Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Aleviler süniler gibi namaz kilmazlar. Cem'e giderler. Cemevinde. Hani Erdoğana göre ibadethane olmayan yerler.

Arkadaşlarin olmasi beni alakadar etmez. Sonuçta gidip onun aleyhine birisine oy veriyorsan senin ve o arkadaşin bileceği iş. Alevilik üzerindeki düşüncelerini bilmek istemiyorum, anneninkini bilmek bana yeterli.

Dediğim gibi tek ricam Alevileri, Erdoğani savunurken kullanmaman.
Şimdi annemin alevilerle sorunu olduğundan değil.Insanların bakış açısından korktugundan .Çünkü korktugu kadar vardı.Yoksa çok şükür ailem bana hiç o anladığın,kastettigin şeyi aşılamadı. Ve arkadaşım namazını kılıyor hatta o beni çekip götürüyor eşide sünni.Neyse bu konunun yeri burası değil. Ben bu konuyu kapatıyorum sizde uzatmayın. Uzatmaya kalsa çok rahat uzatırım.Ancak sizi kırmak incitmek istemem.Hoşçakalın.

Aleviler süniler gibi namaz kilmazlar. Cem'e giderler. Cemevinde. Hani Erdoğana göre ibadethane olmayan yerler.

Arkadaşlarin olmasi beni alakadar etmez. Sonuçta gidip onun aleyhine birisine oy veriyorsan senin ve o arkadaşin bileceği iş. Alevilik üzerindeki düşüncelerini bilmek istemiyorum, anneninkini bilmek bana yeterli.

Dediğim gibi tek ricam Alevileri, Erdoğani savunurken kullanmaman.

Hiç şiir okumamış gibi kötüsünüz,
Bir köpeğin başını hiç okşamamış,
Hiç bayram şekeri dağıtmamış,
Çocukla çocuk olmamış gibi kötüsünüz! Hiçbir arkadaşımı sen kürtsün, alevisin,namaz kılıyorsun ,kılmiyorsun diye değil. Insan seviyormu, tebessümlümü,naif mi ona göre secerim. Çok şükür dinimin emrettiği şekilde gayri muslime dahi saygı duyarım. Ki Çok şükür duamda hep Hz.Ali'nin merhameti gibi merhametli evladım olsun diye ederim.4 halife den biridir.Herneyse size kendimi ispatlamaya, anlatmaya çalışacak değilim. KONU BENİM TARAFIMCA KAPANMIŞTIR. siz devam edin. Artık muhatap olmak istemiyorum çok kırıcısınız.Bu arada o arkadaşım benim Erdoğan taraftarı oldugumu biliyor ve saygı duyuyor (saygı)

Değerli KK arkadaşlarım ve kıymetli çocukları ;

Adaletin, eşitliğin, liyakatın, hak ve hukukun üstün olduğu bir gelecek temennisiyle, bayramımız kutlu olsun.
Sağlıkla, bereketle ve huzurla nice mutlu bayramlar dilerim.

:KK200::KK200::KK200:

Herkese iyi bayramlar dilerim bir sonraki Ramazan’a kavuşmak dileğiyle

Mutlu huzurlu bayramlar diliyorum herkese:KK200:

Herkese mutluluk ve huzur dolu bayramlar diliyorum... Sevgilerrr :KK200:

Sizlere de iyi bayramlar:KK68: Allah dualarınızı, temennilerinizi kabul etsin inşaallah.
Sevdiklerinizle gönlünüzce bir bayram geçirmeniz dileğiyle:KK200:

Çocukla çocuk olmamış gibi kötüsünüz! Hiçbir arkadaşımı sen kürtsün, alevisin,namaz kılıyorsun ,kılmiyorsun diye değil. Insan seviyormu, tebessümlümü,naif mi ona göre secerim. Çok şükür dinimin emrettiği şekilde gayri muslime dahi saygı duyarım. Ki Çok şükür duamda hep Hz.Ali'nin merhameti gibi merhametli evladım olsun diye ederim.4 halife den biridir.Herneyse size kendimi ispatlamaya, anlatmaya çalışacak değilim. KONU BENİM TARAFIMCA KAPANMIŞTIR. siz devam edin. Artık muhatap olmak istemiyorum çok kırıcısınız.Bu arada o arkadaşım benim Erdoğan taraftarı oldugumu biliyor ve saygı duyuyor (saygı)

" Yalnızlaşan " L lamelifAmine ...
Çok havalı oldu bu kız valla..
Ama sen yine de gitme :KK60:
Aynı fikirde olmak zorunda değiliz. Cidden gitme... :KK200:
Ben seni seviyorum. Çünkü doğru veya yanlış da bulsam başından beri dik durdun. Kendi doğrularını savundun. Kenardan kenardan okuyup gazlamadın gaza gelmedin... kesinlikle saygıya değer buluyorum seni..
Hal böyle olunca da tek muhattap seni aldık mecburen...

