Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Seçmen koalisyon olma ihtimalini düşünmüyor. Çünkü 7 Haziran seçimlerinde olurdu koalisyon olsa, Kasım ayında tekrar seçime gidilmezdi diye düşünüyor.
Aynı düşünce muhalefet için de geçerli. Muhalefet de başkanlığa hayır diye çabaladı o kadar, aynı şekilde seçmenlerde. Şimdi diyelim İnce kazandı, başkan olmasına ses çıkarılmayacak mı? Yoksa başkanlığa değil Erdoğan'a mı karşıydı muhalefet? İnce illa ki başkan olmak ister, Kılıçdaroğlu da eski sisteme dönüp başbakan olmak ister ve partide gerilim yaşanır.
Her şekilde kazanan Kılıçdaroğlu olur ama neticede , kaybederse İnce gibi muhaliften kurtulur, kazanırsa Erdoğan'dan...

Kılıçdaroğlu şu saatten sonra herhangi bir şekilde kazanan olamaz.

Tabi ki destek olacak - ya da öyle görünecek- sonuçta kendi partisinin adayı. Ama ben onun yerinde olsaydım şu an çok utanıyor olurdum. Senelerdir ne kadar yetersiz bir muhalefet yapmış olduğu alenen meydana çıktı. Bundan sonra da partililer her zaman aynı coşkuyu arayacaklar. Kendini zora soktu böylelikle.
Ay sanki kendi bilmiyor mu durumunun ne olduğunu herkesin derdi koltuk. Erdoganinda öyle yoksa başkanlık diye tutturmazdı görevim bitti gideyim derdi hepsi aynı kısacası

Tabi ki destek olacak - ya da öyle görünecek- sonuçta kendi partisinin adayı. Ama ben onun yerinde olsaydım şu an çok utanıyor olurdum. Senelerdir ne kadar yetersiz bir muhalefet yapmış olduğu alenen meydana çıktı. Bundan sonra da partililer her zaman aynı coşkuyu arayacaklar. Kendini zora soktu böylelikle.

İyi oldu kendini zora sokması. Her siyasi liderin gitme zamanı var, o da bahaneyle gider bir sonraki parti başkanlığı seçimlerinde.

