30 yaş ve üzeri bekar bayanlar sohbet topiği...

Kızlar yapmayın etmeyin bakkkkk çoluk yokkkk çocukk yokkkk koca yokkkk bit kadar olsun başınızda koca olsun lütfennn.. yarın hastalanınca hastaneye kim getirrcek sizi. Bayramlarda pencereden konu komşunun torunu torbasını yalnız mı seyretceksiniz.. elinizi çabuk tutun evlenin:KK53:
bizi evlendir canım :KK45:

Benim.yas baya kemale ermisti. Once buyukler di mi ama :KK70: siz de yakinda kurarsiniz yuvanizi. Gerci yuva kurdum da ne oldu. Daha ilk aydan millet cocuk.soruyor arkadasim. Insanlarin cenesi hic durmuyor :) onca okuduk ettik,meslegimizi edindik ancak su evli cocuklu kadinlarin toplum.gozundeki mertebesine erisemedik. Cocuk olursa neyle ugrasicaklar merak ediyorum

kız o kadar büyütme, çocuğum var bak ben hala o mertebeye erişemedim. Neden?:ukala:
ikinci olacakmış, 'kız' olsun diye sipariş veriyolar üstelik.
At bilinçatına, at at. Orası da doldu artık almıyor.

:ukala:

kizlar ic dokmeye geldim ben:KK43:

belki hatirlayan hatirlar. 1 bucuk yil once cok kotu terkedildim. aslinda bunu ben istedim. cok sevdigim, ruh ikizim sandigim adam, benim kisilik problemlerimi one surerek beni terkedip duruyodu. ben de bagimli insan olarak solugu kapisinda aliyodum. sonra ailesinden bi kadinla aldatma konusmalarini yakalamistim. kavga gurultu olaylar derken bitirdik. kisilik problemlerim dedigim de sunlar; tartisirsak mesela yuzum gulmuyodu bir sure, arkadaslarimizin yaninda suratimi asarak onu rezil ettigimi soyluyodu. bu konuda hakliydi bence. mesela baska bir ornek, ben o zamanlar asgari ucrete calisiyodum. arkadas calismiyordu. boyle seylerin lafi edilmemeli tabi de. hicbirsey icin ugrasmiyordu. benim de sinirim fenadir yani. bu olaylara patlayip acayip kavgalar cikariyodum. benim de cocuklugum sorunlu gecti baya. sinirlenme anlarimda kontrolumu kaybediyorum. bunun bir problem oldugunu biliyorum ve elimden geleni yapiyorum duzeltmek icin,fevrilesmemek icin. hala atlatamadigim seyler var icimde ama bu sekilde sen sorunlusun diye terkedilip gitmek... omur boyu surecek bir ozguvensizlik verdi sagolsun. o giderken ben de kendimi rezil ettim yapilmamasi gereken seyler yaptim. neyse iste heryerden engelledi bir de beni. sanki ona bisey yapacakmisim gibi. arasira ortak arkadaslardan goruyorum, isinde yukseliyor, yuzu hep guluyor fotograflarda. bense oldugum yerde sayiyorum, hep basa donuyorum.

bu bir bucuk sene icinde birsuru insanla tanistim, tanistirildim. hicbirini istemedim. denedim ama olmadi. hep biseyler eksik geldi. ya sadece ilgi ve sevgi olsun da kimden olursa olsun diyen anne sevgisi arayan tipler, ya da cahilligiyle kadini baskilamaya calisan erkek tipleri...of icimi dokmek istedim. hani hep inaniriz ya kotu biri karsimiza cikinca, sonrasinda hersey guzel olacak diye. benim olmuyor ya. 31e geldim degisen hicbirsey yok :/

Son düzenleme:
Ben hep evde babamın olmayışından evlilik olayını kapamıştım. Gelenleri görmeden çevirmiştim ama 2 aydan beri o kadar iyi anladım ki ben artık kendi yuvam olsun, seviyim sevileyim, çocuklarım olsun. Galiba bunu anlamam için ailemden iyi bir kazık yemem gerekiyormuş.

Bu başlığı ben de uyarım yakında.
Boşanmadan millet beni 40 yas üstü adamlarla tanıştırma yarışına girdi.
İstemiyorum diyorum anlamıyorlar da.

Millet kafaya takmış evlilik de evlilik.
Daha 2,3 yıl önce bu mevzuyu kafaya takan biri olarak inanın hepsi yalnızlık korkusundan.
Hayat o kadar hızlı ki göz açıp kapayinca değişiyor herşey.
Çocuk da olur evlilik de nasip de varsa.
Takmadan anı yaşayalım ki boşa gitmesin zamanımız. Herkes istediğine kavuşur umarım.

kız o kadar büyütme, çocuğum var bak ben hala o mertebeye erişemedim. Neden?:ukala:
ikinci olacakmış, 'kız' olsun diye sipariş veriyolar üstelik.
At bilinçatına, at at. Orası da doldu artık almıyor.

