Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Mune Mune oruç konusunu uzattıkça uzattı arkadaşlar.
Hiç alakası olmayan bi yerden girip konuyu oruç tutana bile laf edebilicek kadar ileri gittiler.
Her birine ayrı ayrı cevap verip konuyu daha da uzatırsam, dini konudan dolayı ban yermiyim? Yoksa her birine cevabımı vereyimmi?
Kutuplaşmaya ne kadar meraklıyız.
Her dine her mezhebe saygı duyuyorum dedikçe kışkırtmaya çalışılıyorum.

Buradan şunu mu çıkarmalıyız ? Matematik, Fizik, Kimya, Türkçe gibi derslerde çok iyiler ama manevi güçleri olmayan, gelenek, saygı yoksunu bir nesil yetişiyor ? Aradan cımbızla çektim kusura bakmayın...

Fakat şunu da yazmadan edemeyeceğim, maneviyatı, geleneklerine bağlı ve saygılı olmayı bana okuldan önce ailem verdi. Bunlar ailenin eğitimi ile verilecek değerler.

İnanın bir Din Kültürü ve Ahlak bilgisi diye bir dersimiz vardı, dini bilgileri de çok güzel verdiler ahlaklı olmayı da çok güzel öğrettiler. Ne kadar öğrendiğim tartışılır o ayrı konu....
Evet cimbizlamissiniz :) elbette çocuklar türkçeyi güzel konuşacak. Elbette matematiği bilecek.Ama sadece bunları öğrenmeleri için zorlanıyorlar ve yetenekleri doğrultusunda egitilmedikleri gibi sadece çalış_daha çok çalış ve deli gibi harca,en iyi markayı al ,alamazsan zengin koca_eş bul bulmak için her türlü yolu dene (dizilerin desteklemesi ile)benim zaten yakındığım serzenişte bulunduğum görüşü savunurcasına yazmışsınız. Bir cocugunn terbiyesinden sadece aile sorumlu
Değildir öğretmeni arkadaşı halasi teyzesi hepsi sorumludur.Ve öğretmen sadece branşını anlatıp cikmamalidir o çocuğa dersin içinde harmanlayarak eğitimini vermelidir. Aileyide egitmelidir .Gerekirse bol bol toplanti yapıp durum_olay analizleri yapmalı,etkileşimi hiç kaybetmeden görevini aşkla yapmalıdır. Önce bi dönüp kendine bakmalı ,kendini değerlendirmeli.Ayna görevini aileden sonra üstlendiğini bilmelidir.Mufretadatta yoktur, sorunludur belki ama esnek olup bunu basarabilmek için elinden gelenin fazlası yapmalıdır.Ogretmen toplum mühendisi olmak yolunda ilerlemeli ve sadece maaş ve brans öğretmeni olmamalıdır.
Evet, hakaret, bölücülük, halkı kin ve düşmanlığa kışkırtma gibi durumlarda ve bu bölümde konu olarak açtığım "yasalara aykırı haller kapsamına" giren yazıların yazılması durumunda savcılığa yapılan suç duyurusu sonrası, savcılık kişinin bilgilerini yazılı olarak istiyor site yönetiminden, hakaret etmeden "eleştiri" niteliği taşıyan hiçbir yorum adli vaka haline gelmedi diye biliyorum, en azından Kazen'le görüşmelerimizde böyle bir konu geçmedi aramızda.

Belki herşeyi hakaret sayıp suç duyurusu yapanlar oluyordur ama savcılık yazının TCK'ya muhalefet ediyor mu kısmına bakıyordur. Sonuçta anayasa da eleştiri hakkı tanımı mevcut, ki anket açılırken Kazen'in "nabzı seviyeli bir şekilde ölçelim" vurgusu da bu sebepledir.
Hah ışte abla tehdit ediyorsun diyorlarda alttan alta.Elestirilerde hakaret vari olmadiktan sonra kim seni niye evinden alsın

Hiç alakası olmayan bi yerden girip konuyu oruç tutana bile laf edebilicek kadar ileri gittiler.
Her birine ayrı ayrı cevap verip konuyu daha da uzatırsam, dini konudan dolayı ban yermiyim? Yoksa her birine cevabımı vereyimmi?

