Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Evet gerçekten de merhametimiz suistimal edildi. Benim yaşadığım yerde de suriyeli çok. Ciddi anlamda asayiş problemi çıkarıyolar. Çocukları Türkçe bilmiyor okuma yazma öğretmeden devlet okullarına alındı. Orada da başka sorunlar. Haberlere de çıktı para için kendi küçük kızlarını yaşlı adamlara satmalar. Daha ne mide bulandırıcı ayrıntılar var da yazmak istemiyorum. Şimdi de kendilerini ilgilendirmeyen durumda daha Türkçe konuşamazken oy kullanacaklar. Bu ülkeye yazık günah gerçekten

Son kez yazıp gidiyorum -artık hastaneden çıkış yapıyoruz şükür - bizim sınıfımızda da vardı bir çocuk. Gerçekten bombalardan kaçıp gelmişler gerçek mazlum ama içinde de bir korku. Mesela bizim erkeklerle oynarken aniden vahşileşebiliyordu. En ufak bir hareket ya da bir olay ani tepki vermesine sebep oluyormuş. Birkaç ay içinde bizim öğretmenimiz çocuğu toparladı. O çocuğun annesi ile konuştuğumda 4 gözle dönmeyi bekliyordu Suriye’ye. Dua edin bitsin artık orası benim vatanım dedi ve ben çok üzüldüm. Rabbim kimseyi vatansız bırakmasın. Arada böyleleri de var öyleleri de var.

Şimdilik Allah’a emanet.

İki kadın bakan vardı diye hatırlıyorum ama şu an emin değilim ( aynı anda hasta kocama bakmaya çalışıyorum malum mızmızlık diz boyu :63:) velhasılı kelam herkesin hatası olacak bu tabii birşey. Size göre bir kurumu savunmuş olması eksi puan. Diğer tarafa göre de artı puan:KK15: Kesinlikle şunu istiyorum ki keşke aile içi şiddet ve tecavüze dönüşü olmayan cezalar verilse. İdam gibi :bicak:

Hayir sadece 1 tane var. Ve 3 defa değistirildi. Tecavüzün üstünü kapatan bir kurumu desteklemek birilerine göre bir arti ise benim için sözün bittiği yerdir.

Ne idam cezasi, iyi hal indirimi bile kalksa güzel bişey. Yada aile içi şiddet yaşayan fakat ev hanimi olan kadinlara iş, maaş ve çocuklarina biri bakacak imkaan verilse.

Yada devlet denetim altinda iyi ve ucuz kreşler , daha uzun doğum izni,... Birçok proje olabilir fakat tik yok.

Onlari geçtim, hep başörtülü bacim diyor Erdoğan ve cidden okuyamamalari haksizlikti. Peki niye içişleri bakani yada dişişleri bakani bir (başörtülü) kadin değil? Niye temsil edilmiyor?

Ki ülkede çok daha büyük sorunlar var fakat bunu bile doğru yapamadilar.

Çünkü başörtüsü travmasını yaşayan bir genç kızın yaşadığı İslami travmayı yaşadı o dönemin insanları da.Taraflı olarak da tercihlerini o insanlardan yana kullandılar.

Acı olan aslında kendi ruhlarımızı tedavi etme şansımız varken toplumu tedavi etmeye çalışmak oldu. Herkes bunu yapmaya çalıştı. Beni bu ezdi o tü kaka oldu. Bu cümlem her kesim için geçerli. Mesela benim amcam 79 yılında 17 yaşındayken duvarlara yazı yazmak suçundan yakalanıp idamla yargılanmış. Hapise girerken hiçbir şey bilmiyordum mükemmel bir sosyalist olup çıktım der. Yaşadıklarını anlatsa da şiddet işkence eziyet travma nedir öğrensek. Ama şu var ki o da kendi travmasına hapsolmuş. Aşamıyor. Bu zaman da sağlam bir kafaya sahip olabilmek için herkesin aklı başında bir terapistinin olması lazım. Akıl hocalarından çok herkesin akıl doktoruna ihtiyacı var bence .