Vay be, gayri müslime DAHI saygi duyuyurmuşun. Ayni zamanda kötü diye yaftaliyorsun ama!!

Ki benim içinde insan olunmasi yeterli. Asla başörtüymüş, namazmiş felan bakmam. Ve bu benim iyiliğimle alakasi yoktur. Olmasi gereken bu çünkü.

Ve merak ediyorum. Ben yurtdişinda yaşiyorum. Ben bunlari söylerken burda gidip sagci bir partiye oy versem. O parti müslümanlar ile dalga geçse, hatta islami din olarak kabul etmezse. Srbrenica'nin faillerini parti içinde bulundursa, ben iki yüzlü olurmuyum, olmazmiyim?

Eğer öyle bir partiye oy versem saygi duyarmiydin?

" Yalnızlaşan " L lamelifAmine ...
Çok havalı oldu bu kız valla..
Ama sen yine de gitme :KK60:
Aynı fikirde olmak zorunda değiliz. Cidden gitme... :KK200:
Ben seni seviyorum. Çünkü doğru veya yanlış da bulsam başından beri dik durdun. Kendi doğrularını savundun. Kenardan kenardan okuyup gazlamadın gaza gelmedin... kesinlikle saygıya değer buluyorum seni..
Hal böyle olunca da tek muhattap seni aldık mecburen...
Biliyor musun öyle korkarak actim ki mesajı sanırım takatim kalmamisti .Birde bayram olduğu icin tartismak çok agirima gidiyordu.Ama içime mis gibi gül kokulu tohumlar ektin. Iyki varsın♡çok iyi geldin şimdi bana Allah senden sonsuz kere razı olsun♡:KK19::KK60::KK36:

Biliyor musun öyle korkarak actim ki mesajı sanırım takatim kalmamisti .Birde bayram olduğu icin tartismak çok agirima gidiyordu.Ama içime mis gibi gül kokulu tohumlar ektin. Iyki varsın♡çok iyi geldin şimdi bana Allah senden sonsuz kere razı olsun♡:KK19::KK60::KK36:

Neyine korkuyorsun Elif? Seni yemiyoruz, hakaret etmiyoruz (senin yaptiğin gibi). Ancak sen Alevi konusunda bile kendini mağdur ilan edebiliyorsun ya. Helal olsun ne diyeyim.

O bayram dedigin birçok anne ve evlat için halen izdrab. Senin oy verdiğin partiden dolayi çocuklarini, sevdiklerini bir ömür boyu göremiyorlar. ( Ki bu konuda sadece Alevilerdzn bahs etmiyorum) Ama neyse haklisin, biz kötüyüz. Yeterki senin kalbin kirilmasin!

Benim soruma cevap vermedin hala. Yoksa korkuyormusun? Burda ben sagci ve irkci bir partiye oy versem, iki yüzlü olurmuyum, olmazmiyim?

Valla ben hic iyi gelmeyecem lamelif, keske benim mesaji acmasaydin..:KK53:
O "poof"ledigin videoda kimin bu ulkeyi bolup parcalara ayirmaya daha merakli oldugu belli. Artik bunu da nasil savunacaksan.. Benim soylemek istediklerimin bir ozeti olmus o video. Baraji tekrar gecse bile Meclisteki yetersiz sandalyesi ile hic birsey yapamayacak olan bir HDP degil, cogunlugu almis, istedigi gibi at kosturan AKPdir bu ulkede gercek tehlike.

