3 aylık hamileyim ve görümcemle birlikte yaşamak zorundayım:((((

kxixymetlim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2008
151
3
bayram dönüşü hamile olduğumu öğrendik ve 1 seneden sonra nasıl sevindik eşimle anlatamam.ama şubat tatili ile birlikte rahat edeceğim yerde sıkıntılı günler yaşamaya başladım.
bi görümcem öğretmen ve bekar atanamıyor.bu sene ailesini yanından başka bir yere ücretli öğretmenlik yapmaya gitti koşulları kötü diye sürekli abisini arayıp yok şöyle yok böyle deyip sürekli yakındı.abisi de madem kötü 2.dönem gel bizim yanımızda kal ve çalış dedi.kayınvalidemin canına minnet hiç arayıp kızım sen hamilesin istiyormusun diye sormaı resmen başından attığına bakıyor.
anne baba olarak ikisi de sorumluluklarını bilmiyo benim başıma attılar.nasıl sinir oluyorum kızlar anlatamam benim kendime hizmet edecek halim yok bi de ona hizmet ediyorum.sabah kahvaltısını yapıyor bulaşıkları makineye dizme zahmetinde bulunmuyor prenses.eşim de nasıl üstüne düşüyor görüceksiniz.bu sene de kazanamayacak benim başıma kalacak valla onan korkuyorum.

canım ailesini yanından başka yere ücretli öğretmenlik yapmaya gitti diyorsun,bu başka bir şehir oluyor galiba..Allah aşkına ücretli öğretmenlikte ne kazanılır ki..bende yaptım ,öyle ahış şahım bir para almıyorsun ki..saçma geldi bana bu davranış...ayrıca neden ailesinin yanında kalıp orada başka bir iş bakmıyor..geçici yanii.....sizin yanınıza geliyor ,anlamadım ki ben...

bence ayıp edıyorsunuz...sadece ıkıncı dönem ıcın kalıcakmış...yanı 4 aylık bır durum bu...
tabıkı eşinizinde kız kardesı...üstüne düşecek...
az para alsın yada cok para ...calısmak ıstıyorsa ...ögretmenlık yapmak istiyorsa...neden olmasın ki...
hem neden sızede arkadaş olur...
belkide.....bır süre sonra ..yanınızdan gider...
sız aynı durumda olsaydınız...ne olucaktı....
hamıle olabılırsınız ama fazladan bır tabak ..bır catal bıcak o kadar zorunuzamı gıdıyor ayrıca makıne yıkıyormuş........
bunuda güzellikle görümcenıze söyleyede bilirsinız...
belkı ılerde hamıel oldugunuz bebek halanın yanında okuyacak nerden biliyorsunuz...
bence ayıp edıyorsunuz...

zaten abisi yani eşiniz teklif etmiş ondan kayınvalide ve kayınpederiniz sorma gereği duymamıştır.
sizin kardeşiniz aynı durumda olsa siz de ona gel bizde kal diyebilirdiniz.
ama dağınıklığı problem oluyorsa onu da görümcenize söyleyin yardım etsin size biraz.

Bence hiiic ayip etmiyor. Sonuna kadar hakli goruyorum ben. Bende hamilelik donemimin son ayinda ve halen esimin ailesiyle kaldim kaliyorum. Esim yurtdisinda benimde basima bunlari birakti. Istemiyorum ve bunu defalarca soyledim, akli kalir diye katlaniyoruz
Okadar zorki eve temizlik bile yapasim gelmiyor. Evim gibi rahat hareket edemiyorum. Bide ustelik esimle aramiz da bu ara iyi degil. seytan diyor bas git annenin evine. Yasamayan anlamaz. Allah yardimcin olsun. Bazen insan sevmedigi kisilerle yasamak zorunda kaliyor. Yani belki sen seviyorsundur bilemem tabi.

ay ne bilim ya kafam karıştı
kadın hamile keşke biraz yardımcı olsa görümceniz size
iş konusunda anladığım kadarıyla siz de çalışıyorsunuz
zaten kendi canınız başınıza dert
bir bakımdan da eşinizin kardeşi size gelmesinden mutlu olmanız gerek
diye düşündüm..ayy çelişkili bir yorum mu oldu ne?

bence burda bi ayıp varsa onu da eşin yapmış
annesinin veya babasının arayıp kızım istiyomusun demesi yerine
eşinin sana sorması gerekmiyomuydu
sana sormadan böyle bişeye kalktığı için eşinle konuşsaydın keşke
ayrıca 3 aylık hamileyken daha hiç bişey diyorum
çünkü ilerleyen ayların çok daha zor olacak

bu tarz görümce kayınvalide meselelerini görünce ailemi,yengelerimi başımda taşıyasım geliyor
görümceniz nasıl bir insan anlaşma sorununuz mu var bilmiyorum ama
yok hamileyim yok kendime zor bakıyorum yapmayın Allah aşkına
sanki altından alacaksınız,sofraya bir tabak fazla koyacaksınız
düşünceli biryse gerisini o da yapar zaten
benim ailem ilçede ve ben 3,5 yıldır abimde kalıyorum
birgün bile sorunumuz olmamıştır yengemle
iki yengem var ikiside el üstünde tutar bize gel diye
Allahıma şükürler olsun iyi insanlar çıkarmış karşımıza:Saruboceq::nazar:
daha ben ablama gittiğimde tlf.edip çağırır gel artık sıkıldım diye :asigim:

