30 yaş ve üzeri bekar bayanlar sohbet topiği...

Durumlar hemen hemen aynı canım 34 yaşında ve bekarım aynı zamanda aile baskısı da var tabii hala: ( bayağı olmuş gerçi ama sende durumlar aynı mı yoksa değişti mi durumun ki inşallah güzel yönde değişmiştir.

Ben erkekler e güvenemiyorum bende sadece hoşlanma hoş hoslandiklarim da bana bakmaz

Hayat en doğru insanı en doğru zamanda çıkarsın karşımıza inşallah.. Her insan farklı elbet güvenebileceğimiz biri çıkar karşımıza

Bu süreçte tanışıp görüştüğün ya da olabilir dediğin kisiler oldu mu ya da neden sonuca bağlanmiyor sence?
Oldu ama sanırım son ilişkim beni çok yaraladığı için tekrar güvenmekte sorun yaşadım, sevemedim, ya da uygun Kişiler değildiler zaten. ve sonra da kimse çıkmamaya başladı karşıma artık :/
Sen?

Iste aslinda bakis acisiyla alakali biraz da. Bir de bu güvensizliği senin aşman lazim.her insan bir değil belki de önüne cikan firsatlari kaçırıyorsundur.

Benim öyle hic bir zaman birileri peşimde olmadı. Hoslandigim beni istemedi gorustuklerimden benimle gorusmeye devam etmek isteyenleri ben istemedim çünkü simdi erkekler hem calisan olsun hem de ev isi kadının olsun istiyor. En son görüştüğümle guzel uyum yakaladik sanmistim ama o da asiri anaciydi. Ben de resti cektim ne bir özür ne bir aciklama! Olmadı yani.
Ben cekmiyorum, alttan almiyorum, hoşuma gitmeyen bir seye aman degisir demiyorum. Emek vermek baska, katlanmak baska. Emek vermek istemeyene caba gostermiyorum. Inşallah degecek biri cikar. Ben dua ediyorum hayırlısıysa olsun diye, olmayinca da demek ki nasipte yokmus diyorum.

Ben de aynen
Alttan alamıyorum çekemiyorum
Belki de doğru kişi gelmedi henüz

Merhaba. Sanırım ben sitede yaş olarak en büyük kişiyim. Bekarım emekliyim ve hiç evlenmedim. Yaşımı sormayın tabii ki de söylemeyeceğim
Peki keşkeleriniz var mı? Yani keşke evlenseydim hayatımda biri olsaydı dediniz mi? Yalnız mı yaşıyorsunuz ailenizle mi?

Keşkelerim var elbette ama şu kısmı çok önemli ki keşkelerim kendimle değil hayatla kaderle kısmetle ilgili. Ben çok güzel, eğitimli, bolca talibi olan bir kızdım. Ama red ettiklerim için de deneyip ayrıldıklarım için de hiç pişman değilim. Kısmeti çok olmak marifet değil. Ben ruhuma ve gönlüme göre olanı istedim. O özel kişi hiç gelmedi. Halen herhangi bir kişiyle evlenemem, kişiliğim buna izin vermez. Ama keşke kişiliğime uygun insan çıkarsaydı hayat karşıma diyorum elbette. Zamanında bana özenen, beni taklit eden eş dost akraba kızlarına bakıyorum eş olarak öyle kolay denk geldi ki harika insanlar onlara. Sanırım kısmet ve şans tam da bu.

Evet sırf yalnız kalmamak için hayat kaliteni düşürecek biriyle evlenmektense yalnız kalmak daha iyi. Bir başkasının sebep olduğu sorunlarla uğraşmaktansa yalnızlıkla baş etmeye çalışırsın ki yalnızlık baş edilmesi gereken bir durum da değil bence. İnsan vaktini güzel şeylerle doldurabiliyorsa yalnızlık gerçekten çok güzel. Bazen denk gelmiyor insan insana... burda kader devreye giriyor. Elimizden bir şey gelmiyor bu konuda ama önüne çıkana da razı olmamak gerekiyor. Siz de kaliteli yalnızlık yaşayanlardansınız bence. Birçok evli insana göre çok daha güzel bir hayatınız var eminim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…