3 senelik ilişkim bir kız yüzünden bitti :(

... Cunku kiz sizin iliskiyi ciddiye almiyor.

Internetten arkadas edindim diyenler bana komik geliyor. Internetten arkadas edinmezsin, en azindan Turkiye sartlarinda . Facebook bile chat sitesi gibi kullaniliyor. Sevgili edinirsin o ayri ama normal arkadas cikk. :KK45:
Bu kadar kesin yargılarda bulunmamak gerekiyor. İnterneti aklıbaşında kullanıp karşınızdaki kişileri doğru seçerseniz internette çok güzel arkadaşlık kuracağınız insanlarla tanışabiliyorsunuz.
Abaza her yerde var, sokakta da, internette de. Bunu düzgün kullanıp seçici olmak bizim elimizde.
Senelerdir internet vasıtasıyla tanıştığım ve çok yakın arkadaşlıklar da kurduğum birçok kadın ve erkek arkadaşım oldu.
Siz istediğiniz kadar komik bulabilirsiniz, ama bugünkü şartlarda internet çok geçerli bir ortam oluşturuyor.

Az önce sizin dediğinizi yaptım.. Gerçekten de haklısınız. Her şey çok bariz ortada duruyor. Zaten birbirlerinden hoşlandıkları erkek arkadaşımın tercih yapmasını istediğimde daha gerçek hayatta görmediği bir kız için ben tercih yapamam demesinden belliydi.. Beni seviyor olsaydı üzülmemi istemez hiç değilse araya mesafe koyabilirdi konuşmalarını azaltabilirdi :KK43: Bana bir keresinde sen yokken biz tüm gün onunla konuşuyorduk doğal olarak bana alıştı o yüzden yazıyor demişti çok üzülmüştüm :olamaz:
Pes yani pes.. :KK34:
Bu kız köpek yavrusu mu ki alışınca bir daha kopamasın..
Boşverin gitsin..
Bu arada bir erkeğin peşinden ne olursa olsun ayrıldıktan sonra koşmayın.
Bırakın hayatınızdan çıkması gereken çıksın..
Bu yanar döner kişi o kızla olsa bile o kızdan da ayrılır.

Zihniyeti bozuk düzeltmekle uğraşmayın..

Sevgiliniz orta yolu bulamadığı için demiştiniz.
Hangi orta yol?
Burada orta yol yok ki..
Adam iki kızı da aynı anda oynatıyor.
Kızlar da bunu kabullenmiş.
Ikisi içinde adam ödül olmuş.
Ben ondan yorum yaptım.
Ayrıca kıskançlığı sevmem ama burada konu sahibinin kıskançlığı anormal değil.

Gerçi adamı (!) Hemen bırakmalıydı ama bir hata yapmış.

Konu sahibi siz misiniz?

Onunla anlaştıkta sizinle bir türlü anlaşamadık. Bende bu konuya sanki konu sahibiymişsiniz gibi bu kadar müdahil olma amacınızı anlayamadım?
Konuya müdahil değilim hanımefendi.
Bir tek size yorum yazmam konuya müdahil olduğum anlamına gelmiyor. (Konu sahibi hariç)
O zaman düz mantıkla diğer üyelerin yorumuna cevap veren her üye konuya müdahil.:cool:
Neyse konuyu sabote etmeyelim.
Ben konuya yorumumu yaptım.

Cikolataveturkkahvesi kaçar.. :KK55:

Bu kadar kesin yargılarda bulunmamak gerekiyor. İnterneti aklıbaşında kullanıp karşınızdaki kişileri doğru seçerseniz internette çok güzel arkadaşlık kuracağınız insanlarla tanışabiliyorsunuz.
Abaza her yerde var, sokakta da, internette de. Bunu düzgün kullanıp seçici olmak bizim elimizde.
Senelerdir internet vasıtasıyla tanıştığım ve çok yakın arkadaşlıklar da kurduğum birçok kadın ve erkek arkadaşım oldu.
Siz istediğiniz kadar komik bulabilirsiniz, ama bugünkü şartlarda internet çok geçerli bir ortam oluşturuyor.
Hepimiz kisisel tecrubelerimiz uzerinden konusuyorsak ayni sey sizin icin de gecerli. Kisisel tecrubeme dayanarak komik buluyorum. Abazan demedim ki, o da kendi capinda arkadas ediniyor. Onun dogrusu da o . Kim yargilayabilir. :KK50:

Hepimiz kisisel tecrubelerimiz uzerinden konusuyorsak ayni sey sizin icin de gecerli. Kisisel tecrubeme dayanarak komik buluyorum. Abazan demedim ki, o da kendi capinda arkadas ediniyor. Onun dogrusu da o . Kim yargilayabilir. :KK50:
Tabii ki aynı şey benim için de geçerli. Bu nedenle "kesin yargıda bulunmamak gerekiyor" dedim. Size internet vasıtasıyla tanışmak komik geliyordur, bana da kati bir şekilde "internetten arkadaş edinemezsin" denilmesi komik geliyor. Herkesin görüşü farklı neticede.