Son düzenleme:
Ben de istemezdim böyle bir şeyi.Eve bir kişi de gelse düzen değişiyor.kaydirigubbakcemile
Kimsenin size bir şey sormaması da normal değil.Şahsen ben abimin yanına gidip,aylarca orda kalmazdım.Görgü meselesi...:nazar:Misafirliğin de bir süresi var.
Hamile olun ya da olmayın ne farki var ki? İki durumda da kabul etmezdim.Evde aylarca dolanan,temizlenen,paklanan kişi eşimin kardeşi de olsa istemem.Kimsenin kimseyi rahatsız etmeye de hakkı yok.:1closedeyes:

Açıkcası bir kaç ay için bu kadar sorun çıkarmaya değmez. Ayrıca neden kaynananıza suçu yüklüyorsunuz ki, görümcenizi eve size sormadan davet eden eşiniz, sorununuzu eşinizle paylaşıp çözün.
Görümcenize size yardımcı olmasını söyleyin hem size evde arkadaşda olur.

canım aynı durum hatta daha kötüsünü ben yaşıyorum bende hamileyim ve görümcem tam bir yıldır bizde kalıyor o kadar ukala okadar terbiyesiz ve okadar piski hiç anlaşamıyoruz en ufak şeyde bana kafa tutuyor bu nedenle evliliğimizde problemler olmaya başladı seni çok iyi anlıyorum canım
madem kalacaksın terbiyeli ol yardımcı ol hamilelikte insan zaten duygusal oluyor birde bu tür olaylar tamamen strese sokuyor insanı
Allah yardımcın olsun kızlar yaşamayan bilemez bence hiç ayıp etmiyor başka bir insanın bir anda hayatına girip düzenini değiştirmesi ve senin kayıtsız kalman nereye kadar

belki haklı olablirsiniz ama başıma attılar,başıma kalacak gibi kelimeler hiç hoş gelmedi genç bir kızdan bahsediyosunuz sonuçta
eşiniz davet etmiş üstelik eşiniz isze sormalıydı kayınvalidenizden önce
sizin kardeşiniz aynı durumda olsa eminim ona sesiniz çıkmazdı ama eşiniz böyle kelimeler kullansa kardeşinize tepkiniz nasıl olurdu?
bence görümcenizle anlaşıyorsanız size hamileliğinizde yardımcı bile olacaktır

eger sadece bir sömestr kalacaksa bence dişinizi sıkın
sizi çok iyi anlayırom eve bir kişi geldiği zaman insanın düzeni bozuluyor
ev işine gelince sakın taviz vermeyin bigün bulaşıkları siz koyun makineye bigün o koysun
size yardım etmesini saglayın
eşinizede direk ben istemiyorum demeyin sakın ters etki yapar

bu tarz görümce kayınvalide meselelerini görünce ailemi,yengelerimi başımda taşıyasım geliyor
görümceniz nasıl bir insan anlaşma sorununuz mu var bilmiyorum ama
yok hamileyim yok kendime zor bakıyorum yapmayın Allah aşkına
sanki altından alacaksınız,sofraya bir fazla tabak koyacaksınız
düşünceli biryse gerisini o da yapar zaten
benim ailem ilçede ve ben 3,5 yıldır abimde kalıyorum
birgün bile sorunumuz olmamıltır yengemle
Allahıma şükürler olsun iyi insanlar çıkarmış karşımıza:Saruboceq::nazar:
daha ben ablama gittiğimde tlf.edip çağırır gel artık sıkıldım diye :asigim:

önyargılı olmamak lazım
her gelin,k.valide aynı değildir
ben k.validemi çok severim bunu öncelikle belirtmek isterim,
iş sebebiyle abinde kalıyosun herhalde,

yengenle anlaşıyorsan sorun olmaz tabi,
ama herşeyi yengesinden bekleyen ona sorulmadan evine yerleşen birisi var,bu farklı bir durum
ayrıca herkes evinde 3. kişiyi ağırlicak die bi durum da yok bence,yani kimsenin bööle bi zorunluluğu olmamalı,
bu gönüllü olursa iki taraf içinde sizde olduğu gibi güzel olur.
burdaki görümcenin paraya falan ihtiyacı varsa çalşışmak zorundaysa iş değişir,
yok sıkıntıdan çalışıyo ve rızası bile alınmadan birinin evine yerleşmek çok farklı bişey.
ben de iş sebebiyle 45 gün abimde kalmıştım ama rahat edemedim neden mi
yengemle çok ii anlaşırız severiz birbirimizi,yalnız yaşamaya alıştığım için zorlandım,abim beni sıktı mı yoo hayır ama yine de ev üstüne ev olmuyo
ayrıca babam ev tutmamı istedi ve ayrıldım

