30. Haftadan sonra serklaj olanlar??

Mavimsibirsey

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2022
3
0
30
Hanımlar merhaba,
30. Haftada düzenli sancıyla hastaneye yattım, tokolyse tedavisi ile sancı durduruldu ama vajenden alınarak yapılan testlerde erken doğum belirtileri pozitif çıkti rahim ağzında çok hafif incelme var, şuan sancım yok, düzenli nst bağlanıyor, Dr bugün muayenede, rahim ağzına kapakçık gibi bir şey takılabilir dedi, bahsettiği sanırım serklaj, 26. Haftadan sonra bu işlemin yapıldığı hiç kimseyi görmedim.. 30 dan sonra serklaj olan var mı?

Hanımlar merhaba,
30. Haftada düzenli sancıyla hastaneye yattım, tokolyse tedavisi ile sancı durduruldu ama vajenden alınarak yapılan testlerde erken doğum belirtileri pozitif çıkti rahim ağzında çok hafif incelme var, şuan sancım yok, düzenli nst bağlanıyor, Dr bugün muayenede, rahim ağzına kapakçık gibi bir şey takılabilir dedi, bahsettiği sanırım serklaj, 26. Haftadan sonra bu işlemin yapıldığı hiç kimseyi görmedim.. 30 dan sonra serklaj olan var mı?
geçmiş olsun sonuç ne olursa olsun bence yaptırmayın çünkü yapılacak olan ameliyatın direkt olarak enfeksiyon riski var ayrıca 30 hafta çok geç doktorlar deneme yanılma yoluyla bakıyor hastanın durumunun teşhisini koymak için.

Dr.un bahsettiği pessel halkaymis, tr den tanıdığim Dr. ve ebelerle görüştum çok uygulanan bir yöntem değilmiş orada.. 31.haftayi tamamladık, dün taburcu oldum. Ama progesteron fitil kullanıyorum ve 35 mm olması gereken rahim ağzı kalınlığı 15 mm' de evde istirahat verdi, daha sık Dr kontrollerim olacak, bakalım kaçıncı haftaya kadar gidebileceğiz.. Bebeğin başı dönmeden sancı olursa sezeryanla alacaklar..O yüzden hala endişelerim var.

geçmiş olsun sonuç ne olursa olsun bence yaptırmayın çünkü yapılacak olan ameliyatın direkt olarak enfeksiyon riski var ayrıca 30 hafta çok geç doktorlar deneme yanılma yoluyla bakıyor hastanın durumunun teşhisini koymak için
Dr.un bahsettiği pessel halkaymis, tr den tanıdığim Dr. ve ebelerle görüştum çok uygulanan bir yöntem değilmiş orada.. 31.haftayi tamamladık, dün taburcu oldum. Ama progesteron fitil kullanıyorum ve 35 mm olması gereken rahim ağzı kalınlığı 15 mm' de evde istirahat verdi, daha sık Dr kontrollerim olacak, bakalım kaçıncı haftaya kadar gidebileceğiz.. Bebeğin başı dönmeden sancı olursa sezeryanla alacaklar..O yüzden hala endişelerim var.
Enfeksiyon konusunda arkadaşa katılıyorum. Genelde denize düşüp yılana sarılıyoruz. Nasıl gidiyor gebeliğiniz? Her şey yolundadır umarım.

Hanımlar merhaba,
Bu haftada yapilmaz ama sürekli bu haftada hastanede yattim doguma kadar benim de pozitif cikmisti enfeksiyon varmis dogumu 37 de yaptım

X