Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Evet size gelelim ince sızılarım benim:halay:bu mesaj saraylim sinope ncarenot phily nameaver varmıydı bilmiyorum.Yav birinizde çıkıp evet hata !terör örgütü propagandası yapan,bayrak sallayan,demirtaşa moral ziyareti yapıp ,askerin morelinden banane diyen aday ince'ye samimi olunda evet yanlıştı diyebilin daha samimi olur.Ben ısrarla simdiden bahsedin dedikçe aşağıya çekmeye, geriye gitmeye zorluyorsunuz .Saraylım ne var gitmislerse dedin.Saygı duyarım Yıllardır Ataturkun askeriyiz.Erdodan ülkeyi bölecek naraları atiyordunuz.Adam karşısına çıkmış kürdistan yaZılı bandana ile bayrak salliyor bizim ince sızımız coştukça cosuyor.:halay:televizyonda önce rektore olmayınca dekana fetocu diyor oda olmayinca sunucuya neden uzatiyorsunuz konuyu kapatın diye dikte ediyor!:63:Artı saraylım ben senin o mesajlarında vatanına bağlı sevgili kürt kardeşimle teyzemle, amcamla ayirt etmeni de yazmıştım. Benim veya Erdoganin veya seçmeninin kürt ile sorunu yok diyede yazmıştım. Sorunumuzun ülke topraklarında bir arada yaşamak yerine bölmeye çalışanlar ile olduğunu da. Cevap veremeyince aynı konuların etrafında dönüp duuyorsunuz .Bakın ben veya diğer arkadaşlarım eğer Erdoğanın beğenmediğimiz bir sözü, politikası varsa evet yanlış diyebiliyoruz çok şükür. Ve diyorsunuz ki körü körüne inanıyor savunuyorsunuz. Şimdi kaç gündür biriniz bile yanlış diyebildiniz mi hdp ile ortak mitingine hayır. Söyleyin bakalım kim körü körüne, sorgulamadan bağlı?:KK14:

Seçimden sonra hakkını arayabilen, özgürce konuşabilen insanları görmek nasip olsun diyoruuuuum ve ders niteliğinde gördüğüm bir yazıyı iliştiriyorum aşağıya. Düşünerek, bir şeylerin farkına vararak oy kullanmak nasip olsun hepimize inşallah.

Bir öğretim üyesi, üniversitede sınıfa girer ve ilk sıradaki öğrenciye sorar, “adın nedir?”
“Ali” der öğrenci.

Öğretmen bağırarak “defol bu sınıftan, bir daha benim dersime gelme” der.
Öğrenci şaşkın bir şekilde sınıfı terk eder.
Tüm öğrenciler şaşırır ama kimse tepki vermez.

Öğretmen derse başlar “peki kanunlar neden vardır?” diye sorar. Çocuklardan biri cevap verir “suçluları cezalandırmak için vardır.”
“Devam” der hoca, “başka?”… Bir başka öğrenci “toplumda düzeni sağlamak için vardır.”
“Başka?”
Bir kız öğrenci de “adaleti sağlamak için vardır” der.
Hoca “peki ben Ali’ye adaletsiz davrandım mı?” diye sorar.
“Evet” der öğrenciler.
“Peki, buna hepiniz şahit oldunuz, neden tepki vermediniz?”
Herkes susar.
Hoca “adaletsizliğe şahit olup göz yuman insanlar bir gün haysiyetini kaybetmeye mahkumdur.

Haysiyetini kaybeden kişiyle de masaya oturup tartışılmaz” der .

Şehide kelle diyenleri savunanların ayıpladıklarına bak.Bu ne yaman çelişki arkadaş.
(bence de dememiştir.)

