30 yaş ve üzeri bekar bayanlar sohbet topiği...

Kızlar merhaba forumda yenıyım. Onceden berı takıp ederdım fakat yazmazdım. Konu dıkkatımı cektı. Ben de yenı 31 yasıma gırdım. Benım ıcın bu dogum gunum donum noktam oldu. Onceden asırı derecede ınsanların dusuncelerını onemserdım. Neden evlenmedın, neden onu begenmedın yok ortamlara gir yok yalnız kalıcaksın. Bunları cok takardım. Fakat cevreme bır baktım kı, her 5 kısıden bırı bosanıyor cogu da mutsuz evlılık yapıp cocukları ıcın sabredıyor. Oncelıkle hayata gelırken de yalnız oldugunuzu baslı basına bır bırey oldugunuzu her zaman her kosulda guclu olmak gerektıgını unutmayın. Belkı aldatıldık belkı sevdık sevılmedık belkı cok sevıldık sevemedık bır sekılde bunlar bızım dogrularımızdı. Oncelıgı ınsanların dusuncelerıne degıl kendınıze verın. Sakın yas 30 oldu dıye zorakı evlılık yapmayın. Gercekten ıcınıze sınsın gercekten sevdıgınız bırı olsun. Sızı hıc bır kosulda yarı yolda bırakmayacak bırı olsun. Hıc bırsey ıcın acele etmeyın. Cok bosanan arkadasım var ve ınanın oylesı daha zor. Tertemız huzurlu bır hayat gec de olsa daha ıyıdır. Sevdıgınız seylerı yapın. Hıc bır seyın yası yok. Karıyerınızı gec de olsa yapabılırsınız mesela. Ben 31 yasında kutuphaneye gıtmekten cekınmedım. Ve sunu da unutmayın bır kadının en guzel yaslarıdır 30 lar artık daha zekı daha guclu ve daha guzelızdır her sey gonlunuzce olsun.

düşüncelerin ve konuya yaklaşımın çok güzel. hepimiz farklı şeyler yaşadık geçmişimizde o yüzden bu saaten sonra olacaksa değecek biriyle olmalı. yani sırf evlenmek için değilde gerçekten bizi sevecek ve en önemlisi bize değer verecek birisi olmalı.
evet kesinlikle okumamın yaşı yok. insan istiyorsa ve imkanı varsa "yaş" faktörünü bi engel olarak görmemeli. bende geç universiteye girdim ve bitirdiğimde 28 yaşındaydım. yaşıtlarım çoktan bitirip bi meslek sahibi olmuştu. ama benim zamanında o şansım yoktu. daha sonra çok istedim ve azm ettim ve yabancı bi ülkeye sonradan gelmiş olmama rağmen burda iyi bi bölüme girebildim.
ilerde master (yüksek lisans gibi galiba burda master diyorlar) düşünüyorum. şimdi başka dersler almam gerektiği için direk başlıyamıyorum. demek istediğim insan isterse yapar.
daha öncede yazmıştım ve sanırım burdaki çoğu arkadaşımızda benim gibi düşünüyor. yani biz yanında huzur bulabileceğimiz, bizi seven değer veren birisi olsun hayatımızda istiyoruz. eminim çoğumuz sırf evlenmek için evlenmeyi isteseydik çoktan evlenirdik. hepimiz için güzel şeyler diliyorum kızlarHoppa

Yaaa kızlar size bisey dicem ama sakın gülmeyin :KK53: ben gözüme birini kestirdim ama henüz tanışmıyoruz :-)hakkında yaptığım araştırmalara göre tam benim kriterlerimde ne yapıp edip tanışıp etkilemem lazım. Olmaz diye bişey yok değil mi. Yaş geciyo valla. Şansımı denicem :olamaz::oops:

neden olmasın canım. ben olsam böyle uzaktan birini gözume kestirsem şahsen tanışma ortamı yaratmak için bişeyler yapardım:KK33:.
ve yapmışlığımda vardır. ama çok dikkatli olmalısın doğrudan doğruya yaklaşmak bazen erkeklere itici gelebilir. hani "kaçan kovalanır" diye klişe cümle gerçekten çoğu zaman doğru. ortak tanıdıklarınız falan varmı? veya ortak bi ilgi fln?

