Premature Bebekler 28+1 de doğum yaptım sizlere ihtiyacım var

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Allah kızını bağışlasın inşallah sağlıklı uzun ömürler versin, bizimkileri de tez zamanda sağlıklı bir şekilde kucağımıza almayı nasip etsin. Sütü sağıyorum iki üç günde bir hastaneye gönderiyorum doktorumuz istiyor diye gönderdim ama şimdi vermiyorlar acaba evde mi biriktirsem

Allah razı olsun, evde bebek emzirir gibi 2 veya 3 saatte bir düzenli şekilde sağıp süt poşetlerine koyup buzlukta stoklaman gerekiyor, düzenli sağım yapmazsan sütun kesilir , ben kiwi nin elektrikli sağma makinesi ile düzenli sağım yapıp hem hastahanede hem de evde sütlerimi muhafaza ettim , bebeğim eve gelince de hepsini icirdim çok da iyi oldu , prematüre bebekler küvözde kaldığı için annesini emmekte zorlanabiliyor bu yüzden hem emzirip hem de sağım yapmanız gerekiyor, süt konusu çok önemli düzenli sağıma önem verin ...

Çok teşekkür ederim. Morale o kadar ihtiyacım vardı ki sabahtan beri yorumları örnekleri okuyorum Allahım bir gün bizde başkalarına moral olsun diye hikayemizi yazmayı nasip etsin
Bu durumda insanın o kadar çok tavsiyeye ihtiyacı oluyor ki sizi gayet iyi anlıyorum, hiç korkmayın sakın olun , benim de bebeğimle ilgili yazım var okuyabilirsiniz

Çok teşekkür ederim. Morale o kadar ihtiyacım vardı ki sabahtan beri yorumları örnekleri okuyorum Allahım bir gün bizde başkalarına moral olsun diye hikayemizi yazmayı nasip etsin
Prematüre bebeğimle ilgili açtığım konumu buraya ekledim, okuyabilirsiniz...

Sağım yapıyordum ama düzenli değil mesela bugün sadece bir kere yaptım sabah yapmadım hastaneye gideceğim kontrolüm var ondan sonra yaparım dedim geciktim öyle. Her gün sağım yapıyorum ama düzenli değil üç saatte yada iki saatte bir değil bide ne kadar süre sağım yapıyorsunuz her göğüs için? Benimde artık düzenli sağmam lazım çünkü bebeciklerimden bir tanesinin midesi açılmış bundan sonra beslemeye geçeceğiz demişler inşallah midesi kabul eder miniğimin, inşallah yakın zamanda kızımında midesi açılır o daha zayıftı

Bu durumda insanın o kadar çok tavsiyeye ihtiyacı oluyor ki sizi gayet iyi anlıyorum, hiç korkmayın sakın olun , benim de bebeğimle ilgili yazım var okuyabilirsiniz
O kadar haklısın ki kimse anlamıyor bizleri doğum yaptığı gibi ayağa kalkıp beneğini kucağına alıp gelen bir anne kalkıp ben abartıyormuşum gibi ne bileyim çokta büyük bir sorun olmadığını söylüyor veren Allah alan Allah diyor takma nasip diyor bende biliyorum veren Allah alan Allah bende biliyorum her şey nasip kısmet buna inancım tamam ama içim içimi yiyor iki tane düşük yaptım daha önce iki bebeğimi kaybettim neler hissettiğimizi bilemezler kendi çocuklarından bir saniye uzak kalamazlar Allah bağışlasın onlara ama kendileri için olsa öyle rahat konuşur muydular bilmiyorum. Onun için bu süreçte ne kimseyi görmek istiyorum nede konuşmak istiyorum sadece kadınlar kulübüyle konuşuyorum dertleşiyorum benzer hikayeleri okuyup umutlanıyorum mutlu oluyorum. Bizi bizden başka kimse anlayamaz . Sizin yazınız nerde bu sayfada mı yok ayrı sayfa mı açtınız

Z zey1nep bebişleriniz hayırlı olsun. Kiloları nasıl şu an ? Benim kızım 28 haftalık doğdu 83 gün yoğun bakımdaydı. Ama orda gördüğüm kadarıyla ikizler daha güzel toparlıyorlardı. İnşallah sizin de öyle olur. Çok sancılı bir süreç hastanede bırakıp gelmek o kadar zor ki. Hep ağlayarak gider ağlayarak dönerdim ama bebeğimin yanında ağlamamaya çalışırdım. Onunla konuştukça kalp atışı hızlanırdı :)
Şimdi yanımda 1 kg doğan kızım şu an yaklaşık 5kg oldu 38cm doğmuştu 20cm uzadı. :)
Kavuşunca her zorluğu aşacaksınız hiç korkma bebekler çok güçlü.
Sütünüz varsa lütfen düzenli sağım yapın evinize stoklayın en önemlisi o

1480 erkek şuanki kilosu 1500 den düştü
1180 kız 1250 den düşmüş

Dünden beri gruptayım yorumları okuyorum inşallah benimkilerde çıkar kızınız gibi güçlü olurlar

Kiloları çok güzel annesi 2 kg olduklarında her şey daha güzel olacak inşallah
Ama daha beslenmeye geçmemişler oğlum için bu günden sonra beslemeye başlayacağız demişler kızım için bir şey dememişler daha onun fazla kilo kaybı var

Sizinkileri ne zaman beslemeye başladılar bizim yarın bir haftamız dolacak yorumlarınızın hepsini okudum o kadar çok vardı ki şuan hatırlamıyorum
Sütü hemen denediler bizde ama bağırsaklarında gaz oldu uzun süre tolere edemedi kestiler sonra tekrar başlıyorlardı. 1cc ile başlamışlardı benim kızım 50 gün entübeydi o yüzden hep hortum vardı ağzında o şekilde beslendi

Benimkilerde tüpe bağlı hortum vardı burunlarında ağızda var mıydı hatırlamıyorum zaman o kadar kısıtlı ve heyecan yapıyorum diye neye dikkat edeceğimi bilmiyorum. Kızımın midesi daha açılmamış oğlumun açılmış yarın denerler inşallah midesi kabul eder

Kimse sizi anlamaz insanları duymayın, yazımı yorumlara ekledim...

3 saatte bir düzenli sağım yapın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…