Koca cb kenarını, kıyısını doğrayıp montaj gösteriyor miting alanında.İnce konuşmanın tamamını ve

montajlanmış halini gösterdi kaç miting alanında.(Demirrtaş mevzu) Bu da öyledir.
Gören de askere karşı çok duyarlı sanacak :deli:

Gören de askere karşı çok duyarlı sanacak :deli:

yıllar sonra "cemaat bizi kandırmış... Allah affetsin..." diyerek serbest bıraktıkları komutanların sadece apoletleri sökülmedi..

o askerlerin "babalık hak ve velayetleri" de yargı kararı ile alınmıştı...

Hem askeri hem insani onuruyla oynanan nice askerin hakkında hüküm verenleri alkıslayanlar deyiverin madem ;

Engin Alan 'ın apoletleri sökülürken neredeydiniz siz ????

Son düzenleme:
En basindan beri konuyu takip ediyorum ama buna yazmadan duramayacagim, nasil da dilediginiz gibi evirip cevirmissiniz konuyu. "Saygi" kavramina kendinizce anlamlar yukleyip herkesin de sizin gibi olmasini istiyorsunuz. Oruc tutmayan kisinin oruc tutuyor gibi davranmasini istiyorsunuz, buna uymayanlari da saygisizlikla itham ediyorsunuz. Her yazdiginiz cumlenin alt metni buydu, uyeler buna karsi ciktilar. Kimsenin ne oruca ne oruc tutana laf soylemeye hakki var, burada gordugum kadariyla kimse bir sey de soylememis zaten, uyelerin yazdiklarini carpitmayin. Ama oruc tutmayana laf soyleyen cok, nasil da yiyip iciyor, oysaki saklanmali degil mi size gore! Kusura bakmayin ama bu tavirlarinizdan dolayi "oruclunun gozunun icine baka baka yemek yiyen edepsiz oruc tutmayanlar" hikayeleriniz hic gercekci gelmiyor, kendi halinde yemek yiyene bile bu yaftayi yapistirabilecek bir dusunce bicimi mevcut sizde cunku.

Ben

Oruç tutana laf edilmedi. Lütfen manipüle etmeyin insanlar sizin kafanızdaki orucu tutmuyor diye..
Bende oruç tutuyorum. Yazılıp çizilen hiç bir yorumda benim orucuma laf gelmedi..
Gözümüzün önünde yaşanan şeyler konuşuldu. Orucu yemek içmek mahrumiyeti kafası ile tutan da tutmasın zaten.
Oruç tutuyorum diye kimsenin bana özel muamele etmesini bekleyemem. Kendi ibadetim bu. Sokakta kim ne yiyor içiyor bakmadım. Umurumda da olmaz...
Suratıma sigara üfleyene de direk tükürmüşlügüm vardır. Ramazan değildi.
O kafalar yılın 12 ayı var. Birsey yazcam banlancam. Başkasına yazdığımı üstüne alınmaya meraklı bir kitle var burada çünkü...

Bal gibi biliyorlar ne yaptıklarını öyle lafına güvenilmez bir kitle. Kendi inancına saygı: benim gibi oruç turuyor gözüküp, sokakta yemesin!

Başkasının inancına saygı: ben herkese saygılıyım:)) ee peki nasıl saygılısın ne yapıyorsun deyince cevap yok. Bak ben de baskasınon inancına saygılıyım : oruc tutana neden oruclusın demem, zorla agzına yemek koymam, vay nasıl oruç tutarsın diye insan dövmem falan:)))

Neyse bu din mevzu bitsin türban da lakin ne yazık ki siyasetin ana malzemesi de bu, malum birileri çok sever konuşmak bu konu hakkında...

Farkındayım bazıları çok bozuluyor dinsel ve etnik ayrımcılık hakkında yazdıgımda, toplumdaki çifte standardı işaret ettiğime ama o “ biz çok hoşgörülüyüz, yaradılanı severiz yaradandan ötürü” gibi lafların altlarının boşluğunu görün diye caba harcıyorım, zira hu ülkede ayrımcılık normalleşmiş durumda o yüzden dikkat çekmiyor nedense!

