Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Saraylım,
siz imkanı yok akp seçmeni rolü yapamazsınız burada, kelimelerinizden dökülür çakma üyelik olduğu :KK70:

Truman Show Truman Show KKİT'de kadro açığı olursa talebini değerlendiririz:-)

:KK8::KK8:

Bana kalırsa da 2. tura kalacak gibi, yalnız 2. tura Meral hanım mı kalır yoksa Muharrem bey mi kestiremiyorum, Cumhurbaşkanı olarak Muharrem beyi görmek istiyoruz diyenlerin bir kısmı aynı aşkla CHP'ye oy vermek istemiyor, İyi parti mutlaka Meclis'te olsun diyenlerde var, seçmenlerin aday ve parti seçimi farklılık gösterebilir, çok ilginç bir tablo çıkacak gibi geliyor bana.

Ben de öyle düşünüyorum.
Önceki seçimlerde MHP'ye oy verip de izlediği yoldan memnun olmayan MHP seçmeni de İyi Partiye yönelecek bana kalırsa.

Adaylar ve partiler çok değişecek. Muharrem İnce kendi partisinden daha çok oy alacak diye düşünüyorum.

Bakalım göreceğiz.

Hanımlar sizce seçim 2. Tura kalır mı?
Bana öyle olacak gibi geliyor.

o_O
Bu seçim 2. Tura kalır bence Trucum.
Sazı hazır almışken elime birkaç şey de yazayım isterim...:kahve: en temizinden benim tespitim budur...

İnce; dış dinamiklerin bir operasyonu olarak değil, gelişmelerin sonucu olarak istenmeden ortaya çıktı.

Ve Muharrem İnce’nin halkta karşılık bulacağını kimse bu kadar beklemiyordu.

Birinci Ekmeleddin Vakasının”arkasında dış dinamikler vardı.
O hem hedef hem basarısızliklarinin kemikleşmiş argümanı olan " dış mihrak" ların aslında AKP ile sorunu yok!
Onlara göre sorun Erdoğan. Erdoğan’ı Cumhurbaşkanlığı makamına taşıyarak, onu pasifleştirebileceklerini sandılar.
İşte bu nedenle Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adı, bir yerlerden Kemal Kılıçdaroğlu’nun kulağına üflendi.

Operasyon başarılı oldu mu ? Evet oldu ama Erdoğan'ın pasifleştirilmesi hedefine ulaşılamadı.

Çünkü Erdoğan, ilk günden itibaren Anayasa’nın Cumhurbaşkanı için çizdiği sınırların dışına çıktı.

Başbakan Davutoğlu’nu bir kalemde silip attı..

Sahneye konan 15 Temmuz Darbe Girişimini kendi ifadesiyle “Allah’ın lütfu” olarak kabul etti,
fırsatı değerlendirdi ve sonucu şaibeli de olsa, 16 Nisan Referandumunda gayri anayasal ve gayri hukuki fiili durumu meşrulaştırma şansını yakaladı.

İnce, CHP tabanının firesiz olarak oyunu alır. Hatta Kılıçdaroğlu nedeniyle bugüne kadar sandığa gitmeyen CHP’lilerinde muhafazakârların da! Yani; ikinci turda (8 Temmuz) Saadet Partisi tabanından ve canından bezmiş, burnundan soluyan AKP tabanından da oy alır. Görülen o ki; büyük sehirlerde HDP’ye oy veren Kürt kökenli vatandaşlarımızın ezici bir çoğunluğu şimdiden kararını vermiş; ilk turda Demirtaş, ikinci turda İnce diyor...

Bu seçim bir tarafın kontrolünden çıktı. Akşener' ı seçim dışı bırakamayıp, ummadıkları Chp hamlesi ile ok yaydan çıktı... vatana millete ugurlu hayırlı olsun..

Yanılgım varsa düzeltiniz...En Büyük TÜRKİYE

:KK8::KK8:

Ben de öyle düşünüyorum.
Önceki seçimlerde MHP'ye oy verip de izlediği yoldan memnun olmayan MHP seçmeni de İyi Partiye yönelecek bana kalırsa.

