Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Bebek mamalarina zam yapilmis soyle soyliyim 900 grlik bir mamanin ortalama fiyati 70 lira ama eczaci esime yeni fiyatlar geliyor 95 lira olacak demis oda indirimlimi yoksa indirimsizmi bilmiyorum her iki halide cok pahali ogluma 10 gunde bir mama aliyorum ilk zamanlar 5 gunde bitiyordu hesap ediyosun ayda 300 lira mamaya gidiyor eskiden bunun iki katiydi bebek mamasina bu kdr zam gelirmi yahu bari onu birakin uc cocuk bes cocuk yapin diyorlar hala desteklemeye devam edenlere ne diyim ben ya babam olsa gozum gormez milletin bu inadi neden acaba
Dün eczaneye gittim ben de her şeye zam gelmişti birkaç ay önce aldığım ürünlerin fiyatları uçmuş. Mamaya bile bu kadar zam geliyorsa vah ki ne vah halimize.

Ilk cumleni anlayamadim, evden calismasina izin vermisler mi diyorsun? Yarim saatlik duzenleme suren gecmeden kelimeyi duzeltebilirsen sevinirim.

Düzeltemiyorım cünkü 10 dakika süre saraylım, telefondan girince böyle oluyor... işe almamışlar tabi ki CV falan hikaye:))) ilk soru “ nerelisin”, ilinci soru “ alevi misin” sorusuymuş, ve tabi ki ne CV ye bakmışlar ne başka şeye, hala işsiz kendileri. Geçen yıl anlatmıştım bu Fetöüler ve Akp de 2013 de de aynısını yaparlardı beraber hem de . O zaman da arkadasın teki tubitak için başvuru yapıyor ilk soru “ oruc tutup tutmadıgı, mezhebi “ kızı bunlardan elediler, çok demokratik ve liyakata dayalı ya.

Düzeltemiyorım cünkü 10 dakika süre saraylım, telefondan girince böyle oluyor... işe almamışlar tabi ki CV falan hikaye:))) ilk soru “ nerelisin”, ilinci soru “ alevi misin” sorusuymuş, ve tabi ki ne CV ye bakmışlar ne başka şeye, hala işsiz kendileri. Geçen yıl anlatmıştım bu Fetmcüler be Akp de 2013 de aynısını yaparlardı beraber hem de o zaman da arkadasın teki tubitak için başvuru yapoyor ilk soru “ oruc tutup tutmadıgı, mezhebi “ kızı bunlardan elediler, çok demokratik ve liyakata dayalı ya.
Eskiden hic degilse insanlarin mezhep yuzunden ekmek kaygisi yoktu .. Bunca ayrimciliga goz kapatmak, gormezden gelip eskisinden daha ozgurler demek.. Benim aklim almiyor bunlarin olaylara bakis acisini inan ki..
Istedikleri ile evlenebiliyorlarmis.. Bak bak.. Sanki evvelden evlenemezler diye kanun vardi. Aileler kendi razi olduktan sonra cumhurbaskanindan izin mi aliyorlarmis ki Tayyip o isi de halletmis?:KK70:

Buradan şunu mu çıkarmalıyız ? Matematik, Fizik, Kimya, Türkçe gibi derslerde çok iyiler ama manevi güçleri olmayan, gelenek, saygı yoksunu bir nesil yetişiyor ? Aradan cımbızla çektim kusura bakmayın...

Fakat şunu da yazmadan edemeyeceğim, maneviyatı, geleneklerine bağlı ve saygılı olmayı bana okuldan önce ailem verdi. Bunlar ailenin eğitimi ile verilecek değerler.

İnanın bir Din Kültürü ve Ahlak bilgisi diye bir dersimiz vardı, dini bilgileri de çok güzel verdiler ahlaklı olmayı da çok güzel öğrettiler. Ne kadar öğrendiğim tartışılır o ayrı konu....

Cocuklarin fen matematik bilgileri o kadar vasat ki okulu birakiyorlar.aileleri 14 15 yasinda nisan yapip 17 18inde evlendiriyorlar evlenir evlenmez de cocuk yapiyorlar. Gercekten cok vahim egitimin hali.:KK43:

Bu akp savunucularını okudukça
Tesettür konusu seni sıkarken bana özgürlüğümü veriyor.

Bu konuda eleştiri yapıp,konuyu uzatanda sendin.
İyi günler..

Bugün pazara gittik.İstanbula yakın bir yer yazlık da çok var.Meşhur bir kahvesi vardır açık alan.

Gittim kahve istedim.Kapalıyız ama oturabilirsiniz. dedi.Oturdum, başka oturanlarda var.

Biraz sonra iki çift daha geldi.Ben sigara içtim.O sonradan gelen iki erkek de sigara yaktı.

Biraz sonra kahve sahibi geldi.''İnsanlar oruçlu burada içmeyin çıkın dışarda için''dedi.

