30 yaş ve üzeri bekar bayanlar sohbet topiği...

İngilizcem süper değil ama diğer şeyler uyuyor.
Bir de yeni bir ayrılık yaşadım.
Bir arkadaşta şimdi canımı sıktı dedili o 1 sene içinde evlenir çalışan bir kızla diye.
Kendimi kötü hissettim çok.

hiç kötü hissetme canım..belki de sen daha iisini bulp 6 ay içinde evleneceksin..

hiç kötü hissetme canım..belki de sen daha iisini bulp 6 ay içinde evleneceksin..

Ama şimdi düşündüm de herşey evlilik değil artık benim için.
Evlenince mutlu olunucak diye bir kural da yok.
İnsan her şarttan mutlu olabilmeli.
Ben bunu öğrendim.
Çünkü hayatta hiçbirşeyin garantisi yok.
Evliliklerdede öyle...

Belkide doğru hedefe yönelmelisin canım.
Yanlış kişi üzerindemi uğraşıyorsun?

İşte çekim yasası, kişisel gelişim gibi konularla ilgilenen insanın farkı. :))
Ne güzel demişsin ya.

Senin de kafa yapını az çok bildiğim için ilişkinin bitmesi konusunda üzülmedim doğrusu.
Çünkü sen de farkındasındır ki, doğru insan olsa devam ederdi bu ilişki.
Her bitiş yeni bir başlangıç. Asıl kötü bir ilişkiden, ya da kötü demeyelim de seni memnun etmeyen bir ilişkiden kopamamak felaket bir şeydir.
Eminim çok güzel kapılar açılacak ve çok daha güzel şeyler yaşayacaksın. :KK16:
Bir de nedense çok güçlü ve çok huzurluymuşsun gibi algılıyorum dediklerine bakınca.
Sana hiçbir şey olmaz yani. Önüne bakacağına inanıyorum bundan sonra. :KK6:

Son düzenleme:
İşte çekim yasası, kişisel gelişim gibi konularla ilgilenen insanın farkı. :))
Ne güzel demişsin ya.

Senin de kafa yapını az çok bildiğim için ilişkinin bitmesi konusunda üzülmedim doğrusu.
Çünkü sen de farkındasındır ki, doğru insan olsa devam ederdi bu ilişki.
Her bitiş yeni bir başlangıç. Asıl kötü bir ilişkiden, ya da kötü demeyelim de seni memnun etmeyen bir ilişkiden kopamamak felaket bir şeydir.
Eminim çok güzel kapılar açılacak ve çok daha güzel şeyler yaşayacaksın. :KK16:
Bir de nedense çok güçlü ve çok huzurluymuşsun gibi algılıyorum dediklerine bakınca.
Sana hiçbir şey olmaz yani. Önüne bakacağına inanıyorum bundan sonra. :KK6:

Evet canım bende facete her bitiş yeni bir başlangıçtır diye paylaşmıştım :)
Evet beni memnun etmeyen bir ilişkiden kopardım kendimi ve evet güçlü ve huzurluyum.
Geçmiş yaşandı bitti, alınacak dersleri aldım şimdi önüme bakma zamanı canım. :)

2 sene önce dört senelik bereberligim bitti şimdide hali hazırda yok cıkacagıda yok sanki bu gidişle kimseye içim ısınmıyo niyeyse:KK43:(

Elbet içinin ısınıcağı biri olucaktır canım.
Karşına çıkarsa ona bir şans ver.
Yada şansını kendin yarat.

burda ve yakınımda 30u geçmiş bekarlar olduğunu görüyorum ama çoğu karşıma çıkıyor ama ısınamıyorum diyor yani hani birileri olmaz derim yazık kıza yaklaşmıyorlar ama yaklaşanları da şöyle böyle diye redderek evlilik hayaliniz gerçekleşmez bence.kolay değildir ama herkesmi kötü. artık 40ında doğum yapamaz hale gelince evlenmeyi düşünüyorsunuz sanırım :)

burda ve yakınımda 30u geçmiş bekarlar olduğunu görüyorum ama çoğu karşıma çıkıyor ama ısınamıyorum diyor yani hani birileri olmaz derim yazık kıza yaklaşmıyorlar ama yaklaşanları da şöyle böyle diye redderek evlilik hayaliniz gerçekleşmez bence.kolay değildir ama herkesmi kötü. artık 40ında doğum yapamaz hale gelince evlenmeyi düşünüyorsunuz sanırım :)

düşünceyle olacak bi şey deil..karşına biri çıkar seversen evlenirsin sevemezsen de evlenmezsin..hayat evlilik üzerine kurulu deil..evlenip de çocuk sahibi olamayanlar da var ayrıca..

bende onu derim evlenmek zorunda değildir herkes diye ama evlenemedim diye üzülenlere öneride bulundum yoksa üzülmeyene lafım yok. çocuk sahibi olmak bireysel bir karardır ama 40ına gelmiş bir kadında artık yakışıklı karakterli birini bulamaz hele bekar zor bulur. ben olsam 40ında bekar adama şüpheyle bakarım bu yaşa kadar kimse almadıysa diye ama dul bulur ancak onun da çocuğu eski karısı bir ton dert.

Bence büyük konuşmamak lazım.
İnsan sevmeden evlenemez.
Ayrıca bak ben yeni nişanlımdan ayrıldım.
Evlenmek için onun kötü muamelesine maruz kalmayı kabul mu etseydim?
İnsan bence nasıl mutluysa öyle yaşamalıdır hayatta.
Evlenmek gibi kimsenin bir mecburiyeti yoktur.
Boşanıp sonradan mutsuz olmaktansa aklının ve kalbinin uyduğu biriyle olmak iyidir.
Zamanı gelince anlarsın.

bende onu derim evlenmek zorunda değildir herkes diye ama evlenemedim diye üzülenlere öneride bulundum yoksa üzülmeyene lafım yok. çocuk sahibi olmak bireysel bir karardır ama 40ına gelmiş bir kadında artık yakışıklı karakterli birini bulamaz hele bekar zor bulur. ben olsam 40ında bekar adama şüpheyle bakarım bu yaşa kadar kimse almadıysa diye ama dul bulur ancak onun da çocuğu eski karısı bir ton dert.

Allah herkesin hakkında hayırllısını versin.
Allah ne yazdıysa o olur.
Nikah tarihiyle, ölüm tarihi şaşmazmış..

bakalım artık:KK16:sende durumlar nasıl iş aşk falan canım

ben nişanlımdan ayrılalı 20 güne yaklaştı herhade.
Şuanda çalışmıyorum daha ama aşk zamanı gelince olucaktır eminim.
İlla aşk değilde aradığım kafamın ve kalbimin uyacağı biri olsun. :)

X