Benim demek istediğim bu kadar subjektif ve farklı deneyimler olabilecek bir konuda sizin yaptığınız gibi mutlak konuşmamak gerektiği çünkü önermenizin aksine çok örnek olduğu idi. Siz internetten arkadaş bulmuyorsunuz, biz buluyoruz, demek ki ikisi de mümkün, o zaman kişisel tecrübeler üzerinden bu kadar kesin, genelgeçer ve kapsayıcı bir genelleme yapmamak lazım diye düşünüyorum. Demek istediğimi aktarabildiğime göre sorun yok demektir.

İyi forumlar :)

... Cunku kiz sizin iliskiyi ciddiye almiyor.

Internetten arkadas edindim diyenler bana komik geliyor. Internetten arkadas edinmezsin, en azindan Turkiye sartlarinda . Facebook bile chat sitesi gibi kullaniliyor. Sevgili edinirsin o ayri ama normal arkadas cikk. :KK45:
Vala internetten tanıştığım arkadaş olduğum sonra yüzyüze görüştüğüm ve yıllardır arkadaslihimin devam ettiği erkekler var . Internette bulduğum sevgilisi sayısı ise sıfır . Bu kadar önyargılı olmayın bence .

Vala internetten tanıştığım arkadaş olduğum sonra yüzyüze görüştüğüm ve yıllardır arkadaslihimin devam ettiği erkekler var . Internette bulduğum sevgilisi sayısı ise sıfır . Bu kadar önyargılı olmayın bence .
İnternetten arkadaş bulunabilir ben buna karşı değilim. Fakat bu kadar yakın flört derecesinde olmadığına eminim :KK43:

Tabii ki aynı şey benim için de geçerli. Bu nedenle "kesin yargıda bulunmamak gerekiyor" dedim. Size internet vasıtasıyla tanışmak komik geliyordur, bana da kati bir şekilde "internetten arkadaş edinemezsin" denilmesi komik geliyor. Herkesin görüşü farklı neticede.

Benim demek istediğim bu kadar subjektif ve farklı deneyimler olabilecek bir konuda sizin yaptığınız gibi mutlak konuşmamak gerektiği çünkü önermenizin aksine çok örnek olduğu idi. Siz internetten arkadaş bulmuyorsunuz, biz buluyoruz, demek ki ikisi de mümkün, o zaman kişisel tecrübeler üzerinden bu kadar kesin, genelgeçer ve kapsayıcı bir genelleme yapmamak lazım diye düşünüyorum. Demek istediğimi aktarabildiğime göre sorun yok demektir.

İyi forumlar :)
Elimizde yuzlerce veri ornegi olmadigina gore , salt ikimizin tecrubelerimize dayaranak sonucu hala %50 ve %50 paylasiyoruz.

Genelleme yaptigimi hatirlamiyorum . Ancak komik bulmamin cikarimini da cevremdeki arkadaslarimin tecrubelerine gore yaptim.

Bana gore sizin durumunuz istisna ya da evren bize gicik. :KK45:

İnternetten arkadaş bulunabilir ben buna karşı değilim. Fakat bu kadar yakın flört derecesinde olmadığına eminim :KK43:
Benim bulunduğum fakültede aynen dediginiz gibi biriyle bir ilişkim vardı.
Sürekli konuşurduk hatta ben isterdim.
Ben kimseye foto yollamam ona yollardım oda bana yollardı. Hatta hep ben konuşmak isterdim. Tek fark sevgilisinin olmamasiyldi ama olsaydı da bana fark etmezdi neden biliyor musunuz .
Dünya da bir o birde ben kalsam bile oma cinsel acıdan bakamazdim(benim için aşk =cinsel hisler beslemek) böyle ayicigim gibi filan görüyordum .
Gelip 15 gün filan benle yasiyordu. Aramizda en ufak bir sey olmadi olamazda .yani her sey gercektem gorundugu gibi olmuyor.