Ne demek istediğiniz çok iyi anladım.. Haklısınız da.. Peki kul hakkı olarak baktığımızda Erdoğan ile Fetullah Gülen birlikte iyi oldukları dönemde bir çok insanın haklarını gasp ederek kendi elemanlarını yerleştirmesi ne kadsr doğru? Ve darbeden sonra şak diye liste liste o isimler açığa alındı... Ben burda açığa alınmalarının doğruluğunu konuşmuyorum yanlış anlamayın.. Elbette ki cezalarını çeksinler böyle bir girişimde payları olanlar... Lakin o liste darbeden birkaç gün sonra nasıl çıktı ortaya? Ben burdan şunu çıkarıyorum...O isimler çoktandır Erdoğanın elindeydi.. Çünkü kendi yerleştridi.. Yanlış mıyım? Atanamayan öğretmenler ve daha nice mezun insan bugğn hala işsiz.. Neden? Çünkü o zaman yapılan torpillerin ceremesini çekiyor insanlar... İşte burda kul hakkı devreye girmiyor mu? Ve onca şey oluyor.. Tek açıklama kandırıldık.. Kandırılmadı. Çünkü mecliste bir çok milletvekili uyardı.. Neden kulak asmadı? Biraz da burdan değerlendirmek lazım...

Cumhurbaşkanını biz mi seçeceğiz sanıyorsunuz? Seçimlerde yine Amerika'nın istediği olacak. Dürüst iyi bir siyasetçi yaşatılmıyor bu ülkede. Ayağı kaydırılıyor. Ya kazaya kurban gider ya aniden kanser oluverir. Birileri eğer sağ sağlim siyasette bağırıp çağırabiliyorsa, o da Amerika'nın adamıdır. Zaten bir tek milli varlığımız kalmadı. Limanlar satıldı, dev markalar satıldı, iletişim satıldı, madenler satıldı. Eğitim desen zaten kalmadı. Cahil bir nesil yetişiyor. Televizyonlarda sabahtan akşama kadar saçma sapan programlarla cahil insanları daha da cahilleştiriyorlar. Uyutuyorlar. Bir tane eğitim programı yok. Düzgün film-dizi yok. Çünkü aptalları yönetmek her zaman daha kolay. Daha da kötüsü halkımızın bundan şikayeti yok, halinden çok memnun. Allah sonumuzu hayır etsin...

Son kez yazıp gidiyorum -artık hastaneden çıkış yapıyoruz şükür - bizim sınıfımızda da vardı bir çocuk. Gerçekten bombalardan kaçıp gelmişler gerçek mazlum ama içinde de bir korku. Mesela bizim erkeklerle oynarken aniden vahşileşebiliyordu. En ufak bir hareket ya da bir olay ani tepki vermesine sebep oluyormuş. Birkaç ay içinde bizim öğretmenimiz çocuğu toparladı. O çocuğun annesi ile konuştuğumda 4 gözle dönmeyi bekliyordu Suriye’ye. Dua edin bitsin artık orası benim vatanım dedi ve ben çok üzüldüm. Rabbim kimseyi vatansız bırakmasın. Arada böyleleri de var öyleleri de var.

Şimdilik Allah’a emanet.
Aslında esas olay onlar nasıl insanlardan ziyade bu seçimlerde hangi hakla oy kullanıyorlar. Onlar kim ülkenin geleceğiyle ilgili söz hakkı elde edebiliyorlar?

Kolay gelsin. İyi günler dilerim

Erdoğan "ilkokulu 75 kişilik sınıfta okuduğunu üstelik iktidarın da cehape olduğunu"söyleyeli 24 saat oldu
P.s:Erdoğan 1954 doğumlu :KK53:
Ayyy onu gördüm. Hatta biri de twitterda o yıllara ait eski okul fotoğrafı yayınlamış. Aslında o bizim için açıklama yapmıyor. Kendi kitlesine konuşuyor. E onlar da sorgulama olmayıp herşeye inandıkları için problem yok. O diyorsa doğrudur tabii ki. 1954'te chp olmaması chp'nin suçudur o kadar !!! :)