Valla konu ulkemiz olunca toplum baskisi buyutulmyecek gibi degil. Ikinciyi de dogursan bulurlar sorucak bisey yine merak etme :) bu sefer de kucucuk cocugu sıkbogaz etmeye baslarlar buyuyunce ne olucaksin diye. Allah anali babali buyutsun bu arada canim

Bu başlığı ben de uyarım yakında.
Boşanmadan millet beni 40 yas üstü adamlarla tanıştırma yarışına girdi.
İstemiyorum diyorum anlamıyorlar da.

Millet kafaya takmış evlilik de evlilik.
Daha 2,3 yıl önce bu mevzuyu kafaya takan biri olarak inanın hepsi yalnızlık korkusundan.
Hayat o kadar hızlı ki göz açıp kapayinca değişiyor herşey.
Çocuk da olur evlilik de nasip de varsa.
Takmadan anı yaşayalım ki boşa gitmesin zamanımız. Herkes istediğine kavuşur umarım.
Daha bosanmadan derken?

kizlar ic dokmeye geldim ben:KK43:

belki hatirlayan hatirlar. 1 bucuk yil once cok kotu terkedildim. aslinda bunu ben istedim. cok sevdigim, ruh ikizim sandigim adam, benim kisilik problemlerimi one surerek beni terkedip duruyodu. ben de bagimli insan olarak solugu kapisinda aliyodum. sonra ailesinden bi kadinla aldatma konusmalarini yakalamistim. kavga gurultu olaylar derken bitirdik. kisilik problemlerim dedigim de sunlar; tartisirsak mesela yuzum gulmuyodu bir sure, arkadaslarimizin yaninda suratimi asarak onu rezil ettigimi soyluyodu. bu konuda hakliydi bence. mesela baska bir ornek, ben o zamanlar asgari ucrete calisiyodum. arkadas calismiyordu. boyle seylerin lafi edilmemeli tabi de. hicbirsey icin ugrasmiyordu. benim de sinirim fenadir yani. bu olaylara patlayip acayip kavgalar cikariyodum. benim de cocuklugum sorunlu gecti baya. sinirlenme anlarimda kontrolumu kaybediyorum. bunun bir problem oldugunu biliyorum ve elimden geleni yapiyorum duzeltmek icin,fevrilesmemek icin. hala atlatamadigim seyler var icimde ama bu sekilde sen sorunlusun diye terkedilip gitmek... omur boyu surecek bir ozguvensizlik verdi sagolsun. o giderken ben de kendimi rezil ettim yapilmamasi gereken seyler yaptim. neyse iste heryerden engelledi bir de beni. sanki ona bisey yapacakmisim gibi. arasira ortak arkadaslardan goruyorum, isinde yukseliyor, yuzu hep guluyor fotograflarda. bense oldugum yerde sayiyorum, hep basa donuyorum.

bu bir bucuk sene icinde birsuru insanla tanistim, tanistirildim. hicbirini istemedim. denedim ama olmadi. hep biseyler eksik geldi. ya sadece ilgi ve sevgi olsun da kimden olursa olsun diyen anne sevgisi arayan tipler, ya da cahilligiyle kadini baskilamaya calisan erkek tipleri...of icimi dokmek istedim. hani hep inaniriz ya kotu biri karsimiza cikinca, sonrasinda hersey guzel olacak diye. benim olmuyor ya. 31e geldim degisen hicbirsey yok :/
Ya bahanesi bunlarin. Bakiyorum da kariyeri olan kadinlarin hepsi bastaci oluyor. Erkek cok da adam.yok. seni boyle seven sevsin. Zaten gercek sevgiyi,adam.gibi adami buldugunda sen de de degisiceksin.

Ya bahanesi bunlarin. Bakiyorum da kariyeri olan kadinlarin hepsi bastaci oluyor. Erkek cok da adam.yok. seni boyle seven sevsin. Zaten gercek sevgiyi,adam.gibi adami buldugunda sen de de degisiceksin.

saolasin canim bikac gundur kendime telkinle kurtulmaya calisiyorum bu psikolojiden. bazen diyorum ne hali varsa gorsun bazen de icime oturuyor iste. ben de kendimi gelistirmeye calisiyorum tabi ki. egitimime devam ediyorum ama bu ara aklim pek o taraflarda degil. kariyerle de olmuyor bu isler. hatta kariyeri olani erkekler pek istemiyor maalesef :/

evet bazi kotu ozelliklerim var farkindayim. umarim ustesinden gelecegim 30'umdan sonra :))

2 yıldır devam eden bir çekişmeli davam var da ona istinaden dedim.
Resmi olarak bitmesi az kaldı ya hemen sağolsun ablalar kendilerince bana iyiliğine tanıştırmak istiyorlar. (İyilik mi kötülük orası meçhul de neyse.)
Hayirlisi olsun. Iyi niyetlidirler bence. Napsinlar. Onlar da kendilerince vesile olmak istiyorlar demek ki

Hayirlisi olsun. Iyi niyetlidirler bence. Napsinlar. Onlar da kendilerince vesile olmak istiyorlar demek ki
Yok ya ben almayayım şimdilik. Böyle çok daha huzurluyum. Aşık olup hoslanirim, güvenirim ayrı. Ama yine de dava bitmeden başlamam ilişkiye.
Dulum diye de hemen 8 9 yaş büyük biri ile tanıştırmak isiyorlar. O da dulmus uygunmuş bana.
Uygunluk kıstası da bunların bu.

X