3 senelik ilişkim bir kız yüzünden bitti :(

Türkiye'de internetten arkadaş edinilmeyeceği ibaresi sizce genelleme olmayabilir ama bu gayet genel bir yargı :)

Evren size gıcık olabilir :) Zira özellikle forumlar sayesinde onlarca insan kaynaşıp arkadaş oluyor çok uzun yıllardır.
Hala bana kendi dusunceni empoze etmek istiyorsun farkinda misin?

Ben buradaki arkadasliklarimi bile iki dedikodu sonrasi sonlandirmisken arkadaslik kavraminin internetten gelisecegine inanmiyorum. Cinsiyet ayrimciligi da yapmiyorum dikkat edersen.

Senin genellemen de "Internetten arkadas olunabilecegi yonunde. " Bu da senin kafanda olusturdugun bir genel bir yargidir. Beni elestirirken ayni seyi senin yapman ayri bir komik.

+ Bu tur polemikler forum kurallarina aykiri.

Daha fazla uzatmanin bu konuya yarari olacagini sanmiyorum. Zira fikirler(imiz) sabit. O yuzden sana iyi gunler diliyorum. Konuya donebilirsin.

Yok başka erkek arkadaşlarımda kalmıştır bende. Sevgilim sorun yapmaz / yapamaz . Ben ilişkinin en basında konuşurum asla ihanet etmem ama bu ilişki bizi hic bir acıdan kısıtlamamalı derim . Evime gelip gidene karisamaz yani bende karışmam .
Hiç bir ilişkinde ihanet etmedim . Benim yapıma ters zaten ben tek esliyim cokca.
Baristigimizda da bir şey değişmedi . Sonra sanırım arkadaşım benden bıktı:)
Yanı hic bir zaman sevgilim bana şununla bununla konuşma vs demez diyemez ama o dönem seçim yap deseydi bile arkadaşımı seçerdim çünkü beni daha mutlu ediyordu ki bakin gerçekten aşıktım..
Ilişkilerde 2+2nin 4 ettiğine inanmıyorum.
Ve konunuzu okuduğum anda ben çocukla kız arasında hic bir şey olamayacağını düşündüm. Bir süre sonra sıkılacaklar ve bu iletişim bitecek bence .
Ben böyle hissediyorum hic bir mantıklı nedenim yok açıklamak için.
o zaman senin dediğine göre ben boş yere kıskançlık yaptım ve onu kaybettim :KK43: böyle şeyler denilince çok üzülüyorum çünkü onu tanıyorum bir daha bana geri döneceğine inanmıyorum :KK43:

o zaman senin dediğine göre ben boş yere kıskançlık yaptım ve onu kaybettim :KK43: böyle şeyler denilince çok üzülüyorum çünkü onu tanıyorum bir daha bana geri döneceğine inanmıyorum :KK43:
Bence aynen benim arkadaşım gibiydi durum .
O kızla iletişimleri sizinle olandan daha çok onu mutlu ediyordu.
Ama bu kıza illa duygusal ve cinsel bir his beslediği yönünde bir şey olduğunu göstermez.
Size döner mi bilmiyorum ama bence o kızla hic bir şey olmayacak ve bir süre sonra iletişim azalıp kesilecek.

Burnunu yaptırdıktan sonra senin erkek arkadaşınla buluşmayı düşünen birinin iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum ben. Erkek arkadaşın o kızla arasını bozmamak için seni kaybetmeyi bile göze almış bacım demekki sana gerçekten değer vermiyor o kıza senden daha çok değer vermiş malesef. Ayrıca 'biz arkadaşız' diye her yaptığını anlatan, sürekli telefonda konuşan mesajlaşan , bu kadar gereksiz samimiyete giren insanların arkadaşlıktan öte bir ilişkisi vardır bence
Bir kızla erkek arasında bu kadar vıcık vıcık samimiyet olmaz, olmamalı, olursada başkasıyla ilişkisi bozulur. Sorun senin kıskançlığın değil, senin şu durumda kıskanman çok normal çünkü ortada aşırı bi samimiyet söz konusu. Adam o kızla arası bozulmasın diye seni kırıyor yahu. Bu ne demektir? Böyle arkadaşlık olmaz. Bende olsam kıskanırım konuşmasını istemem ne münasebet! Mazide bir olay olmuştu benim yakın bi arkadaşım vardı onun sevgilisiyle bu kızın çocukluk arkadaşı tanışmışlardı sonradan bu kızla sevgilisi ayrıldılar ve öbür çocukluk arkadaşı olan kızla evlendiler😳
Biraz karışık oldu ama ne demek istediğimi anlayan anlamıştır😊 yani bu devirde en yakın dostum dediğin insan bile seni sırtından vurabiliyorken kime güveneceksin?
Erkek arkadaşındanda hayır gelmez zaten karakteri sağlam olsaydı net olurdu sana karşı. Senin kıskançlığını da ayrılmak için bahane etmiş zaten ayrılmak istiyodu o yüzden ayrıldı. Bunlardan bi cacık olmaz😒
Boşver üzülme daha karşına ne insanlar çıkar, sana değer vermeyenler için üzülme ..
Bende ilişki sırasında hep ona daha çok değer verdiğini hissediyordum ondan bahsederken ki tavır ve konuşmalarından dolayı ve buda benim kıskanmama sebep oluyordu :KK43: ve kızla benden sonra tanışmış olması benimle 3 senelik bir ilişkisi vardı kısa bir ilişkimiz olsa belki arkadaşını seçmiş derdim ama bu durumda aklıma hiç iyi şeyler gelmiyor :KK43:

Güzel arkadaşım,bak.Sen bu durumdan rahatsız mı olmuştun ? Evet.Bu durumun sona ermesini mi istiyordun ? Evet.Adam demiş ki ben buyum,sana hoş değilse kavga edeceğimize bitsin.Bitmiş de zaten.Demek ki sen böyle bir ilişki için uygun kişi değilsin.Kafa yapılarınız aynı değil.
Sevgilin gerçekten de kızı arkadaş olarak görüyorsa bile - ki bana göre görmüyor - sen böyle bir arkadaşlıktan hoşlanmamışsın,kafa yapılarınız farklıymış demek ki.Ayrılmanız bir noktada isabet olmuş.Neden şimdi ''elimden kaçırdım :KK43:'' moduna girdin ? Gitmek isteyen oydu,bırak gitsin.Arkadaş mı oluyor ne oluyorsa olsun.Sen de kendi kafa yapına daha yakın birini bulursun.

Bence aynen benim arkadaşım gibiydi durum .
O kızla iletişimleri sizinle olandan daha çok onu mutlu ediyordu.
Ama bu kıza illa duygusal ve cinsel bir his beslediği yönünde bir şey olduğunu göstermez.
Size döner mi bilmiyorum ama bence o kızla hic bir şey olmayacak ve bir süre sonra iletişim azalıp kesilecek.
Bu beni üzüyor işte benden daha çok değer vermesi :KK43: sonuçta ben ona 3 yılımı verdim ve biz bir çok şey paylaştık o süre içerisinde basit bir ilişki değildi ya da ben öyle düşünüyormuşum :KK43: ben dönmeyeceğine eminim çünkü bu kıskançlık huyumun düzeliceğine inanmıyor

Şunu da söyliyim ben eşimle flört ederken ne o ne ben başka bir erkek-kız arkadaşa ihtiyaç duymadık. Arkadaşım olacaksa kız arkadaşlarım yeter neden başka bir kızın sevgilisini arkadaş edineyimki? Belki onunda sevgilisi istemeyecek, hakkım yok huzurlarını kaçırmaya. Eşimde hiçbir kıza ihtiyaç duymamıştır benimle tanıştıktan sonra
Onunda erkek arkadaşları var ona yeter.
Kimseye güvenmemek lazım çünkü dost dediklerin bile kazık atıyor
Allah hayırlısını çıkarsın karşına

Bu beni üzüyor işte benden daha çok değer vermesi :KK43: sonuçta ben ona 3 yılımı verdim ve biz bir çok şey paylaştık o süre içerisinde basit bir ilişki değildi ya da ben öyle düşünüyormuşum :KK43: ben dönmeyeceğine eminim çünkü bu kıskançlık huyumun düzeliceğine inanmıyor
Bu değerle açıklanır mi bilmiyorum . Dediğim gibi bence ilişkiler öyle kolaylıkla bu budur , bunu yapıyorsa sevmiyordur vs denilecek kadar sığ olaylar degil .

Güzel arkadaşım,bak.Sen bu durumdan rahatsız mı olmuştun ? Evet.Bu durumun sona ermesini mi istiyordun ? Evet.Adam demiş ki ben buyum,sana hoş değilse kavga edeceğimize bitsin.Bitmiş de zaten.Demek ki sen böyle bir ilişki için uygun kişi değilsin.Kafa yapılarınız aynı değil.
Sevgilin gerçekten de kızı arkadaş olarak görüyorsa bile - ki bana göre görmüyor - sen böyle bir arkadaşlıktan hoşlanmamışsın,kafa yapılarınız farklıymış demek ki.Ayrılmanız bir noktada isabet olmuş.Neden şimdi ''elimden kaçırdım :KK43:'' moduna girdin ? Gitmek isteyen oydu,bırak gitsin.Arkadaş mı oluyor ne oluyorsa olsun.Sen de kendi kafa yapına daha yakın birini bulursun.
Çünkü onu çok seviyorum ve unutmakta zorlanıyorum. Zaten bir kere ayrılmıştık 10 ay işkence gibi gelmişti unutamamıştım. Şimdi tekrar aynı şeyler başıma geliyor. :KK43: Bizim anlaşamadığımız tek konu bu diğer konularda uyumluyuz.

