Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası 3,5 yaş + kreş

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları

Vedalaşmayı da akşam almayı da olağanlaştırın

Yani kötü bir yere bırakır gibi bırakmayın ve akşam da vatan toprağına kavuşmuş gibi almayın

Olağan bir şey yapın

Oğlumun kreşinde vestiyere anne girebiliyordu yanı ayakkabısını değiştirirken bekleyebiliyordunuz

İlk sene bekledim sonra baktım kapıdan bırakınca hem kendine güveni daha iyi hem de hiç mızlanmıyor kapıdan bıraktım kartı okutup iyi eğlenceler deyip arkamı dönüp arabaya gittim

İlkokulda da ilk hafta bir kere ağladı güvenlik görevlisi girin dedi yok dedim o arada bir öğretmen geldi ona takılıp gitti

İlk hafta ağlıyor ya da istiyor diye giren anneler aylarca gelmeyeceğim sen gitme diye ağlamalardan kurtulamadı

Özetle hızla bırakın işiniz olduğunu sizin kursa onun okula gitmek zorunda olduğunuzu arada tekrarlayın ama o ağlarken vs değil normal muhabbet esnasında

Kizinizin adi mila mi :)
Keske yarim gun baslatsaymissiniz alisana kadar , imkaniniz varsa yarim gun gonderin
Krese ilk basladigimiz 1 ay yarim gun gitmistik cok kolay alismisti brnimki
Evet ismi mila :) aslinda dedigim gibi yarim gun 1 bucukta cikiyor tam gun 4 de. Yani cok zorlayacak bi saat araligi degil diye tam gun yaptik. Zaten 3 haftadir yarim gidiyor yani yavas yavas saatleri uzattik birden tam gun yapmadik. Ama zaten ilk haftanin 5. Gunu sikilmaya baslamisti bile. Cok hevesliydi 4 gun. Alisacagiz diye umuyorum

Maalesef oyle etkinlikler de oyunlarda yabanci dil egitiminde bile iyi arada aklina gelip anne diyor, ama hemen geciyo diyo ogretmeni. Nasil olucak bilmiyorum artk

Benim ki de mila :)
Bilemiyorum ben kres konusunda biraz da cocuklara guvenmek gerektigini dusunuyorum
Oglumu 3 farkli krese gonderdim , ilk ikisinde cok agladi mutsuzdu , birinci haftadan sonra israrci olmadim aldim
Ucuncu kresi gordugum anda bende asik olmistum , oglum da cok mutlu oldu ve ilk ikisinde yasadigimiz sorunlari yasamadik , 1 ay yarim gun gitti ve alisti
Esas sorunu anlamaya calissaniz , konusup ogrenmeyr calissaniz anlatmaz mi neden istemedigini?
Mesela benim oglum ilkinde kresteki bi ogretmenin davranisindan rahatsiz olmustu ve gitmek istememisti
Ikincisinde de cocuklardan rahatsiz olmustu ama bana anlatiyordu eve gelince ben de israr edip sogumasini istemedigimden aldim ikisinden de

Iste tam orasi sorun. evde aglar istemiyorum diye disari cikinca havasi degisir.
yaklastikca mizmizlanma baslar, iceri vestiyere girince ayakkabilari degistiriliyor tam ayaklaninca basligir gene aglamaya.disari Cikip camdan bakiyorum son basamakta kesiyor aglamayi.
Hersey yolunda diyor ogrtmeni iceri girene kadar sorun yani, arada anne diyormus ama unutuyo diyo.

Oz guveni yuksek ve ne istedigini biliyor. Etkinlikte oyunlar da dil egitimin de hemen once ben yapim diyormus hep. Kacmiyor diyor. Sormus neden gelmek istemiyorsun diye cunku hava cok guzel demis :) yani evden ve benden kopamama durumu. Bir de ben soruyorum neler yaptin neler yedin. Evde anlaticam diyor. Evde de anne konusma diyor :) cocuk hatirlamak istemiyor ya :)

Aynı şeyleri şu an ben de yaşıyorum. Oğlum 3.5 yaşında aynı kızınız gibi erken konuştu ve bir yetişkin gibi kendini güzel ifade eder. Temizlik takıntıları var. Üç haftadır gidiyor kreşe. Ilk günler hevesle gitti üç dört gun sonra ağlayarak gitmeye başladı. Sabah uyandırdıgimda hergün mü okula gidilir diyor. Okulda mutluymuş ama eve bitkin dönüyor. Ama bu bir süreç iş. Genelde böyle olurmuş. İlk günler mutlu hevesli sonra ağlamalar sonra alışma uyum ve kreşe sevme. Ben de severek gitmesini bekliyorum. Çok vicdan yaptım göndersem mi göndermesem mi diye. Halen acı çekiyorum. Ama gitmesinin onun için daha ii olacağını düşünüyorum. Bütün gün evde de sıkılıyorlar bu yaştaki çocuklar. Inşallah alışacak kuzucuklarımız.