Genelleme yaptigimi hatirlamiyorum .

Türkiye'de internetten arkadaş edinilmeyeceği ibaresi sizce genelleme olmayabilir ama bu gayet genel bir yargı :)

Internetten arkadas edinmezsin, en azindan Turkiye sartlarinda .

Elimizde yuzlerce veri ornegi olmadigina gore , salt ikimizin tecrubelerimize dayaranak sonucu hala %50 ve %50 paylasiyoruz.

Genelleme yaptigimi hatirlamiyorum . Ancak komik bulmamin cikarimini da cevremdeki arkadaslarimin tecrubelerine gore yaptim.

Bana gore sizin durumunuz istisna ya da evren bize gicik. :KK45:
Evren size gıcık olabilir :) Zira özellikle forumlar sayesinde onlarca insan kaynaşıp arkadaş oluyor çok uzun yıllardır.

Benim bulunduğum fakültede aynen dediginiz gibi biriyle bir ilişkim vardı.
Sürekli konuşurduk hatta ben isterdim.
Ben kimseye foto yollamam ona yollardım oda bana yollardı. Hatta hep ben konuşmak isterdim. Tek fark sevgilisinin olmamasiyldi ama olsaydı da bana fark etmezdi neden biliyor musunuz .
Dünya da bir o birde ben kalsam bile oma cinsel acıdan bakamazdim(benim için aşk =cinsel hisler beslemek) böyle ayicigim gibi filan görüyordum .
Gelip 15 gün filan benle yasiyordu. Aramizda en ufak bir sey olmadi olamazda .yani her sey gercektem gorundugu gibi olmuyor.
Evet ama internet üzerinden tanışmamışsınız. Aynı okuldaymışsınız. Ve bu derece samimiyete eminim 5 ay gibi kısa bir sürede ulaşmamışsınızdır. Oysa onlar daha birbirlerini bile görmeden bu derece yakınlar ve benim rahatsızlık duyduğumu bile bile böyle davranmaya devam etmeleri :KK43:

Off kadin erkek arkadaş olur da cidden bu anlattıklarinizi okuyup hala sadece arkadaş diyende:oha:

sizin kıskançlıklariniz ve kıza gereksiz yere küfür etmeniz hatanız olabilir. Ama o ikisi buluştuklarinda birbirlerini begenirlerse sevgili olcak gibi. Öyle bir durum olursa yazında biz de öğrenelim:olamaz:

Evet ama internet üzerinden tanışmamışsınız. Aynı okuldaymışsınız. Ve bu derece samimiyete eminim 5 ay gibi kısa bir sürede ulaşmamışsınızdır. Oysa onlar daha birbirlerini bile görmeden bu derece yakınlar ve benim rahatsızlık duyduğumu bile bile böyle davranmaya devam etmeleri :KK43:
5 ay degil bir ay filandı. Hatta cidden Bence benim beklentim o kadar fazlaydi ki ondan kesildi ilişkimiz. Hep birlikte olalım istiyordum .
Ki o zamanlar DELI GIBI aşık olduğum bir adam vardı , sonra onla yeniden barıştık zaten. Yanı demem o ki bence her şey gerçekten gördüğümüz gibi olmuyor . Ben o arkadaşıma yani dağdan tastan daha az asksal bir his beslemiştim:)

Off kadin erkek arkadaş olur da cidden bu anlattıklarinizi okuyup hala sadece arkadaş diyende:oha:

sizin kıskançlıklariniz ve kıza gereksiz yere küfür etmeniz hatanız olabilir. Ama o ikisi buluştuklarinda birbirlerini begenirlerse sevgili olcak gibi. Öyle bir durum olursa yazında biz de öğrenelim:olamaz:
Evet ama kıskanmayıp ne yapabilirdim. Arkadaş olmadıklarını anladığımda tepki göstermem gerekiyordu :KK43:

