Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .

Güpgünaydın :))
İnce ne yaparsa yapsın doğrudur demem.. Bunu yapmanın neticeleri ayan beyan ortayken hiç demem.. Varsa kusuru cezası ile birlikte ödesin... Konuya da tam vakıf değilim işin doğrusu, habere göre yorum yapıyorum... 10 kişi üzerinde ise şayet evet abes olmuş.. Doğru haber mi bilmiyorum.. Ali Tezel çok da referans gösterilecek bir adam değil.. Çok insanı hak hukuk konusunda yıllarca yanlış yönlendirdi. Ona göre ben geçen yıl emekli olmalıydım mesela..

Arkadaşın babası ile ilgili de ; işverenler çalışanın tazminat hakkına yatmayı tercih etmezler. Zira şikayet halinde cezai yaptırımı işçiden çok işveren için daha büyüktür. Dava kaybederse 1 kere; sonraki kendi haklı durumunda bile önceki durumu sebebiyle haklarını koruyamaz..
İşçi işveren arasındaki anlaşmazlıklar yargıya yansıdığı zaman zaten yüksek oranda çalışan lehine sonuçlanır..
25 yıllık çalışan 1 yıllık işveren olarak deneyim ve gözlemlerim bu şekilde..

Ben seçilene kadar diyordum ama demek ölene kadarmış

Şu an bu söylediklerimi kimseyi savunma amacı gütmeden söyleyeceğim. Sigortasız işçi denilince aklınıza inşaatlarda veya tehlikeli iş sahalarında çalışan herhangi bir sigortası olmayan işçiler gelmesin. Birçok dershane aynı şeyi yapar bu sektörde uzun süre bulunmuş biri olarak size şöyle anlatayım: MEB’de ki öğretmenler belirli bir saatin üzerinde dershanede çalışamıyor o yüzden resmi bir şekilde çalışmıyorlar. Kendileri de rahatsız değil bu durumdan. Tek sorun yasal olmaması

İngiltere konusuna kafam basmadı ama Meral hanım konusunda çoook haklısın. Bilmiyorum ne yapacak ama oda bir enteresan açıklama yaptı taktikmi desem dereyi geçene kadarmı desem bilmem ama "pkk destekli partinin mecliste olmasının kendisini rahatsız etmeyeceğini" söyledi.
Çok garip şeyler dönüyor oyum sürekli değişiyor kimseden ölümüne nefret etmiyorum ama sanırım hiçbirinide sevmiyorum.
Hele Bahçeli bildiğin Erdoğan'ı taklit ediyor, son reklamında oda başlamış şiirlere manilere ne gerek varsa.
Ama Bahçeli seçmeni diyor ki; aslında hep Erdoğanı destekliyordu. Püskevit deyip kendine bilerek güldürmüş Erdoğanın oyu artsın diye

Doğrudur.. Bizdeki en temel sorunlardan biride denetleme mekanizmasının çok zayıf oluşudur..

Banane naparsa yapsın umurumda değil örnek verdim onu düşündüğümden değil

Bende rahat tavırlarına sinir oldum İncenin daha net bir tabiri varda burda yazmıyım :)))

Pkk destekli demedi kadın onu bence.. Ben onu şöyle biliyorum '' kürt vatandaşları temsil eden partinin meclisde olmasından rahatsızzlık duymuyorum... '' Kürt vatandaş nüfusuna bakınca da çok akıl dışı gelmiyor bana...
Ne olacak bu insanlar ? Tabi seçtikleri temsilciler çok önemli.. PKK nın değirmenine su taşıyanlar olmamalı...

Ama şimdi sizde bende biliyoruz kimlerin desteklediğini yapmayın. Neden kürt vatandaşlar diye ayrılalım neden onların o
Partide ayrıma desteğe ihtiyacı olsun? Hdp meclise gireli kürt vatandaşlar için ne yaptı mesela ne faydası oldu? Gerçi Kürt vstandaşı diye birşeyde yok kimliklerinde T.C yazdığı için.

