Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
80 doğumluyum 1994 yılında çok girdim su kuyruklarına. Hatta akan çeşmeler kurudu 4 günde bir tanker gelirdi mahalleye. Bu arada İstanbul’da oturuyorum.

94 yılında İstanbul'daydım h,ç hatırlamam çeşmelerin kuruduğunu..

Keşke diyorum bende hiç vermeyeceğim chp ye oy vereydiimde chpliyim diyen hdpye oy vermeyeydi...cok acitti canımı cokkk

Sen verme zaten senin reisin var..

Ne derseniz deyin. kim kimi ne amaçla olursa olsun desteklerse onlardandır

Muhalefete oy verenleride hain ilan ettiler demi...

DEMİŞTAŞ'A YÖNELİK SUÇLAMALAR
Hakkında en fazla dosya bulunan HDP İstanbul Milletvekili ve Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın fezlekelerinde, "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "terör örgütü üyesi olmak", "silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "örgüt adına suç işlemek" gibi suçları işlediği yer alıyor.

Demirtaş'ın dosyasında yer alan diğer suçlar şu şekilde:

"Türkiye Cumhuriyeti'ni alenen aşağılamak, terör örgütü propagandası yapmak, Türk milletini, Cumhuriyeti ve TBMM'yi alenen aşağılamak, Cumhurbaşkanına hakaret, devletin askeri ve emniyet teşkilatını alenen aşağılamak, terör örgütü PKK propagandası yapmak, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek, kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret, 298 sayılı kanuna muhalefet, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek, 2911 sayılı kanuna muhalefet, hakaret, suç işlemeye alenen tahrik, kanunlara uymamaya tahrik, kamu görevlisinin aleyhine iftira, suç işlemeye tahrik ve suç işlemeye azmettirme, devletin birliği ve bütünlüğünü bozmaya teşebbüs."

a haberden aldım bu alıntıyı. Ben geçen haberlerde sadece Cumhurbaşkanına hakaretten yargılandığını duymuştum.

Şimdi anlamadığım madem bu adam terör örgütüne üye niye aday olabildi. Savcılıktan temiz belgesini kim verdi? İmzalayanlar kimler? Şaşırdım kaldım.

.

şu anda içeride olmasına sebep olan suçlama terör örgütü üyeliği değil. hakaret gibi birşeydi sanırım tvde dinlemiştim.

hadiyaaa özlemiymiş
benim bildigimde şudur
chp li her evden bir kisi hdp ye oy verecekmis
vermisler orana bakarsan anlarsin

Çok komik gerçekten kimseye böyle bir bilgi gelmedi chplilere de size mi geldi? Benim çevremde chp li chp ye hdp li hepye oy verdi. chp ye oy veren bazıları iyi partiye kaydı ama hdp ye oy veren chp li görmedim hayatımda.
bu arada eşim komünisttir o bile hdp ye vermedi:)
Chp y ada diğer partiler aramadı ama akp maşallah nereden aldıysa telefonalrı arayıp oyu akp ye verin diye taciz etti mileti.( taciz diyorum birden fazla arıyor ve istemedikleri halde aramaya devam ediyorlarsa tacize girer)

Ah neden aklım almıyor ki bir parti kazanınca karşı partiler saldırıya geçiyor. Neden yobaz gerikafali Suriyeli sevici oluyor. El insaf ya ben de AK Partiye oy verdim bir MHP li olarak.

Kimseyle bu güne kadar bir tartışma yaşamadım Suriyeli insanlardan haz etmiyorum iyi bir eğitimim olduğuna inanıyorum. Sırf AK Parti ye oy verdim diye neden yobaz ve geri kafalı oluyorum. Benim ve çevremin diğer partili arkadaşlarla hiç bir kavgamız olmadı bu nefret söylemlerini kesinlikle kabul etmiyorum.

Sonra da neden ülke bölünüyor o sözleri söyleyenler yüzünden bölünüyor işte. Lütfen belli bir kitleyi asagilayip küçümsemeyin.