Adaylar ve partiler çok değişecek. Muharrem İnce kendi partisinden daha çok oy alacak diye düşünüyorum.

Bakalım göreceğiz.
Benzer düşünüyoruz bu konuda, MHP seçmeni İyi partiye yönelebilir, CHP ve Muharrem beye oy vermek istemeyen fakat artık AKP'ye de oy vermek istemeyen seçmen de İyi partiyi denemek isteyecektir, CHP'nin içinde de İnce'yi destekleyen ama Kılıçdaroğluna kırgın kitle İnce'ye oy verir ama parti olarak Meral hanımın partisini seçebilir, dün okumuştum galiba, hangi partiydi bilmiyorum, unuttum şimdi ama mecliste vekili olmayan ama seçimlere katılan partilerden biri İnce'yi destekleyeceğiz demiş, bir de böyle bir durum var, meclise giremeyeceğiz, adayımız da yok, o zaman şu adayı, şu partiyi destekliyoruz diyen partilerde kendi seçmen kitlesini yönlendirecektir, çok bir fark yaratmayacaktır ama 3 aday ve 3 parti üzerinde kanalize olunacak gibi görünüyor.

Bu seçim 2. Tura kalır bence Trucum.
Sazı hazır almışken elime birkaç şey de yazayım isterim...:kahve: en temizinden benim tespitim budur...

İnce; dış dinamiklerin bir operasyonu olarak değil, gelişmelerin sonucu olarak istenmeden ortaya çıktı.

Ve Muharrem İnce’nin halkta karşılık bulacağını kimse bu kadar beklemiyordu.

Birinci Ekmeleddin Vakasının”arkasında dış dinamikler vardı.
O hem hedef hem basarısızliklarinin kemikleşmiş argümanı olan " dış mihrak" ların aslında AKP ile sorunu yok!
Onlara göre sorun Erdoğan. Erdoğan’ı Cumhurbaşkanlığı makamına taşıyarak, onu pasifleştirebileceklerini sandılar.
İşte bu nedenle Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adı, bir yerlerden Kemal Kılıçdaroğlu’nun kulağına üflendi.

Operasyon başarılı oldu mu ? Evet oldu ama Erdoğan'ın pasifleştirilmesi hedefine ulaşılamadı.

Çünkü Erdoğan, ilk günden itibaren Anayasa’nın Cumhurbaşkanı için çizdiği sınırların dışına çıktı.

Başbakan Davutoğlu’nu bir kalemde silip attı..

Sahneye konan 15 Temmuz Darbe Girişimini kendi ifadesiyle “Allah’ın lütfu” olarak kabul etti,
fırsatı değerlendirdi ve sonucu şaibeli de olsa, 16 Nisan Referandumunda gayri anayasal ve gayri hukuki fiili durumu meşrulaştırma şansını yakaladı.

İnce, CHP tabanının firesiz olarak oyunu alır. Hatta Kılıçdaroğlu nedeniyle bugüne kadar sandığa gitmeyen CHP’lilerinde muhafazakârların da! Yani; ikinci turda (8 Temmuz) Saadet Partisi tabanından ve canından bezmiş, burnundan soluyan AKP tabanından da oy alır. Görülen o ki; büyük sehirlerde HDP’ye oy veren Kürt kökenli vatandaşlarımızın ezici bir çoğunluğu şimdiden kararını vermiş; ilk turda Demirtaş, ikinci turda İnce diyor...

Bu seçim bir tarafın kontrolünden çıktı. Akşener' ı seçim dışı bırakamayıp, ummadıkları Chp hamlesi ile ok yaydan çıktı... vatana millete ugurlu hayırlı olsun..

Yanılgım varsa düzeltiniz...En Büyük TÜRKİYE
Çok doğru analizler özellikle koyu kısım.
Seçimin sonucunu hiç kestiremiyorum. 1. Turda aldıkları oyları görünce 2. Tur için fikrimiz daha net oluşabilir.