Ben hic HDPye oy vermedim, ama sen bir digerine, AKPye oy veriyorsun, vereceksin.
Ben hic ulkeyi Turkiye Cumhuriyeti demekten imtina edip Kurdistan, Lazistan diye parca parca ananlara oy vermedim, sen veriyorsun, vereceksin.
Ben hic bu ulkenin kurucusuna, kurtaricisina ayyas diyenlere, yanlarindan ayirmadiklari dalkavuklarina sabah aksam kufrettirenlere oy vermedim, sen veriyorsun, vereceksin.
Ben hic Turk kelimesine alerjisi olanlara, Turk tanimini Anayasadan bile cikartip yillarin andini okullarda yasaklayanlara oy vermedim. Sen veriyorsun, vereceksin.
Ben hic bizim guvenligimiz icin yillarca daglarda teroristlerle catismis generallerimizi, o kalles PKKli teroristleri dagdan indirip mahkemeye cikartarak pasalarimizin aleyhine sahitlik yaptirip, onurlarini, sereflerini ayaklar altina aldiran, hucrelerde bosu bosuna yillarca curuten, sonra da karsilarina gecip " yanlislik olmus, pardon, ozgursunuz, AKP sayesinde cikiyorsunuz, bize dua edin" diye alay edenlere oy vermedim. Sen veriyorsun, vereceksin.
Ben hic 40 yillik bebek katiline "Sayin" lakabi takanlara, Apo sevicilere oy vermedim, sen veriyorsun, vereceksin.

O yuzden, sakin bana "sen PKK destekcisi, ben su katilmaz vatansever" gibi lagalugalar yapma bir daha, agir konusurum, kaldiramazsin.
Ha simdi sana iyi bayramlar..

Biz savaşmıyruz ki. Bunu cephe olarak niteletelendirmesek daha doğru olacağı düşüncesindeyim. Burada sadece tartışarak fikir alışverişi yapıyoruz

Cephe kelimesi sadece askerlik için kullanılmaz, birkaç anlama gelir, örneğin boya firmaları ürünleri kategorize ederken iç cephe boyası, dış cephe boyası diye adlandırır, benim kullandığım anlamı "taraf" tır.

isim Arapça cebhe

1. isim Bir şeyin veya yapının ön tarafta bulunan bölümü
"Başını kaldırarak köşkün karanlık cephesine baktı." - P. Safa
2. Belli bir düşünce, istek çevresinde sağlanan beraberlik
3. Yan, yön, taraf

"Hakikatin binbir cephesi ve başka başka görünüşleri yok mudur?" - A. Ş. Hisar
4. askerlik Üzerinde savaşın sürdüğü bölge
5. denizcilik Farklı ısıdaki iki su kütlesi arasındaki sınır
6. meteoroloji Yerde veya daha yükseklerde sıklık, sıcaklık bakımından iki ayrı hava yığınının karşılaştıkları yer

Cephe kelimesi sadece askerlik için kullanılmaz, birkaç anlama gelir, örneğin boya firmaları ürünleri kategorize ederken iç cephe boyası, dış cephe boyası diye adlandırır, benim kullandığım anlamı "taraf" tır.

isim Arapça cebhe

1. isim Bir şeyin veya yapının ön tarafta bulunan bölümü
"Başını kaldırarak köşkün karanlık cephesine baktı." - P. Safa
2. Belli bir düşünce, istek çevresinde sağlanan beraberlik
3. Yan, yön, taraf

"Hakikatin binbir cephesi ve başka başka görünüşleri yok mudur?" - A. Ş. Hisar
4. askerlik Üzerinde savaşın sürdüğü bölge
5. denizcilik Farklı ısıdaki iki su kütlesi arasındaki sınır
6. meteoroloji Yerde veya daha yükseklerde sıklık, sıcaklık bakımından iki ayrı hava yığınının karşılaştıkları yer
Kasar hikayesine donmus bu..:-) Artik bir daha cephe kelimesini kullanmazsin, yanlis anlamalara sebep olmasi acisindan..:KK53:
Seker fabrikalarimiz bile gitti, kutlayacak ne kaldiysa.. Gene de senin ve tum siyaset meydaninda yazan arkadaslarin Seker bayraminiz kutlu olsun.

Kasar hikayesine donmus bu..:-) Artik bir daha cephe kelimesini kullanmazsin, yanlis anlamalara sebep olmasi acisindan..:KK53:
Seker fabrikalarimiz bile gitti, kutlayacak ne kaldiysa.. Gene de senin ve tum siyaset meydaninda yazan arkadaslarin Seker bayraminiz kutlu olsun.