Cumhurbaşkanını biz mi seçeceğiz sanıyorsunuz? Seçimlerde yine Amerika'nın istediği olacak. Dürüst iyi bir siyasetçi yaşatılmıyor bu ülkede. Ayağı kaydırılıyor. Ya kazaya kurban gider ya aniden kanser oluverir. Birileri eğer sağ sağlim siyasette bağırıp çağırabiliyorsa, o da Amerika'nın adamıdır. Zaten bir tek milli varlığımız kalmadı. Limanlar satıldı, dev markalar satıldı, iletişim satıldı, madenler satıldı. Eğitim desen zaten kalmadı. Cahil bir nesil yetişiyor. Televizyonlarda sabahtan akşama kadar saçma sapan programlarla cahil insanları daha da cahilleştiriyorlar. Uyutuyorlar. Bir tane eğitim programı yok. Düzgün film-dizi yok. Çünkü aptalları yönetmek her zaman daha kolay. Daha da kötüsü halkımızın bundan şikayeti yok, halinden çok memnun. Allah sonumuzu hayır etsin...
+10000000

Yok canım bu no 2 değil.. :) fetö, barzani var önce bu üçüncü olacak.. :)
Hangisi uc, ben karistirdim. Obama'yi saydiniz mi?

cumhurbaskani_erdogan_obama_bizi_aldatti_h68670_c029c.png

ve-beklenen-oldu--erdogan---barzani-bizi-kandirdi-.jpg

CMHgh1LUcAAOyrb.jpg

Ya ben artık buraya yazmayacaktim ama dayanamadim.
Cok cok cok komik .... Hangi kanalda propagandasi donuyor acaba ?????
Atv ve beyaz tv net yapiyor gecelim, portakal ne yapiyor kanal d ??? Trt ince dahil herkese yer veriyor. Ama siz adini bile yazmaktan hicap duydugunuz icin adamin su an devletin basinda oldugunu,ulkede icraatler yaptigini ve haberlerin ust konusu oldugunu anlayamamaniz normal.

Bu arada gecen İncenin ekonimiye yorumlarina gupmustum burada biri o geldimi ekonomide carklar yerine oturacak dedigini gordum. Yahuu adam Fizik ogretmeni ancak ekonomi lafi yapar icraat yapamaz.. Erdoğan ekonomi okudi ulkeyi ucurumdan alip nerelere getirdi. Bunu inkar edenin akli tutulmuştur. Net.
Ispatlasin ekonomi okudugunu ?diplomasi evlerinde cikan yanginda mi kaybolmus? Simdi sana sorsak en buyuk icratlari yol ve hastane yapmak olmustur. O malum sahis gibi iki lafi getiremiyen dim dizlak milletin onunde rezil olan nasil ekonomi yapiyorsa(sozde yani) inan bana diploma sahibi bir ogretmen haydi haydi yapar.

