Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Ben de sandık görevlisiyim bu yıl ilk kez. Elimden geleni yapıcam demokrasiye minik bir katkı da benden :)
İnşallah kuzum yaa.. son 3 seçimdir bende görevliyim.
Benim çocuğum yok ama yukarıda çocuğu için endişelenen annenin yorumunu taaa içimde hissettim.. çocuklarımız için en başta sandıklarımıza sahip çıkmak zorundayız..
Aslında çok vahim bir durum... Ne kadar utanç verici. Kimden neyi koruduğumuz..
10 sene öncesine kadar oyumu kullanır evime gelirdim. Yoktu böyle şüphe ve güvensizliklerimiz..
Allah büyüktür...

Saraylım,
siz imkanı yok akp seçmeni rolü yapamazsınız burada, kelimelerinizden dökülür çakma üyelik olduğu :KK70:

Truman Show Truman Show KKİT'de kadro açığı olursa talebini değerlendiririz:-)

Bana kalırsa da 2. tura kalacak gibi, yalnız 2. tura Meral hanım mı kalır yoksa Muharrem bey mi kestiremiyorum, Cumhurbaşkanı olarak Muharrem beyi görmek istiyoruz diyenlerin bir kısmı aynı aşkla CHP'ye oy vermek istemiyor, İyi parti mutlaka Meclis'te olsun diyenlerde var, seçmenlerin aday ve parti seçimi farklılık gösterebilir, çok ilginç bir tablo çıkacak gibi geliyor bana.
Askolsun Mune... Sen Fransiz takilirsin, gormezden gelirsin, ne var yane.. Ben cok dikkat ederim, tatli tatli yorumlar yaparim, seker gibi..:KK53:

Ahhh Mune Mune banlanınca 46 beden olasın diye söylendim.Şimdi bi baktım Kazen banlamış.

Ona ne desem bilemedim.Günahını aldım ya:olamaz:

Akşener: Gerekirse YSK'nın önünde oturacağız

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, İstanbul Bağdat Caddesi'nde seçim bürosu açtı. Kadınların yoğunlukta olduğu kalabalığa hitap eden Akşener, "24 Haziran'da hem sandıklara sahip çıkacağız, YSK ile ilgili bir durum olursa da sonuçlar düzelene kadar önünde oturacağız" dedi.

Habertürk Haber Merkezi'nden Akıncan Abadan'ın haberine göre, İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, dün İstanbul ve Yalova'daydı. Çoğunluğu kadınlardan oluşan İYİ Parti mensuplarının saat 13.00'de Kadıköy Bağdat Caddesi'nde bayrak yürüyüşü gerçekleştirmesinin ardından Akşener, caddedeki İYİ Parti Seçim Bürosu'nun açılışını yaptı. Burada toplanan kalabalığa hitap eden Akşener, 24 Haziran'da sandık güvenliğine dikkat çekti.

"16 Nisan Referandumu'nda sandıkları korumayı başardık ama YSK'da (Yüksek Seçim Kurulu) hile olacağını düşünemedik"

Meral Akşener, "24 Haziran'da hem sandıklara sahip çıkacağız, YSK ile ilgili bir durum olursa da sonuçlar düzelene kadar önünde oturacağız" şeklinde konuştu.

Kaynak: http://www.haberturk.com/son-dakika-aksener-gerekirse-ysk-nin-onunde-oturacagiz-2005576#
Ulke ne hale geldi bea.. 15 yil once deseler inanmazdim, bir devlet kurumuna bunca guvensizlik.. Sandik basini koru, yetmedi YSK'dan oylari koru.. SECSIS ne olacak peki, nasil halledecekler bilgisayar sistemini korumayi o bir muamma.

