3,5 aylıkken sünnet

Dogdugunda hastaneden cikarmadan yaptiranlar var. Kucukken yaptirmak her zaman iyidir hele de bebekken. Mesela yeni dogdugunda bebekler aciyi cok hissedemiyo cunku tam olarak kikirdak gibi sert degil herseyi yumusak. Ama buyudugunde hem yerinde duramiyo cocuk hemde korkuyo o andan. O yuzden bebekken yaptirin derim hem sizde rahat edersiniz

Neden olmalı bana lütfen tıbbi bir şekilde anlatabilir misiniz detaylı?
Dini boyutu malum doktor değilim tıbbi olarak açıklayamam ancak benim oğlum 2.5 aylıkken geceleri sürekli ağlıyordu sık idrar yolu enfeksiyonu geçirmesiymis sebebi doktor sünnet ettirmemizi önerdi idrar yolu enfeksiyonunu önlermiş.O kadar zorduki her gece 5 lere kadar bebeğin ağlaması doktor diyorsa yapalım dedik ve yaptık.Sıkintımiz azaldı ama sünnetten mı yoksa zaten çocuk büyüyor ondanmı bilemem.Doktorumuzun yalancısıyım

Konuda müslümanlıktan bahseden olmadı, kaldı ki bu müslümanlıkla ilgili değildir. Tavsiye edilmiştir hem kadına hem erkeğe, siz kendinize yaptırdınız mı ? Madem farzların, emirlerin uygulanmadığı bir dünyada tavsiyeler uygulanıyor, kendinizden başlayın o zaman. Sünnet dünya literatüründe çocuk tacizi olarak geçiyor, tıbbi gerekliliği olmadığı da kanıtlandı. Yazık değil mi el kadar bebelere dünyanın acısını çekiyorlar sebepsiz yere

Musluman diyorsunuz bacim olmayanin oyle dertleri de yok tabi.

Ben de oglum 2.5 aylikken yaptirdim hic sorun cikmadi cok sukur.Kesinlikle oneririm ne kadar cabuk o kadar iyi. 2 erkek kardesim ayni zamanda sunnet olmustu buyugu 8 kucugu 2 yasindaydi. Kucuk 1 sene bacaklarini acamadi travma oldu cocukta maalesef.

Merhaba. Ben oğlum 2 aylıkken yaptırdım. Bizimkini laborant yaptı.Evimize gelmişti.İğne yaparak uyuşturdu. Sünnet boyunca oğlum uyudu. Gece uyanıp bir defa ağladı.Ertesi gün kaka yaptığında elim ayağıma dolandı. Acıtırım diye çok korkmuştum ama,hiç ağlamadı. Ağrı kesici verdim ve batticon sürdük.Sonrasında hiç ama hiç sıkıntımız olmadı.10 gün içinde komple dikişler yok oluyor.

Baştan sona kısaca anlatır mısınız nasıl oluyor nereden randevu alınıyor nasıl bir süreç nelere dikkat etmeliyim önerileriniz nelerdir

Ayy
Ayy harikasınız aynen öyle ya konuyu nasıl da saptirdilar

Ben 3 aylıkken yaptırdım küçük oğlumu.. büyüğü de 6 yaşında yatırmıştım.. bana dediği madem bebekken yapılıyordu niye benim büyümemi beklediniz??

Ben de size bizim tecrübemizi ve doktorumuzun söylediklerini anlatayım.oglum 40 günlüktü özel bir çocuk cerrahina sünnet ettirdik.doktorumuz ne kadar küçük o kadar iyi bizim için dedi çünkü bebek küçükken pipisindeki sinirlerin gelişmediğini ve iyileşme sürecinin çok daha hızlı olabileceğini söyledi.daha sonralari bebeklerin çevrenin ve acinin farkina vardiklari kaşıntılarının başladığını söylemişti.biz oraya operasyon için gittiğimizde 1 günlük bebekler bile vardi.zaten belli bir aydan sonra kabul etmiyorlar şu 5 yaşında gelin diyorlar mesela o kadar uzak ara yaş veriyorlar yani.bizim gittiğimiz doktor izmirdeki bu konuda en iyi doktorlardan biri.arkadasimda 23 günlükken yaptırdı o da hiç sorun yaşamadı kısaca ne kadar küçük o kadar iyi

Biz 5 aylıkken yaptırdık :) sadece o bölgeyi uyuşturdular. Ameliyathane ortamı olduğu için bizi almadılar öncesinde ben emzirdim hazırladım onlar gelip aldılar. Yarım saat kadar sürdü ben tabi ağlayarak gelecek diye şartladım kendimi biz odada beklerken kapı çaldı baktım ki hemşirenin kucağında etrafa bakıyor benim minik :) ilk gün sargısı durdu üzerinde ertesi gün düştü, krem vermişti bi hafta onu kullandık. Bide ilk 24 saat 3 defa calpol verdim ağrı yapmasın diye o kadar. Çok çabuk iyileşti ve hiç üzmedi oğlumu

Yorumları okumadım ama bende yazayım canım. Ben oğlumu 5 aylıkken sünnet ettirdim. Bi sünnet olurken ağladı sonra hiç ağlamadı. Ben sünnetli gibi davranmadım normal hayatımıza devam ettim ve o kadar çabuk iyileşti ki. Yine oğlum olsa yine bebekken sünnet ettiririm ben. Bence sende daha anlamıyorken yaptır

Bende ilk oglumu 5 yasinda sunnet ettirmistim. Ve bana bunu neden yapiyorsunuz diye cok aglamisti canim benim. 2. Oglumu 3 aylikken yaptirdik ve 1 hafta icinde iyilesti.Bebek ztn aglar yani extra bi aglamasi olmadi. Suan oglum 2 yasinda ve hergun iyiki sunnet ettirip atlatmisiz diye sukrediyorum

6 yaşında yaptırdık biz bi sorun yaşamadık şükür . Bu arada yabancı olup sırfsağlığa faydalı diye birsürü arkadaşıö bebeklerini sünnet ettirdi

Ayrıca hamileliğimi amerikada geçirdüm sünnet ettiren çok var bebeğüni hatta benim dpktorum bile sünnet yapıyodu.

Ama şahit olduklarımın hepsi bebekken yaptırdı daha çabuk iyileşiyomuş.

Bana göre sünnet çocuğun belli bir yaşa geldikten sonra şayet rızası var ve istiyorsa yaptırılmalı .
Belki bu çocuk islam dininde kalmayacak ?

Dini görüşünüze karışamam çok şükür bende müslümanım fakat ne olursa olsun ben evladıma hele bu kadar minikken ve ayağına tüy deyse canım gidecekken bunu yapmazdım .
Keşke ebeveynlere bu hak verilmese ve çocuk kendi kararını belli bir yaşa eriştiğinde kendi verebilse .

Ben 2.5 aylıkken yaptirmistim klempli olandan 1 haftada geçti tamamen çok şükür ağrı sizi ilk saatler dışında olmadi

Eğer yaptırmak istiyorsan bebek donmeye.baslamadan yaptır canim o kadar da korkulacak bişey değil ben çok üzülmüştüm bebisim acı çekecek diye ama 1 haftada herşey oldu bitti geçti gitti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…