neden olmasın canım. ben olsam böyle uzaktan birini gözume kestirsem şahsen tanışma ortamı yaratmak için bişeyler yapardım:KK33:.
ve yapmışlığımda vardır. ama çok dikkatli olmalısın doğrudan doğruya yaklaşmak bazen erkeklere itici gelebilir. hani "kaçan kovalanır" diye klişe cümle gerçekten çoğu zaman doğru. ortak tanıdıklarınız falan varmı? veya ortak bi ilgi fln?
Yaa şimdi ben bi hastalıkla ilgili araştırma yaparken bi doktora denk geldim instagramdan :KK48: gözüme kestirdim herseyini öğrendim stalkla :olamaz: muayeneye gitmeyi düşünüyorum :KK48: hem hemşehriymişiz gurbette ellerde birbirimize destek olmaliyiz:KK48::KK48::KK48:

Canim yurtdisinda calisiyor. Bikac ayda bir gorusebiliyoruz. 3 kere geldi yanima simdiye kadar. Zaten internetten tanismistik. Iyi bi ailesinin, isinin olmasi, tipinin duzgun olmasi direk cekti beni ama kavgalarda yenilir yutulur seyler soylemiyor. Bende de sabir kalmadi artik. Ne geliyosa soyluyorum agzima. Bi yandan doktora yapiyorum bi yandan calisiyorum. Hocam dedi ki kongre var yakinda. Soyledim. Tutturdu gidemezsin diye. Orda koptu zaten. Anlatiyorum anlamiyor. Artik ikna etmeye calismaktan yoruldum. Hi bi de her kavgada ayrilan kendisi. Ama sen kesin baskasini buldun yolunu cizdin laflari filan cidden dayanamiyorum artik :/

canım bence ikiniz sakinleşip karşılıklı ciddi ve saygılı bi şekilde bu durumu konuşmalısınız ( face time veya skypta olur uzakta olduğunuza göre). ona açık açık bu konuyu açman lazım. sana karşı saygısızlık yapması doğru değil. ben bunu kaldıramıyorum ve kırılıyorum demelisin. sende ağzına geleni söylemen doğru değil. bi ilişkide birbirine saygı duymak çok önemli. yani şimdiden sizin için kötü sözler söyleyen ilerde aynı çatı altında olursanız kim bilir nasıl sözler kullanır. kendi tecrübemden yola çıkarak biliyorum bi insani değiştirmek çok zor ama yinede sen onun bu davranışları değiştirmesi gerektiğini açık açık söylemen lazım. ama sakin sakin hani o bunu bi terkedilme tehditi veya gözdağı gibi algılanmaması lazım. tabi karşı tarafında sakin ve medeni bi şekilde dinlemesi lazım. sinirlenip üste çıkmaya kalkışırsa demek ki yapısı dolayı asabi veya anlayışsız bi insan.

ne güzel doktora yapıyormuşsun başarılar dilerim canım. aslında bu konuda sana kısıtlamalar getireceğine destek vermesi gerekiyordu bence. yani ben olsam hayatımdaki insan ben kariyer veya okul konularında ilerlediğimde benle gurur duymasını ve destek olmasını beklerim. ben olsam ona karşı böyle yaklaşırdım çünkü.

:KK48::KK48:
Yaa şimdi ben bi hastalıkla ilgili araştırma yaparken bi doktora denk geldim instagramdan :KK48: gözüme kestirdim herseyini öğrendim stalkla :olamaz: muayeneye gitmeyi düşünüyorum :KK48: hem hemşehriymişiz gurbette ellerde birbirimize destek olmaliyiz:KK48::KK48::KK48:

ohh ohh doktor birde:super: bence kaçırma dene şansını.
iyi bi fikir bence. ama muayene gidersen sakın stalkladığını belli etme. "nerelisiniz"? diye sorup konuyu memleketinize getirip ordan muhabeti normal "hasta-doktor" muhabbetinin dışına çekebilirsinHoppa

:KK48::KK48:

ohh ohh doktor birde:super: bence kaçırma dene şansını.
iyi bi fikir bence. ama muayene gidersen sakın stalkladığını belli etme. "nerelisiniz"? diye sorup konuyu memleketinize getirip ordan muhabeti normal "hasta-doktor" muhabbetinin dışına çekebilirsinHoppa
Tabi tabi tesadüfen oraya gitmişim de o doktor denk gelmiş yani:KK48: ama ben hoşlandığım biriyle karşı karşıya gelince bi eblekleşiyorum napacagimi bilemiyorum. Yine saçmalarım diye korkuyorum:KK14:

strawberryland strawberryland kaçırmış olabilirim canım bisey sormak istiyorum. Eğitim durumu senden daha mı aşağı seviyede. Erkeklerde kompleks oluyo bu durum. O yüzden böyle saçma sapan triplere girmiş olabilir diye düşünüyorum

