Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Sizin gibi birine cevap vermek zorunda degilim. Fakat bebegim oldugu icin 9 aydir tv izleniyorum. Sadece direk miting dinliyorum. Ve adaylarin vaatlerine bakiyorum. Zaten ogretmenim yorumlama kabiliyetim yuksek .
Cevap veremeyince sizin gibi dersin tabii :))))) sadece mitingle bu kadar aydınlanılabiliyo işte napcan. Diğer mitinglere de bi bakaydın bari. Birde branşınız ne ?

Ergenekon vardı ve darbe hazırlığı yapıyordu. Ama askeriyeye yerleşen fetönün askerleri onları darbe olmadan alaşağı etti, kumpas kurdu ,sisiden yardım aldı rezil etti. Bir şekilde ortadan kaldırdı. Sonra onların yapacağı darbeyi kendileri yapmaya kalkıştı. Ne zaman ki hançeri sırtından yedi hükümet o zaman anladı herşeyin kumpas olduğunu.

Bir şekilde bu yapılan antin kuntin oyunlar insanların ağzıyla deşifre oldu. Kumpas kuranların da çoğu dışarıda. Bakın mesela Hizbullah şimdi ki hüdapar onlar cemaate kumpas kurdu, cemaat askere ve hükümete. Şimdi ortada asker ve cemaat yok hüdapar Meclis’e girmeye çalışıyor. Amacı ne? Hdp ile aynı Kürdistan kurmak. Allah fırsat vermesin inşallah.

Her hükümet dönemlerinde ezilen bir kesim muhakkak oluyor. Ve o kesim diğer kesime hakkkını helal etmiyor. Bu da normal çünkü bizler farklıyız. İnançlarımız farklı ,doğrularımız farklı, kültürlerimiz farklı. Üniversite kapısında başörtüsü yüzünden ezilen birinin yaşadığı travmayı ne anlatırsanız anlatın ne derseniz deyin değiştiremezsiniz. Etrafımda çok var biliyorum. Çünkü adı üzerinde travma. Ben de istemiyorum periyotlar halinde geçmişe dönük sen onu yaptın sen de bunu yaptın diye suçlamaları. Zaman değişiyor insanlar ve şartlar değişiyor.Asla yapmam dediğimiz çoğu şeyi yapabiliyoruz.

Herkes kendi inandığı doğru üzerine yaşayacak en tabii hakkı çünkü bu. Ama azıcık saygı. Sen cahilsin, sen aptalsın ,anlatıyorum anlamıyorsun, sen dinsizsin bu söylemler çok basit.

Sayfalara baktım da kimse videoya cevap atmamış. Görmezden geliyorlar :)))))

Ben cevabımı vermiştim

Kadın bakan yok mu hükümette?

Evet sadece aile bakanliği hep bir kadinda fakat hep niteliksiz kainlardaydi. Biri dedi "börek yapmayan kadinin yuvasi dağilir" Diğeri ensari savundi. Şimdiki ise 135bin lira harciyor 3 günlük iftar icin.

Ve hicbiri kadin ve aile problemlerine cözüm getirmiş degil. Hatta aile içi şiddet ve tecavüz dahada artti.

Ben cevabımı vermiştim
Pardon görmemişim. Yurtdışında yaşayan herkesin kullanmamasını ben de istiyorum. Adam Avrupa'da yaşıyor orada sol partiye oy veriyor burda sağ partiye veriyor. İkiyüzlülük bu. Vermemeliler bence de. Peki suriyelilerin oy kullanmasına karşısınız oy kullandıran kurumlar hakkında ne düşünüyorsunuz

Ergenekondan yargılanan askerler Atatürk çü oldukları için ve fetöyr ayak uydurmayacakları bilindiği için alaşağğı edildiler... Şu bir gerçek ki fetö ve erdoğan işbirlişi içerisinde o askerleri karayalarak yerlerine bugün darbe yapan şerfsizleri yerleştirdiler... Ve Erdoğan bunları yaparken sizler hiç sorgulamadınız... Olamaz demediniz.. Ve koşulsuz inandınız değil mi? Şimdi burda açık seçik dürüstçe konuşuyoruz.. Elimizi vicdanımıza koyalım... Neden 16 yıl boyunca bu ülkenşn iktidarı olduğu halde hem de bir cumhurbaşkanı sıfatı ile devlet yöneten bir adamın kandırıldım demesine inanıyorsunuz? Bu size gerçekten güven veriyor mu? Diyorum ki Erdoğan o cemaat bu kadar saçaklanmasına neden izin verdi? Kendi ağzı ile söyledi...Dinledim...Neden bu ülkede cemaatlere gerek yok.. Din derslerini ben okullarda verdirtebiliyorım... Kuran ve Peygamberin hayatı en doğrusudur demedi.. Neden hizmet evlerinin açılmasına müsade etti ? Bunların hepsini Fetullah Gülenle birlikte hak yiyerek yapmadılar mı? Çocuk gibi bir top şekere mi kandırıldı bu adam? Ben hazmedemiyorum.. Gerçekten... Bir cumhurbaşkanının kandırıldım demesini hazmedemiyorum... Gururma dokunuyor.. O ki bizim ülkemizi temsil eden bir insan... Neden kandırıldım diyerek sıyrılsın bunca şeyden?

