Aile Planlaması 3. Çocuk

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Üçüne de eşit düzeyde imkanlar sağlayabilecekseniz, neden olmasın? Ama maddi olarak zorlanacaksanız veye manevi olarak yeterince ilgilenemeyecekseniz yapmayın. Bunu en iyi bilecek sizsiniz, buradaki kimse bilemez.
Maddi yönden sıkıntı yok ama yeterince ilgilenememekten kokuyorum

Buna siz karar vereceksiniz. Bana sorarsanız, ikiyi zor buyuttum,. Üçüncü asla. Hele bu devirde üc yapmak cesaret bence. Maddi durumumuz iyi demişsiniz, bu bile çok goreceli, neye göre iyi, kime göre iyi

Ben ikinciyi bile yapmazdim ama herkes bir degil manevi olarak hepsine esit olarak yetisebilcekseniz maddi olarakda durum iyiyse mantiksiz degil ama artik dunyanin gidisatindan umutlu olmadigimdan dunyaya cocuk getirmek onlara kotuluk yapmak gibi geliyor

Bende bu dertten muzdaribim

Bakacak psikolojiniz, sabrınız ve ekonomik durumunuz varsa yapın

Allahın hakki 3 tür

Sanırım Allah nasip ederse ben yaza doğru çalışmalara başlicam
Durumumuz uygun ama hepsine yeter miyim bilmiyorum öbür çocuklarınız kaç yaşında:))

Bence eşiniz istiyor.siz istemiyorsunuz.Allah hem kiz hem erkek evlat vermiş.3. ye gerek yok bence.Dünyanın bin türlü hali var. Maddiyat ileride ne olur bilinmez.bence bu cocuklari buyutun en iyi sekilde yetistirin derim.sizle ayni yaslarda ayni 1kiz 1erkek cocugu olan arkadasim sirf esi istiyor diye 3.yu yaptı.esi isini kaybetti.kadin tek maas 3cocuga bakmaya cslisiyor.3.cocuk sanki istenmedigini hissederek dogdu.surekli anneye bagimli.kadin bitmis durumda.surekli mizmiz kucaktan inmeyen zor bir kizi var.karar sizin.hakkinizda hayırlısı

Buna siz karar vereceksiniz. Bana sorarsanız, ikiyi zor buyuttum,. Üçüncü asla. Hele bu devirde üc yapmak cesaret bence. Maddi durumumuz iyi demişsiniz, bu bile çok goreceli, neye göre iyi, kime göre iyi
Yani
Bende istiyorum sadece korkuyorum yetememekten

Büyük cesaret vhalla...ben 2.yi bile düşünmuyorum
para pul bir yana...sinirler haşat :))))
Ben evli bile değilim. Gerek psikolojik olarak yıpranabilme riski gerekse dünyaya geldiğime ben bile memnun değilken yeni birini getirme fikrinin uzaklığı sebebiyle sıcak bakmıyorum.
Ben olsam yapmazdım kısacası.

İstiyorum ama korkuyorum diğer çocuklarıma vakit ayiramamaktan

Yani çocuklarla eşit şekilde ilgilenilmesi gerekiyor, hiçbiri ihmal edilmemeli. Eşiniz size destek olursa bu süreçte yapabilirsiniz. Şartlarınızı iyice gözden geçirin derim.

Aslında evet haklısın ama o kadar da değil...yani şu an ki korkunu ve isteksizliğini anlıyorum :) ama 1 çocuk o kadar da ürkütücü değil...evet kısıtlanıyorsun
Evet sinir sahibi oluyorsun...sabır neymiş öğreniyorsun, hemde en kralından hani yaşamıyorsun ama ölmüyorsun da..:)
Bence dünyada çocuk bakabilecek en son insandım ben ama çorap söküğü gibi gelişiyor herşey....sinir stres de geçer yani
ne geçmedi ki...? Fakat 2.kez cesaret ister

tatlı yönleri de var tabi bu işin..11 aylık bebenin koltuklardan tutunarak sana ulaşıp kendince öpmeya çalışması ve yine senden öğrendiği mua sesini taklit etmesi işin kaymağı :)

Ve bu işin ömür boyu sorumluluk olduğunu hatırlayınca omuzlarına ağırlık çökmesi...ama yinede olsun be iyi ki yapmışım demek...öyle gelgitli bir olay...

eğer istiyorsanız, allah nasip etsin inşallah. 3. Çocuk çok büyük bir dert değil bence. 2 tane büyütüyorsunuz zaten. 3. De 3 yıllık bir sıkıntı, ardından rahatlıktır ve 3 çocukla gerçekten kalabalıklaşıyor aile. Renkleniveriyor birden.

Burada bir hanım anlatmıştı, çok kardeşlermiş. Bir gün, bir kadın sormuş, benim bir kızım var, onun dertlerine yetemiyorum. Siz nasıl yapıyorsunuz diye. Bizde ancak sorunlar çok büyürse, anneme kadar taşınır, zaten çoğunu aramızda hallediyoruz demiş.

Biz 3 kardeşiz, annemiz hasta. Kendi Sorunlarımızı biz kendi aramızda çzdüğümüz gibi, ailemizin işlerini de biz hallediyoruz. Bazen birimizin daha çok zamanı oluyor, bazen birimizin kafası daha rahat.

Sorumluluk bilinciyle anne olmayı düşündüğünüz için tebrik ederim sizi. Ben çocuklar çoğaldıkça, ailelerin ileride daha rahat ettiklerini görüyorum, tabi eğer bilinçli bir şekilde yetiştirebilmişlerse.

Böyle anlatınca tabi cici oluyor. :) Allah bağışlasın.
Ama ben gibi bir kütüğe işlemiyor pek

Bu acele niye ?? Biraz ara verin baktiniz istiyorsunuz yaparsiniz?? Yas sikintiniz vs. Yoksa tabi

Bana gelince 2 oglum var aralari iki bucuk yas.. ucuncu hic aklima bile gelmedi gelmezde yalniz buyuttum hayat onlarada banada ziyan olmustu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…