Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Bence hala var.. temizlenmedi.
Daha da zaman alacak... Çok keyif aldım.
Teşekkürler

Ben de öyle :)
Ayrıca burada konuşulan başka şeyler de farkındalığımı arttırdı.
Çok bilmediğim mezhep ayrımcılığı özellikle.
Ben çevremde önemi olmayan yada kendim önemsemediğim için bu mezhep meselesini
bu kadar yaralayıcı davranışlar olduğunu fark etmemiştim hiç.
Ki ben azınlıkların çok olduğu bir yerse doğdum büyüdüm ama bu mezhep meselesi din ayrılığından daha beter imiş.
Ayni şeylerin etrafında dönülüp durulmasa buradan çok güzel şeyler çıkıyor gerçekten :)

Size daha önce özelden gondermistim bununla ilgili bir yazı okumamışsiniz demekki yasağın nasıl başladığını ve nasıl bittiğini anlatan oldukça kısa bir yazıydı oysaki
Daha önceki yazılarımda bahsetmiştim baş örtüsü yasağı o kadar basit bir yasak değildi Bir süre Akp nin bile gücü yetmedi yasağı kaldirmaya

akp 2. Kez seçime girerken muhafazakarlar tarafından çokça eleştirildi zaten bu konuda.
Ki o zaman halk akp ye karşı daha ılımlıydı. Daha kolay olmalıydı.

Bunu soylerken aklınıza israil dölü, ananı da al git diyerek vatandası azarlayan cumhurbaskanımız da geliyor mu merak ediyorum.
Her gün bahsediliyor bu ananı al git sözünden.Peki ortaya Kılıçdaroğlu'nun söylediği hiç bahsediliyor mu?Orada gülerek Kılıçdaroğlu'nu alkışlayanlar da kesin ananı al git sözünden rahatsızdır.

akp 2. Kez seçime girerken muhafazakarlar tarafından çokça eleştirildi zaten bu konuda.
Ki o zaman halk akp ye karşı daha ılımlıydı. Daha kolay olmalıydı.
Yüksek mahkeme sürekli reddetti yasağın kalkmasını ve yök başkanı değişince ancak mümkün oldu

Son düzenleme:
Pardon, yanlış anlamışım o halde.
Sonuç alamaması önemsiz oldu, taşıması bugüne yansıdı.
Aslında çıkış noktam şuydu,
Evet bir başörtüsü mağduriyeti var
Evet abartılıyor ve siyasi olarak haddinden fazla kullanılıyor.
Ama bunu eleştirirken
yahu nerede kaldı mağduriyet 20 yıl oldu,
yada
üzerinden yıllar geçmiş hala başörtü
dendiği için meseleyi açtım.
Herkesin yıllar algısı elbet farklı olabilir.
Ama yasağın tamamen kaldırılmasının üzerinden 5 yıl geçti.
Bu Benim için çok uzun bir zaman dilimi degil.
İnsanların travmaları olabilir bu konuda hala.
Bu korkuyu atamamış olabilir.
5 yıl önce Meclis’te siz nasıl başörtüyü serbest hale getiren CHP ye bugün inanmakta zorlanıyor olabilirler.
Bunlar normaldir diyorum.
Ama yine söyleyeyim, gündemde olması gerekenden çok çok fazla yer kaplıyor.
keşke normalleşse de kadınların üzerindeki yük kalksa.
Geçmişte kaldı söylemi burada şundan doğuyor.
Cemaat kandirdi ama geçmişte kaldı. Akp ye oy vermeyenler fetocudur.
Hdp ile işbirliği yaptı ama şimdi yapmıyor. İşte şimdi yapanlar pkk lı dır.
Söylemlerini kullanan kesim türbanı da unutturmuyor. Unutulsun istedikleri şeyi de başkalari unutamıyor. ben artık topyekun unutulsun istiyorum. Benim trawmalarımda derin olabilirdi. Buyuttukce buyutebilirdim. Benim kardeşim askerdı o dönem.. döndüğünde tam 4 yıl sivil hayata adapte olamadı. Günlerce uyumuyordu. Benim unutmamış ve affetmemiş olmamda normal sayılmalı o halde. Ama ben unutmayı tercih ediyorum.kimseye birsey olmuyor çünkü. O yükle yaşayan benim.. Herkes cebini doldiruyorken.
Çok bireysel 1 örnek vereyim. 3 yıl evli kalıp boşandım. 3.5 yıl kimseyi hayatıma almadım. Bu yük su çeken sünger gibi hergün ağırlaştı. Sonra hayatıma biri girdi. 4 yıl önce.. herşeyi sildi süpürdü.. o yollardan boşuna geçmemişim demek ki dedim.. simdi de değişim ve şans vermek iyidir diyorum. Acı çekenler sayesinde gelecek nesiller rahat eder diye umuyorum. Dinim düşürüldüğü yerden kalksın istiyorum... bilmeyen ağızlara sakız olmaz diyorum.. cocuklar guvende olsun huzur olsun istiyorum. Hergun kadinligimla ilgili hakaret isitmek istemiyorum.
velhasıl kelam.
Telefondan yazınca imla hatası çok oluyor. Bu da olmasın istiyorum. Çok şey mi istiyorum ?:KK33:

Size daha önce özelden gondermistim bununla ilgili bir yazı okumamışsiniz demekki yasağın nasıl başladığını ve nasıl bittiğini anlatan oldukça kısa bir yazıydı oysaki
Daha önceki yazılarımda bahsetmiştim baş örtüsü yasağı o kadar basit bir yasak değildi Bir süre Akp nin bile gücü yetmedi yasağı kaldirmaya
Yazıyı okudum. Sadece tarihlerde takıldım.

Geçmişte kaldı söylemi burada şundan doğuyor.
Cemaat kandirdi ama geçmişte kaldı. Akp ye oy vermeyenler fetocudur.
Hdp ile işbirliği yaptı ama şimdi yapmıyor. İşte şimdi yapanlar pkk lı dır.
Söylemlerini kullanan kesim türbanı da unutturmuyor. Unutulsun istedikleri şeyi de başkalari unutamıyor. ben artık topyekun unutulsun istiyorum. Benim trawmalarımda derin olabilirdi. Buyuttukce buyutebilirdim. Benim kardeşim askerdı o dönem.. döndüğünde tam 4 yıl sivil hayata adapte olamadı. Günlerce uyumuyordu. Benim unutmamış ve affetmemiş olmamda normal sayılmalı o halde. Ama ben unutmayı tercih ediyorum.kimseye birsey olmuyor çünkü. O yükle yaşayan benim.. Herkes cebini doldiruyorken.
Çok bireysel 1 örnek vereyim. 3 yıl evli kalıp boşandım. 3.5 yıl kimseyi hayatıma almadım. Bu yük su çeken sünger gibi hergün ağırlaştı. Sonra hayatıma biri girdi. 4 yıl önce.. herşeyi sildi süpürdü.. o yollardan boşuna geçmemişim demek ki dedim.. simdi de değişim ve şans vermek iyidir diyorum. Acı çekenler sayesinde gelecek nesiller rahat eder diye umuyorum. Dinim düşürüldüğü yerden kalksın istiyorum... bilmeyen ağızlara sakız olmaz diyorum.. cocuklar guvende olsun huzur olsun istiyorum. Hergun kadinligimla ilgili hakaret isitmek istemiyorum.
velhasıl kelam.
Telefondan yazınca imla hatası çok oluyor. Bu da olmasın istiyorum. Çok şey mi istiyorum ?:KK33:
Mutluluğun daim olsun:))
Çok ılımlı anlayışlı birine benziyorsun ,eski eşin seni kaybettiğine yansın.

Screenshot_20180623-205027.png

O dönem malum cemaatin evinde kalan tanidigim anlatmisti. Universitede MHP kadin kollari yasagi protesto ediyor. Tanidigim ve arkadaslari da onlara katilmak isteyince kaldiklari evdeki abla engel oluyor "Siz karismayin isinize bakin ." diye.
İşte bak hiç böyle bir duyumum olmadığı halde bu bağlantıyı kendi kendime kurdum.

Aklın yolu da doğru da tek işte...

X