İki kadın bakan vardı diye hatırlıyorum ama şu an emin değilim ( aynı anda hasta kocama bakmaya çalışıyorum malum mızmızlık diz boyu ) velhasılı kelam herkesin hatası olacak bu tabii birşey. Size göre bir kurumu savunmuş olması eksi puan. Diğer tarafa göre de artı puan Kesinlikle şunu istiyorum ki keşke aile içi şiddet ve tecavüze dönüşü olmayan cezalar verilse. İdam gibi

Ben onların rahatlıklarıyla Türk insanının merhametini kullandıklarını düşünüyorum.Bir kurumda çalışan arkadaşım Suriyeli kadınlara bağlanan maaşlardan bahsetti . Ben saf anlamadım tabi , ya diyorum nasıl bağlanacak emekli maaşı olmaz filan. Meğerse yaşlı kart amcalar karılarını boşayıp bunları nikahına alıyormuş. İki gün sonra hooop adamlar mezara maaşlar da kadınlara. Evlenmesinler adamlar da. Evlenenlere de kızıyorum, onlara toprak satanlara da kızıyorum. Hükümetin bence en büyük yanlışı onların her ile giriş yapmalarına izin vermek oldu. Belli bir bölgede tutacaktı onları. Ama bu da uygulaması zor bir uygulama da olabilirdi bilemiyorum. Çünkü benim olduğum yerde yaşayan Suriyeliler mağdur değil aksine milyarder insanlar. Her taraflarından para ve mücevher akıyor şimdi o insanlar kamp gibi bir yerde tabi ki kalmaz çünkü burda rezidansta oturuyor. Ay yazarken bile beynim sulandı

Mansetler bile saraydan icazetli.. Ayni agizdan.. Daha ne olsun?

Evet gerçekten de merhametimiz suistimal edildi. Benim yaşadığım yerde de suriyeli çok. Ciddi anlamda asayiş problemi çıkarıyolar. Çocukları Türkçe bilmiyor okuma yazma öğretmeden devlet okullarına alındı. Orada da başka sorunlar. Haberlere de çıktı para için kendi küçük kızlarını yaşlı adamlara satmalar. Daha ne mide bulandırıcı ayrıntılar var da yazmak istemiyorum. Şimdi de kendilerini ilgilendirmeyen durumda daha Türkçe konuşamazken oy kullanacaklar. Bu ülkeye yazık günah gerçekten

Çünkü başörtüsü travmasını yaşayan bir genç kızın yaşadığı İslami travmayı yaşadı o dönemin insanları da.Taraflı olarak da tercihlerini o insanlardan yana kullandılar.

Acı olan aslında kendi ruhlarımızı tedavi etme şansımız varken toplumu tedavi etmeye çalışmak oldu. Herkes bunu yapmaya çalıştı. Beni bu ezdi o tü kaka oldu. Bu cümlem her kesim için geçerli. Mesela benim amcam 79 yılında 17 yaşındayken duvarlara yazı yazmak suçundan yakalanıp idamla yargılanmış. Hapise girerken hiçbir şey bilmiyordum mükemmel bir sosyalist olup çıktım der. Yaşadıklarını anlatsa da şiddet işkence eziyet travma nedir öğrensek. Ama şu var ki o da kendi travmasına hapsolmuş. Aşamıyor. Bu zaman da sağlam bir kafaya sahip olabilmek için herkesin aklı başında bir terapistinin olması lazım. Akıl hocalarından çok herkesin akıl doktoruna ihtiyacı var bence .

Bizim atanamadığı için intihar eden öğretmenlerimiz varken Suriyeli öğretmen atamaları yapıldı..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…