Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Ben şaşkınım.Ben daha iyi performans bekliyordum .Gelen gideni aratır derler ,Kılıçdaroğlu'nu da fazla sevmezdim ama yine O sakin ,daha kibar bir uslubu vardı en azından.CHP seçmeni abartıyor İnce'yi,ben fazla başarılı bulmuyorum.

Necip Fazıl geçmişini inkar etmiyor zaten.Sonradan dönüş yapmıştır kendisi.Geçmişimi dürdüm ,büktüm ,çöpe attım ,geçmişim çöplüktür ,çöplüğü karıştıran ise yalnızca kediler ve köpeklerdir demiştir.Ha bu sözüyle size hakaret ettiğim anlamını çıkartmayın.

O neydi gız:confused:

Herkes beğendiyse şiirlerini kimseye söz söylemek düşmez,sonuçta renkler ve zevkler tartışılmaz demişler.:ıslık:

Söylemeden geçemeyeceğim haha duyan da 16 yıldır İngiliz asilzadesi kibarlığı ile yönetiliyoruz zannedecek...

Tövbeden sonraki mektubunu paylaştım.
İster istemez etmeseymiş diyesi geliyor insanın. Zira öncesi kendi ile Allah arasında sonrası vebal.. siz bana bakın besleyin karşılığında sizin için bunları bunları yaparım diyor.. Hiç istemediğim şeyler yazıyorum.. beni kitapla dövün. Kafama ansiklopedi fırlatın.. Ne bilim benimle arama girmeyin falan..:kızgın:

Söyledim ya biz yaparsak olur bize sebebi meşrudur ama zinhar bi başkasının iğnesi gözümüze batar zihniyeti bir yere gitmez...kaldı ki olan vurmaya çalıştıkları gibi belaltı bir durum da değil...

Pankartın samimiyeti :KK70:

DgC9wlUXUAA5jZ1.jpeg

Doğan Cüceloğlu seyirciler önünde sosyal bir deney yapmış. Ortaya bir parça ekmek koyup seyircilerden birinin çıkıp bu ekmeğin üzerine basmasını istemiş. Karşılığında teklif ettiği para limitini her seferinde artırmasına rağmen tek kişiden hamle gelmemiş, sonunda 'milyon dolar da vaadetseniz burada o ekmeği çiğnetecek tek kişi bulamazsınız' demiş seyircilerden biri. Cüceloğlu gülümsemiş ve şuna bağlamış; 'işte değer öğretisi böyle bişeydir.'

Değer öğretisi böyle bir şeydir evet.

Şimdi önünüzde ekmeği böylesi kutsal kabul eden milyonlar olduğunu ve bu milyonlara bu ekmeği kendi ayaklarıyla çiğnetmek istediğimizi varsayalım. Ne yaparsınız?
Önlerine çiğnenmiş bir ekmek atar ve kalabalığı küçük gruplara bölerek her birini bu ekmeği karşı tarafın çiğnediğine inandırırsınız. Adamlar 'ekmeği çiğnedi' diye karşısındakini çiğnerken ayaklarının altında çiğnediği ekmek sayısını farketmez bile.
Dolayısıyla; ekmeğimizi korumak için önce, yerdeki ekmekleri kaldırıp yüksek bir yere koymalı, ihanetle, yanlışla, şeytanla, kapitalizmle ve bilimum hayalet düşmanla savaşmaya gerçek düşmanı netleştirerek başlamalısınız.
İdeolojik terminolojilerle birbirimizi yıpratmanın kimseye bir faydası yok.

Eğer mevzu 'ekmek'se, herkes önce kendi ayağının altındakini hakettiği yere koysun.

Son düzenleme:
X