Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Devamını da alayım lutfen anlayamadım sevgili boncukk
Yazarım da ban gelir. Akp nin milletvekili sayısı azalsın. Salt çoğunluk ve karar yeter sayısı oluşmasın diyerek terörist olduğunu bildiginiz adamlari üzerimizde söz sahibi yaptınız. Kim kime destek veriyorsa ondandır. Şahsi olarak söylemiyorum ama oy veren herkes t..... dir

Yıllardır chp'ye oy veririm,bir gün olsun aklıma bile gelmez hdp'ye oy vermek..
Terörist bir partiye oy vermek mümkünmü hiç..
Keşke diyorum bende hiç vermeyeceğim chp ye oy vereydiimde chpliyim diyen hdpye oy vermeyeydi...cok acitti canımı cokkk

Yazarım da ban gelir. Akp nin milletvekili sayısı azalsın. Salt çoğunluk ve karar yeter sayısı oluşmasın diyerek terörist olduğunu bildiginiz adamlari üzerimizde söz sahibi yaptınız. Kim kime destek veriyorsa ondandır. Şahsi olarak söylemiyorum ama oy veren herkes t..... dir

Üf.

Hanımlar şu yağ ve tüp kuyruğuna noktayı koyayım mı? Yıl 1929 Dünya 1. dünya savaşı sonrası zora düştü, gelişmekte olan ülkeleri etkileyen "Global" kriz yaşandı, 1940 yılına kadar sürdü, yani kuyruk Türkiye de yoktu sadece, açın 1929-1940 arası yaşanan krizi okuyun.

Yıl 1970 dünya petrol krizine girdi, bakın dünya diyorum o da yanlış hatırlamıyorsam 1978'e kadar sürdü, bu krizler globaldir, Avrupa ülkelerini de etkisine alır, açın o yılların krizden etkilenen ülkelerine bakın, size yazarken gözümün önüne bir görsel beliriverdi bile, Amerika da bir benzin istasyonu petrol krizi yüzünden kepenk kapamış, ayrıca o yıllarda yine hafızam beni yanıltmıyorsa Fransa kamu binalarında elektrik kesintilerine bile gidiyordu, memurlar mum ışığında çalışıyordu gibi bir görsel belirdi yine hafızamda, he yine o yıllara ait yine Fransa da çekildi diye hatırladığım kuyruk görüntüleri de gözümün önüne geliyor.

Dünyada da dünya tarihinin 3 büyük küresel ekonomik krizi diye geçen krizlerinden biri 1929 büyük buhran diye tabir edilen krizidir, biri 1970 petrol bazlı ekonomik krizidir, biri 2008 krizidir.

Yani insanlar yağ ve tüp kuyruğuna girdi ama hükümet yüzünden girmedi, Amerika Fransa gibi ülkeleri de etkisi altına alan küresel krizden biz de etkilendik.

He ülke içi yakın tarihli kriz mi arıyorsunuz, söyleyeyim 1999 krizidir, yatırımcılar bir gecede batmış, devalüasyon olmuş, hisse senetlerinden bazısının mendil kadar bile değeri kalmamıştır ama onda da yağ ve tüp kuyruğu yoktu :)

Olsun dünya krize girse de bizim ülkemiz girmemeliydi. Hep cahapenin suçu:KK70: 90 yıldır çekilen çile!!! neyse o çile

Hanımlar şu yağ ve tüp kuyruğuna noktayı koyayım mı? Yıl 1929 Dünya 1. dünya savaşı sonrası zora düştü, gelişmekte olan ülkeleri etkileyen "Global" kriz yaşandı, 1940 yılına kadar sürdü, yani kuyruk Türkiye de yoktu sadece, açın 1929-1940 arası yaşanan krizi okuyun.

Yıl 1970 dünya petrol krizine girdi, bakın dünya diyorum o da yanlış hatırlamıyorsam 1978'e kadar sürdü, bu krizler globaldir, Avrupa ülkelerini de etkisine alır, açın o yılların krizden etkilenen ülkelerine bakın, size yazarken gözümün önüne bir görsel beliriverdi bile, Amerika da bir benzin istasyonu petrol krizi yüzünden kepenk kapamış, ayrıca o yıllarda yine hafızam beni yanıltmıyorsa Fransa kamu binalarında elektrik kesintilerine bile gidiyordu, memurlar mum ışığında çalışıyordu gibi bir görsel belirdi yine hafızamda, he yine o yıllara ait yine Fransa da çekildi diye hatırladığım kuyruk görüntüleri de gözümün önüne geliyor.