Gelelim okullara ve fiyatlara:)

Çocuklarınızın cogu basarılı olamayacak hele paranız yoksa, akp sayesinde okuyarak sınıf atlama hayaliniz tamamen suya düştü ama yarı egitimli oldugunuz için farkında bile değilsiniz çogunuz.

Fiyatlar da normal üretmezsen olacak olan odur..
Burada ekonomiyle ilgili de yazı paylasıldı ve kendim de paylaştım. Ne ince ne de diğerleri bol kese ekonomik vaadlerde bulunamaz, sıkı kemer sıkma dönemi geliyor. Akp dısı birileri gelirse bir nebze kemer de sıkılsa toparlar bir kaç seneye ama akp gelirse fasizm tehlikesi var.

yıllar sonra "cemaat bizi kandırmış... Allah affetsin..." diyerek serbest bıraktıkları komutanların sadece apoletleri sökülmedi..

o askerlerin "babalık hak ve velayetleri" de yargı kararı ile alınmıştı...

Hem askeri hem insani onuruyla oynanan nice askerin hakkında hüküm verenleri alkıslayanlar deyiverin madem ;

Engin Alan 'ın apoletleri sökülürken neredeydiniz siz ????
Ilker Basbug'un Engin Alan'in apoletlerinin sokulmesini gectim pkklilarin sahitliginde iftiraya ugradilar bosu bosuna hapis yattilar onurlariyla oynandi. Sustular. Simdi duyar pesindeler. Hem de nicin? Muhalefetin elestirildigi siyasi konusmayi alkislamis bir komutan icin.
Ben Dogu Perincek'e cok gulerdim, dediklerini 3 saniyede unutuyor herhalde diye ama bu kesim rakip tanımıyor artik.

Peki TRT Meral Hanım olmak üzere birçok adayı neden çıkarmıyor?
Hem bütün adaylar tek programa neden çıkmıyorlar? Mesela Muharrem BEy ile Tayyip Bey beraber programa çıksalar çok faydalı olacağına inanıyorum.
Önceden hazırlanmış sunucuya verilmiş sorulara cevap vermeye alıştığı için spontane gelecek sorulara verecek cevabi olmadığından dolayı cesareti yok bu sebeple başka bir adayla tartışmaya çıkmıyor.

Tamam hayatım, ben genel bir uyarı yapayım çünkü hem dini yorumlar yasak kavga çıkıyor çünkü, hem de biz de yaka silktik bu topikte her iki taraftan da bazı insanların (herkes üstüne alınmasın bir kısmı için diyorum) indir bindir konuyu dine çekmesinden.

Burada seçim tartışıyoruz, oruç veya diğer ibadetleri değil, inanç müstakildir, ibadetlerde kişinin özelidir, herkes inandığı şekilde yaşamakta özgürdür, başkalarının nasıl yaşadığı da kimseyi ilgilendirmez, bu sebeple rica ediyorum artık konu, baş örtüsü, oruç, mezhep, din ekseninden çıksın.

Müne hanımın bu yorumu konuyu kapatması gerekirdi ama hala boş lakırtılar devam ediyor.
Türban ve din konularını kimin sevdiği belli.hala ısıtıp ısıtıp ortaya konuluyor.
Hadi içiniz rahat etsin.ramazan bitti :)

Bu arada herkesin ramazan bayramı mübarek olsun :KK24:

Bal gibi biliyorlar ne yaptıklarını öyle lafına güvenilmez bir kitle. Kendi inancına saygı: benim gibi oruç turuyor gözüküp, sokakta yemesin!

Başkasının inancına saygı: ben herkese saygılıyım:)) ee peki nasıl saygılısın ne yapıyorsun deyince cevap yok. Bak ben de baskasınon inancına saygılıyım : oruc tutana neden oruclusın demem, zorla agzına yemek koymam, vay nasıl oruç tutarsın diye insan dövmem falan:)))

Neyse bu din mevzu bitsin türban da lakin ne yazık ki siyasetin ana malzemesi de bu, malum birileri çok sever konuşmak bu konu hakkında...