Tamam hayatım, ben genel bir uyarı yapayım çünkü hem dini yorumlar yasak kavga çıkıyor çünkü, hem de biz de yaka silktik bu topikte her iki taraftan da bazı insanların (herkes üstüne alınmasın bir kısmı için diyorum) indir bindir konuyu dine çekmesinden.

Burada seçim tartışıyoruz, oruç veya diğer ibadetleri değil, inanç müstakildir, ibadetlerde kişinin özelidir, herkes inandığı şekilde yaşamakta özgürdür, başkalarının nasıl yaşadığı da kimseyi ilgilendirmez, bu sebeple rica ediyorum artık konu, baş örtüsü, oruç, mezhep, din ekseninden çıksın.

Annenin acısı çok belli ama cumhurbaşkanın yüzündeki gurur hava sanki babasının parasıyla almış vermiş evi
Öyle :olamaz:
Anahtarı alıp sallarken kalabalığın coşkusu, "helal olsun" nidaları :olamaz:

Kadın zaten kendi evinde Eren'in hatıraları olduğu için oradan başka yerde oturmayacağını söylemiş.

En basindan beri konuyu takip ediyorum ama buna yazmadan duramayacagim, nasil da dilediginiz gibi evirip cevirmissiniz konuyu. "Saygi" kavramina kendinizce anlamlar yukleyip herkesin de sizin gibi olmasini istiyorsunuz. Oruc tutmayan kisinin oruc tutuyor gibi davranmasini istiyorsunuz, buna uymayanlari da saygisizlikla itham ediyorsunuz. Her yazdiginiz cumlenin alt metni buydu, uyeler buna karsi ciktilar. Kimsenin ne oruca ne oruc tutana laf soylemeye hakki var, burada gordugum kadariyla kimse bir sey de soylememis zaten, uyelerin yazdiklarini carpitmayin. Ama oruc tutmayana laf soyleyen cok, nasil da yiyip iciyor, oysaki saklanmali degil mi size gore! Kusura bakmayin ama bu tavirlarinizdan dolayi "oruclunun gozunun icine baka baka yemek yiyen edepsiz oruc tutmayanlar" hikayeleriniz hic gercekci gelmiyor, kendi halinde yemek yiyene bile bu yaftayi yapistirabilecek bir dusunce bicimi mevcut sizde cunku.

Evet size gelelim ince sızılarım benim:halay:bu mesaj saraylim sinope ncarenot phily nameaver varmıydı bilmiyorum.Yav birinizde çıkıp evet hata !terör örgütü propagandası yapan,bayrak sallayan,demirtaşa moral ziyareti yapıp ,askerin morelinden banane diyen aday ince'ye samimi olunda evet yanlıştı diyebilin daha samimi olur.Ben ısrarla simdiden bahsedin dedikçe aşağıya çekmeye, geriye gitmeye zorluyorsunuz .Saraylım ne var gitmislerse dedin.Saygı duyarım Yıllardır Ataturkun askeriyiz.Erdodan ülkeyi bölecek naraları atiyordunuz.Adam karşısına çıkmış kürdistan yaZılı bandana ile bayrak salliyor bizim ince sızımız coştukça cosuyor.:halay:televizyonda önce rektore olmayınca dekana fetocu diyor oda olmayinca sunucuya neden uzatiyorsunuz konuyu kapatın diye dikte ediyor!:63:Artı saraylım ben senin o mesajlarında vatanına bağlı sevgili kürt kardeşimle teyzemle, amcamla ayirt etmeni de yazmıştım. Benim veya Erdoganin veya seçmeninin kürt ile sorunu yok diyede yazmıştım. Sorunumuzun ülke topraklarında bir arada yaşamak yerine bölmeye çalışanlar ile olduğunu da. Cevap veremeyince aynı konuların etrafında dönüp duuyorsunuz .Bakın ben veya diğer arkadaşlarım eğer Erdoğanın beğenmediğimiz bir sözü, politikası varsa evet yanlış diyebiliyoruz çok şükür. Ve diyorsunuz ki körü körüne inanıyor savunuyorsunuz. Şimdi kaç gündür biriniz bile yanlış diyebildiniz mi hdp ile ortak mitingine hayır. Söyleyin bakalım kim körü körüne, sorgulamadan bağlı?:KK14:

Ben
Oruç tutana laf edilmedi. Lütfen manipüle etmeyin insanlar sizin kafanızdaki orucu tutmuyor diye..
Bende oruç tutuyorum. Yazılıp çizilen hiç bir yorumda benim orucuma laf gelmedi..
Gözümüzün önünde yaşanan şeyler konuşuldu. Orucu yemek içmek mahrumiyeti kafası ile tutan da tutmasın zaten.
Oruç tutuyorum diye kimsenin bana özel muamele etmesini bekleyemem. Kendi ibadetim bu. Sokakta kim ne yiyor içiyor bakmadım. Umurumda da olmaz...
Suratıma sigara üfleyene de direk tükürmüşlügüm vardır. Ramazan değildi.
O kafalar yılın 12 ayı var. Birsey yazcam banlancam. Başkasına yazdığımı üstüne alınmaya meraklı bir kitle var burada çünkü...

L lamelifAmine "Askerin moralinden bana ne." İnce'nin bu cümleyi söylediği videoyu atar mısınız buraya? Ben dinledim. "Askerin morale ihtiyacı var da siyasetçinin yok mu?" dedi.
Eğer ayrı bir yerde "Askerin moralinden bana ne." Demişse bilemem, duymadım. Gösterin lütfen.
Bakalım öyle mi demiş yoksa siz mi çarpıtmışsınız.

Evet size gelelim ince sızılarım benim:halay:bu mesaj saraylim sinope ncarenot phily nameaver varmıydı bilmiyorum.Yav birinizde çıkıp evet hata !terör örgütü propagandası yapan,bayrak sallayan,demirtaşa moral ziyareti yapıp ,askerin morelinden banane diyen aday ince'ye samimi olunda evet yanlıştı diyebilin daha samimi olur.Ben ısrarla simdiden bahsedin dedikçe aşağıya çekmeye, geriye gitmeye zorluyorsunuz .Saraylım ne var gitmislerse dedin.Saygı duyarım Yıllardır Ataturkun askeriyiz.Erdodan ülkeyi bölecek naraları atiyordunuz.Adam karşısına çıkmış kürdistan yaZılı bandana ile bayrak salliyor bizim ince sızımız coştukça cosuyor.:halay:televizyonda önce rektore olmayınca dekana fetocu diyor oda olmayinca sunucuya neden uzatiyorsunuz konuyu kapatın diye dikte ediyor!:63:Artı saraylım ben senin o mesajlarında vatanına bağlı sevgili kürt kardeşimle teyzemle, amcamla ayirt etmeni de yazmıştım. Benim veya Erdoganin veya seçmeninin kürt ile sorunu yok diyede yazmıştım. Sorunumuzun ülke topraklarında bir arada yaşamak yerine bölmeye çalışanlar ile olduğunu da. Cevap veremeyince aynı konuların etrafında dönüp duuyorsunuz .Bakın ben veya diğer arkadaşlarım eğer Erdoğanın beğenmediğimiz bir sözü, politikası varsa evet yanlış diyebiliyoruz çok şükür. Ve diyorsunuz ki körü körüne inanıyor savunuyorsunuz. Şimdi kaç gündür biriniz bile yanlış diyebildiniz mi hdp ile ortak mitingine hayır. Söyleyin bakalım kim körü körüne, sorgulamadan bağlı?:KK14:
Ben eski konuşmaları pek okuyamadım ama gerçekten evet yanlış diyromusunjz diye umut olduda nelere yanlış yaptılar diyorsunuz mesela feto olan bağlılıkları vardı kandırıldılar barış süreci vardı kandırıldılar Eğitim konusunda hata yaptılar ekonomi dolar bunlark evet yanlış yaptılar diyebiliyormusunuz eğer yanlışsa bukadar yanlışa neden hala devam etmeli

Tamam hayatım, ben genel bir uyarı yapayım çünkü hem dini yorumlar yasak kavga çıkıyor çünkü, hem de biz de yaka silktik bu topikte her iki taraftan da bazı insanların (herkes üstüne alınmasın bir kısmı için diyorum) indir bindir konuyu dine çekmesinden.