Bu da bir YSK calisanindan aciklamalar:

YSK YAZILIM MÜHENDİSİNDEN İTİRAFLAR!
YSK BÎLGÎSAYAR SÎSTEMATÎĞÎNE, SEÇÎM SONUÇLARINI SAYISAL OLARAK DEĞERLENDÎREN SÎSTEM EKÎPMANINA BÎR DEĞÎL BÎN KERE DÎKKAT EDÎLMEDEN VE SAHTEKARLIĞA HER TÜRLÜ ÖNLEYÎCÎ TEDBÎR ALINMADIĞI TAKDÎRDE SEÇÎMLERDEN MUHALEFET İÇİN SONUÇ BEKLEMEK SAFLIKTIR!
BTK'da 11 yıl, 4 yıl Tübitak'ta ve devletimizin bir çok alanında yazılım ve programlama ihtiyacını gidermiş biri olarak ve son olarak YSK"nın seçim yazılımı üzerine çalışma yapmış bir sistem mühendisi olarak söylüyorum, çok ciddi bir kumpas var.
Saat 18:00 ile 20:45 arası YSK'da bir sürü dalga, dümen, tezgah döndü ve bizi tehdit ettiler. YSK'da çalışan üst memurlar bir b.kun içine battıklarını söyleniyorlardı ve bunu bir grup veri merkezindeki yazılımcı ile tehditle, zorbalıkla AA ile birlikte koordinasyonlu ve sistematik şekilde manipule ederek ''Votescrolling'' oy kaydırma işlemi yaptılar.
Bu işlem 16 Nisan 2017 akşamı, saat 20:00 ila 20:50 arasında oldu. Televizyonda fark edilmiş olmalı ki, 3.5 Milyon oy farkı 20 dakika içerisinde 1.2 Milyona düştü, bu dakikalarda benim Server Management ile bağlantım kesildi. CHP ve diğer partilerinde YSK Seçim Programında bilerek kesinti yaşandı. Çünkü Fake column'lar row edildi. (sahte Değer), aradaki fark kapatılmaya çalışıldı. Yazılımcılarlar programa ve veri tabanına manuel edit işlemine başladılar matematiksel olarak her şeyi elle değiştirdiler. Aslında bu tezgah haftalar belki de aylar öncesinden hazırlanmıştı, provalar yapılmıştı bile.
Size; rahat ve fazlayla "HAYIR" oyunun geldiğini söyleyebilirim. çünkü system Administrative alanındayım ben. Ve oylar Server Database insert aksını takip ediyordum ve sql sorgusu gönderildiği vakit Hayır'ın %9'dan fazla farkla önde olduğunu da söyleyebilirim. Savcıların güçlü uzmanlarla YSK'da sistem loglarına 20:00 ile 20:45 arası baktırması her şeyi çözecektir. Yazdıklarımda yazılımsal bazı terimler var. Yazılımla ilgilenenler zaten anlayacaklardır ne demek istediğimi.
Hosçakalın.
Bu yazımı her yerde engelleyebilirler.
Şahin Güzey paylaşımı..
YSK TEMİZLENMEDEN MUHALEFET NE ALIRSA ALSIN,YAZACAKLARI %49'DUR...AKSİNİ İDİA EDEN BERİ GELSİN...

Turkiye'de AKP doneminde secim gecirmisler elektrik kesintilerini iyi hatirlar, hani "trafoya kedi kacan" secimler..:işsiz: Gerci arkadas referandumdaki veri kesintisinden bahsetmis, onu da hatirliyorum, secim sonuclarini takip ederken olan olay, siz de hatirlarsiniz..

Son düzenleme:
Ulke ne hale geldi bea.. 15 yil once deseler inanmazdim, bir devlet kurumuna bunca guvensizlik.. Sandik basini koru, yetmedi YSK'dan oylari koru.. SECSIS ne olacak peki, nasil halledecekler bilgisayar sistemini korumayi o bir muamma.