Çok doğru analizler özellikle koyu kısım.
Seçimin sonucunu hiç kestiremiyorum. 1. Turda aldıkları oyları görünce 2. Tur için fikrimiz daha net oluşabilir.
Önceki seçimlerde az çok sonucu görebiliyorduk sanki di mi yoksa benim mi yaşım çok genç?

Önceki seçimlerde az çok sonucu görebiliyorduk sanki di mi yoksa benim mi yaşım çok genç?
Benim de yaşım genç sayılır. Ben Ak Parti seçmeninde önceki seçimlerdeki coşkuyu göremiyorum bu yıl. Referandumda bile geçen sene hınca hınç dolu olurdu alanlar. Benim gözlemlerime göre eski coşku yok. Ekonomi kötü durumda bu da dengeleri değiştirebilir. Tabii sandıkta ne çıkacak kestirmek zor. Geçen senelerde oy vermesem de ben Ak Partinin kazanacağını düşünürdüm ama bu seçim 7 Haziran seçimlerindeki gibi sürprizlere gebe olabilir bence.

Onu bunu bilmem ama İnce mitinglerinde bulunmak insana "evet ya yıllarsır özlenen coşku, umut" derdirtiyor...

Ayrıca cumhurbaşkanı iyiden iyiye yoruldu sanırım çünkü çok ciddi gaflar yapıyor ya da mizacı iyice ortaya çıkıyor mu demeli...misal Rize mitinginde atama isteyen ögretmene "gidin kılıçdaroğlu yapsın atamanızı," ya da " biz yavrularımız üniversiteli olsun diye açtık onları her mezun ögretmen olamaz başka işler arayın" demesi gibi...

Noolur yahu işin içinde bir eğitimci, iki çocuk annesi bir ögretmen olarak yalvarıyorum görün artık bunları...ben çocuklarımın geleceğini nasıl emanet ederim bunlara...birisi bu yıl 1. Sınıfa başlayacak 6 yıldır emek emek işlediğim büyüttüğüm, eğittiğim yavrum ana okulunda başladı körelmeye...bundan sonrası için çok endişeliyim...hiç bir şey için olmasa bunun için değişmeli...en azından doğru bir şekilde eğitimden bahseden, çocuğuma hayal kurmayı vaadeden birileri gelsin artık...memleket zaten batık daha kötü olmaz endişelenmeyin...16 yılda ülkeyi refaha çıkaramayan bu saatten sonra ne yapabilir????

Onu bunu bilmem ama İnce mitinglerinde bulunmak insana "evet ya yıllarsır özlenen coşku, umut" derdirtiyor...

Ayrıca cumhurbaşkanı iyiden iyiye yoruldu sanırım çünkü çok ciddi gaflar yapıyor ya da mizacı iyice ortaya çıkıyor mu demeli...misal Rize mitinginde atama isteyen ögretmene "gidin kılıçdaroğlu yapsın atamanızı," ya da " biz yavrularımız üniversiteli olsun diye açtık onları her mezun ögretmen olamaz başka işler arayın" demesi gibi...

Noolur yahu işin içinde bir eğitimci, iki çocuk annesi bir ögretmen olarak yalvarıyorum görün artık bunları...ben çocuklarımın geleceğini nasıl emanet ederim bunlara...birisi bu yıl 1. Sınıfa başlayacak 6 yıldır emek emek işlediğim büyüttüğüm, eğittiğim yavrum ana okulunda başladı körelmeye...bundan sonrası için çok endişeliyim...hiç bir şey için olmasa bunun için değişmeli...en azından doğru bir şekilde eğitimden bahseden, çocuğuma hayal kurmayı vaadeden birileri gelsin artık...memleket zaten batık daha kötü olmaz endişelenmeyin...16 yılda ülkeyi refaha çıkaramayan bu saatten sonra ne yapabilir????
Bir öğretmen olarak izlediğimde içim sızladı. Yeterince itibarsızlaştırıldı bu meslek. Keşke öğretmenler seçim vaadi haline getirilmese. Keşke böyle kapı kapı dolaşıp dertlerini anlatmak zorunda bırakılmasalar.
İnce "Ben çocuklarınıza hayal kurduracağım." dedi. Eminim benim gibi bir sürü insanın burnunun direği sızladı.