Şimdi diyeceksiniz onlar da bize öyle söylüyor ben onlardan değilim çevremde de o söylemleri söyleyen kimse yok. Çünkü benim akrabalarımın bir bölümü CHP ye bir bölümü IYI Partiye bir bölümü de benim gibi MHP li olup AK Partiye oy verdi. Lütfen rica ediyorum sırf sizinle aynı görüşte değiliz diye bize yobaz vs söylemleriyle hakaret etmeyin.
Dikkate almayınız. Hangi siyasi görüşten olursa olsun boşveriniz çamurla çamur olmayınız. Yıllardır her seçim süreci siz bilmezsiniz anlamazsınız, izmir marşı, seçimlerin başlaması, hile yapılıyor yetişin çağrıları, cahil millete had bildirilmesi ve çeşitli iftiralar ile karşılıklı çirkinlikler, celladına aşık olmuşsa millet nidaları ve kapanış şeklinde sona erer. Bu sefer hakaretler daha az havada uçuştu gibi gözlemledim gerçi, bu beni sevindirdi şahsen.

Sonuçlar milletimize hayırlı uğurlu olsun. Hamdolsun tahmin ettiğim gibi ilk turda bitti. Ak parti eleştirilecek birçok yönü olmasına rağmen hala en iyi alternatiftir ve halk da bunun farkındadır. Ak partinin öz eleştiri yaparak kendilerine çeki düzen vermesinin tek yolu düzgün bir muhalefettir (hatta kürt seçmen için bile hdpden ayrı bir alternatif gereklidir). Elimizdeki malzemelerin 1. Terörün sesi olan siyasi parti ile işbirliği yapıp öte yandan da uzun süredir görülmemiş şekilde tabanı birleştiren ve sevileni çok bir adamı başarısız olacağını bildiği için aday göstererek rakiplikten eleyen, böylece koltuğunu sağlama alan bir parti lideri; 2. Popülist laflarla harala gürele böldüğü tabanı muhtemelen uzun süre elinde tutamayacak bir hanım; 3. Ne uzayıp ne kısalan ve her dönem hakim güçten yana olarak ayakta kalan yaşlı bir kurt; 4. Şimdilik içeride yatan ve demokrasinin bir cilvesi olarak adının siyasetçi olduğu bir terör örgütü siyasi organı lideri olduğunu varsayarsak malesef yakın dönemde böyle bir hareket mümkün görünmüyor. Yine de bu millet bazı hassasiyetleri olduğunu ve buna saygı gösterilmesini istediğini eski siyasilerin kafasına vura vura öğretti, tüm seçim çalışmalarında bol bol cuma namazlı maneviyatlı başörtülü kadınlı malzemeler görmemiz bunu açıklıyor. Aynı millet kamu vicdanını lekeleyen kimi eylemlerde ısrar ettiği takdirde aynı şeyi ak partiye de yapacaktır, muhtemelen uzun vadede kendi muhalefetini kendisi yaratacaktır.

Ben bir vatandaş olarak sonuçlardan memnunum, geçmişte hem eğitim hem de çalışma hayatında özgürlükleri kısıtlanan ve psikolojik şiddete maruz kalan, ailece uzun süre şimdikinden daha ağır bir ekonomik krizden kemer sıkan biri olarak isterim ki benden farklı düşünenler benim yaşadığımı yaşamasınlar (o dönemde bizi bizden başka savunan sadece bir avuç insan vardı, şimdi işin ucu kendilerine dokununca adalet refah diyenler malesef o zamanlar sessizdi, o bir avuç insanın hatrına zamanın sessizleri de dahil farklı görüşten herkes özgür olsun diyorum). Eksiklerimiz çok fazla, çokça eleştiri yapmalı ve düzeltmeye kendimizden başlamalıyız. Hiçbir siyasetçi bizim memleketimizi bizden daha çok düşünmez. Kendimizi her anlamda yetiştiren, eğitime bilime sanata önem veren üretken insanlar olmalıyız. Daha iyisini talep etmeliyiz. Saygıyı muhafaza etmeliyiz, bizden farklı tercihlere sahip insanların da bir bildiğinin olduğunu unutmamalıyız. Böyle yaşadığımızda çamurlaşan insanlar bizi aşağı çekmeyi başaramaz. Biz düzgün insanlar olalım, hayat görüşü fark etmeksizin çevremizde düzgün insanları tutalım onlarla muhatap olalım gerisi bizi ilgilendirmez.

