3 senelik ilişkim bir kız yüzünden bitti :(

Bilmem , insanların verdiği değeri ruhunuzun beslenme amacı için kullanmazsanız çok ise yarayabilir .
Herhangi bir amaçla kullanmıyorum karşılıksız sevip değer vermiştim. Yoksa 10 ay ayrı kaldığımızda başkasını da bulabilirdim. Ama gösterilmeyen sevginin gerçek olduğuna inanmıyorum. Birini sevince o kişinin yanında olmak, onunla konuşmak isteriz. Merak ederiz. Bu tüm insanlar için geçerlidir. Kimi daha az yapar kimi daha çok yapar. Ama mutlaka yaparlar. Başka sebeplerden dolayı ayrılmak farklı tabii. Zor bir durum olur ya da ayrılmanız gerekir o başka. Onun dışında insan sevdiği ve değer verdiği insanların yanında olur. Benim sevgi anlayışım böyle hiç değilse

Klasik o benim arkadaşım, o asla kötü biri değildir, o melek sen fesatsın diye karşısındakini salak yerine koymaya çalışan sevgili. Bunun adı aldatmadır.
Hiç üzülme bile kız yüzünden bitmemiş ilişkin sevgilinle kız flört etmişler karşılıklı görüşene kadar arkadaş ayağına ilişkilerini yürütmüşler görüşünce sevgilin beğenip beğenmediğine karar verecekti sen mi o mu diye.
Ama sen tepki verince erken davranmış.
Yani geri dönerse bil ki kızı beğenmemiştir, sakın geri kabul etme.
+1

Herhangi bir amaçla kullanmıyorum karşılıksız sevip değer vermiştim. Yoksa 10 ay ayrı kaldığımızda başkasını da bulabilirdim. Ama gösterilmeyen sevginin gerçek olduğuna inanmıyorum. Birini sevince o kişinin yanında olmak, onunla konuşmak isteriz. Merak ederiz. Bu tüm insanlar için geçerlidir. Kimi daha az yapar kimi daha çok yapar. Ama mutlaka yaparlar. Başka sebeplerden dolayı ayrılmak farklı tabii. Zor bir durum olur ya da ayrılmanız gerekir o başka. Onun dışında insan sevdiği ve değer verdiği insanların yanında olur. Benim sevgi anlayışım böyle hiç değilse
Bence sevgiye çok dar bakıyorsunuz . Karşılıksız sevdiğinizi düşünmüyorum ekstra olarak birini karşılık beklemeden koşulsuz sevebilmek için önce kendimizi cook sevmemiz gerekir . Kendi ruhumuzu tamamen kendimizin doyurabilmemiz gerekir .

Kusura bakma üzersem ama söylemek zorundayım. Bence bu kızla çocuk sevgililer, çocuk seni yedeğe almış. Bir an önce terk et tabi aptal yerine konulmak istemiyorsan.

Ne yani şimdi bu çocuk seni yüzyüze görüşmediği biri için mi terketti yuh derim başka birşey demem emin ol şu konu için harcadığın vakite değmez.

Asla bir kızla bir erkeğin arkadaşlığını onaylamam he bu değil ki hiç kız veya erkek arkadaş olmayacak. Özelini sen internetten tanıştığın bir kıza niye anlatırsın ki çok saçma ve gereksiz. Yani ne bileyim iyi ki bitmiş dicem ama 3 yıl az bir zaman da değil yani senin erkek arkadaşında iş yok insan karşısındakinin hislerini anlamaz mı kız saf ayağına yatıp erkek arkadaşını kendine çekmiş resmen. Hayırlısı olsun ne diyelim