ŞAKA GİBİ ..
Marmaray YAP✔
Hızlı Trenler YAP✔
Havaalanları YAP✔
Üniversiteler YAP✔
Stadyumlar YAP✔
Olimpik Yüzme Havuzları YAP✔
Yeni Tiyatro Sahneleri YAP✔
Metrolar YAP✔
Tüneller YAP✔
Otoyollar YAP✔
Barajlar YAP✔
Nükleer Santral YAP✔
Modern Bölünmüş Yollar YAP✔
Modern Adliye Sarayları YAP✔
Uçak gemisi yap ✅ Milli Silahlar YAP✔
Milli Tank YAP✔
Milli Helikopter YAP✔
Sismik Araştırma Gemisi YAP✔
Boğazın Altına Tüp Geçit YAP✔
Dev Şehir Hastaneleri YAP✔
81 İl e Ücretsiz Kanser Tarama Merkezi YAP✔
Tersane YAP✔
Liman YAP✔
Geri Dönüşüm Tesisleri YAP✔
Dar Gelirliye Konut YAP✔
Başörtüsünü serbest YAP✔
Hz.Muhammed in Hayatını ve Kuran ı seçmeli ders YAP✔
Uzaya uydu FIRLAT
➖➖Ambulans sayısını ARTIR
Hastane sayısını ARTIR
MR Cihazı sayısını ARTIR
Tomografi Cihazı sayısını ARTIR
Diyaliz Cihazı sayısını ARTIR
Yeşil Alan miktarını ARTIR
Orman miktarını ARTIR
Milli Park sayısını ARTIR
Açılan İşyeri Sayısını ARTIR
Turist sayısını ARTIR
Öğrenci sayısını ARTIR
Öğrenci Burslarını Kat Kat ARTIR
Doğalgazlı il sayısını ARTIR
İçmesuyu ulaşan insan sayısını ARTIR
Okuma Yazma Oranını ARTIR
Okullaşma Oranını ARTIR
Tarımsal Üretimi ARTIR
Çiftçiye Destekleri ARTIR
Halka Sosyal Destekleri ARTIR
Şehit Ve Gazilere Desteği ARTIR
Eğitim ve Sağlık Harcamalarını ARTIR
MB Döviz Rezervlerini ARTIR
Memur ve Asgari Ücretlinin Maaşını Enflasyondan Fazla ARTIR
➖➖Türkiyenin ilk Tohum GEN Bankasını AÇ
Türkiyenin ilk Milli Botanik Bahçesini AÇ
Enflasyonu DÜŞÜR
Faizleri DÜŞÜR
Kamu Borcunu DÜŞÜR
➖➖İMF ye Borcu YOK ET
Hava Kirliliğini YOK ET
Çöp Sorununu YOK ET
Trafik Canavarını YOK ET
Katsayı Zulmünü YOK ET
➖➖Öğrenciye Ders kitabını ücretsiz DAĞIT
Öğrenciye Süt DAĞIT
Öğrenciye Tablet DAĞIT
Okullara Bilgisayar DAĞIT
Okullara Akıllı Tahta DAĞIT.
➖➖Üniversite Harçlarını KALDIR.
Binlerce Tarihi Eserimizi Yurda GETİR
Binlerce Tarihi Yapıyı RESTORE ET
Orhun Abidelerine giden 48 Km Asfalt YOL YAP
- Dünyanın 3. Deniz Dolgulu Havalimanını Yap Ordu-Giresun Havalimanı)
SONRA BİRİLERİ ÇIKSIN SİZ NE YAPTINIZ DESİN

valla şu yazdıklarınız şaka gibi..

Seçmen koalisyon olma ihtimalini düşünmüyor. Çünkü 7 Haziran seçimlerinde olurdu koalisyon olsa, Kasım ayında tekrar seçime gidilmezdi diye düşünüyor.
Aynı düşünce muhalefet için de geçerli. Muhalefet de başkanlığa hayır diye çabaladı o kadar, aynı şekilde seçmenlerde. Şimdi diyelim İnce kazandı, başkan olmasına ses çıkarılmayacak mı? Yoksa başkanlığa değil Erdoğan'a mı karşıydı muhalefet? İnce illa ki başkan olmak ister, Kılıçdaroğlu da eski sisteme dönüp başbakan olmak ister ve partide gerilim yaşanır.
Her şekilde kazanan Kılıçdaroğlu olur ama neticede , kaybederse İnce gibi muhaliften kurtulur, kazanırsa Erdoğan'dan...

Geçen çıktığı bir programda İnce söyledi zaten 2 sene başkanlık yapacakmış, sistemi belirleyip oturtana kadar. Sonra bırakacakmış başkanlığı. Hatta sunucu peki bu kadar yetkiden vazgeçecek misiniz 2 sene sonra diye sordu.Vazgeçerim dedi ama işte pek de emin değil sanki :işsiz: Bir de cümle içinde Erdoğan’dan neyim eksik yetkiler ben de olacak ben de yapmam gerekeni o zaman yapıcam dedi. Hatta bu sabah Fox’ta da CHP li bir amcam ,eski parlementer sisteme dönülmez eski hiçbir zaman iyi değildir yeni bir sistem belirleyeceğiz gibi birşey söyledi. 2 sene zaman olarak telaffuz edildi ama sunucu muydu adam mıydı,tam cümleyi hatırlamıyorum o ara kızım ağlıyordu odaklanamadım:anne:

Demem o ki bence başkanlıktan vazgeçmez. Kılıçdaroğlu’da yalan olur. Tabii Başkan olabilirse. Bence olamayacak:olamaz:

Trakya dan çıktık Ankara ya oy vermek için gidiyoruz. Yollar kalabalık. Mola yerinde durduk yine kalabalık. İnsanlar tatile mi gidiyor cozemedim.