31 olucam yakın da dogum gunlerın de mutlu olmuyorum yalan yok hos kutlayan özel bırılerı de yok hala bekarım ya hala nedır bu istıkrar hayret birşey bu kadar mı nasıpsız olur bır ınsan boğuluyorum ya artık .

canim bende 8 gun önce dogum gunum vardi 30a girdim. zaten yilardir dogumgunum yaklaştıkça bi telaş bi bunalma ve endişe hali geliyor bana. doğum günlerini sevmedim oldum olası. geçen yıl bi ilişkim vardı ve o günü onunla geçirmiştim çok güzelde geçmemişti açıkcası. bu yılda o gün aklıma gelip daha fazla üzülmüştüm. ama yapıcak bişey yok. çok şükür ailem var o günde beni unutmayan ve bide bir kaç tane düşünceli arkadaş. umarım seninde hiç olmazsa sağ salim yanında olan bi ailen vardır.
seni çok iyi anlıyorum yaşadığın duyguları ve ruh halini çok iyi bilirim.
bende zor bi dönemden geçiyorum şimdi. her nekadar zorlansamda kendimi sevmeyi ve kendimle huzur bulmaya çalışyorum. biz kendimizi sevmeyip kendimizle barışık olmasak bi insanın hayatımıza sonradan girmeside pek bişey değiştirmez. belki başta bi kaç aylığına değiştirir. ama sonra gündelik hayatın içerisinde siradan bi yaşantıya geri döner.
umarım bizimde karşımıza bizi seven ve değer veren birileri çıkar.

Tabi tabi tesadüfen oraya gitmişim de o doktor denk gelmiş yani:KK48: ama ben hoşlandığım biriyle karşı karşıya gelince bi eblekleşiyorum napacagimi bilemiyorum. Yine saçmalarım diye korkuyorum:KK14:

bu çok doğal zaten insan hoşlandığı birinin karşısında nefes alış verişi hızlanır ne bileyim elli ayağı birbirine dolaşır. bende çok çabuk heyecanlanan ve bunu karşımdakinede hissettiren biriyim çok çabuk mahçup oluyorum:oops:

bu çok doğal zaten insan hoşlandığı birinin karşısında nefes alış verişi hızlanır ne bileyim elli ayağı birbirine dolaşır. bende çok çabuk heyecanlanan ve bunu karşımdakinede hissettiren biriyim çok çabuk mahçup oluyorum:oops:
yaş olmuş 30... bi an önce birilerini bulmak lazım napayım artık böyle şeylere başvuruyorum. Zaten iyiler seçiliyo bize çok bi seçenek kalmiyo. Bulduğumuza yapismamiz lazim

yaş olmuş 30... bi an önce birilerini bulmak lazım napayım artık böyle şeylere başvuruyorum. Zaten iyiler seçiliyo bize çok bi seçenek kalmiyo. Bulduğumuza yapismamiz lazim

bu iyiler seçiliyor meselesini ben de ara ara düşünüyorum hani misal tanıştırmak isteyen oluyor adamın yaşı 33-34 şöyle iyi şöyle düzgün e diyorum bu kadar iyiyse başka kızlar görememiş mi iyiliğini de kalmış bu yaşa.
hani kendi istemese anlarım ama sağa sola haber saldığına göre demek ki kendi bulamıyor. e o kadar iyi adam da o yaşa kalmaz diyorum ki her evlenen de çok düzgün adam diye kural da yok aman ne bileyim.

bu iyiler seçiliyor meselesini ben de ara ara düşünüyorum hani misal tanıştırmak isteyen oluyor adamın yaşı 33-34 şöyle iyi şöyle düzgün e diyorum bu kadar iyiyse başka kızlar görememiş mi iyiliğini de kalmış bu yaşa.
hani kendi istemese anlarım ama sağa sola haber saldığına göre demek ki kendi bulamıyor. e o kadar iyi adam da o yaşa kalmaz diyorum ki her evlenen de çok düzgün adam diye kural da yok aman ne bileyim.
Ayy iyice kafam karıştı :işsiz: ben de hem bayanlar hem baylar için eğer 30 35 olup da hala evlenmediyse vardır bisey derdim ama biraz da nasip kısmet galiba

Ayy iyice kafam karıştı :işsiz: ben de hem bayanlar hem baylar için eğer 30 35 olup da hala evlenmediyse vardır bisey derdim ama biraz da nasip kısmet galiba

neden evlenmediğine bağlı mesela kimse istemediği için evlenmemek var bir de talipleri reddedip evlenmemek var. çok seçici olan ya da gönlüne uygun birisi çıkmayan filan.