Yok yok lazım oldukça kullanırım :-) benim cephe en azından hakaretten sayılmıyor Saraylım, sağa çeksen dış cephe boyası, sola çeksen cephe yağışı, siyasete çeksen taraf manası çıkar :KK70:

Asıl adı Ramazan bayramı ama bol bol şeker dağıtıldığından şeker bayramı da deniyor, teşekkür ederim sizin de kutlu olsun, valla ben bu gidişle tarıma yöneleceğim Saraylım, şeker otu ekmeyi dahi planlıyorum, ufaktan başladım bile, domates, salatalık, biber yetiştiriyorum, yetiştirdiklerimin fidelerine de lafınız hazırdır siz demeden ben diyeyim, yerli fide bulsam alırım ama yok, malum yerli tohum yasası var :)))) Hiç hoşnut değilim ama mecburen, en azından fidesi yerli olmasa da kendi ektiğimi yerim diyorum, espiri bir yana da fabrikalar için gerçekten üzgünüm, sadece şeker fabrikaları değil, giden tüm fabrikalara üzgünüm, üretim, istihdam, tarım sekteye uğradı bu hamleyle.

Neyse ben kaçar :)

AKP nin yüzüne gözüne bulaştirdigi açılım saçlım sürecinin sonucudur o hendekler ve şehitler... sadece Hdp değil Akp belediyeleri ve valileri de göz yumdu devlet araç gereçleri ile hendek kazılar silah saklanmasına..
Bir kaç gün önceki yorumum. Okumamış olabilisiniz diye koyuyorum.

Şırnak Valisi Hasan İpek: "Bu çözüm sürecini bu aşamaya getiren Başbakanımız Tayyip Erdoğan'ı ve bu konuda ciddi gayretleri olan Abdullah Öcalan'ı takdirle karşıladığımı belirtmek istiyorum.” Diye açıklama yapmıştı.

Öcalan’ı, bebek katilini takdir eden bir vali… Ve o Vali’ye bağlı Türk askeri… Vah ki ne vah... Askerini böyle Valilere teslim eden Tombalak Paşa…

Basına sızdırılan Oslo görüşmelerini hatırlayalım. Yabancı bir devlet elemanının gözetiminde ki masada; PKK’lı teröristler, MİT Müsteşar yardımcısı Bayan, Erdoğan adına tam yetkiyle orada olduğunu söyleyen Hakan Fidan pazarlık yapıyor… Hakan Fidan bebek katiline övgü üzerine övgü düzüyor. Bebek katili, uyuşturucu baronu, tecavüzcü sapığı “bilge kişi” yapıyor. MİT Müsteşar yardımcısı bayan PKK sözcülerine “metropolleri silah ve patlayıcı ile doldurdunuz” diyor. Yani PKK metropolleri silah ve patlayıcı ile doldururken MİT seyretmiş… Gene; “PKK İLE savaşan ordu içeride” diyerek, Balyoz ve türevi davaların asıl amacını itiraf ediyor.

İhanet dört kollu… Türk milletinin mezarını kazmışlar…

Oslo’da bir ihanet daha açık oluyor. Güney Doğu’ya PKK ile uyumlu vali, bürokrat, emniyet amiri, idareciler atanmış..

Şırnak Valisi Hasan İpek’in Öcalan’ı takdir ettiğini söyleyecek kadar ihanetin alenileşmesi, Oslo görüşmelerinin doğruluğunu ispat eder.

Bülent ARINÇ: "Artık Sayın Öcalan Demek, Öcalan Posteri Taşımak, PKK Bayrağı Açmak Suç Değil..." diye açıklama yapıyor. Bülent Arınç PKK’ya sağladıkları ayrıcalıkları övünerek anlatıyor. Efendilerine ev ödevleri hakkında bilgi veriyor. Belli ki taltif, takdir bekliyor.

Bülent Arınç Anayasa suçu işliyor. Kendisi avukat olduğu için, bilerek, isteyerek suç işliyor. Türkiye Cumhuriyeti Savcıları işlenen bu Anayasal suçlar hakkında işlem başlatmazsa görevini yapmayarak suçluyu koruduğu için suç işlemiştir.

İhanetle suçlayanların geçmişi bu...

Bir de Sivas in ötesi diye diye zihinlerde çizilen bir sınır var Sayın RTE tarafından.

Buraya kadar okuduysanız bugün gelinen noktanın durup dururken olmadığını da anlamış olmalısınız... PKK ya hiç bir hükümet tarafından bu tavizlerin zerresi verilmemişti..