Sevgililerin birbirlerinden önceki dönemdeki arkadaşlarına müdahale edilmesine hoş bakmıyorum ama sizinle ayrı olduğu dönemde internetten düşürdüğü ve hiç yüz yüze bile görmediği kız bir insanın arkadaşı değildir. Hele hele öyle biri için ilişkisine zarar veren adam zaten adam değildir. Aynı şeyi siz yapsaydınız kabul edebilecekmiydi. İlişkilerin yürümesindeki en büyük etken empatidir. Hayır hepsini geçtim burnumu düzelteyim öyle gör beni diyen bir kızı arkadaşça yaklaştığına inanmak zaten çok saçma olur. Bence erkek arkadaşınız kendiside inamıyormuşta ikinizi birden idare ediyormuş. Bakın bence siz hiç görmediği ayrılık döneminde internetten görüştüğü kız için sizle ilk kavgayı ettiğinde ayrılmamakla en büyük hatayı yapmışsın. Bakın hayatınıza aldığınız adamın vazgeçilmezi olun tercihi değil. Boşverin bir kız yüzünden sevgiliyken size böyle yapan adam ilerde evlenseniz neler yapar. Böyle adamdan kurtulduğunuza dua edin adam karakterini erken göstermiş.

Bu değerle açıklanır mi bilmiyorum . Dediğim gibi bence ilişkiler öyle kolaylıkla bu budur , bunu yapıyorsa sevmiyordur vs denilecek kadar sığ olaylar degil .
İnsan birine aşık olunca ailesini bile karşısına alıyor yeri gelince bırak arkadaşı :KK43: Ve seninde dediğin gibi demek ki ortada gerçek bir arkadaşlığınız yokmuş ki sıkılıp bıraktı beni diyorsun gerçekten o kadar yakın olduğun bir insan seni kolay kolay bırakmazdı bilmiyorum ben hiç bir zaman böyle düşünen biri olamadım belki bundan kaybediyorumdur :KK43:

Çünkü onu çok seviyorum ve unutmakta zorlanıyorum. Zaten bir kere ayrılmıştık 10 ay işkence gibi gelmişti unutamamıştım. Şimdi tekrar aynı şeyler başıma geliyor. :KK43: Bizim anlaşamadığımız tek konu bu diğer konularda uyumluyuz.

Yanlış anlama ama bu bana çok sağlıksız geliyor.
10 ay kısa bir süre değil.Tabii ki de tümüyle unutmayacaksın,aklında güzel hatıralar kalacak,ama bu demek değil ki o kişiyle olmak zorundasın.Yerinde olsam 3.yü denemezdim.Yeter 2 kere denemişsiniz,olmamış,bırak gitsin.

Senin sadece iletisim problemin var. Onlar da o kadar masum degil.

1- Hangi arkadas arkadasinin burnuna bakar ve ameliyattan sonra gorusmek ister.
2- Hangi seven erkek 10 ay ara verip (o arada internetten aramalar yapip) geri donmek ister. Cocuk senin ilgini seviyor . O yuzden cepte bulunman bir yandan da kiskanilmak hosuna gidiyor. Bir de yaninda arkadas olarak adlandirdigi bir kiz var. Baska bir bayan tarafindan begenililiyor ya , pasamizin keyfi yerinde.

Sadece uzatmalari oynuyordunuz aslinda ama sen kendinde suc bulduguna gore geri donecek gibi duruyorsun.

Hayirlisi olsun.

