Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Gece mi arayayım yani? Bunu bilmem iyi oldu, annemin internetten e randevu sistemine kaydı yapılmış ama kaydı yapan yeğenim şifreyi unutmuş sanırım, değiştirebilmek içinde annemle yan yana olmam lazım, o bilemiyor benim yapmam lazım, onun telefonuna gelen onay kodunu bana söyleyene kadar süreyi kaçırıyoruz, bir sürü ıvır zıvır anlayacağın, o yüzden telefonla randevu almam lazım evla, bayramdan sonrası için anneme sorayım da ona göre gece yarısı arar hallederim randevu işini, sedefleri kötüleşmiş bir an önce gitmesi lazım :KK43:
Kendi telefonundan annene yeni hesap açabilirsin mune. Ben de tam 6 tane hesap var :)
Eğer telefonla alayım diyorsan 00:01 de ara mutlaka 00:02 çok geç, anında bitiyor

Nasıl geleceğim seni ilgilendirmez herkes kendi işine baksın neyin nerde durduğunu görüyoruz zaten dönüp geçmişe bakınca.. Biraz araştırında türban yasağının kaldırılması istendiğinde kimler kaldırılmasın diye imza attı

Ne türbanmış , iyi ders oldunuz bizlere sizlere asla güven olmazmış, yanınızda durdugumuza destek oldugumuza bin pişmanız.....

saraylım terör örgütlerine pkkya ragmen diyor bu bir.ikincisi 2015 in seçim beyannamesini koymussun.Yasindan ötürü bilmen lazım insanlar 15 sene öncesine kadar aleviyim_ kürdüm diyemiyordu peki neden? zarar görmekten korktukları için .En basiti annem memleketimizi soylemezdi bizi alevi sanarlar diye.Toplum asıl şimdi normal ha siz niye göremiyorsunuz onu bilmiyorum. Ayristirdigimiz kürdü, alevisi, kazı,cerkezi değil.... ülkeyi bölmeye çalışan pkk hdp ypg herneyse. Ve evet Erdoğan iyi yada kötü niyetle, tecrubesizlikten yada bilerek bilmiyorum yapti etti tuttu hataliydi diyelim o bi dursun şimdilik. Ama şimdi ne diyor ona bakarım. Ya da karşısında aday olarak çıkan kisinin ne demediğine ya da dedigine.Kiminle bayrak salladığına. Neden şimdi, ince ile kol kolalar bana bunu açıklayan yok.Erdigan yaptı. Yok rafa kaldırdı. Haburda karşıladı. Neden dönüp dönüp aynı muhabbete geliyoruz biz.Bana şimdi sayın incenin neden niçin hangi amaçla hdp ile miting yaptığını ve video yüklemiştim feto terör örgütü olarak ilan edildikten sonra işbirliği yaptı. Bunun cevabını istiyorum.Erdoganin ne yaptığını ya da yapmadığını değil.
Gerekiyorsa bedelde öderler,ödesinler .Ben vatanımi, dinimi, bayrağımı ,insanmnı bilirim.Yukarıda yazdım ince neden şimdi hdp ile kol kola.Erdoğanı değil inceyi ve beyannamesini anlatin
Hala aynı noktadasın, yok kürtler de aleviler de erdoğan sayesinde aöylüyorlarmıs ne olduklaronı:)) cidden mi, hele bir say neler yapmış bu iki geup içinde şimdi huzur içinde yaşıyorlarmış?
Annene de ne üzüldüm elif, alevi sanacaklar diye nasıl da o narin yüreciği tutuşmuş, neden ki elif? Alevi sanarlarsa ne olurdu mesela?
Sünmiler size zarar verirler diye mi korktunuz yoksa sünniler hakkınızda aslı astarı olmayan vicdanlara sığmayan bel altı muhabbetler cevirirler diye mi korktunuz? Hiç sünni oldugunu söylemekten korktun mu elif? Neden Sünni olmak kaygı uyandırmıyor?

Sorularıma cevap vermene gerek yok: sorularım da , olası cevaplar da turkiyenin sosyolojisini bilenler için gün gibi ortada!

Ayrıca size ne inceden, belki bu sefer de onun sırasıdor “ kandırılmak”:)

Amannın ben niye MHP hatırlıyorum..
Yaslandıysam demek :))))
Düzeltme için teşekkürler..

Yok yok dogru söyledin aslında. Mansur yavaş mhpnin kendi içinden çıkmış biri olmasına rağmen mhp ona sahip çıkmadı. Hatırlarsanız o seçimşerde mhp onun karşısına aday çıkardı. Eğer aday çıkarmazda destekleselerdi bugün belediye başkanı mansur yavaşdı. Gerçi desteklemeseler bile oylar çalınmasaydı yine başkan oydu ya neyseeee....