YSK BÎLGÎSAYAR SÎSTEMATÎĞÎNE, SEÇÎM SONUÇLARINI SAYISAL OLARAK DEĞERLENDÎREN SÎSTEM EKÎPMANINA BÎR DEĞÎL BÎN KERE DÎKKAT EDÎLMEDEN VE SAHTEKARLIĞA HER TÜRLÜ ÖNLEYÎCÎ TEDBÎR ALINMADIĞI TAKDÎRDE SEÇÎMLERDEN MUHALEFET İÇİN SONUÇ BEKLEMEK SAFLIKTIR!
BTK'da 11 yıl, 4 yıl Tübitak'ta ve devletimizin bir çok alanında yazılım ve programlama ihtiyacını gidermiş biri olarak ve son olarak YSK"nın seçim yazılımı üzerine çalışma yapmış bir sistem mühendisi olarak söylüyorum, çok ciddi bir kumpas var.
Saat 18:00 ile 20:45 arası YSK'da bir sürü dalga, dümen, tezgah döndü ve bizi tehdit ettiler. YSK'da çalışan üst memurlar bir bokun içine battıklarını söyleniyorlardı ve bunu bir grup veri merkezindeki yazılımcı ile tehditle, zorbalıkla AA ile birlikte koordinasyonlu ve sistematik şekilde manipule ederek ''Votescrolling'' oy kaydırma işlemi yaptılar.
Bu işlem 16 Nisan 2017 akşamı, saat 20:00 ila 20:50 arasında oldu. Televizyonda fark edilmiş olmalı ki, 3.5 Milyon oy farkı 20 dakika içerisinde 1.2 Milyona düştü, bu dakikalarda benim Server Management ile bağlantım kesildi. CHP ve diğer partilerinde YSK Seçim Programında bilerek kesinti yaşandı. Çünkü Fake column'lar row edildi. (sahte Değer), aradaki fark kapatılmaya çalışıldı. Yazılımcılarlar programa ve veri tabanına manuel edit işlemine başladılar matematiksel olarak her şeyi elle değiştirdiler. Aslında bu tezgah haftalar belki de aylar öncesinden hazırlanmıştı, provalar yapılmıştı bile.
Size; rahat ve fazlayla "HAYIR" oyunun geldiğini söyleyebilirim. çünkü system Administrative alanındayım ben. Ve oylar Server Database insert aksını takip ediyordum ve sql sorgusu gönderildiği vakit Hayır'ın %9'dan fazla farkla önde olduğunu da söyleyebilirim. Savcıların güçlü uzmanlarla YSK'da sistem loglarına 20:00 ile 20:45 arası baktırması her şeyi çözecektir. Yazdıklarımda yazılımsal bazı terimler var. Yazılımla ilgilenenler zaten anlayacaklardır ne demek istediğimi.
Hosçakalın.
Şahin Güzey paylaşımı..
YSK TEMİZLENMEDEN MUHALEFET NE ALIRSA ALSIN,YAZACAKLARI %49'DUR...AKSİNİ İDİA EDEN BERİ GELSİN...

Turkiye'de AKP doneminde secim gecirmisler bu bahsettigi elektrik kesintisini iyi hatirlar, hani "trafoya kedi kacan" secimler..:işsiz:
Ben en son yerel seçimlerde Ankara'yı unutamıyorum. Gece 3'te ortalık karışmıştı :KK43:

Elektrik kesintilerini de çok iyi hatırlıyorum maalesef.

B

Saat 18:00 ile 20:45 arası YSK'da bir sürü dalga, dümen, tezgah döndü ve bizi tehdit ettiler. YSK'da çalışan üst memurlar bir bokun içine battıklarını söyleniyorlardı ve bunu bir grup veri merkezindeki yazılımcı ile tehditle, zorbalıkla AA ile birlikte koordinasyonlu ve sistematik şekilde manipule ederek ''Votescrolling'' oy kaydırma işlemi yaptılar.
Hosçakalın.
Şahin Güzey paylaşımı..

Turkiye'de AKP doneminde secim gecirmisler bu bahsettigi elektrik kesintisini iyi hatirlar, hani "trafoya kedi kacan" secimler..:işsiz:
Bunu bende okudum dün ama konduramadım herşeye rağmen..
Hatta yazılımcı bir arkadaşa da sordum.
Mümkün dedi..

B

Bunu bende okudum dün ama konduramadım herşeye rağmen..
Hatta yazılımcı bir arkadaşa da sordum.
Mümkün dedi..
Ben hatirliyorum o veri kesintisini.. Anadolu Ajans baska, partiler baska secim sonucu okuyorlardi, acilan sandik sayisi da farkliydi. Sonra veri kesintisi, ariza oldugunu anons etmislerdi. Baglanti saglandiginda "ati alan uskudari gecmisti" Tayyip'in de o gece soyledigi gibi.

X