Tatil yerinde yaşayan arkadaşlar durumlar nasıl. Sahillerin boş olmasını. Arabaların plakasının yüzde doksaninin oranın plakası olmasını umuyorum. Öyle mi?

Bizde dönüşteyiz.sahil kesimleri gayet sakindi.
Hayırlı yolculuklar

ŞAKA GİBİ ..
Marmaray YAP✔
Hızlı Trenler YAP✔
Havaalanları YAP✔
Üniversiteler YAP✔
Stadyumlar YAP✔
Olimpik Yüzme Havuzları YAP✔
Yeni Tiyatro Sahneleri YAP✔
Metrolar YAP✔
Tüneller YAP✔
Otoyollar YAP✔
Barajlar YAP✔
Nükleer Santral YAP✔
Modern Bölünmüş Yollar YAP✔
Modern Adliye Sarayları YAP✔
Uçak gemisi yap ✅ Milli Silahlar YAP✔
Milli Tank YAP✔
Milli Helikopter YAP✔
Sismik Araştırma Gemisi YAP✔
Boğazın Altına Tüp Geçit YAP✔
Dev Şehir Hastaneleri YAP✔
81 İl e Ücretsiz Kanser Tarama Merkezi YAP✔
Tersane YAP✔
Liman YAP✔
Geri Dönüşüm Tesisleri YAP✔
Dar Gelirliye Konut YAP✔
Başörtüsünü serbest YAP✔
Hz.Muhammed in Hayatını ve Kuran ı seçmeli ders YAP✔
Uzaya uydu FIRLAT
➖➖Ambulans sayısını ARTIR
Hastane sayısını ARTIR
MR Cihazı sayısını ARTIR
Tomografi Cihazı sayısını ARTIR
Diyaliz Cihazı sayısını ARTIR
Yeşil Alan miktarını ARTIR
Orman miktarını ARTIR
Milli Park sayısını ARTIR
Açılan İşyeri Sayısını ARTIR
Turist sayısını ARTIR
Öğrenci sayısını ARTIR
Öğrenci Burslarını Kat Kat ARTIR
Doğalgazlı il sayısını ARTIR
İçmesuyu ulaşan insan sayısını ARTIR
Okuma Yazma Oranını ARTIR
Okullaşma Oranını ARTIR
Tarımsal Üretimi ARTIR
Çiftçiye Destekleri ARTIR
Halka Sosyal Destekleri ARTIR
Şehit Ve Gazilere Desteği ARTIR
Eğitim ve Sağlık Harcamalarını ARTIR
MB Döviz Rezervlerini ARTIR
Memur ve Asgari Ücretlinin Maaşını Enflasyondan Fazla ARTIR
➖➖Türkiyenin ilk Tohum GEN Bankasını AÇ
Türkiyenin ilk Milli Botanik Bahçesini AÇ
Enflasyonu DÜŞÜR
Faizleri DÜŞÜR
Kamu Borcunu DÜŞÜR
➖➖İMF ye Borcu YOK ET
Hava Kirliliğini YOK ET
Çöp Sorununu YOK ET
Trafik Canavarını YOK ET
Katsayı Zulmünü YOK ET
➖➖Öğrenciye Ders kitabını ücretsiz DAĞIT
Öğrenciye Süt DAĞIT
Öğrenciye Tablet DAĞIT
Okullara Bilgisayar DAĞIT
Okullara Akıllı Tahta DAĞIT.
➖➖Üniversite Harçlarını KALDIR.
Binlerce Tarihi Eserimizi Yurda GETİR
Binlerce Tarihi Yapıyı RESTORE ET
Orhun Abidelerine giden 48 Km Asfalt YOL YAP
- Dünyanın 3. Deniz Dolgulu Havalimanını Yap Ordu-Giresun Havalimanı)
SONRA BİRİLERİ ÇIKSIN SİZ NE YAPTINIZ DESİN

HAHAHAHAHAHA

Allah aşkına ne içiyorsanız aynısından istiyorum ya bu kafaya ne içtiysem ulaşamadım

Diğerlerine cevap vermeye tenezzül etmiyorum da minicik çocuklar verilen sütten zehirlendi be... Yazıktır. Onu da süt işine giren bi bakan oğlu için dağıttılar. Bu kadar mı körsünüz?