232CB490-657D-4D34-BFEB-85D02360B213.jpeg

Evet epey farklı, benimkinde herşeyi tartışırsın, sorgularsın, bariyer yoktur “tartışılamayacak” konular yoktur....

Senin dinin sana,benim dinim bana...
Dinlerimizi tartışıcağımız bi platform değil burası.
Sen benim dinime ve dini değerlerime saygı duyduğun sürece saygı görürsün..
O yüzden tesettür konusunu kapatalım.birbirimizi anlayamayız bu şekilde.

Senin dinin sana,benim dinim bana...
Dinlerimizi tartışıcağımız bi platform değil burası.
Sen benim dinime ve dini değerlerime saygı duyduğun sürece saygı görürsün..
O yüzden tesettür konusunu kapatalım.birbirimizi anlayamayız bu şekilde.

Sen de saygı gösterdiğin ölçüde saygı kazanırsın! ama saygı nedir ne değildir karar merci de değilsiniz... tesettür konusunu da açan sizlersiniz, sen bunu tartışmak istemiyor olabilirsin ama bu başkalarının tartışmayacağı anlamına gelmez( kkdan bahsetmlyorum cunkü din konuşmak yasak), inanç zaten budur, inanırsın biter nedeni ötesi berisi yoktur!
İroniyi de anlamadın sanırım ama inancım yok benim, o yüzden hangi inancın ne pratiğini tartışırsan tartış hiç umrumda olmaz, herşey felsenin konusudur benim için... neyse bu muhabbet gereksiz, türban tartışması sıkıyor bir süre sonra. İyi günler

lamelif ayın 14'üne kadar tüm cildiye randevuları doluydu İstanbul'da, biliyorum çünkü anneme telefonla randevu almak için Haziran'ın 2'sinde aradım, ayın 14'üne kadar ki tüm günlerin dolu olduğunu söyledi telefondaki hanım, 14'ünden sonra arayın dedi.

Ben fizyoterapistim. Çocuklarla çalışıyordum. İhtiyaç olurdu doktorun görmesine, aile randevu alamıyorum derdi. Çocuk norolojisi sanırım en imkansız olan bölüm :)
Peki nasıl randevu alınır?
Pazar gecesi 23.50 gibi aranır. Olur da operatör 00.00 dan önce bağlanırsa, oyalanır. Farklı bölümlerden randevu sorarak hatta randevu alarak :) 00.00 olduğunda sistem yenilenir.
Pazartesi başlar. O an imkansız olan bölüme dahil 1 hafta içinde randevu alınır :)
Sonra telefon kapatılır. Önceki aldığınız boşuna olan randevular varsa iptali için tekrar aranır.
Bütün randevular neden diğer zamanlarda dolu, neden gece açılıyor. İptal randevuları mı değerlendirmiş oluyoruz İnan bilmiyorum. Ama almanın yolu bu.

Sen de saygı gösterdiğin ölçüde saygı kazanırsın! ama saygı nedir ne değildir karar merci de değilsiniz... tesettür konusunu da açan sizlersiniz, sen bunu tartışmak istemiyor olabilirsin ama bu başkalarının tartışmayacağı anlamına gelmez( kkdan bahsetmlyorum cunkü din konuşmak yasak), inanç zaten budur, inanırsın biter nedeni ötesi berisi yoktur!
İroniyi de anlamadın sanırım ama inancım yok benim, o yüzden hangi inancın ne pratiğini tartışırsan tartış hiç umrumda olmaz, herşey felsenin konusudur benim için... neyse bu muhabbet gereksiz, türban tartışması sıkıyor bir süre sonra. İyi günler

Tesettür konusu seni sıkarken bana özgürlüğümü veriyor.

Bu konuda eleştiri yapıp,konuyu uzatanda sendin.
İyi günler..

Gece mi arayayım yani? Bunu bilmem iyi oldu, annemin internetten e randevu sistemine kaydı yapılmış ama kaydı yapan yeğenim şifreyi unutmuş sanırım, değiştirebilmek içinde annemle yan yana olmam lazım, o bilemiyor benim yapmam lazım, onun telefonuna gelen onay kodunu bana söyleyene kadar süreyi kaçırıyoruz, bir sürü ıvır zıvır anlayacağın, o yüzden telefonla randevu almam lazım evla, bayramdan sonrası için anneme sorayım da ona göre gece yarısı arar hallederim randevu işini, sedefleri kötüleşmiş bir an önce gitmesi lazım :KK43:
Mhrs telefon programi uzerinden aliyordum 00.01 gece sistem aciliyordu 00.15 gece kapaniyordu evet sifreyi kaybedince zor oluyor