AKP'nin ne olduğunu başta vatana ihanet gibi suçlardan yüce divanda yargılanacağını biliyorum ve istiyorum ben size AKP'yi savunmadımki AKP'yi eleştiriyorsunuz zaten teröristle masaya oturulmazdı PKK'yı palazlandıran bunlar AKP'nin ne olduğu ortada akp gitsin diye PKK(hdp) ile işbirliğine gitmeyi eleştiriyorum muhalefetin bu tavrı yanlış insanımızda akp gitsin de PKK hükümette yer alsın fikri oluşmuş ve Chp başı çekiyor sezgin Tanrkulu gibi PKK sempatizanı terörist cenazesine giden vekiller var bizim umudumuz CHP atatürkün partisi sonuçta ama yanlış işler yapıyor ben onu elestiriyorum. Biraz çok yönlü bakalım aktrollerin Erdoğan'a laf kondurmaması gibi CHP'li arkadaşlar da CHP'ye toz kondurmuyor

AKP'nin ne olduğunu başta vatana ihanet gibi suçlardan yüce divanda yargılanacağını biliyorum ve istiyorum ben size AKP'yi savunmadımki AKP'yi eleştiriyorsunuz zaten teröristle masaya oturulmazdı PKK'yı palazlandıran bunlar AKP'nin ne olduğu ortada akp gitsin diye PKK(hdp) ile işbirliğine gitmeyi eleştiriyorum muhalefetin bu tavrı yanlış insanımızda akp gitsin de PKK hükümette yer alsın fikri oluşmuş ve Chp başı çekiyor sezgin Tanrkulu gibi PKK sempatizanı terörist cenazesine giden vekiller var bizim umudumuz CHP atatürkün partisi sonuçta ama yanlış işler yapıyor ben onu elestiriyorum. Biraz çok yönlü bakalım aktrollerin Erdoğan'a laf kondurmaması gibi CHP'li arkadaşlar da CHP'ye toz kondurmuyor
AKP yi savunmadığınızı anladım. Keza bende hdp sempatizanı değilim. Sadece yazdığınız yorumla ilgili yazıştık konustuk . Okumamış olabirsiniz diye eski yorumumu koydum.
RTE Gitsin de kim gelirse gelsin ya da giderse batarız mahvoluruz kafasında hiç değilim..
Siz ne olmasını istiyorsunuz peki bu durumda ?
Ben icraatını hiç görmediğimiz birinin yetlkilendirilmesini isterim. 16 yıldır yetkili olanların durumu bu zira. ..
Yapamazsa o da gider.. dünyanın sonu değil ki ?

Son düzenleme:
bayram.jpg

AKP yi savunmadığınızı anladım. Keza bende hdp sempatizanı değilim. Sadece yazdığınız yorumla ilgili yazıştık konustuk . Okumamış olabirsiniz diye eski yorumumu koydum.
RTE Gitsin de kim gelirse gelsin ya da giderse batarız mahvoluruz kafasında hiç değilim..
Siz ne olmasını istiyorsunuz peki bu durumda ?
Ben icraatını hiç görmediğimiz birinin yetlkilendirilmesini isterim. 16 yıldır yetkili olanların durumu bu zira. ..
Yapamazsa o da gider.. dünyanın sonu değil ki ?

Siz partilerin programlarını okudunuz mu neler vadediyorlar özerkliği kim vadediyor bir bakın Ermeni olayları mecliste tekrar araştırılsın kim diyor (bu sözde soykırımı kabule gidiyor) bunun gibi çok yanlış şeyler var
CHP'li Selin Sayek böke afrinde askerimiz şehit olurken ypgnin teror orgutu olup olmadığını anlamak için elimizde istihbarat raporu olmalı diyor askerimiz savaşıyor benim uzaktan tanıdığım birisi şehit olduğu gün böyle birsey dedi sırf bu yüzden Chp teşkilatından ayrıldı yakınlarım akp gitsin inşallah da CHP yönetimi ele geçirilmiş kaset operasyonuyla CHP yönetiminde vatan ve cumhuriyet duyguları kalmamis bunları görmezden mi gelelim
Kaynak:https://www.timeturk.com/chp-li-sel...eror-orgutu-diyecek-bilgimiz-yok/haber-842664

X