2li test - ense kalınlığı

Amin canım hepimize sağlıklı evlatlar nasip etsin .tabiki aldırmak ondan vazgeçmek düşüncesi olmasa bile bu testleri yaptırdık çünkü eğer bebekte bir sorun varsa yani sakat doğacaksa bunu önceden bilip hazırlığımızı ona göre yaparız. belirsizlikle 9 ay nasıl geçer diye yaptırdım.şimdi en azından billiyorum kesinlikle downlu değil. 20 haftada detaylıya girdiğimizde inş.bir sorunda çıkmazsa geriye kalan 20 haftayı stressiz geçireceğim. ama tabi bu testlerde %1 de olsa düşük riski var bunu herkes göze alamaz.o zaman kandan yapılan prenatest var pahalı bir test(3000TL) biz düşük riskinden korktuğumuz için başta onu yaptırdık onun başarı oranı %98 onu yaptırırsın düşük riskide yok. kafan rahat olur.sonra bize prof. o testte sadece down ile ilgili 5 kromozoma bakılıyor. cvste tüm kromozomları incelenecek %100 deyince biz bir de onu yaptırdık .cvs prof.dr. recep has yaptı hiç bir sorun yaşamadım.ama tabi senin kararın .Allaha sığınıyoruz Allah dualarımızı duysun ben dua ederken ben ve benim gibi olan tüm annelere yardım et Allahım diyorum.inş hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız.hem 20.hafta bir an evvel gelsin istiyorum hemde düşünürken bile korkudan kalbim yerinden fırlayacak gibi çarpıyor.yüce rabbim yardımcımız olsun.

Ben 21 haftalık hamileyim. ikili üçlü hiç bir testi yaptırmadım. İyiki de yaptırmamışım dedim yazınızı okuyunca.
O testler yüzde yüz sonuç vermiyor. Sağlam diyorlarlar problem çıkıyor çocukta ya da sizdeki gibi tam tersi.
Günlerce endişe içinde geçirmek hamileliği, bu da cabası.
Aldırmak herkesin kendine kalmış. Ama sonuç ne olursa olsun aldırmayacaksan yaptırıp boşuna strese girmenin anlamı yok. Çünkü zihinsel engele müdahale şansı yok.
Ama haftaya detaylı ultrasonu yaptıracağım. Çünkü onda organlara bakılıyor ve en azından tedavi şansı var anne karnında bazı durumlara. O da kafa karıştırıyor aslında ama.. Arkadaşıma çocuğun bağırsağı kısa gelişmemiş demişler. Meğer doğana kadar gelişirmiş o. Sonuçta sapasağlam çocuk doğdu.
Bu iş tamamen Allaha emanet bence. Yıl 2014. Tabiki tıbbın bazı nimetlerinden faydalanacağız ama çok abartmaya gerek yok. Daha doğrusu sonuçta çocuğu aldırmayacaksan gerek yok.
Sağlıklı olduğu halde boşuna alınan kim bilir kaç bebek var...

Evet canım çok haklısın bu konuda ben de çok kararsızım yani ya kötü çıkarsa 9 ay o üzüntüyle dayanabilir miyim diyorum.O yüzden korkudan yaptırmadım ama sen en iyisini yapmışsın.Allah cümlemize yardım etsin sağlıklı eksiksiz evlatlar versin .Bize kaldıramayacağımız yükü, imtihanı vermesin!

evet aslında keşke hiç yaptırmasaydım diyorum.Hiç kötü bişey duymamıştım bu testleri yaptırıp da kötü çıkan o yüzden rutin test olarak düşündüm.Aslında önceden düşünüp ben bu çocuğa ne olursa olsun bakıcam deyip hiç test yaptırmamak en iyisi .Ayrıntılı ultrason da çok önemli.Bide diyorum amniyonsentezde sonuç iyi çıksa bile ben yine doğurana kdar yerim kendimi organlrı normal mi vs. dıye. Annelik gerçekten çok zormuş,daha dünyaya gelmeden imtihanlar başlıo(

kızlar ctesi günü doktor bebeğimin ense kalınlığına baktı sıkıntılı bir oran değil dedi ama bana oranı vermedi ikili testimin sonuçlarını bekliyorum maalesef bayramdan snr ya kaldı sonuç dokotrun öyle demesi yüreğime su serpti ama sonuçları beklemek sıkıcı

ense kalınlığında sıkıntı yoksa korkulcak bişey yoktur Allahın izniyle arkadaşım,içini ferah tut.

