3. Çocuğa hamile olanlar sohbet edelim mi?

Mikan

Nirvana
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2018
14.871
33.708
3. Çocuğa hamile olanlar, nasılsınız? Psikolojik olarak hazır mısınız gelmekte olana ? Duygu ve düşüncelerimizi paylaşıp rahatlarız belki diye düşündüm

3. Çocuğa hamile olanlar, nasılsınız? Psikolojik olarak hazır mısınız gelmekte olana ? Duygu ve düşüncelerimizi paylaşıp rahatlarız belki diye düşündüm
Ben hazır değilmişim hem de hiç. Psikolojik olarakta beden olarakta. Bu aklar etkileneceğimi düşünmemiştim.

Ben hazır değilmişim hem de hiç. Psikolojik olarakta beden olarakta. Bu aklar etkileneceğimi düşünmemiştim.
Ah bi de bana sor, valla kendimi toparlayamıyorum. Çünkü artık gerçekten kendime ve çocuklarıma odaklanıp bundan sonra anı biriktirerek yaşayacağız diyordum. Şimdi yine herşeyi ertelemem gerek

Benimki planlıydı. Şimdilik ilk çocuk gibi heyecan var. Ama korkuyorum da. Rahata alışmıştım.

Benimki planlıydı. Şimdilik ilk çocuk gibi heyecan var. Ama korkuyorum da. Rahata alışmıştım.
Bende heyecanlıyım biraz da tedirgin. Rahata da ermemiştim. Miniğim 2,5 yaşında.

Büyük oğlum 32 aylıktı küçük doğduğunda. Çok zorlandım denge kurmak vs.
Şimdi küçük 3 yaşında olacak Allah kısmet ederse. Üstelik bu sefer 3e bölünmek gözümü korkuttuyor. Oğluşlarımı ihmal ederim diye korkuyorum. Gerçi sağlıkla doğsunlar da her zorluk aşılır inşallah

İdeal bir zamanlama

Benimkiler küçük olunca biraz tutuştum

Cinsiyetler bellidir
Pek bilincli bir zamanlama olmadi, 2 yildir denedik olmadi, sonra 1 kaybim oldu. Biraz gec oldu, aralarinda cok yas oldu ama nasip buymus. Ilki kiz, simdi 2 erkek bekliyorum Allah nasip ederse..
Bir sekilde idare edilecekler, her yas grubunun beklentisi ayri. Artik biz annelere cok gorev dusuyor

İlkinin kız olması bir avantaj.
Ayrıca büyük çoğu işini kendi yapabilir bu da çok büyük bir avantaj.
Benim 2 oğlum var biri 5 biri 2,5 yaşında. Çalışıyorum ve akşam eve gidince bana resmen yapışıyorlar. Bir çok konuda hala bana bağımlılar. 3. Süpriz oldu, yetememekten korkuyorum ben de.
2 oğluş iyidir ama, bol bol delirmeceler

Selaaamm
Ben biliyorsunuz hiç ama hiç ama hiç hazır değildim hala da değilim bir ara pandemi dönemi aslında hazır evdeyken 1 çocuk daha aradan çıkardı diyordum eşime belki bir de oğlumuz olurdu diyordum eşim aman gerek yok diyordu şimdi de ben hem ikisi de okula gidiyor dersleri okulları vs ilgileniyorum hem kendime de vakit ayırmaya başlayabildim başka çocuk lazım değil derken eşimin dikkatsizliğine geldi bende üstünde durmadım olmaz bişey dedim ve süpriiizzz
2-3 gün sürekli ağladım aldırmayı çok düşündüm ama kıyamadım çocuk hasretiyle yananlar varken nasıl nankörlük ederim dedim maddi manevi bakamayacak durumda değiliz sırf rahatım için canına kıymak istemedim Allah ömür verdiyse doğacak. İşin garibi o çocuk istemem diyen adam uçuyor mutluluktan çocuklarım da kardeş istemezlerdi şimdi hevesliler bir tek ben sevinemiyorum heyecan sıfır belki büyüdükçe hareketlerini hissettikçe falan daha hevesli olurum
Erkek çocuğuna da çok meraklı olduğumdan değil de işte madem 3 oldu biri değişik olsun da hem bizim için farklılık hemde millete karşı kapak olsun diyorum ikinciden beri bi ezikleme durumu var millette bir de oğlun olsaydı lafları sırf daha fazla çekmemek için psikolojik bir istek aslında. Bir de yaşım olduğundan hep bir korku var işte ya sağlıklı değilse diye. Düşüne düşüne bağlanamadım gitti bebeğe
Bende durumlar böyle...

Ben mi yazdım dedim, çok benziyor hikayemiz benim çocuklar da küçük, yetememekten, öfke problemi yaşamaktan çocukları üzmekten korkuyorum çünkü 2 tanesiyle bile zorlanıyorum biz de öyle Temmuz annelerinde de yazmıştım tüm bebek eşyalarını dağıttım, sattım. Biz de kapattık defteri dedik ama aynı eşim bi mutlu bir havalarda o Hali bile beni sinir ediyor. Çocuklara daha söylemedik küçük daha tam anlamaz zaten büyük de üzülmesin diye söylemedim çünkü istemiyordu.

Bir yandan da yeterki sağlıklı olsun biz de sağlıkla atlatalım süreci gerisi bir şekilde hallolur diyorum. Bencil olma diyorum. Bakalım hayırlısı

İyi yapmıssın :) Oglum 8 kızım 4 yasında bu surpriz oldu
Benim de süpriz yumurta hatta hiç şüpheleneceğim bir durum bile olmadı adetim geçince acaba dedim ve çift çizgiyi gördüm. İlk hafta çok ağladım da alışmaya alışıyorum

Bu arada bizde de 2. Nin erkek olduğunu duyunca üzülenler olmuştı 3. De erkek olursa tepkileri düşünemiyorum

ama evde bir tane hemcinsim olmasını çok istiyorum inşallah önce sağlıklı hayırlı sonra gönlümüze göre olur

Evet, benim de 2.5 yaş vardı aralarında. Çok zorlandım, bebek eşyalarını yeni kaldırmıştık, tekrar başa sardık. Ama büyüyünce güzel oldu. Senin de öyle olacak, belki başta zor ama büyüdüklerinde üçünün yaşları yakın, oyun arkadaşına ihtiyaç duymayacaklar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…