Zaten bahçe kasttettiği kendi kahvesinini sınırlarının dışı.

Şimdi soruyorum size, bu sizin bize türban taktırmadılar diye yakındığınız

durumdan farklı değil.Ben oruç tutmak zorunda değilim.Bu beni ilgilendirir.

Sen de beni oruç tutmuyor diye dışlıyorsun ve bu münferit bir olay değil her

ramazan bu tür müdahalleler her yerde var .Hatta dayak yiyen ve hatta ölenler

var.Bu zulüm değil midir???????????????

Biz de başlayalım o zaman mağdurum da mağdurum

Bugün pazara gittik.İstanbula yakın bir yer yazlık da çok var.Meşhur bir kahvesi vardır açık alan.

Gittim kahve istedim.Kapalıyız ama oturabilirsiniz. dedi.Oturdum, başka oturanlarda var.

Biraz sonra iki çift daha geldi.Ben sigara içtim.O sonradan gelen iki erkek de sigara yaktı.

Biraz sonra kahve sahibi geldi.''İnsanlar oruçlu burada içmeyin çıkın dışarda için''dedi.

Kim öldüruldu devlet mi yapti bunu???
Bizi basortumuz yuzunden tekme tokat okuldan polis ve asker atti!!!

İki densizin lafini devlete hukumete yuklemeyin. Muhakkak kraldan cok kralci bir hoduktur.
Erdogan cikip dedi mi oruc orumayanlar Almanya ya????

Bebek mamalarina zam yapilmis soyle soyliyim 900 grlik bir mamanin ortalama fiyati 70 lira ama eczaci esime yeni fiyatlar geliyor 95 lira olacak demis oda indirimlimi yoksa indirimsizmi bilmiyorum her iki halide cok pahali ogluma 10 gunde bir mama aliyorum ilk zamanlar 5 gunde bitiyordu hesap ediyosun ayda 300 lira mamaya gidiyor eskiden bunun iki katiydi bebek mamasina bu kdr zam gelirmi yahu bari onu birakin uc cocuk bes cocuk yapin diyorlar hala desteklemeye devam edenlere ne diyim ben ya babam olsa gozum gormez milletin bu inadi neden acaba

Yazlığa geldim.Bize yakın bir yerde bir marka suyun ana dağıtım deposu var.Gidene veriyorlar da.

Geçen sene de oradan alıyordum.Dün gittim.6x1.5lt.su geçen sene 3 TL idi.Dün 4 Tl den aldım.

Yeni liste gelmiş bayramdan sonra 4.5TL miş.Ama enflasyon %12 .Yersen.Su bu ya.

İki densizin lafini devlete hukumete yuklemeyin. Muhakkak kraldan cok kralci bir hoduktur.

Orada olay çıksa adamla karakolluk olsan.Bana etmedikleri kalmaz adamı salıverirler.

İyi de devlet zaten ayrımcılık yapıyor daha kaç kez yazılacak... bak benim abim o türban etlemlerine katıldı, geçen de eniştemle sohbet ederken solcu kendisi onun da türban eylemlerine katıldığını öğrendim bana “ philly biz gittik beyazıt meydanında protesto ediyoruz polis zaten kadınlara daha yunusak davranıypr türbanlı kadınlar diye ama islamcı erkekler sıvıstı, polis biz solcuları öyle bir dövdü ki hınçla, kaçtık üstümüz başımız berbat, bir yaşlı kadın oğlum üstünüzü düzeltin,polis bakar toplar sizi ama siz bunlara destek oluyorsunuz ama onlara güven olmaz” dedi, ne yazık ki geçen yıllar o kadını dogru cıkardı.!

Siz hiç hayatınızda başka insanların, inançların , yaşamların hakları için alana çıkıp, coplanmayı göze aldın mı? Peki ya kendi hakkınız için?
Bir gün başkası için mücadele ederseniz eşitleniriz, ötesi yok...
Bir devlet halkının yansımasıdır, halk neyse devleti de odur...

Konumuzla ilgisi yok anlattığınızın ama cevaplayım.
Birincisi ben mağdurum mağdurum demedim..
İkincisi oruç tutup tutmamak,yada dini vecibelerinizi yerine getirip getirmemek sizin elinizde.

sadece oruç tutmuyorsunuz diye böyle tepki vermişse yanlış yapmış.
Hamileliğimde bende oruç tutmadım.susadığımda her yerde çekinerekte olsa suyumu içtim.kimseden de tepki görmedim.

Oruç tutmayan kişide,oruç tutana saygı göstermeli..

Konumuzla ilgisi yok anlattığınızın ama cevaplayım.
Birincisi ben mağdurum mağdurum demedim..
İkincisi oruç tutup tutmamak,yada dini vecibelerinizi yerine getirip getirmemek sizin elinizde.

sadece oruç tutmuyorsunuz diye böyle tepki vermişse yanlış yapmış.
Hamileliğimde bende oruç tutmadım.susadığımda her yerde çekinerekte olsa suyumu içtim.kimseden de tepki görmedim.

