Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Ah tabi diyecek sözünüz olmayinca bizler egitismsiz bilgisiz yobaz oluyoruz
Aynen arkadaşım söyleyecek sözleri yok.

Valla burda ki yazışmalarından bile eğitim seviyenizi ve desteklediğiniz parti çok rahat anlaşılıyor. Ne demişler ç..

Ben tıp okuyorum. Akp ye oy veriyorum. Eşimin babası da başhekim. Eşim tıp okuyor ve aynı zamanda spor salonu eğitmeni. Kaynanam gıda mühendisi. Kuzenim doktor. Okumamis 1 kuzenim bile yok. Hepsi Akp ye oy veriyor. Sanırım akpartilileri eğitimsiz sanma saçmalığınızı kendi ailemi örnek vererek çürütmüş bulunuyorum.

Seçimi AKP değil Erdoğan kazandı. Erdoğan gitsin ne AKP kalır ne de seçmeni. Bunun en güzel örneği de rahmetli Turgut Özal'dır.

Ülkenin %52si iktidarı istiyor. Diğer oylarda 5 parti arasında bölünüyor. İnsanlar 2 kişiden birini mi tercih etmek zorunda? Demokrasi var olduğu için herkes kendine yakın olanı oyluyor. Haksızlık bunun neresinde? Asıl haksızlık ülkenin yarısından fazlası tek 1 adama oy vermiş olmasına rağmen, hala bunu kabul edememekte, karalamaya çalışmakta.

Adamlar koyun davar diyo sorun degil koyduk deyince sorun oluyor..cogunlugun dedigi olmuyo mu? Demokrasi bu degilmidir? Allah askina ak parti gelmeden once yaptiginiz suan yapamadiginiz sey nedir mesela?

Hakaret kısmına yorum yapmak istemiyorum çünkü asla tasvip ettiğim bir şey değil fakat demokrasi çoğunluğun dediğinin olması değildir elbette. Öyle olsaydı adı demokrasi olmazdı. Çoğulcu ve çoğunlukçu demokrasi kavramları arasında ülkemizde çoğunlukçu olan uygulanıyor her zaman. Oysaki farklı görüşteki tek bir vatandaşın bile hakları ihlal edilmemeli, dışlanmamalı, ötekileştirilmemeli ve incitilmemelidir. 16 senelik iktidarda eksik olan da bu özveri ne yazık ki. Kucaklayıcı bir yönetim olsaydı insanlar bu kadar kutuplaşmazdı sanırım. Tayyip Erdoğan'ın konuşmasını dinledim. Eski konuşmalarına oranla daha sakin ve yumuşaktı. Umarım söylediği gibi tüm kesimlerin başkanı olmayı başarır.

Ittifaka dahil etse etmese insanlar istedigine oy verir bunun lafini etmeniz bile o kadar abes ki..
Mesela saadet partisinin oy orani ile temel karamollaoglunun oy orani arasinda yuzde bir fark var demek ki insanlar parti olarak saadete cb icin de erdogana vermis Bunu neden sorgulamiyorsunuz?

Bu bana denilmiyor ki seçimlerde facede dolaşan bir sey
Ayrıca bunu söyleyen eglenmemiş kendi kalitesini belli etmiştir ancak
Kisiliksizligini belirtiyorlar
Bu yüzden akpliler bu kadar laf yiyor
Diğerleri kendi düşüncelerini mantıklı sebeplerle açıklayabiliyorken yazdiklari konuştukları ancak yillarca kendilerine ezberletilen şeyler
Mantik yok sorgulama yok niye böyleyiz demek yok

Ha sunu da söyleyeyim akrabaların arasinda en rezil durumdaki kişi benim dayım
Sürekli borc harç mahallesinde binbir olay alttaki suriyeli aileyle her gün kavga ama ailede akpten vazgeçmeyen tek adam
N

tüm söylemek istediklerimi özetleyen yorum

Niye biliyor musunuz? Nasıl olsa kazanamaz dediler. Ve bence yazık ettiler Meclise girdiğini görünce belki saadetten akpye kayan seçmen geri döner temennim bu yönde

CHP ve diğer partilerin kaybetmesinin belki en büyük sebebi bu. Şehitlerin kanını çiğneyip geçtiler HDPKK adlı terörist partisinin sözde lideri Selahattin Demirtaş özde sahibi abdullah öcalan adlı köpeği desteklediler. Kendi içlerinde ki seslere kulak vermediler. Sözde kurdistan kurmak isteyen Vatan haini şerefsizlerin ekmeğine yağ sürdüler. Yazıklar olsun HDPKK ya oy verenlere. Keşke diğer partilere verseydiniz oyunuzu da o adi parti ye vermeseydiniz.

O partiye oy verenlerin yakasında olacak benim ülkemin aziz Şehitlerinin elleri.

Seçimi AKP değil Erdoğan kazandı. Erdoğan gitsin ne AKP kalır ne de seçmeni. Bunun en güzel örneği de rahmetli Turgut Özal'dır.
Evet Erdoğana oy verildi..Bir malatyali olarak tum sülale rahmetli Turgut özala oy verirdi.. onun vafatindan sonra mhp kaydi oylar sonra erdoğana...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…