Farkındayım bazıları çok bozuluyor dinsel ve etnik ayrımcılık hakkında yazdıgımda, toplumdaki çifte standardı işaret ettiğime ama o “ biz çok hoşgörülüyüz, yaradılanı severiz yaradandan ötürü” gibi lafların altlarının boşluğunu görün diye caba harcıyorım, zira hu ülkede ayrımcılık normalleşmiş durumda o yüzden dikkat çekmiyor nedense!

Gelelim okullara ve fiyatlara:)

Çocuklarınızın cogu basarılı olamayacak hele paranız yoksa, akp sayesinde okuyarak sınıf atlama hayaliniz tamamen suya düştü ama yarı egitimli oldugunuz için farkında bile değilsiniz çogunuz.

Fiyatlar da normal üretmezsen olacak olan odur..
Burada ekonomiyle ilgili de yazı paylasıldı ve kendim de paylaştım. Ne ince ne de diğerleri bol kese ekonomik vaadlerde bulunamaz, sıkı kemer sıkma dönemi geliyor. Akp dısı birileri gelirse bir nebze kemer de sıkılsa toparlar bir kaç seneye ama akp gelirse fasizm tehlikesi var.

Kimsenin elinde sihirli değnek yok.Bu iş 2 günde toplanmaz.Ama akp 2 günde felaket

tellallığına başlar ki 16 senenin faturasını da yeni iktidara yıkmaya çalışır.

Sütten çıkmış akkaşık gibi çıkarlar ortaya.

Müne hanımın bu yorumu konuyu kapatması gerekirdi ama hala boş lakırtılar devam ediyor.
Türban ve din konularını kimin sevdiği belli.hala ısıtıp ısıtıp ortaya konuluyor.

Boş ve lakırtı senin agzından cıkanlar... Mune nin yorumu da kendini baglar, kadını araya sıkıştırıp durma, merakını gidereyim din ilgi alanım hakkında da epey okurum,.., o yüzden oradan yürüme bana... Ayrıca senin gözün aydın ramazan bitti, özgürce sokakta yürüyebilirsin yemek yiyenleri gözetlemeden, iç geçirmeden:)

Din konuşmak, felsefik tartısmasını yapmak keyiflidir lakin entelektüel birikimü olanlarla , o da sen de yok ne yazık ki!

Akp nin parti masaları boş, bugün gecerken dikkatimi cekti... erdoganıın posteelerini de metrobüs hattı boyunca kilometrelerce dizmişler:))) her an “ bunlarrrrrrrr diye “ bagıracak gibi geliyor o posterlerden biri
o metrobüs hattında boşluk yok resmen geçen gün oturarak gidiyordum etrafa bakına bakına gidicem diye sevinirken Erdoğandan başka bişi göremedim . eve geldiğimde gözlerimi kapıyordum yine onu görüyordum gerçekten. yazık günah ya bu kadar israfa. reklama baya para yatırmışlar internette de sürekli akp ve mhp :KK53:

Milletin içi niye rahat etsin onu anlamadim kimse gece gündüz 'yav bu hifanur da oruç tutuyor ne olacak bu kızın hali'diye derde mi düşmüştü.Okuyun diyor okuyun mürekkebin akmadığı yerde cahillik akıyor.

o metrobüs hattında boşluk yok resmen geçen gün oturarak gidiyordum etrafa bakına bakına gidicem diye sevinirken Erdoğandan başka bişi göremedim . eve geldiğimde gözlerimi kapıyordum yine onu görüyordum gerçekten. yazık günah ya bu kadar israfa. reklama baya para yatırmışlar internette de sürekli akp ve mhp :KK53:
Aşk-memnuda ki bir sahne geldi aklıma Behlül maskeleri takmıştı herkes yakında yollarda insanlar taktırmazlarsa reis maskesi şaşırmayız :KK48:

