2li test - ense kalınlığı

Merhaba findukurdu,
Çocuğunu Allah bağışlasın, Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin. Ben de 11 hafta dolduğunda doktora kontrole gittiğimde bebekte aynı senin gibi ensede ödem görüldü 5.50 mm gibi bir değer çıktı. Cvs yapıldı down sendromu Trizomi 13 ve 18 değilmiş. Şimdi array testi ve detaylı kromozom analizinin sonuçlarını bekliyoruz biri 23 biri 27 kasımda çıkacak. Onlar temiz çıkarsa bize de kalbinde sorun olabileceği söylendi. Hatta kalbinde de sorun yoksa iskelet sistemi hastalıkları olabileceği söylendi buna da detaylı ultrasonda 25. Haftada bakılıyormuş en erken. Benim merak ettiğim sizin ödeminiz Bebek doğmadan normale döndü mü, döndüyse kaçıncı haftada döndü?

Merhaba,

Bugün sonuç çıkacak herhalde inş hayırlısı ile temiz çıkar. Aslında o ödem 11-13 hafta arası yapılan bir ölçüm 13ten sonra zaten bakılmıyor diye biliyorum. Bizim süreçte cvs sonucu aldıktan sonra 25. haftaya kadar kontrole gitmedim. 25.haftadaki detaylı ultrason sonucunda da dr artık korkulacak bir şey yok demişti. Benim naçizane tavsiyem eğer testler temizse acaba acaba diye kendini yiyip bitirme. Allah ın izniyle inş sağlıklı bıcır bıcır bir bebeğin olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…