3 çocuk annesiyim zor durumdayım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

bashak0909

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2014
7
4
39
Merhaba öncelikle siteyi daha tam ogrenemedim.Bir kusurum olursa affola.
Üç çocuk annesi bir kadınım.Pandemi yüzünden birçok insan gibi bizde ekonomik olarak çökmüş durumdayız.Uc yavrumun ucude okula gidiyor.Uzaktan eğitim için benim telefonum babalarının telefonu kullanılıyor.Baba çalışıyor evde yok bitek benim telefonumla üçü eğitimlere devam etmeye çalışıyorlar ve bu mümkün değil.Sizden ricam kullanmadığıniz bilgisayariniz varsa yardımcı olabilir misiniz?

Bugün açıkladı 500bin tablet öğrencilere dağıtılacağı.

Bir araştırın, başvuru ile mi oluyor yoksa başka şekilde mi derim.
Yanlış anlamayın ama pc bağışı sıkıntılı bir şey, kişisel veriler için, kimsenin verebileceğini sanmam.
Bende takip ediyorum evet ne zamandır söylüyorlar ama inşallah olur

Bende takip ediyorum evet ne zamandır söylüyorlar ama inşallah olur
Mutlaka bakın, 500 bin çok büyük bir rakam.
Meb e başvuru gibi bir şey aklımda kalmış.
Sizin gibi eğitim yaşında çok çocuğu olan ailelere mutlaka öncelik vs tanınacaktır.
Umarım en kısa zamanda kavuşursunuz, gerçi okulları da açıyorlar ama yine de gerekli bu çağda çocuklara.

Mutlaka bakın, 500 bin çok büyük bir rakam.
Meb e başvuru gibi bir şey aklımda kalmış.
Sizin gibi eğitim yaşında çok çocuğu olan ailelere mutlaka öncelik vs tanınacaktır.
Umarım en kısa zamanda kavuşursunuz, gerçi okulları da açıyorlar ama yine de gerekli bu çağda çocuklara.
Okullar haftada iki gün açılıyor diğer günler uzaktan eğitim e devam. Başvurular başlamadı daha sürekli takip ediyorum.Oncelikler 8 ve 12.siniflara .Benimkilere denk gelmiyor.Ama şansımızı deneyeceğiz önümüzdeki hafta dağıtıma başlanacak dedi Cumhurbaşkanimiz bugün ama daha başvurular bile yok.Nasil olacak bilmiyorum 😔

Bugün açıkladı 500bin tablet öğrencilere dağıtılacağı.

Bir araştırın, başvuru ile mi oluyor yoksa başka şekilde mi derim.
Yanlış anlamayın ama pc bağışı sıkıntılı bir şey, kişisel veriler için, kimsenin verebileceğini sanmam.
Kolau kolay verilmiyor o tablet...internetin olmayacak bilgisayarın olmayacak çocuk sayısı fazla olacak sanırım birde...biizm ogretmenimiz ihtiyaç sahibi bana ulaşsın yazmış watsaptan...herkesin elinde telefonu var ama o kadar ihtiyacı olan da watsaptan göremez sanırım ..hala tuşlu telefon kullanan insanlar var çünkü 🤷🏼‍♀️

Okullar haftada iki gün açılıyor diğer günler uzaktan eğitim e devam. Başvurular başlamadı daha sürekli takip ediyorum.Oncelikler 8 ve 12.siniflara .Benimkilere denk gelmiyor.Ama şansımızı deneyeceğiz önümüzdeki hafta dağıtıma başlanacak dedi Cumhurbaşkanimiz bugün ama daha başvurular bile yok.Nasil olacak bilmiyorum 😔
Okula gidip gelirken çocuk sizde eşlik edip idareye durumu anlatın

Kolau kolay verilmiyor o tablet...internetin olmayacak bilgisayarın olmayacak çocuk sayısı fazla olacak sanırım birde...biizm ogretmenimiz ihtiyaç sahibi bana ulaşsın yazmış watsaptan...herkesin elinde telefonu var ama o kadar ihtiyacı olan da watsaptan göremez sanırım ..hala tuşlu telefon kullanan insanlar var çünkü 🤷🏼‍♀️

İhtiyacı olmayan da var yazar beleş diye zaten.

