30 yaş ve üzeri bekar bayanlar sohbet topiği...

Uzun suredir telde gorustugum insanla haftasonu yuzyuze tanistim. Adam yakisikli. Isi gucu yerinde. Evlenmek istiyor hemen. Aldatmayacak tiplerden ama olmadi ya bisey hissedemedim cok duygusal biri. Ben sanirim daha dominant olsun istiyorum. Yanlis mi dusunuyorum ya bu yuzden mi evlenemiyorum ben
ya bunların bi ortası yok mu dominant olan tam dominant oluyor seni hiç takmıyor yada tam hanımcı hanım ne derse o bulamadık düzgün birini bize mi denk gelmiyor :işsiz:

kızlar şikayete geldim, 34 yaşındayım az önce iş yerinde benden 10 yaş küçük kız abla sen de evlenmedin evlenmiş boşanmış biri çıkar belki karşına dedi. Hayır belki bekar, belki boşanmış farketmez de yaşımdan dolayı böyle bakması moralimi bozdu sabah sabah

kızlar şikayete geldim, 34 yaşındayım az önce iş yerinde benden 10 yaş küçük kız abla sen de evlenmedin evlenmiş boşanmış biri çıkar belki karşına dedi. Hayır belki bekar, belki boşanmış farketmez de yaşımdan dolayı böyle bakması moralimi bozdu sabah sabah
aynı dialoğa 2 gün önce bir zatla girmiştim. insanlar nasıl bakıyor ya duruma valla toplumsal baskı yüzünden yaş kompleksinede girdim. ne zamandan beri evli olmak avantajlı bir durum olduki .

Evlilik benim icin hep uzak olmuştu ocakta 27 doldu etrafında herkes evlenmeye başladı iki kişi kaldik calistigim yerde hep 30 da evleneyim derdim de sanirim ufak ufak ben de etraftan etkilenmeye basladim

Arkadaşlar Merhaba,
Az önce üye olmam ile soluğu bu başlık altında almamdan anlaşılacağı üzere yalnızım.29 yaşındayım 1 ay önce aşık olduğum adam beni bıraktı ( olmayacak bişiydi ama istiyordum sonunda o bıraktı beni ve bitti ) Şimdi ise rutin ve az maaşlı bir işim,ailemle kaldığım bir yaşantım var.Sosyal anlamda bana kötü gelen insanlar son 2-3 yılda kendiliğinden temizlendi ve gitti.Şimdi ise İnternetten tanışmak istemiyorum ama elimde bir tek o var , iş değiştirsem daha kalabalık sirkülasyonlu bi yere geçsem diyorum başvurular yapıyorum ama dönülmüyor.Her normal kadın gibi günlük hayattan birini tanıyıp beğenip arkadaşlık aşamasından sonra evlenmek istiyorum ama olmuyor.Dini olarak da zayıf olmadığımı düşünüyorum.Dua yoluyla da ilerlemek istiyorum.Hem aktif olarak kendimde değişikliğe gitmek hem de dua ile desteklemek gibi.Önerileriniz neler olur ? Şu duayı okuduk iyi geldi,umut kapısı açıldı , şu kitabı okuduk iyi hissettirdi , şu kursa yada aktiviteye üye olduk şu işe vesile oldu dediğiniz neler var ? Yardımlarınızı bekliyorum.

merhaba ben de 30 yasındayım, iyi bir işim var. işimi çok seviyorum. ve yalnızım. 1 yıllık sevgilimden yeni ayrıldım. hiçbir gelecek planı yapmıyordu. çok sevsem de bir şekilde bitti. dediğiniz gibi gezmek tozmak için arkadaş bulamıyorum herkes düzenini kurdu. bana sıra gelmiyor ne yazikki.

merhaba ben de 30 yasındayım, iyi bir işim var. işimi çok seviyorum. ve yalnızım. 1 yıllık sevgilimden yeni ayrıldım. hiçbir gelecek planı yapmıyordu. çok sevsem de bir şekilde bitti. dediğiniz gibi gezmek tozmak için arkadaş bulamıyorum herkes düzenini kurdu. bana sıra gelmiyor ne yazikki.
benimde öyle 2 senelik çıktığım vardı yeni bitti ve çok seviyordum halende çok özlüyorum insanlar severek nasıl ayrılıyo bilmiyorum. bizdede ciddi düşünülüyordu yuvarlak bakınca ama hiç bi gelecek planı yoktu ve takıntılardan son buldu malesef bende 34 yaşındayım ,tüm arkadaşlarım düzenini kurdu etti ,çevrede insanda kalmadı artık arkadaşlık edebilicek ..
sanırım baya mutsuzum:KK43:

benimde öyle 2 senelik çıktığım vardı yeni bitti ve çok seviyordum halende çok özlüyorum insanlar severek nasıl ayrılıyo bilmiyorum. bizdede ciddi düşünülüyordu yuvarlak bakınca ama hiç bi gelecek planı yoktu ve takıntılardan son buldu malesef bende 34 yaşındayım ,tüm arkadaşlarım düzenini kurdu etti ,çevrede insanda kalmadı artık arkadaşlık edebilicek ..
sanırım baya mutsuzum:KK43:

sanırım aynı nedenlerden bitmiş, sağlık olsun diyeceğiz. sevmek yeterli değişmiş mutlu olmaya, zamanla geçecek inanıyorum ben siz de inanın..

sanırım aynı nedenlerden bitmiş, sağlık olsun diyeceğiz. sevmek yeterli değişmiş mutlu olmaya, zamanla geçecek inanıyorum ben siz de inanın..
hep öyle diyip kendimizi avutmuyomuzu zaten ,sürekli bitişler başlangıçlar gerçekten artık yorucu bir hal alıyor bir yerden sonra.. umuyorumki gerçekten zamanla geçer ..

30 yaş ustu bekar hemcinslerim, dert etmeyin, her şey koca değil, etraftaki insanlar benim de canımı sıkıyor ama bize değer vermeyen biriyle hayat geçmez. Önemli olan doğru insan. Kimler kırkından sonra evlendi, bkz: Hande Ataizi, çok da mutlu.

Arkadaşımın kocası o yokken, gotune ellleyebilir miyim dedi. Böyle biriyle evli olmak da var.

Bende 30 oldum. İnsanlar hep birilerini bulma çabasında birileri birilerine uygun görüyor. Kötü birşey evde kalmış hissi yoğun. Koskoca insanlar erkek arkadaşın yok mu neden evlenmiyorsun diyor. Tahammül sınırımı aşacak bir gün. Amaç çiftleşmek mi ne .

Bu yaz kız kardeşlerimle tatile gittim. Herkes eşiyle ailesiyle sevgilisiyle. Dua ettim inşallah bir dahaki tatilim özel biriyle olur diye. Fotoğraf çektim her manzarada el ele çiftler var. :KK12:

30 yaş ustu bekar hemcinslerim bayramınız kutlu olsun. Yahu evlenmiyor musun diyen akrabalarınıza nasıl cevap veriyorsunuz? Kısmet diyorum ama ne desem de bir daha sormasınlar diyorum

X