Benzer düşünüyoruz bu konuda, MHP seçmeni İyi partiye yönelebilir, CHP ve Muharrem beye oy vermek istemeyen fakat artık AKP'ye de oy vermek istemeyen seçmen de İyi partiyi denemek isteyecektir, CHP'nin içinde de İnce'yi destekleyen ama Kılıçdaroğluna kırgın kitle İnce'ye oy verir ama parti olarak Meral hanımın partisini seçebilir, dün okumuştum galiba, hangi partiydi bilmiyorum, unuttum şimdi ama mecliste vekili olmayan ama seçimlere katılan partilerden biri İnce'yi destekleyeceğiz demiş, bir de böyle bir durum var, meclise giremeyeceğiz, adayımız da yok, o zaman şu adayı, şu partiyi destekliyoruz diyen partilerde kendi seçmen kitlesini yönlendirecektir, çok bir fark yaratmayacaktır ama 3 aday ve 3 parti üzerinde kanalize olunacak gibi görünüyor.

Ben iyi partinin %10 u geçebileceğini bile düşünmüyorum nedense.
Ne kadar Meral Akşener kesin dille reddetse de bir kere feto yaftası var partide.
Akp nin küskün seçmen bir acaba mı? Der ama yine vermez büyük ihtimal.
Bir de ne kadar keserse küssün sonunda ya başkası gelirse diye düşünüyorlar. Yada başka sebeplerden mecburiyet hissediyorlar.

Üzülerek söylüyorum ki, kadın olması bile dezavantaj. Bu ülkede tek kadın siyasetçi Başbakanlık yaptı, onunla da hala dalga geçiliyor. Ekonomiyi şöyle batırdı, dış işlerinde şöyle rezil etti, böyle gafları vardı diye. Sanki diğer zat-ı şahaneler sanayi devrimi yaptı. Çiller’i savunmuyorum ama bu kadar üstüne gelinmesini de cinsiyetçi buluyorum.
CHP de parlamentoda farklı birine oy verirse kendi elleriyle İnce’nin etkinliğini azaltır başkan olması durumunda. Yani sistemi doğru anılıyorsam böyle olur :)
Geriye MHP seçmeni ve diğerleri kalıyor..
%12-15 civarıdır MHP bölünmeden önce oylar.
Bunun yarısını Akşener alabildi diye düşünüyorum. Şansı varsa %3-4 de diğer partilerden gelir ve barajı geçer. Ama daha fazlası? Bence zor. Açıkçası en çok merak ettiğim oy oranı iyi partinin :)

O degilde ben hala randevu alamıyorum hastaneden sıra yok cunku
Sıra beklemiyoruz demıste bırı
1 hafta oldu yer yok
Sacım dökülüyor kel kalınca sıra gelecek ben biliyorum bu memlekette vakti gecınce olur Hersey cunku..
Randevu alınabiliyor dedikleri en acil bölümlerde en erken 15 gün sonrasına alabiliyorsun o da gece 12 den sonra 15. Günün açılmasını bekliyorsun :deli:

Çok randevu aldığım için biliyorum devlet Hastanesi'nde böyle durum

Üniversite hastanelerinde daha zormuş sanırım çünkü 2-3 kişilik yeri hemen almak gerekiyormuş açıldığı saatte :bicak:

Randevu alınabiliyor dedikleri en acil bölümlerde en erken 15 gün sonrasına alabiliyorsun o da gece 12 den sonra 15. Günün açılmasını bekliyorsun :deli:

Çok randevu aldığım için biliyorum devlet Hastanesi'nde böyle durum

Üniversite hastanelerinde daha zormuş sanırım çünkü 2-3 kişilik yeri hemen almak gerekiyormuş açıldığı saatte :bicak:

Dün gece de aradım 10 dakika hatta bekledım açan olmadı.. Sahur yapıyorlardı zaar

Eski filan degil, bu onlarin en son secim beyannamesi. Daha yenisi varsa sen koy, senin partin degil mi, beyannamelerini okumus olman lazim. Bak ne diyor: Süreci bozan ve sabote eden, terör eylemleriyle kan akıtan, kardeşliğimizi zehirleyen örgüte rağmen" diyor. Surec 2015te bozuldu, daha sonra degil ki bu 2015ten kalma olsun. Bu bozulduktan sonrasi icin temennileri, hedefleri..
Erdogan herkese ve butun kesimlerin itirazlarina ragmen bu secim surecini kimseye kulak asmayarak kendi basina gerceklestirdi. Burada biz bile gunlerce, aylarca itirazlarimizi yazmadik mi? Sorumlulugu ustleniyor, sorunu olan bana soylesin diyordu. Simdi bilmiyorduk, kandirildik, tecrubesizdik diyerek o gun ustlendigi sorumluluktan siyrilamaz. Kaybettigimiz onca canin, dokulen onca kanin hesabini vermesi gerekir. Trafik kazasinda bile istemeden olume sebep verdiginde yargilaniyorsun. Bu ulke Muz Cumhuriyeti mi?
anladım ince nağmelerim yok diyorsun peki:stop:bunu inkar eden yok .Çözüm süreci keşke bu sekilde sonuclanmasaydi.Himmm bide demişsiniz ya böyle Erdoğanı getirirler önünüze diye ben de bu zihniyete oy vermeme sebebiyle ilgili bi zaman tüneli ve anıları paylasa gideyim mi:KK75:

lamelif ayın 14'üne kadar tüm cildiye randevuları doluydu İstanbul'da, biliyorum çünkü anneme telefonla randevu almak için Haziran'ın 2'sinde aradım, ayın 14'üne kadar ki tüm günlerin dolu olduğunu söyledi telefondaki hanım, 14'ünden sonra arayın dedi.
Abla ben bütün randevuları bu uygulamadan alırım şimdi ankara da
Pazartesiye randevu alabiliyorsun hala ,ama ıstanbul 20 di 29 olmuş en erken tarih ama bu diğer bölümler için geçerli degil.Diger bölümlere pazartesiye randevu alabiliyorsun.Cildiye bölümü yoğunluğu mu çok, yoksa doktor mu az bilemiyorum.
Gece bazı doktorlar için açıldığını bilmiyodum öğrenmiş oldum:)

Son düzenleme:
Hala aynı noktadasın, yok kürtler de aleviler de erdoğan sayesinde aöylüyorlarmıs ne olduklaronı:)) cidden mi, hele bir say neler yapmış bu iki geup içinde şimdi huzur içinde yaşıyorlarmış?
Annene de ne üzüldüm elif, alevi sanacaklar diye nasıl da o narin yüreciği tutuşmuş, neden ki elif? Alevi sanarlarsa ne olurdu mesela?
Sünmiler size zarar verirler diye mi korktunuz yoksa sünniler hakkınızda aslı astarı olmayan vicdanlara sığmayan bel altı muhabbetler cevirirler diye mi korktunuz? Hiç sünni oldugunu söylemekten korktun mu elif? Neden Sünni olmak kaygı uyandırmıyor?

Sorularıma cevap vermene gerek yok: sorularım da , olası cevaplar da turkiyenin sosyolojisini bilenler için gün gibi ortada!

Ayrıca size ne inceden, belki bu sefer de onun sırasıdor “ kandırılmak”:)
bile bile lades diyorsun vay be :)Evet korkuyordu insanlar kimligini belli etmeye ve saygi yoktu.Bizim karşı komşumuz aleviydi sünni bi kızla evlendi. Hergün çay çorba icerdik beraber.Ama bunu herkese anlatamazsin.Hani diyorsunuz ya özgürlük yok diye eskiden hiç yoktu şimdi herkes her türlü fikrini gayet iyi bi sekilde ifade ediyor. Ama malesef bundan yakınanlar genelde hakareti fikir özgürlüğü olarak görenler Sonra vay efendim bizi gece 4 lerde yataktan alıyorlar.Surada Erdoğanı o kadar elestirdiniz her türlü videosunu yayınladınız hanginiz gözaltına alındı.Takip edilmediginimi saniyorsunuz bu veya baska sitelerin .Hakaret edersen de alinirsin tabi Allah Allah . O zaman Erdogandan da sizene diyebilme hakkına sahip miyim ?Hayır değilim. Sizde bana İnceden sizene diyemezsiniz başkan adayıya hani :)ülkeyi yönetmek için oy istiyorya bizden.Hani hepimizin başkanı olacakya.

Ayın 18 ne Ankara için: ) cuma_cumartesi_pazar_pazartesi 4 gün var. Istanbul için gece baktığımda 20si görünüyordu 6 gün var oluyor.Birde ben geçenlerde randevu almayı unuttum direkt gittim sıra aldım saat cok samimi söylüyorum 10'u 20 yada 25 geçiyordu ben 12 den önce muayenemi oldum ilacımı yazdı çıktım.(cildiye bölümü )Ve çok kalabalık bir hastane Ankara eğitim ve araştırma hastanesi. Baska bölüme muayene olup kan verene kadar sıram gelmiş. Birde mhrs üniversite hastanesine sıra vermiyor.O hastanelerden direkt randevu alıyorsun. Sitesinden ya da telefondan.Takip hastası isen zaten sekreteliktenn istediğin tarihe veriyorlar.

Herkesin arifesi ve bayramı mubarek olsun♡ çalışma zamanı: ) çamaşır yıkama ,bavul hazırlama, çarşı pazar gezme:) Allah cc emanet olun sevgi saygı ve esenlikler dilerim:KK54:

X