Evet size gelelim ince sızılarım benim:halay:bu mesaj saraylim sinope ncarenot phily nameaver varmıydı bilmiyorum.Yav birinizde çıkıp evet hata !terör örgütü propagandası yapan,bayrak sallayan,demirtaşa moral ziyareti yapıp ,askerin morelinden banane diyen aday ince'ye samimi olunda evet yanlıştı diyebilin daha samimi olur.Ben ısrarla simdiden bahsedin dedikçe aşağıya çekmeye, geriye gitmeye zorluyorsunuz .Saraylım ne var gitmislerse dedin.Saygı duyarım Yıllardır Ataturkun askeriyiz.Erdodan ülkeyi bölecek naraları atiyordunuz.Adam karşısına çıkmış kürdistan yaZılı bandana ile bayrak salliyor bizim ince sızımız coştukça cosuyor.:halay:televizyonda önce rektore olmayınca dekana fetocu diyor oda olmayinca sunucuya neden uzatiyorsunuz konuyu kapatın diye dikte ediyor!:63:Artı saraylım ben senin o mesajlarında vatanına bağlı sevgili kürt kardeşimle teyzemle, amcamla ayirt etmeni de yazmıştım. Benim veya Erdoganin veya seçmeninin kürt ile sorunu yok diyede yazmıştım. Sorunumuzun ülke topraklarında bir arada yaşamak yerine bölmeye çalışanlar ile olduğunu da. Cevap veremeyince aynı konuların etrafında dönüp duuyorsunuz .Bakın ben veya diğer arkadaşlarım eğer Erdoğanın beğenmediğimiz bir sözü, politikası varsa evet yanlış diyebiliyoruz çok şükür. Ve diyorsunuz ki körü körüne inanıyor savunuyorsunuz. Şimdi kaç gündür biriniz bile yanlış diyebildiniz mi hdp ile ortak mitingine hayır. Söyleyin bakalım kim körü körüne, sorgulamadan bağlı?:KK14:
:ukala: Herkesler sana cevap vermis daa..:dondurma:
Seninkilerden baska da mi teror propogandasi yapanlar varmis? Hatirlarsan senin reis "PKK dusman degil, sadece suclu" demisti.. Niye dusmanlik yapiyorsun simdi reisinin dusman degil dediklerine?:dondurma:
Ince'yi doladin diline de, hani hangi lafinla teror propogandasi yapmis hic soylemiyon.. Biz sana sayfalarca yazdik teror propogandasi kimler tarafindan nasil yapilmis deyi.. Hala Ince deyon..:halay:

Seninki iktidarda. Terorist dedigin adam cumhurbaskani adayi, seninkinin iktidarinda.. Hala onunla gorusen teroristtir deyon.. Adam koltuklarin en tepesine aday looo... Yuzde 10'larda dolasiyor oyu, 80 milyonluk ulkede 8 milyon secmen grubundan bahsediyoruz. Ayni ulkeden bahsediyoz, de mi? Ulkede Demirtas'i destekleyen 8 milyon terorist elini kolunu sallaya sallaya dolasiyorsa bu Ince'nin degil, reisinin ayibidir, eger sen ille de ben hakliyim diyorsan, bir de boyle bak olaya..:KK66:

Akp nin parti masaları boş, bugün gecerken dikkatimi cekti... erdoganıın posteelerini de metrobüs hattı boyunca kilometrelerce dizmişler:))) her an “ bunlarrrrrrrr diye “ bagıracak gibi geliyor o posterlerden biri
Eyyyyyy phillyyyyyyyyyy diye bağıracak diye korktun değilmi:) sesli güldüm philly sen mutlaka çok yaşa.

X