Oruç tutmayan kişide,oruç tutana saygı göstermeli..

Oruç tutmayan oruç tutana nasıl saygı göstermeli mesela, henüz zorla ağzına yemek -su sokulan insan görmedik de!

Oruç tutmayan oruç tutana nasıl saygı göstermeli mesela, henüz zorla ağzına yemek -su sokulan insan görmedik de!

İnsanın gözünün içine baka baka dondurma yalamak mesela.
Yada insanın suratına sigarasını üflemek..
Malesef bunlar yaşanıyor.
Herşeyin adabı vardır.

Bizde yeri geldi oruç tutmadık.ama dışarda yememiz gerektiyse, yemeğimizi kimse görmeden hızlı hızlı yiyip çıktık.

Oruç konusunuda kapatalım arkadaşlar.
Konu dışına çıkmayalım.

Kenan Ceylan, üç gün önce Hakkâri Şemdinli’de şehit oldu. Tokatlı Alevi çocuğuydu. Önceki gün iki ayrı cenaze töreniyle uğurlandı. İlki inançlarına uygun olarak cemevinde yapıldı. Ama askeri ve mülki erkân cemevine gelemezdi. Onun için daha sonra kaymakamlığın önünde “resmi tören”düzenlendi.
Bu ilk değildi.
Barış Aybek, 11 Ağustos’ta Şırnak’ta şehit oldu. Malatyalı bir Alevi ailenin oğluydu. Cenazesi “devlet erkânı katılacağı için” apar topar camiden kaldırıldı.
Özkan Ateşli, 2012’de Foça’da PKK’nin bombalı saldırısında hayatını kaybetti. Aleviydi, ailesi cenazesinin cemevinden kaldırılmasını istedi. İstanbul Haramidere Cemevi’nde cenaze töreni yapıldı. Ama asker,“Devlet cenazesi camide olur” diyerek cenazeyi kaçırırcasına Ataköy Camii’ne götürdü.
“Bu ülkede şehit olabilirsin ama Alevi olarak gömülemezsin” dedirten o kadar çok şehit cenazesi olayı yaşandı ki bunlar bizim duyduğumuz birkaç örnek. Devlet seni Alevi olarak askere alır, savaştırır. Öldükten sonra ise bedenine el koyar ve kendi inancına göre gömer.
http://www.cumhuriyet.com.tr/m/koseyazisi/353495/Genelkurmay_in_yolu_cemevinden_gecmiyor.html

Çillerle ilgili kısımı birebir yaşamış birisi olarak cinsiyetle ilgisi olmadığını net söyleyebilirim...hatta ilk kadın basbakan olduğu için çok farklı bir enerji
yakalamıştı fakat Çiller ve gafları hakkatten tez konusu olabilir...cinsiyeti değil basiretsizliği bilgisizliği beceriksizliğidir onu goy goy konusu haline getiren...mizah böyle bişeydir en ufak bi açığı affetmez...şimdi de öyle olmuyor mu
Dediğiniz doğru da sanki dönemin siyasetçileri çok farklı :) yada aynı dönemin.
Mesut Yılmaz, Süleyman Demirel?

Ben 31 yaşındayım, çiller döneminde çocuktum. Yanılıyor olabilirim tabi, çok hakim değilim. Ama tek ülkeyi batıran siyasetçinin o olduğunu düşünmüyorum :)

İnsanın gözünün içine baka baka dondurma yalamak mesela.
Yada insanın suratına sigarasını üflemek..
Malesef bunlar yaşanıyor.
Herşeyin adabı vardır.

Bizde yeri geldi oruç tutmadık.ama dışarda yememiz gerektiyse, yemeğimizi kimse görmeden hızlı hızlı yiyip çıktık.

Oruç konusunuda kapatalım arkadaşlar.
Konu dışına çıkmayalım.

Arkadaş sizin saygı dediğiniz şey ( surata sigara üflemek dısında o terbiyesizlik) faşizm , saygı diye süslemeyin... oruç kişisel bir ibadettir, kimse sen oruçlusun diye kaçak göcek yemek zorunda değil ÇÜNKÜ onun “inancında” ve ya da inançsızlıgında oyle bir pratik yok! Kendi inancınızın pratiğinden başkasını sorumlu tutamaz, kamusal alanı buna göre düzenlemeyezsiniz!!!!

Başkalarının sokakta yemek yemesine dayanamıyorsanız oruç tutmayacaksınız... hem bu pratikle sevap kazanıp cennete gitme planı yapın, hem de sizin gibi inanmayan insanların bu süreçte size yardımcı olmalarını, süreci kolaylaştırmalarını talep edin, oo ne ala hayat:))) aynı hassasiyeti muharrem ve hızır orucunda da bekleriz:) inançlara saygı lütfen:confused:

X