O tabletlere ihtiyacı olmayan bile başvurur.
Gerçekten tablet dağıtımları çok geç kaldı.
Çoğu evde internet yok.
Eba hasebiyle 8 GB bedava internet vermisler ama yeter mi ?
Sadece eba'dan mi ders işleniyor sanıyorlar ?
Zoom ve teams kullanıyor benim çocuk.
İyi ki sınırsız interneti kapatmadim.
Bir ara eşimle kapatalım dedik pandemi patladı.

O tabletlere ihtiyacı olmayan bile başvurur.
Gerçekten tablet dağıtımları çok geç kaldı.
Çoğu evde internet yok.
Eba hasebiyle 8 GB bedava internet vermisler ama yeter mi ?
Sadece eba'dan mi ders işleniyor sanıyorlar ?
Zoom ve teams kullanıyor benim çocuk.
İyi ki sınırsız interneti kapatmadim.
Bir ara eşimle kapatalım dedik pandemi patladı.
Derse bağlanırken uyarı geliyor o 8 gb dan gitmiyor eba ya bağlanınca da 🙄

İnternet firmalari da zam üstüne zam koymuş ...birde insanlar onların ağız kokularını çekiyor yaşadığım yerde geliriz ama sıra var 15 gün sonra geliriz bile denildi yani yeni baglatacak olanlara pandemi yeni başladığı zaman

Derse bağlanırken uyarı geliyor o 8 gb dan gitmiyor eba ya bağlanınca da 🙄

İnternet firmalari da zam üstüne zam koymuş ...birde insanlar onların ağız kokularını çekiyor yaşadığım yerde geliriz ama sıra var 15 gün sonra geliriz bile denildi yani yeni baglatacak olanlara pandemi yeni başladığı zaman
Yani denecek çok şey var ama diyemiyorum.

Başvuru alınma diye bir durum yok. Okullar zaten çoktan gönderdi ihtiyaç sahiplerinin listesini.

Bilgisi bile yoktu bence konu sahibinin.
Çoğu kişi oyle.
Bizi arayıp sordular tek tek evde gerekli donanım var mı diye.
İşte demek istediğim telefonu tableti olmayan veli ye öğretmen nasıl ulaşsın 🤷🏼‍♀️ gerçi buraya yazdığına göre Velinin telefonu var en azından ama ..

Biizm ogretmenimiz de tek tek arayıp sordu tüm velileri ...

İhtiyacı olmayan da var yazar beleş diye zaten.
Ama bizler tanıyoruz aileleri. Herkesi tahlil etmeye çalışıyoruz. Ama öğrencilere sorup idareye bildireli de çok oldu.

Benim iki Veli çıktı öyle. Çok iyi durumları ama devlet dağıtıyormuş bizi de yazın dedi. Tabi yazmadık. Kendisi istese 10 tane tablet alır. Ama bedava olunca tatlı geliyor.

Merhaba öncelikle siteyi daha tam ogrenemedim.Bir kusurum olursa affola.
Üç çocuk annesi bir kadınım.Pandemi yüzünden birçok insan gibi bizde ekonomik olarak çökmüş durumdayız.Uc yavrumun ucude okula gidiyor.Uzaktan eğitim için benim telefonum babalarının telefonu kullanılıyor.Baba çalışıyor evde yok bitek benim telefonumla üçü eğitimlere devam etmeye çalışıyorlar ve bu mümkün değil.Sizden ricam kullanmadığıniz bilgisayariniz varsa yardımcı olabilir misiniz?
Dun belediye de isim vardi gitmistim, orada tablet almak icin basvuru burosu vardi belediyeye gidip bi sorun isterseniz

Ama bizler tanıyoruz aileleri. Herkesi tahlil etmeye çalışıyoruz. Ama öğrencilere sorup idareye bildireli de çok oldu.

Benim iki Veli çıktı öyle. Çok iyi durumları ama devlet dağıtıyormuş bizi de yazın dedi. Tabi yazmadık. Kendisi istese 10 tane tablet alır. Ama bedava olunca tatlı geliyor.
Özel okul desteği varken sıfır bmw si olanlar aldı.(sigortalarını asgariden yatırıyorlardı) Tablete mi başvurmayacaklar

Böyle aç gözlü insanlara sinir oluyorum. :kızgın:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X