Bir öğretmen olarak izlediğimde içim sızladı. Yeterince itibarsızlaştırıldı bu meslek. Keşke öğretmenler seçim vaadi haline getirilmese. Keşke böyle kapı kapı dolaşıp dertlerini anlatmak zorunda bırakılmasalar.
İnce "Ben çocuklarınıza hayal kurduracağım." dedi. Eminim benim gibi bir sürü insanın burnunun direği sızladı.

Ögretmenler için de çok güzel planları var...izlerken umut doluyorum...öğretmenleri 657 den çikarıp tamamen onlara özel itibarlarını fazlasıyla geri verecek, hakim savcılar gibi kanun çikaracaklarından bahsetti...inanıyorum çünķü olmayacak çok zor bişey değil, kendisi de öğretmen bu yüzden gece gündüz memleketim için en iyisi olsun diye dua ediyorum...

Ögretmenler için de çok güzel planları var...izlerken umut doluyorum...öğretmenleri 657 den çikarıp tamamen onlara özel itibarlarını fazlasıyla geri verecek, hakim savcılar gibi kanun çikaracaklarından bahsetti...inanıyorum çünķü olmayacak çok zor bişey değil, kendisi de öğretmen bu yüzden gece gündüz memleketim için en iyisi olsun diye dua ediyorum...
Sözleşmeli, ücretli öğretmenlikleri kaldıracaklarını söylediler. Devlet öğretmeni sınava sokuyor yeterli bulmuyor kadro vermiyor, ama yeterli bulmadığı o öğretmeni ücretli olarak derse sokuyor ne yaman çelişki? Yine öğretmenine kadro vermeden önce sınava ve mülakata sokuyor ama öğretmenlik mezunu olmayan vatandaşını ücretli öğretmen olarak çalıştırıyor. Neresinden tutsak elimizde kalır. En başta Milli Eğitim Bakanı eğitimci olmalı.
Umarım ülkemiz için en hayırlısı neyse o olur.

Benim de yaşım genç sayılır. Ben Ak Parti seçmeninde önceki seçimlerdeki coşkuyu göremiyorum bu yıl. Referandumda bile geçen sene hınca hınç dolu olurdu alanlar. Benim gözlemlerime göre eski coşku yok. Ekonomi kötü durumda bu da dengeleri değiştirebilir. Tabii sandıkta ne çıkacak kestirmek zor. Geçen senelerde oy vermesem de ben Ak Partinin kazanacağını düşünürdüm ama bu seçim 7 Haziran seçimlerindeki gibi sürprizlere gebe olabilir bence.
Referandumda açık farkla Evet çıkar sanmıştım sonuçlar başabaş gidince şok olmuştum. Şimdi ise o açık ara önde olma hissini vermiyor Akp, sonuçlar ne olacak çook meraktayım.

2016 kpssye girdim ve atama 1,5 yıl sonra yapıldı. 85le atanamadığıma mı yanayım, 1,5 yıl beklediğime mi yanayım, bransım bilişim bir de teknolojiye önem verileceğine gittikçe alım azalıyor. Formasyon o kadar çok verildi ki ben eğitim fakültesi mezunuyum ama bilişim teknolojileri adı altında 22 ayrı bölümü formasyonla bizim brans adı altında atamalarına mı yanayım, mülakatta benden düşük puanlıların atanmasına mı yanayım neye yanayım bilmiyorum. İşsizlik psikolojimi bozdu. Ki 2017 kpssli kardeşlerim de hala atanmadı. Onlarda alım 2016dan daha az sayıda. Çok zor. Sabır mabır kalmıyor. Öğretmenler olarak çok yıprandık üstüne üstlük şu an diplomamız olmasına rağmen aday adayı öğretmen olarak nitelendiriliyoruz.

