleneceğin kişiyi sen kendi cüzi iradenle belirliyorsun, Allah ise her şeyi önceden bilen olarak, senin gelecekte ne seçim yapacağını da önceden bilip onu kaderine yazıyor, yani sen kendin seçtiğin için o kişi kaderine yazılı, yoksa kaderine yazıldığı için sen onu seçiyor değilsin... Allah müdahale etmeden senin kimi seçeceğini görüp onu kaderine yazıyor. Her şeyde geçerli bu.

Sıcak duş, sıcak yemek,sıcak çay, romantik komedi.. Harika fikirler. Düşünmek bile insanı motive ediyor ama nedense ben bu akşam
fazlaca üşeniyorum her şeye.. İşten geldim (neyse ki işim ve evim çok yakın ) koltuğa yapıştım. Hiç kalkasım yok :)

Bugün benim banyo günüm, istesem de istemesem de banyo yapacagım yani:KK1: Oradan da sıcak yatağın içine süzülürüm belki, tek başıma:KK52:

Evet bunu bende okudum.
Kişisel gelişim romanı.
Değişik bir romandı. Düşündürücüydü.

X