Kızlar buzfolab
Genele hiç uymadım çok şükür :)

Hayır ben bildiğimi ve anladığımı yazdım... Ayırım bugün ya da dün olmuş birşey değil ki.. 10 yıllardır var.
Ve size göre yok ayırım.. Bana göre gayet de var... Kürt değilim bir kere öncelikle onu söyleyeyim.. HDP ye oy vermedim vereceğimi de sanmıyorum. Böyle bir ayırım olmasaydı PKK olmazdı... Memnun muyum durumdan derseniz değilim...
Çok da yazılacak şey var aslında geçmişe dönük ama 8-10 milyonluk nüfusu yok sayamazsınız.. Her kürt insana da PKK destekçisi diyemeyiz..

Ben Asla Kürt insana pkklı demem dersem kendime de demiş olurum. Kürdüm ve Alevi kökenliyim çünkü.
Bence pkknın öldürmekten ve toprak bütünlüğünü bozmaktan başka hiç bir amacı yok. Yoksa hak hukuk düşündüğünü hiç sanmıyorum. Şimdi selahattin demirtaş pkkyı destekliyormu evet partinin başı omu evet. Baş nereye giderse kuyruk oraya gider.

Sigortasız işçi denilince aklınıza inşaatlarda veya tehlikeli iş sahalarında çalışan herhangi bir sigortası olmayan işçiler gelmesin. Birçok dershane aynı şeyi yapar bu sektörde uzun süre bulunmuş biri olarak size şöyle anlatayım: MEB’de ki öğretmenler belirli bir saatin üzerinde dershanede çalışamıyor o yüzden resmi bir şekilde çalışmıyorlar. Kendileri de rahatsız değil bu durumdan. Birkaç yazınıza daha denk geldim bilginiz dahilinde olmayan şeyler hakkında bile konuşuyorsunuz. Eğreti duruyor

Bunda hem fikiriz zaten. Evvel ki mesajımda da yazmış olmam lazım... Seçecekleri temsilciler PKK dan bağımsız ve arınmış olmalı.. Mevcut adaylarla olmaz o iş.. Aman anam babam neyse dönmeyelim eski konulara vallahi yoruldum.. Yüreğinde vicdan ve merhamet taşıyan her insan kabulum.. Mezhep kimlik fark etmez.. Meşrebe bakmak lazım...

Vicdan ve merhamet en önemlisi bu :)

Allah rahmet eylesin babacığına ahretliğim babalar böyle işte evlatlarına bişey olmasın diye can siper olurlar..

Yorma beni ne desek yine var bir cevapları..

Senin gibi düşünen kürt kardeşlerimin önünde saygıyla eğiliyorum

Linki okumadınız herhalde.Olup olmayacağı o linkte yazıyordu.Daha önce yasal değil yazmışsınız ,şimdi de bana olabilir yazıyorsunuz.Yapılmış olması uygun olması anlamına mı geliyor.Hani bazen birşey satın alırken fatura almazsanız indirim yaparım diyen satıcılar olurdu ,onun gibi birşey yani.Ayrıca çoğu gibi sosyal medyadan uydurma haberleri paylaşıp geyik yapmıyorum ,paylaştığım haberler linke dayalı,size de tavsiye ederim.

Çok keyifli bir program, ben beğenerek izledim.
Akşener’le görüş olarak birleşmesem de, programda da geçen, senin de söylediğin bir gerçek var.
Bu kadın ne yaptı etti, seçime girdi, ve iyiki girdi.
Eğer girmeseydi, bugün biz ihtimalleri konuşuyor olmazdık. Seçimde çoklu aday olması sayesinde hem seçim daha anlamlı oldu, hem de herkesin temsil edildiği bir seçim olacak.
Akşener gerçekten seçimin gidişatını değiştirdi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…