Anneme sordum şimdi.. o yıllarda sürekli sular kesilirdi rezil olurduk falan der.. hatta şarkısı bile var kaygısızlar dizisinin jenerik müziği..

... kirli havasınaaa, kesik suyunaaa, biz geldik istanbul al kollarına....

Olsun dünya krize girse de bizim ülkemiz girmemeliydi. Hep cahapenin suçu:KK70: 90 yıldır çekilen çile!!! neyse o çile

Dünya da ekonomik krizler yaşandı ve gelişmekte olan ülkeler de bu krizden etkilendi, etkilenen ülkeler arasında Türkiye de var ama bu krizler vatandaşa ülkenin yaşadığı bireysel kriz gibi aktarılıyor, benim itirazım buna, ayrıca kaç sene evvel yine bu Türkiye de yağ tüp kuyruğu vardı muhabbetine adını vermeyeceğim bir gazete internette Türkiye böyle kuyruktaydı diye bir görsel atmış, ayıptır, o fotoğraf Fransa'da çekilmiş bir fotoğraftı, sokaktaki Fransızca dükkan isimlerini silselermiş keşke.

Diyorum bu ülkede yakın geçmişte bizim ülkeyi etkileyen bireysel bir kriz yaşandı 99 krizi, onda da tüp kuyruğu yoktu, bir alo diyordun tüpçü geliyordu, su kuyruğu her daim oluyor yahu, bir yıl kurak geçsin bakalım ne oluyor, birkaç sene evvel Ömerli barajı alarm veriyordu, bu sene bereketli yağmur yağdı kuraklık olmaz.

Diyebilirsin de neden sürekli üstünüze alınıyorsunuz yeri geldiğin de ah şehidim vah şehidim diye ağlamayın olur mu kimin terörist olduğu çok belli oluyor.

Not düşeyim tekrar ben MHP LİYİM.
Burada Atatürk ile ilgili konuşulurken derdiniz Atatürk değil minvalinde ardından o şekilde hakaret edilirse o laf direkt bize gelmiş demektir. Allah'a şükür elimde hiçbir şehidin kanı yok. Hiçbir zaman desteklemedim destekletmedim destekleyene de alkış tutmadım. Yaram yok ki gocunayım. Ama önüne gelen herkese bilip bilmeden bu şekilde hakaret etmek kul hakkıdır. Haram olsundur.

Ülkenin iyiliğini düşünerek oy veren herkes kendine sunulan hakkı kullandı ve sonsuz saygım vardır. Ancak hizbullah abdullah öcalan gibi terör örgütü lideri temelli partilere destek verenler için tereddutsuz söyleyebilirim ki teröristtir.

Barajı geçsin diye verilen oylar sonuctavo partiye gitmiştir. Bu da vatan hainliğidir. Halk gerçek düşmanını unutup erdoğanı hedef almamalıdır. Chp nin en büyük düşmanı hdp olmalıdır.