yani diyeceğim o ki her aile farklı oluyor

eşin sana da sorsaymış iyi olurumuş....
benim kardeşimin böyle bir durumu olsa (kardeşim olmadığı için anlamam çok zor) eşime böyle bir durum var ben şu sınava kadar kardeşimin buraya gelip kalmasını istiyorum belki ortam değişikliği daha ratlamasını ve çalışmasını kolaylaştırır ne dersin diye sorardım
keşke eşin de bunu yapsaydı
sanırım bu emrivaki biraz huzursuz etti seni
hamile de olsa arkadaşımızın eşiyle başbaşa kalma özel anlar paylaşma durumu olacaktır.......
hiçbir şey olmasa bebekleriyle ilgili hayeller kurup koklaşıp birbirlerine anlatacaklardır
ama arkadaşlar lütfen
bunu da odalarına çekilip yapsınlar canım ne var bunda diye karşılamayalım...
bunlar da duygusal ihtiyaçlar

yemek temizlik konusunda ne kadar sıkınıtı yaşadığınızı bilemem (ben biraz tembelim de işten gelince yorgunsan okadar mızmız oluyorum bir çatalı bile makinaya koymak angarya geliyor bazen itiraf etmeliyim)
o kounda açık olun
yani
ders çalışman lazım biliyorum ama işten gelince yorgun oluyorum hamileliğin de ilk zamanları zorlanıyorum biraz (doktor arkadaşlar ve bebek sahibi olanlar daha iyi bilir hamilelerin uykuya çok ihtiyacı oluyormuş) halsaz oluyorum bana yardımcı olabilarmisin diyebilirsin....
abisinin evine gelmiş olması yan gelip yatacağı anlamına gelmez... sen de abinin evine kalmaya gitsen bir hastalığın yoksa yardım etmelisin mutlaka evdeki insanlara.....

ama eğer zaten sevmiyosan anlaşamadığın biriyse bizim yorumlarımız ya da önerlemiz pek işine de yaramayabilir çünkü zaten hoşlanmadığımız biriyle 1 saat geçirmek bile bazen zor gelebilyor insana......

bir de şu var
insan sinirliyken bazen söyledklerni ve yazdıklarını kontrollü bir eşkilde yapamıyor.......
o anda tek derdi sinirini dökmek oluyor.......
tabi başıma attılar vb. gibi sözler hoş değil ama bir sinir anında yazıldığı belli......
hepimizin başına geliyor bölye şeyler....

vallahi bi arkadaşım evlendi.evlendiği günden beri görümcesi yanlarında kalıyor üniverste öğrencisi.
arkadaşım evlendiği gibi hamile kaldı .görümcesi hiçbirşeye yardım etmez maddi anlamdada abisinden faydalanır.
arkadaşım herzaman o onun kardeşi dedi ve tek kelime etmedi. sizinde kardeşiniz yanınıza gelebilirdi.bence onunla iyi arkadaş olmaya çalışın ki bu süreci kendinizede onada çekilmez hale getirmeyin..

Sizi anlıyorum. Sizin yerinizde olsam ben de dert edebilirdim belki. Böyle düşündüğüm için kendime de kızıyorum. Kendi kardeşim gelse eşim nasıl davranırdı diyorum , eminim onu rahat ettirmek için elinden geleni yapardı:KK43:.. Bir de diğer yandan bakıyorum. Hayatta en kıymetlim , canımın canı dediğim insan kardeşim. İki kardeşiz zaten. Birbirimizden başka kimimiz var. Birbirimize çok düşkünüz. Ya yarın bugün evlendiğinde onun kapısında kalmak zorunda olsam , eşi de böyle düşünürse:KK43: O zaman çok üzülürdüm....

Tabi görümcenizin nasıl biri de olduğu önemli. Size huzursuzluk veriyor , sıkıntı yaratıyorsa istememeniz normal. Ama onun dışında o da eşinizin kardeşi. Masaya bir fazla tabak konulacak. Yeter ki iyi niyetli olsun. Sorun çıkaran bir tip olmasın...

bence son derece haklısınız,ayrıca ücretli öğretmenlik için başka şehre gitmek de iyi cesaret,en fazla 500-600 ytl alıyordur,bu parayla başka şehirde geçinilemeyeceği belli,ayrıca siz o şehirde olmasaydınız ne yapacakmış,bence size güvenerek o şehri tercih etmiş,besbelli...
ama eşiniz de çok anlayışsız davranmış,keşke önce size sorsaymış,fikrinizi alsaymış..

X