HAHAHAHAHAHA

Allah aşkına ne içiyorsanız aynısından istiyorum ya bu kafaya ne içtiysem ulaşamadım

Diğerlerine cevap vermeye tenezzül etmiyorum da minicik çocuklar verilen sütten zehirlendi be... Yazıktır. Onu da süt işine giren bi bakan oğlu için dağıttılar. Bu kadar mı körsünüz?

okula giden çocuğu yok zaar.
bilgisayar vermiş miş. bir kitap dağıtmakla bedava eğitim olur sanıyorlar.
ilk okula yazdır bakalım çocuğu. kayıt parası, bilgisayar, sıra, dolap, perde,projeksiyon bunları kim alıyor.

HAHAHAHAHAHA

Oğlum 4 sene içti hiç zehirlenme yaşamadık valla:bicak: Bence güzel bir uygulama. Hatta kuru üzüm de dağıtılıyor, evde yemeyen oğlum okulda yiyor iyi oluyor:KK200:

Geçen çıktığı bir programda İnce söyledi zaten 2 sene başkanlık yapacakmış, sistemi belirleyip oturtana kadar. Sonra bırakacakmış başkanlığı. Hatta sunucu peki bu kadar yetkiden vazgeçecek misiniz 2 sene sonra diye sordu.Vazgeçerim dedi ama işte pek de emin değil sanki :işsiz: Bir de cümle içinde Erdoğan’dan neyim eksik yetkiler ben de olacak ben de yapmam gerekeni o zaman yapıcam dedi. Hatta bu sabah Fox’ta da CHP li bir amcam ,eski parlementer sisteme dönülmez eski hiçbir zaman iyi değildir yeni bir sistem belirleyeceğiz gibi birşey söyledi. 2 sene zaman olarak telaffuz edildi ama sunucu muydu adam mıydı,tam cümleyi hatırlamıyorum o ara kızım ağlıyordu odaklanamadım:anne:

Demem o ki bence başkanlıktan vazgeçmez. Kılıçdaroğlu’da yalan olur. Tabii Başkan olabilirse. Bence olamayacak:olamaz:
Bence de vazgeçmez başkanlıktan:KK53:
Yarın ki seçim için fazla oy alacağını ummuyorum. Klasik seçmeninden oy alır gibime geliyor . Çevremde gözlemlediğim HDP li seçmen 2.turda İnce diyor. 1.turda oy alamaz diğer seçmenlerden. Aynı şekilde şu an İYİ partiye vereceğini söyleyen de 2.turda Erdoğana vereceğini söylüyor. Bakalım yarın bir sürpriz olacak mı, herşeyin hayırlısı...

Oğlum 4 sene içti hiç zehirlenme yaşamadık valla:bicak: Bence güzel bir uygulama. Hatta kuru üzüm de dağıtılıyor, evde yemeyen oğlum okulda yiyor iyi oluyor:KK200:
40 yaşındayım hanımefendi ben ilkokuldaykende kuru üzüm , süt , leblebi ve bol bol fındık dağıtılırdı !!!!!

okula giden çocuğu yok zaar.
bilgisayar vermiş miş. bir kitap dağıtmakla bedava eğitim olur sanıyorlar.
ilk okula yazdır bakalım çocuğu. kayıt parası, bilgisayar, sıra, dolap, perde,projeksiyon bunları kim alıyor.
Acaba o kitapların içini incelemişler mi ?
Hiç sanmıyorum ne de olsa bedava :KK66:

X