3 kelime 1 cümle

Mum gibi eridim sevgili,uzaya gidiyorum, yanımda kerpetenim bekleme beni:))

Kedi,Nöbetçi eczane,meraklı komşu:))

Gece yarısı kedim için nöbetçi eczane ararken meraklı komşumun beni takip etmesiyle neye uğradığımi şaşırdım.

Tokat,saç, dedikodu

Dedikodu mu yapmışlar bende tokat gibi cevap verdim saç baş yolmusa döndüler

Demir gül arpa

Arpa boyu yol gidemeyen yiğido, ağzında gül ile demir kapımızı yumrukluyordu.

At, silah, avrat.

Avradımla at çiftliğinde gezerken yanıma her ihtimale karşı silahımıda aldım.

Papaz, plastik, siyah

Gecenin köründe siyahlara bürünmüş vaziyetteki Kilisenin Papazı kafasına Plastik Şişeyi geçirmiş deli gibi sağa sola koşturuyordu.

Süt Kuzu - Jinekoloğ - Çakmalı Kroşe

Göreve yeni başlayan jinekolog almış eline çakmalı kroşeyi süt kuzusu gibi kalacağı odayı tamir ediyor.

Şimşek, avize, havlu

Aniden şimşek çakınca korkudan avizeyi sildiğim havluyu yere düşürdüm.

Filtre kahve, sarımsak , böcek

Balkonu temizlerken sarımsakların böceklendiğini gördüm arkadaşımın önerisi ile her yere filtre kahve koydum ki tekrar böceklenmemesi için.

Kahve fincanı, konsol, koli

Taşındım eşyaları koliden bir çıkardım ki konsol çizilmiş kahve fincanlarım kirilmis

Ceviz aşk havlu

Havluları katlarken burnuma kek kokusu gelince havuçlu cevizli kek aşkım depreşti.

Merdane, sinek, müze

Müze gezisine gitmeden önce ikramlıklar hazırlarken merdane ile açtığım elmalı turtanın içine sinek düştü.

Fesat, fırsat, kuzey

Kuzey hava yollarına başvurmuştum ama benden önce gelen o fesat kişi işi fırsata çevirdi
melek,su,seçim

Vişneli browni yaparken kek hamuruna düşen zümrüt yüzüğümü maşayla aldım.

Saman, ördek, halay

Şaman sarı saçlarımı boyadım ördek bası yeşil abiyemi giydim düğüne gidip halay basi olabilirim artık

Saat güvercin kaşkol

Soğuk bir kış günü parkta oturmuş güvercinleri izlerken, uzun boylu, kaşkol takmış, ikide bir tedirginlikle saatine bakan bir adam dikkatimi çekti. (yeni romanının giriş cümlesi gibi oldu )

Şefkat, inci, müteessir

İnci adındaki güzel, şefkatli genç kadın müteessir bir ifadeyle "size katılabilir miyim?" dedi.

Çay partisi, timsah dişi, kartal yumurtası

Eltim eşine çay partisine gidiyorum deyip büyücüye gitmiş, yanında da aktardan aldığı timsah dişi, kartal yumurtası ve civan perçemi otu götürmüş.

Karnıyarık, karne, pergel

Uyanık komşum , pergel kullanmayı bilmediği için oğlunun karnesine zayıf vereceğini düşündüğü öğretmeni, en sevdiği yemek olan karnıyarığı yapıp okula götürerek kandırmayı planlıyordu.

Bahçıvan, masa, ruj

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…