5 ay degil bir ay filandı. Hatta cidden Bence benim beklentim o kadar fazlaydi ki ondan kesildi ilişkimiz. Hep birlikte olalım istiyordum .
Ki o zamanlar DELI GIBI aşık olduğum bir adam vardı , sonra onla yeniden barıştık zaten. Yanı demem o ki bence her şey gerçekten gördüğümüz gibi olmuyor . Ben o arkadaşıma yani dağdan tastan daha az asksal bir his beslemiştim:)
Bilmiyorum :KK43: ben böyle bir şeyi kabullenemezdim yani karşıdakinin sevgilisi yokken sorun olmayacak bir arkadaşlığınız olabilir ama sevgilisi olunca işler değişir bence sizin sevgilinizle bu derece yakın olan biri olsa sizde kıskanmaz mıydınız :KK43: belki bir şey hissetmediğinden emin olsanız bile aynı evde bir kızla kalmasını istemezdiniz bilmiyorum belkide ben çok gerikafalıyım ama bana normal gelmiyordu yakınlıkları ve beni tercih etmedi sevseydi böyle yapmazdı saygı duymadığını düşündürdü bana :KK43:

Burnunu yaptırdıktan sonra senin erkek arkadaşınla buluşmayı düşünen birinin iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum ben. Erkek arkadaşın o kızla arasını bozmamak için seni kaybetmeyi bile göze almış bacım demekki sana gerçekten değer vermiyor o kıza senden daha çok değer vermiş malesef. Ayrıca 'biz arkadaşız' diye her yaptığını anlatan, sürekli telefonda konuşan mesajlaşan , bu kadar gereksiz samimiyete giren insanların arkadaşlıktan öte bir ilişkisi vardır bence
Bir kızla erkek arasında bu kadar vıcık vıcık samimiyet olmaz, olmamalı, olursada başkasıyla ilişkisi bozulur. Sorun senin kıskançlığın değil, senin şu durumda kıskanman çok normal çünkü ortada aşırı bi samimiyet söz konusu. Adam o kızla arası bozulmasın diye seni kırıyor yahu. Bu ne demektir? Böyle arkadaşlık olmaz. Bende olsam kıskanırım konuşmasını istemem ne münasebet! Mazide bir olay olmuştu benim yakın bi arkadaşım vardı onun sevgilisiyle bu kızın çocukluk arkadaşı tanışmışlardı sonradan bu kızla sevgilisi ayrıldılar ve öbür çocukluk arkadaşı olan kızla evlendiler😳
Biraz karışık oldu ama ne demek istediğimi anlayan anlamıştır😊 yani bu devirde en yakın dostum dediğin insan bile seni sırtından vurabiliyorken kime güveneceksin?
Erkek arkadaşındanda hayır gelmez zaten karakteri sağlam olsaydı net olurdu sana karşı. Senin kıskançlığını da ayrılmak için bahane etmiş zaten ayrılmak istiyodu o yüzden ayrıldı. Bunlardan bi cacık olmaz😒
Boşver üzülme daha karşına ne insanlar çıkar, sana değer vermeyenler için üzülme ..

Bilmiyorum :KK43: ben böyle bir şeyi kabullenemezdim yani karşıdakinin sevgilisi yokken sorun olmayacak bir arkadaşlığınız olabilir ama sevgilisi olunca işler değişir bence sizin sevgilinizle bu derece yakın olan biri olsa sizde kıskanmaz mıydınız :KK43: belki bir şey hissetmediğinden emin olsanız bile aynı evde bir kızla kalmasını istemezdiniz bilmiyorum belkide ben çok gerikafalıyım ama bana normal gelmiyordu yakınlıkları ve beni tercih etmedi sevseydi böyle yapmazdı saygı duymadığını düşündürdü bana :KK43:
Yok başka erkek arkadaşlarımda kalmıştır bende. Sevgilim sorun yapmaz / yapamaz . Ben ilişkinin en basında konuşurum asla ihanet etmem ama bu ilişki bizi hic bir acıdan kısıtlamamalı derim . Evime gelip gidene karisamaz yani bende karışmam .
Hiç bir ilişkinde ihanet etmedim . Benim yapıma ters zaten ben tek esliyim cokca.
Baristigimizda da bir şey değişmedi . Sonra sanırım arkadaşım benden bıktı:)
Yanı hic bir zaman sevgilim bana şununla bununla konuşma vs demez diyemez ama o dönem seçim yap deseydi bile arkadaşımı seçerdim çünkü beni daha mutlu ediyordu ki bakin gerçekten aşıktım..
Ilişkilerde 2+2nin 4 ettiğine inanmıyorum.
Ve konunuzu okuduğum anda ben çocukla kız arasında hic bir şey olamayacağını düşündüm. Bir süre sonra sıkılacaklar ve bu iletişim bitecek bence .
Ben böyle hissediyorum hic bir mantıklı nedenim yok açıklamak için.

X