Merhaba arkadaşlar benim sıkıntımda sizinkiler gibi ense kalınlığı 3.5 mm. Doktorum bu oranın sıkıntılı olduğunu söyledi ve beni hocasına gönderdi oda aynı şeyleri söyledi ama kesin bişey demedi sadece cvs testi isteri kararı ona göre vericeğini söyledi testti temiz cıkma oranıda var sen şimdiden kendini üzme dedi. Buğün test yapılacak. Rabbim kimseye göstermesin gercekten zor bi durum. Allah herkezin yardımcısı olsun. Dualarını eksik etmeyin.

Canim ins sonuclarin iyi cikar benimde kardesim down sendromu doktorlar bilememisti anne karninda anne karninda zamaninfa oynamisti fakat oynamasi agirdi annemin dogdugunda supriz olmustu rabbim herkese saglikli cocuklar nasip etsin hic korkma rabbim en iyisini bilir

sağol canım inşallah hayırlı sonuçlar alırım. Buğün cvs testi verdim cok kolay oldu 5 dakka sürdü. Şimdi beklemekten ve dua etmekten başka çağrem yok

Dogum yaptiniz mi ayni problemleri yasiyorum bebeginiz nasill

Okurken ağladım resmen Allah bütün günahsız yavrularımızı korusun.

Evet 2-3 hafta içerisinde normal değerlere düşmüştü.
Allah yavrunuzu saglukla huzufla buyutmayi nasip etsin umarumm masajimi gorursunuz.bende sizinle ayni problemi yasiyorum bizimkide 7mm ..cvs yaptirdik on sonuc temiz cikti 2 hafta sonra cikcak diger sonuçlar ..dr pek umutlu konusmadi.sizinki kac haftalikken normal drgere dustu hatirliyomusunuz.birsey yaptiniz mi bunun icin.ilac kullaniyimuydunuz hamileyken.

Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. O değerin düşüp düşmemesi çok kriter değildi aslında. CVS sonrası 2 aya yakın hiç dr kontrolüne gitmedim. Biz de 2 kriter vardı önümüzde. 1. cvs, 2. detaylı organ taraması. O yüzden o değer ne zaman ne kadar düştü takip etmedik. Sizin de inş cvs sonucu iyi çıkmıştır. Eğer detaylı organ taramasını da atlatırsanız Allah'ın izniyle bir sıkıntı olmadan kavuşursunuz bebeğinize. (Geç cevap için kusura bakmayın, sonucu paylaşırsanız sevinirim)

Bir de farklı ilaç kullanmadım sadece vitamin ve demir. dua etmek dışında ekstra hiçbir şey yapmadım.

Atlatamadi detayli ultrasona bile gerek kalmadi 16. Haftada diyafram henrisi tsnisi konuldu butun organlari yer degistirmisd heyet sonlandirma karari cikardi bh kadar erken ortaya ciktigi icin yirtigin buyuk oldugunu yasama sansinin cok az oldugunu söylediler tabi son karari bize biraktilar nizede kara kara düsünmek kaldi...tarifi yok cok zorr

Çok geçmiş olsun öncelikle, yazalı bayağı olmuş ama önerebileceğin doktor varmı bende Cenk Sayına gözükmeyi düşünüorudm ama yazılanlardan sonra vazgeçtim, ben kırklarelindeyim doktor sıkıntısı yaşıyorum edirnede M.Ali Yüce ye gidiorum ama memnun değilim yardımcı olur musun hastane konusunda çok ihtiyacım var!!!

Merhaba, Ankara'da yaşıyorum, Ankara dışında bildiğim önerebileceğim doktor yok maalesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…