Dünyada da dünya tarihinin 3 büyük küresel ekonomik krizi diye geçen krizlerinden biri 1929 büyük buhran diye tabir edilen krizidir, biri 1970 petrol bazlı ekonomik krizidir, biri 2008 krizidir.

Yani insanlar yağ ve tüp kuyruğuna girdi ama hükümet yüzünden girmedi, Amerika Fransa gibi ülkeleri de etkisi altına alan küresel krizden biz de etkilendik.

He ülke içi yakın tarihli kriz mi arıyorsunuz, söyleyeyim 1999 krizidir, yatırımcılar bir gecede batmış, devalüasyon olmuş, hisse senetlerinden bazısının mendil kadar bile değeri kalmamıştır ama onda da yağ ve tüp kuyruğu yoktu :)

Abla ben anladım galiba bunlar 94teki İstanbul'daki su kuyruklarını diyor, kuyruk diye. :)

DEMİŞTAŞ'A YÖNELİK SUÇLAMALAR
Hakkında en fazla dosya bulunan HDP İstanbul Milletvekili ve Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın fezlekelerinde, "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "terör örgütü üyesi olmak", "silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "örgüt adına suç işlemek" gibi suçları işlediği yer alıyor.

Demirtaş'ın dosyasında yer alan diğer suçlar şu şekilde:

"Türkiye Cumhuriyeti'ni alenen aşağılamak, terör örgütü propagandası yapmak, Türk milletini, Cumhuriyeti ve TBMM'yi alenen aşağılamak, Cumhurbaşkanına hakaret, devletin askeri ve emniyet teşkilatını alenen aşağılamak, terör örgütü PKK propagandası yapmak, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek, kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret, 298 sayılı kanuna muhalefet, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek, 2911 sayılı kanuna muhalefet, hakaret, suç işlemeye alenen tahrik, kanunlara uymamaya tahrik, kamu görevlisinin aleyhine iftira, suç işlemeye tahrik ve suç işlemeye azmettirme, devletin birliği ve bütünlüğünü bozmaya teşebbüs."

a haberden aldım bu alıntıyı. Ben geçen haberlerde sadece Cumhurbaşkanına hakaretten yargılandığını duymuştum.

Şimdi anlamadığım madem bu adam terör örgütüne üye niye aday olabildi. Savcılıktan temiz belgesini kim verdi? İmzalayanlar kimler? Şaşırdım kaldım.

.
Tutuklu yargılanıyor. Mahkemesi sonuçlanmadı. O yüzden aday olabildi.

Screenshot_20180624-233820.png

Hayır yani niye daha YSK resmi bir açıklama yapmadan bu millet sokaklardaydı?
Millet canlı yayın yapıyor YSK önündeler daha.

Şimdi siz gerçekten inanabiliyor musunuz sonuçlarda bir usulsüzlüğün olmadığına?
Demokratik bir seçim olduğuna inanan var mı?
Varsa dinlerim.
Şahsen demokratik bir seçim olmadı. Usulüne uygun bir seçim asla olmadı.
Benim gördüğüm fanatik bir taraftar başka bir şey değil.
Açıkçası seçim öncesi ciddi bi şekilde Erdoğan kaybedecek şeklinde kesin konuşmalar yapıldı, sosyal medyada hakeza öyle, Muharrem İnce yaptığı açıklamada ne olursa olsun kazanacağız açıklamasını yaptı çok kesin bir dille ve açıkçası bu kadar nasıl emin oluyor demekten kendimi alamadım ama her seçim öncesi CHP cephesinden aynı söylemler geliyor sonrasında da hırsızlar diyorlar zaten Türkiye tarihine de baktığımızda hiçbir zaman Atatürk dönemi de dahil seçimle başa gelmemiş bir partiden bahsediyoruz şaşırtıcı olan bir şey yok. Aynı zamanda oy çalmak cidden imkansıza yakın özellikle İstanbul da Bizzat sandık başkanı yakınlarım olduğu için biliyorum. Oylar defalarca sayılıyor. Zarflar tek tek açılıp herkese gösteriliyor. İşaretlenen oylar defalarca kontrol ediliyor. Oyları çalacak olsalar yüzde 52 civarlarında kalmazlardı, milletvekili hedefine tam olarak ulaşamadılar mesela çalsa bunu riske atmazdı. Zaten İstanbul ciddi bi göstergeydi her zaman İstanbul ne ise Türkiye geneli de o şekilde çıkıyor, bu seçimde de aynısı oldu. Birde neden yüzde 96 da demişler çünkü itiraz edilen sandıklar sonuca ulaşılmadan açıklanmıyor zaten bişeyi de değiştirmez.

X