Bu kadar kesin yargılarda bulunmamak gerekiyor. İnterneti aklıbaşında kullanıp karşınızdaki kişileri doğru seçerseniz internette çok güzel arkadaşlık kuracağınız insanlarla tanışabiliyorsunuz.
Abaza her yerde var, sokakta da, internette de. Bunu düzgün kullanıp seçici olmak bizim elimizde.
Senelerdir internet vasıtasıyla tanıştığım ve çok yakın arkadaşlıklar da kurduğum birçok kadın ve erkek arkadaşım oldu.
Siz istediğiniz kadar komik bulabilirsiniz, ama bugünkü şartlarda internet çok geçerli bir ortam oluşturuyor.
İnternetten tamam sohbet edecek arkadaş bulunabilir. Zaman geçer yüz yüze görüştükten sonra gerçekten dostlukta kurulabilir. Ama hiç kimse internetten yeni tanıştığı biri ile gün içinde sürekli konuşup mesajlaşmak böyle bir insanı ilişkinin içine müdahil olacak kadar karıştırmak orada sıkıntı olan. Sonuçta gerçek hayatta hiç paylaşımı olmayan bir insanlar ne konuşur her gün hergün ya da özel hayatına dair resimleri neden yollar. Burada sıkıntı olan bu bence.

İnternetten tamam sohbet edecek arkadaş bulunabilir. Zaman geçer yüz yüze görüştükten sonra gerçekten dostlukta kurulabilir. Ama hiç kimse internetten yeni tanıştığı biri ile gün içinde sürekli konuşup mesajlaşmak böyle bir insanı ilişkinin içine müdahil olacak kadar karıştırmak orada sıkıntı olan. Sonuçta gerçek hayatta hiç paylaşımı olmayan bir insanlar ne konuşur her gün hergün ya da özel hayatına dair resimleri neden yollar. Burada sıkıntı olan bu bence.
Bununla ilgili bir yorumum olmadı zaten.
Benim cevap yazdığım yorum internetten arkadaş olunmayacağına dairdi, ben de o minvalde yazdım. Yoksa misal kızın burnunu yaptırdıktan sonra reelde tanışmak istemesi abes yani, ne alaka.

... Cunku kiz sizin iliskiyi ciddiye almiyor.

Internetten arkadas edindim diyenler bana komik geliyor. Internetten arkadas edinmezsin, en azindan Turkiye sartlarinda . Facebook bile chat sitesi gibi kullaniliyor. Sevgili edinirsin o ayri ama normal arkadas cikk. :KK45:
Ben edindim. Birinin yaşadığı şehre gidip evinde de kaldım hatta. İkisini de dünyaya değişmem. Kendiniz yaparsınız yapmazsınız sizin bileceğiniz iş ama önyargılı yaklaşmamakta da fayda var. :)

Bir tane de erkek arkadaşım var şimdi aklıma geldi. Birbirimizi çok severiz. Evlendi eşiyle de iyi anlaşıyoruz. Kadın sen bunu internetten tanımışsın görüşme dese ucube gibi hissedip bozulurdum herhalde.

Son düzenleme:
Ya burada kilit soru şu aslında erkek arkadaşımızı en iyi siz bikiyorsunuz. Aynı durum sizin başınıza gelse siz o onla ayrılık döneminde internetten biriyle tanışsanız görüşseniz birbirinize resim atsanız ilişkinizi anlatsanız erkek arkadaşınız nasıl karşılar. Normal görürse bir ihtimal hayat görüşü rahattır. Ama o durumda da dünya görüşleriniz farklı olduğu için zaten anlaşamazmışsınız. Tamam sevmiş değer vermişsiniz ama olmamış öyle düşünün. Bence öyle normal olmayan bir kıskançlık sergilememişsiniz bu defa. Hem şimdi o kızla yüz yüze görüştükten sonra elektrikleri tutmasa size geri dönse hiç görmediği bir kız için sizden vazgeçen sizi hayatından çıkaran bir adamla bu yaşananları unutup gerçekten mutlu olabilecekmisiniz. Öyle düşünün