Referandumda açık farkla Evet çıkar sanmıştım sonuçlar başabaş gidince şok olmuştum. Şimdi ise o açık ara önde olma hissini vermiyor Akp, sonuçlar ne olacak çook meraktayım.

Erdogan anket sonuclari uzerinden konusmayi dogru bulmadigini soylemis. Onceki secimler de surekli anket orani, rakamlar konusulurdu.
Fazlasiyla islerin istedikleri gibi gitmediginin farkindalar.
Ozellikle Berat Albayrak cok farkinda, yoksa her gun sms atma ihtiyaci hissetmezdi herhalde.

Erdogan anket sonuclari uzerinden konusmayi dogru bulmadigini soylemis. Onceki secimler de surekli anket orani, rakamlar konusulurdu.
Fazlasiyla islerin istedikleri gibi gitmediginin farkindalar.
Ozellikle Berat Albayrak cok farkinda, yoksa her gun sms atma ihtiyaci hissetmezdi herhalde ahaha
Evet anket mevzusunu açmıyorlar hiç. Güzel ülkemiz için en güzeli en hayırlısı olsun. Biraz belimiz doğrulsun bu garip dünyaya bir çocuk getirme konusunda hevesimiz artsın inşallah yarının Türkiyesinde.

Kvkk dan dolayi bizler hic bir musterimize Sms atamiyoruz ama Berat bey icin no problem.
Yasaklar sadece bizi bagliyor.

Screenshot_20180614-001536_Messages.jpg

Son andaki m7üdahale ile başa baş geldi sonuçlar. Müdahalesiz hali ile evetler hayırın gerisindeydi... ortada kayıp bir 3.5 milyon hayır oyu var.
Yanlış mı hatırlıyorum?
Umarım bu seçim sandıklara daha çok sahip çıkabiliriz.

Son andaki m7üdahale ile başa baş geldi sonuçlar. Müdahalesiz hali ile evetler hayırın gerisindeydi... ortada kayıp bir 3.5 milyon hayır oyu var.
Yanlış mı hatırlıyorum?
Umarım bu seçim sandıklara daha çok sahip çıkabiliriz.
Ben de sandık görevlisiyim bu yıl ilk kez. Elimden geleni yapıcam demokrasiye minik bir katkı da benden :)

Akşener: Gerekirse YSK'nın önünde oturacağız

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, İstanbul Bağdat Caddesi'nde seçim bürosu açtı. Kadınların yoğunlukta olduğu kalabalığa hitap eden Akşener, "24 Haziran'da hem sandıklara sahip çıkacağız, YSK ile ilgili bir durum olursa da sonuçlar düzelene kadar önünde oturacağız" dedi.

Habertürk Haber Merkezi'nden Akıncan Abadan'ın haberine göre, İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, dün İstanbul ve Yalova'daydı. Çoğunluğu kadınlardan oluşan İYİ Parti mensuplarının saat 13.00'de Kadıköy Bağdat Caddesi'nde bayrak yürüyüşü gerçekleştirmesinin ardından Akşener, caddedeki İYİ Parti Seçim Bürosu'nun açılışını yaptı. Burada toplanan kalabalığa hitap eden Akşener, 24 Haziran'da sandık güvenliğine dikkat çekti.

"16 Nisan Referandumu'nda sandıkları korumayı başardık ama YSK'da (Yüksek Seçim Kurulu) hile olacağını düşünemedik"

Meral Akşener, "24 Haziran'da hem sandıklara sahip çıkacağız, YSK ile ilgili bir durum olursa da sonuçlar düzelene kadar önünde oturacağız" şeklinde konuştu.

Kaynak: http://www.haberturk.com/son-dakika-aksener-gerekirse-ysk-nin-onunde-oturacagiz-2005576#

X