Hükümet iyi niyetle çözüme ulaştırmaya çalışırken karşı taraf maalesef bu süreçte güç toplamış hazırlık yapmış.. baktı iyilikle olmayacak şimdi askeri harekatlarla çözüme ulaşmaya çalışıyor.. öyle yada böyle by zulüm bitecek inş..
Bu kamaoyuna açıklanan neden de neyse
Peki kaç yıldır var kaç bin insan öldü neler denendi neler denenmedi sonuç nedir?????
Çözüm silahlı mücadele mi
Siyasi bir oluşum silahlardan daha iyi değil mi
Mecliste 6 milyon seçmeni olan bir partinin olmaması hangi boşlukların olmasına sebep olur
Hayaller ve gerçekler başkadır unutmayın
Bu hükümetin yanılma istatislikleri ginese aday olurya onada neyse

Sonuçlar beni ikna etmedi, resmi hiçbir açıklama göremedim ve ikna olmadım.
Seçim öncesi kim ne demiş beni ilgilendirmez.
Niye resmi bir açıklamayı YSK yapmadı peki, anlamsız gelmiyor mu daha net bilgiler gelmeden RTE'nin konuşma yapması?
Bir kere bu resmen seçime saygısızlık kimse kusura bakmasın.
Tamamen beklenecekti, sonra ne yapıyorsa yapardı.
Açıkçası seçim öncesi ciddi bi şekilde Erdoğan kaybedecek şeklinde kesin konuşmalar yapıldı, sosyal medyada hakeza öyle, Muharrem İnce yaptığı açıklamada ne olursa olsun kazanacağız açıklamasını yaptı çok kesin bir dille ve açıkçası bu kadar nasıl emin oluyor demekten kendimi alamadım ama her seçim öncesi CHP cephesinden aynı söylemler geliyor sonrasında da hırsızlar diyorlar zaten Türkiye tarihine de baktığımızda hiçbir zaman Atatürk dönemi de dahil seçimle başa gelmemiş bir partiden bahsediyoruz şaşırtıcı olan bir şey yok. Aynı zamanda oy çalmak cidden imkansıza yakın özellikle İstanbul da Bizzat sandık başkanı yakınlarım olduğu için biliyorum. Oylar defalarca sayılıyor. Zarflar tek tek açılıp herkese gösteriliyor. İşaretlenen oylar defalarca kontrol ediliyor. Oyları çalacak olsalar yüzde 52 civarlarında kalmazlardı, milletvekili hedefine tam olarak ulaşamadılar mesela çalsa bunu riske atmazdı. Zaten İstanbul ciddi bi göstergeydi her zaman İstanbul ne ise Türkiye geneli de o şekilde çıkıyor, bu seçimde de aynısı oldu. Birde neden yüzde 96 da demişler çünkü itiraz edilen sandıklar sonuca ulaşılmadan açıklanmıyor zaten bişeyi de değiştirmez.

Çok komik gerçekten kimseye böyle bir bilgi gelmedi chplilere de size mi geldi? Benim çevremde chp li chp ye hdp li hepye oy verdi. chp ye oy veren bazıları iyi partiye kaydı ama hdp ye oy veren chp li görmedim hayatımda.
bu arada eşim komünisttir o bile hdp ye vermedi:)
Chp y ada diğer partiler aramadı ama akp maşallah nereden aldıysa telefonalrı arayıp oyu akp ye verin diye taciz etti mileti.( taciz diyorum birden fazla arıyor ve istemedikleri halde aramaya devam ediyorlarsa tacize girer)

Aynen 4 kere berat albauraktan mesaj geldi kusacaktım artık..
Niye diğer partilerden gelmedi acaba..

-alıntı-

bağlarbaşı pazarlama ve perakende mesleki ve teknik anadolu lisesine gidin lütfen bize saldırıyorlar polis hiçbir şey yapmıyor oy pusulaları içerde üsküdardaki b ü t ü n pusulalar burada yalvarırım yardıma gelin dışarı çıkmıyor pusulalar tekrar ediyorum “üsküdardaki tüm pusulalar burada”

-alıntı-
Az önce internete düştü bu mesaj yardım istiyolar

Anneme sordum şimdi.. o yıllarda sürekli sular kesilirdi rezil olurduk falan der.. hatta şarkısı bile var kaygısızlar dizisinin jenerik müziği..

... kirli havasınaaa, kesik suyunaaa, biz geldik istanbul al kollarına....

Biz o dönemde lojmandaydık öyle su kesintileri filan çok olmazdı bizde..
Yoksa biz torpillimiydik..

X