27. hafta hamilelik kasık fıtığı

gorkie

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2024
3
1
31
Merhabalar, şu an 27 haftalık hamileyim ve dün kasık fıtığı olduğumu öğrendim. Aslında 2-3 haftadır hafif bir şişme vardı ama tam olarak anlayamamıştım, sonra bir yürüyüş sonrası şişliğin arttığını farkettim tabi hemen kadın doğum doktoruma koştum. O da kasık fıtığı olabilir diyince hastaneye ve gece de tabi hastanede kalmak suretiyle testler ultrasonlar derken 1 gece müşadeden sonra herhangi bir sıkışma ve enfeksiyon olmadığı için taburcu edilip eve geldim ama şişlik halen duruyor. Doktorlar hamilelikte genel anestezi nedeniyle ameliyat etmek istemediler, eğer enfeksiyon olsaydı etmek isteyeceklerdi. Şu an için gözlem ve dinlenme, ağır iş yapmama önerdiler ve evdeyim. Ama tabi kafamızda bin bir soru, endişe ile. Aranızda hamileliğinde kasık fıtığı yaşayan var ise paylaşırsa çok sevinirim.
İlk endişem nasıl normal doğum yaparım, olur mu acaba idi ama şu an artık daha çok gebeliğin sonuna kadar naparım diye düşünüyorum, nasıl doğum olursa güzellikle gelsin dedim geçtim🙏🏼
Dinlendiğimde (yattığımda ya da oturduğumda) şişlik geçiyor ama azıcık ayakta kalayım hemen geri şişiyor, napacağımı şaşırdım, şu son 3 ay hemen geçsin diye dua ediyorum🙏🏼

X