ben size katılmıyorum. bu düşünceden yola çıkarsak ozaman karşı tarafta bizim için böyle düşünmeli öyle değil mi? hani 30a gelmiş bi kadın bu kadar iyise güzelse niye kimseyi bulamamış demeleri gerekiyor ozaman.
bi insan (kadın erkek farketmez) 30 yaşı geçmiş ve hala evlenmediyse bunun bi sürü sebebi olabilir mesela:
bu yaşa kadar evlenmeyi düşünmemiştir. kariyer odakli yaşamış şimdi işi gücü yola koyup evlenmek istiyordur.

birini çok sevmiş aldatılmış veya kalbi kırılmış olabilir. ve bu yaşa kadar iyileşmeyi beklemiş olabilir.

karşılıksız sevmiştir ve o kişiyi kafasından, kalbinden atmak zaman almış olabilir.

30lu yaşlardan önce evlenmek için telaş etmemiş eğlenmek istemiş olabilir.

veya hayatını paylaşacak kadar değer verdiği biri çıkmamış ve bakmış kendi çevresinden bulamiyor bu konuda yardımı dokunur diye sağa sola haber salmış olabilir.

veya bunlardan hiç bir alakası olamayan bambaşka bi sebepten dolaylı olabilir.

ben size katılmıyorum. bu düşünceden yola çıkarsak ozaman karşı tarafta bizim için böyle düşünmeli öyle değil mi? hani 30a gelmiş bi kadın bu kadar iyise güzelse niye kimseyi bulamamış demeleri gerekiyor ozaman.
bi insan (kadın erkek farketmez) 30 yaşı geçmiş ve hala evlenmediyse bunun bi sürü sebebi olabilir mesela:
bu yaşa kadar evlenmeyi düşünmemiştir. kariyer odakli yaşamış şimdi işi gücü yola koyup evlenmek istiyordur.

birini çok sevmiş aldatılmış veya kalbi kırılmış olabilir. ve bu yaşa kadar iyileşmeyi beklemiş olabilir.

karşılıksız sevmiştir ve o kişiyi kafasından, kalbinden atmak zaman almış olabilir.

veya hayatını paylaşacak kadar değer verdiği biri çıkmamış ve bakmış kendi çevresinden bulamiyor bu konuda yardımı dokunur diye sağa sola haber salmış olabilir.

Çok haklısın tabi bir sürü sebebi olabilir. 20li yaşlarda öyle düşünüyodum işte:) olgun yaşta yapılan evlilik daha mantıklı geliyo artık

ben de farklı bir şey demedim ama hayatında birini bulamayıp yani aşık olma anlamında sağın solun bulduğu kızla mutluluğu yakalayacağını düşünen adama da iyi niyetli olarak bakmam ben.
sen onca zaman bulamadın da şimdi mi bulacaksın derler?
konu komşunun getirdiği birden değerli oluyor nedense sanki daha önce tanıştıkları ahlaksızmış uygun değilmiş gibi...

arkadaşlar bende de bir değişiklik yok.bende 31 olucam nerdeyse ufukta hala birileri görünmüyor.bu yaşıma kadar da bir ilişkim olmadı wallahi bazen o kadar özeniyorumki bende bir ilişkim olsun istiyorum.birde çevremde hiç bekar kalmadı zaman ilerliyor ama sanki benim hayatım yerinde sayıyor gibi geliyor.çokta takmamaya çalışıyorum kendimi oyalıyorum.bir de şunu farkediyorum önceden yaşımın ilerlemesi benim canımı çok sıkardı hep hesap kitap yaparken bulurdum kendimi şimdi tanışsak herşey yolunda gitse 1 yıl içinde evlensek kaç yaşında olurum falan filan işte vs gibi hep bir geç kalmışlık vardı hatta bir ara böyle görücü olarak gelen birilerine istemediğim halde tamam diyeyimde bende en azından bu durumdan kurtulayım diye düşünmeye başlamıştım.böyle bir şey yapmadım çok şükür.ama şunu söyleyebilirimki artık yaşımın ilerlemesi beni germiyor rahatsız etmiyor hesap kitap yapmıyorum ne bilim daha rahatım eskiye göre yani olursa olur olmazsa da olmaz kaybedicek neyim var en azından artık rahat ve huzurlu bir şekilde böyle gönlüme göre hayatımı yaşamak istiyorum.bende durumlar böyle bakalım zaman ne gösterir.

X