Diger cevaplarimi okudunuz mu bilmyorum ama biraz takintili benimki. Yaninda biri kusmus benimkide kusuyor o yuzden gitmicem dedi, bir kerede makarnanin icinde misir cikmis kusmuş masa da gururu incindi diye dusunduk, onun icin de gitmicem dedi. Soyledim ogretmenine misir koymayacak artik dedim. Yani boyle seyler siniftakilerle arasi iyi. Ogretmeni , cocuklari kontrol eder hatta yaptin mi diye soyluyor. Ogretmeni cok sevdi sarişinlara ayri bir zaafi var kizimin ben onu istiyorum demisti. Sansina da o bayan ogretmeniymiş. Gozlemlicem elbette boyle giderse alacagim mecbur

Insallah ya hic sorma kursum olmasa da gonderecektim cunku benimle bir yetişkin gibi buyuyor evde. Hergun park bahce de olmuyor., sıkılıyor tabii..
Bugun sabahtan basladi anne bi daha gitmicez dimi tatil bitmiyor dedi. Yarin dan sonra yine gidicez ama yine tatil olcak, boyle boyle alisicaz dememe kalmadan aglamaya basladi yine :)

Yaa cok uzak suan bana sanki bu durum. Insallah dediginiz gibi olur. Kres sahibi once siz hazirmisiniz dedgin de, ay tabii ki guveniyorum kendime dedim :) simdi kapida birakirken gozyaslarimi sakliyorum kadindan :)) hepsi gecer benim aklima takilan tek sey guven sarsmak istemiyorum. Anne gitmeyelim nolur deyince ne diyecegimi sasiriyorum, ve ustunu giydirmeye devaM ediyorum. Bu sirada onun dediklerini duymamazliktan geliyorum. Annem beni dinlemiyor, sevmiyora kadar getirebilir. Bu onda bi travma yaratir mi bundan korkuyorum

Canim çok küçük olduğu için senden kopamiyor. kizim 5.5yaşını geçtiği halde bile sabah 7.5 ana sinifina götürüyorum.oda çok yorgun olarak gidiyor.ve gerçekten ac olarak .geliyor.yani demem o ki eğer imkanın varsa lütfen krese verme senin yanında olsun.kış uykusu güzeldir.haliyle uyumak istiyor..yani eğer kizim seneye okula baslamasaydi gondermezdim....

.

Canim çok küçük olduğu için senden kopamiyor. kizim 5.5yaşını geçtiği halde bile sabah 7.5 ana sinifina götürüyorum.oda çok yorgun olarak gidiyor.ve gerçekten ac olarak .geliyor.yani demem o ki eğer imkanın varsa lütfen krese verme senin yanında olsun.kış uykusu güzeldir.haliyle uyumak istiyor..yani eğer kizim seneye okula baslamasaydi gondermezdim....

.

Çocuğa kreşe gittiği için ödül vermeyin sakın çocuğun okul motivasyonu düşebilir
Vedalaşmayı uzattıkça ağladığının farkındasınız ozaman kısa tutun akşam görüşürüz eğlenmene bak diyip öpün ve bırakın
Aslında çocukları olması gerekenin dışında bişey yaptığını hissettiren biziz

Evet

Ben de bunu anlatmaya çalışıyorum

Kreşe gitmek olağan iş olmalı hayatta

Bir de konu sahibine moral olsun oğlum 25 aylık başladığında hafta sonu da gelmek isteyecek demişlerdi de inanmamıştım

Hafta sonu götürür sonra da kapalı diye geri getirirdik

Anaokulunda da ilkokulda da nerede ise eksiksiz gitti okula zira onun beyninde okula gitmek gerekli olarak kodlanmış

Benim kızım da 3.5 yaşında bu sene yarım gün krese verdim ama kres maceramiz 8 gun surdu. Aldim okuldan. Cok agladi orada 4 saat aglamaktan sesi kısıldı. Zamanı değil demek ki diye aldım. Benim kızım da farklidir normal bir çocuk değil.
Bilmiyorum sizinki alışır mi ama mutlu değilse alın derim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…