Ya dün gece kanal d deki programda erdoğan kendi ağzı ile dedi ki " Fetö en çok bizim zamanımızda büyüdü.. Ama ne yazık ki kandırılmışız.." Allah aşkına diyorum bakın Allahın adını veriyorum... Diyorum ki ergeneokdaki şerefli Türk askerlerini yalandan yere fetönün askerlerini yerleştirmek için hapislere atan sen.. Bu davanın savcısıyım diyen sen.. Türkiye bağırsaklarını temizliyor diye Bülent Arınç...O gün o davadaki savcı ve hakimleri satınalan sen... İnsanlar gururlarıdan intihar ettiler be... Ali Tatarı hanginiz yuhalamadınız bana söyleyin.? O gün hepiniz alkışlamadınız mı? Erdoğam değil miyidi o davanın savcısı .. Allah aşkına yeter artık ya.. Neyinnn kandırılması bu..? Koskoca cumhurbaşkanı kandırıldım diyerek bu ülkenin şerefli askerlerini ölümlere,hapislere terk etmedi mi? Biriniz de çıkığ şu ergenekon için bir şey söyledinizi mi? Söyleyemezsiniz değil mi? İnanmadınız çünkü... Hiç biriniz inanmadınız... Ama koskoca cumhurbaşkanı ve 16 yıldır iktidar olan Recep Tayyip Erdoğan kandırıldım dedi ve inandınız.. Bu cümleyi gururla milyon kere söyleyebilirim... Ve arkasındayım... Bizler ergenekon davasındaki askerleri hep şerefli Türk askeri olarak anacağız ama sizler Erdoğanın fetö ile iş birliği yapı onların yerine yerleştirdiği askerleri hain diye anmaya devam edeceksiniz... Biz ise onlara taaaa o zamandan beri hain diyorduk.. Hiç kandırılmadık.. Hiç aldanmadık... Sizler ise sadece kandırıldık diyerek suçu örtbas ederek devam diyeceksiniz.... Biriniz de çıkıp Allah Allah benim güvendiğimmm, 16 yıldır oy verdiğim adam nasıl kandırılıyor...? Ben nasıl güveneyim diye sakın sorgulamayın? Sakın... Günaha girersiniz... Aman ha.? Ne kadat kolay yaaa.. Kandırıldım... Kaç yaşında adamsın... Belli tecrübelerin olmadı mı ? Cemaat nedir? Ne gerek var demedin mi? Bu ülkede insanlar dinlerini Kurandan ve Peygamberin hayatından öğrensinler.. En doğrusu odur demedin mi? Niye demedin? Fetullah Gülenin hizmet evleri olmasına gerek yok.. Bem din derslerini okulda yeterince verdirebilirim demedin mi? Niye? O hizmet evlerinde kalan öğrencilerin hepsine değilse bile çoğuna koss sorularını fetö eliyle verdirtmedin mi? Niyeee? O insanları torpille devlet kurımlarına yerleştirmedin mi? Niyeee? Bunların cevabını istiyorum... Neden göz yumuldu? Çok net... Kimse güvendi de oldu demesin.... Yalan.. Koskoca bir yalan.. Yeter artık.. Kandırıldım kandırıldım.. Çiftlik mi yönetiyosu be Müslüman.... Koskoca ülkenin tüm kurumlarına fetö ile bir olup yerleştir adamlarını? Neden yerleştiriyosun..? Herkes adil bir şekilde mi atandı? Yalannnnn... Koskoca bir yalan.. Haram olsun hakkımı yiyeenlere...O soruların çalındığı sene atanamayan herkes hakkını haram ediyor... Kandırılmış.... Pehhhhh...!

İmzamı atarım
:KK9::KK9::KK9:

Erdoğan ekonomi okudi ulkeyi ucurumdan alip nerelere getirdi. Bunu inkar edenin akli tutulmuştur. Net.

Cidden mi :KK57: Baya baya ekonomi mi okumuş?
Ne zaman okumuş?
Kaç yılında mezun olmuş?
Ekonomiyi nerden alıp nereye getirmiş ?
Biz de ülkecek Erdoğan'ın diplomasını arıyorduk bak sen biliyormuşsun madem niye çıkıp açıklamıyorsun, boş yere ithamlarda bulunuyoruz biz de.:mad:

Eki Görüntüle 2155305

Erdal İnönü'nün eşi açıklama yapmış.

Deli olucam
Sanki kendileri 40 yıllık Fetö düşmanları sanki oldum bittim Fetö ile mücadele ettiler de millete Fetö ile ilgili suçlamalarda bulunuyorlar.
Ve işin kötüsü sürüyle insan da dünü unuttular fetö ile kolkola gidilen günleri unuttular onu bunu fetöcü ilan etme çabasındalar.
Erdal İnönü'ye saldıracak kadar ne derdi olur bir insanın.

Deli olucam
Sanki kendileri 40 yıllık Fetö düşmanları sanki oldum bittim Fetö ile mücadele ettiler de millete Fetö ile ilgili suçlamalarda bulunuyorlar.
Ve işin kötüsü sürüyle insan da dünü unuttular fetö ile kolkola gidilen günleri unuttular onu bunu fetöcü ilan etme çabasındalar.
Erdal İnönü'ye saldıracak kadar ne derdi olur bir insanın.
Onlar hariç herkes fetöcü oldu.
Tıpkı açılım rezaleti gibi işin içinden çekilmeyi ve başkasına suç atmayı çok iyi biliyorlar.

X