Burada seçim tartışıyoruz, oruç veya diğer ibadetleri değil, inanç müstakildir, ibadetlerde kişinin özelidir, herkes inandığı şekilde yaşamakta özgürdür, başkalarının nasıl yaşadığı da kimseyi ilgilendirmez, bu sebeple rica ediyorum artık konu, baş örtüsü, oruç, mezhep, din ekseninden çıksın.

Yorumunuza aynen katılıyorum ve çok teşekkür ediyorum :KK15:

Keşke bunu mitingde bu şekilde yapmasaydınız.
Keşke sağ elin verdiğini sol el bilmeseydi.
Kadının yüzünden belli acısı.

Sosyolog Ali Şeriati'nin bir sözü geldi aklıma.İnanışta İbrahim uygulamada Firavun gibi olanlardan uzak olun.Bu karede o misal inancı sözüm ona İbrahimin inanci fakat uygulamada....

L lamelifAmine "Askerin moralinden bana ne." İnce'nin bu cümleyi söylediği videoyu atar mısınız buraya? Ben dinledim. "Askerin morale ihtiyacı var da siyasetçinin yok mu?" dedi.
Eğer ayrı bir yerde "Askerin moralinden bana ne." Demişse bilemem, duymadım. Gösterin lütfen.
Bakalım öyle mi demiş yoksa siz mi çarpıtmışsınız.

Bekleyelim bakalım videoyu.
Asker siyasetten uzak durmalı diye Atatürk'ün emri vardır. ''Öyle sırtta üniforma, omuzda tüfek siyaset olmaz. Asker siyasetten uzak olsun.'' şeklindedir Atatürk'ün emri. Şu var: Emekli olursun veya istifa edersin; mesela OsmAN Pamukoğlu gibi siyasete girersin.

Muharrem İnce yi şu konuda eleştiririm. Rütbe sökmek Cumhurbaşkanının yetkisinde değildir. Rütbe alınabilir. Ama bunu Bağımsız Türk Mahkemeleri yapabilir. Muharrem İnce bu konuşmasını düzeltirse iyi olur. Ve hemen Muharrem İnce mahkemeye suç duyurusunda bulunabilir.

Burasının ateşi hiç sönmeyecek herkes hala fikri sabit sanki kimse karşı tarafın söylemine kendi için haklı sebep bulamıyor karşı tarafın bı açığını arıyor (iktidar ve karşı görüş olarak ) iki ye ayrılıyor düşünceler

Öyle yada böyle seçim sonucu yine aynı olacak bence bı şekilde

Allah hayırlı etsin sonumuzu seçim sonrası geleceğim buraya tekrar ins tahmin ettiğim gibi değil de umduğum gibi olur sonuç

Herşeyin hayırlısı inşallah

Bekleyelim bakalım videoyu.
Asker siyasetten uzak durmalı diye Atatürk'ün emri vardır. ''Öyle sırtta üniforma, omuzda tüfek siyaset olmaz. Asker siyasetten uzak olsun.'' şeklindedir Atatürk'ün emri. Şu var: Emekli olursun veya istifa edersin; mesela OsmAN Pamukoğlu gibi siyasete girersin.

Muharrem İnce yi şu konuda eleştiririm. Rütbe sökmek Cumhurbaşkanının yetkisinde değildir. Rütbe alınabilir. Ama bunu Bağımsız Türk Mahkemeleri yapabilir. Muharrem İnce bu konuşmasını düzeltirse iyi olur
.
Koyu kısıma hak verdiğimi özellikle belirtmek isterim.
Asker siyasete karışınca gördük ne işler geliyor başımıza insan biraz ders alır.
O işler öyle olsaydı Mustafa Kemal Atatürk çok sevdiği mesleğinden istifa etmezdi o dönem.

X