Bence aynen benim arkadaşım gibiydi durum .
O kızla iletişimleri sizinle olandan daha çok onu mutlu ediyordu.
Ama bu kıza illa duygusal ve cinsel bir his beslediği yönünde bir şey olduğunu göstermez.
Size döner mi bilmiyorum ama bence o kızla hic bir şey olmayacak ve bir süre sonra iletişim azalıp kesilecek.
İnternetten tanışmış kızla ayrıldıktan sonra birde
kadınlar birbirini kıskanır dogru ama hisseder bende konuştuğu kız burnunu yaptırıp buluşalım diyor beğenirse iletisim devam eder diye düşünüyorum yani bu konuşmaları boş değil sevgilisiyle buluşmaya giderken kızın resimlerini siliyor telefondan saklarım diyor bir insan sevgilisi dururken neden başka bir insanın
resmini saklasin hele birde bu yeni tanıştığı yuzyuze görüşmediği bir insansa kendimizi onlar arkadaş kanka diye kandırmayalım

Yarısını okudum.
İlişkinin bitme nedeni kız değil, erkek arkadaşın.
Sen sanıyor musun ki seninki olan bitenden habersiz, ikinizi de yürütüyor saf gibi inanıyorsun, çünkü inanmak istiyorsun. Bu çocuktan bı halt olmaz sen de olaylara biraz dışarıdan bak. Bunlar bı arkadaşının başına gelse ona ne derdin?

Tabi ki aralarında normal bir arkadaşlık olduğuna inanmak saflık olur. İnternetten tanıştığı kadınla ne paylaşımı var da ne yaşanmışlığı var da ne arkadaşı oluyorlar çok saçma.
Eşim de olsa sevgilim de olsa böyle birşeyi kabullenmem. Arkadaşı olabilir , ama en fazla arar birkaç dakika konuşur kapatır. Ergen gibi 7/24 mesajlaşmak da neymiş ?
Adam hem kızı hem de sizi elde tutmak istiyor.

ALLAHtan çok kıskançmışsınız. Çok kıskanç birinin hatta düşük seviyede kıskanç ve hatta hiç kıskanmayan ama mantıklı birinin bu adamın dötüne çoktaan tekmeyi basmış olması gerekirdi.

kiz onunla bulusmayacak. can sikintisini gideriyor erkek arkadasinla. hatta sizi ayirdigi icin kendi kendimi tebrik ediyodur oturdugu koltukta, matah bisey yapmiscasina. cunku reelde kimsenin baktigi bir kiz degildir. olsaydi,internetten tanistigi adama bu derece vakit ayiramazdi zira.
oyuzden sen yuregini ferah tut, tiynetsiz sevgilin yakinda arar seni.
ama donmemen lazim senin bunu biliyorsun di mi?
yeni tanistigi hatta netten tanistigi fakemi nedir bilmedigi, suan bir aci yasasa omzunda aglayamayacagi insani tercih etti size.
vefasiz yani. aski sevgiyi gectim, vefa yok sevgilinde..vefasiz insandan da allaha siginirim, hayattaki en beter insan tipidir.
onurun ve gururun lutfen affetmeni engellesin. yoluna onsuz bak bundan sonra.
disarisi karsi cins kayniyor, kimse hint kumasi degil bunu unutma.
kendine deger ver, • sana deger vermeyeni affetme.

Bence erkek arkadaşınız kızdan hoşlanıyor, kız bunun farkında ilgisi hoşuna gidiyor ama anlamamazlıktan geliyor.
Yakında sevgili olurlar.

Üç senelik ilişki ve kanka kız arkadaş. Acaba ben mi ac ti m konuyu dedim. Ayni sebepten ayrildk ilk erkek arkadaşımla. Bizimkiler şu an evli ve çocuk bekliyor. Adam en son geçen sene aradı bana yemin billah etti o kızla senden ayrildktan sonra altı ay sonra çıktık evleniyoruz diye. Bana ne dedim kapadım. Ondan üç dört ay önce de hala yalnizim die yalan söylemişti arayıp oysa kizin profilinde ilişki tarihi bir senelikti

X