İnsan birine aşık olunca ailesini bile karşısına alıyor yeri gelince bırak arkadaşı :KK43: Ve seninde dediğin gibi demek ki ortada gerçek bir arkadaşlığınız yokmuş ki sıkılıp bıraktı beni diyorsun gerçekten o kadar yakın olduğun bir insan seni kolay kolay bırakmazdı bilmiyorum ben hiç bir zaman böyle düşünen biri olamadım belki bundan kaybediyorumdur :KK43:
Yoo herkes alamıyor . Herkes sevdiği için her şeyi yapamıyor yapamaz zaten .
Bu bence çok yanlış bir bakış açısı .
Herkes kendi karakteri elverdiğince sever.
Uzun vadede herkes karakterine döner.
Karakteri karşısına almaya müsaitse alır . Değilse almaz .
Korkak insanlar sevmiyor diye bir şey yok mesela . Onlarda öyle seviyorlar.
Yoo ben hic öyle demiyorum kendimle ilgili . Bence birlikte muhteşem zaman geçirdik . O da beni severdi karakter olarak bayılırdı bana .
Ama şartlar bu kadarına elverdi diyorum. Ikimizin karakteri bu kadarlik bi arkadaşlığı yarattı.
Benden sıkılmasi bana hic deger vermedigi anlamına gelmiyor ki , eminim hala veriyordur.
Ama insanın her deger verdigi ile iletisimi devam ettirme zorunluluğu da yok .

Bende ilişki sırasında hep ona daha çok değer verdiğini hissediyordum ondan bahsederken ki tavır ve konuşmalarından dolayı ve buda benim kıskanmama sebep oluyordu :KK43: ve kızla benden sonra tanışmış olması benimle 3 senelik bir ilişkisi vardı kısa bir ilişkimiz olsa belki arkadaşını seçmiş derdim ama bu durumda aklıma hiç iyi şeyler gelmiyor :KK43:

Canım seni iyi anlıyorum ☹️ benimde eskiden çok değer verdiğim bi şahsiyetsiz vardı
Önce platonikti sevgim yıllarca bir umut bekledim sonunda oldu bana söz verdi askere gitti askerden sonra seni ailemle tanıştırcam dedi toydum inandım bende... Askerdeyken meğerse bunun arasını biriyle yapmış ailesi
Hemde kim inanamazsın. Benim yakın arkadaşımın kankası! Sonra ikisinin evlendiğini duydum daha benden doğrudüzgün ayrılmadan hemde... Evlendikten yıllar sonra beni aradı affetmem için yalvardı evliyken arıyor düşün
Verdim veriştirdim. Allah yüzünü güldürmesin. Böyleleri oluyor malesef
Güçlü ol Allah'tan hayırlısını dile ve emin ol ki sen onunla evlensen mutlu olamazdın. Kurtulduğuna şükret o yüzden. Zamanla üzüntün hafifleyecek ve hiç önemsemeyeceksin
Karşına adam gibi biri inşallah çıkınca o zaman neden değer vermişim diyeceksin
Kimsenin ettiği yanına kalmaz

Hala bana kendi dusunceni empoze etmek istiyorsun farkinda misin?

Ben buradaki arkadasliklarimi bile iki dedikodu sonrasi sonlandirmisken arkadaslik kavraminin internetten gelisecegine inanmiyorum. Cinsiyet ayrimciligi da yapmiyorum dikkat edersen.

Senin genellemen de "Internetten arkadas olunabilecegi yonunde. " Bu da senin kafanda olusturdugun bir genel bir yargidir. Beni elestirirken ayni seyi senin yapman ayri bir komik.

+ Bu tur polemikler forum kurallarina aykiri.

Daha fazla uzatmanin bu konuya yarari olacagini sanmiyorum. Zira fikirler(imiz) sabit. O yuzden sana iyi gunler diliyorum. Konuya donebilirsin.
Peki :KK70: :KK70:

Yoo herkes alamıyor . Herkes sevdiği için her şeyi yapamıyor yapamaz zaten .
Bu bence çok yanlış bir bakış açısı .
Herkes kendi karakteri elverdiğince sever.
Uzun vadede herkes karakterine döner.
Karakteri karşısına almaya müsaitse alır . Değilse almaz .
Korkak insanlar sevmiyor diye bir şey yok mesela . Onlarda öyle seviyorlar.
Yoo ben hic öyle demiyorum kendimle ilgili . Bence birlikte muhteşem zaman geçirdik . O da beni severdi karakter olarak bayılırdı bana .
Ama şartlar bu kadarına elverdi diyorum. Ikimizin karakteri bu kadarlik bi arkadaşlığı yarattı.
Benden sıkılmasi bana hic deger vermedigi anlamına gelmiyor ki , eminim hala veriyordur.
Ama insanın her deger verdigi ile iletisimi devam ettirme zorunluluğu da yok .
Gösterilmeyen değerin benim için bir anlamı yok ne yazık ki. Arayıp sormadıktan zor zamanında yanında olmadıktan sonra değer verse ne işe yarar ki?

Gösterilmeyen değerin benim için bir anlamı yok ne yazık ki. Arayıp sormadıktan zor zamanında yanında olmadıktan sonra değer verse ne işe yarar ki?
Bilmem , insanların verdiği değeri ruhunuzun beslenme aracı olarak kullanmazsanız çok ise yarayabilir .

X